Vai Rīgas dome nekad neko neiemācās? 4

Kā saprast Rīgas domes stūrgalvīgo, lai neteiktu pagalam stulbo atteikšanos saprast elementāras cilvēka tiesības?

Iesaki citiem:

Labdien, lasītāji!

Šodien jārunā ar tiem lasītājiem, kuri dzīvo mūsu valsts galvaspilsētā. Vai būtu viegli atrast dumjāku pārvaldes institūciju par Rīgas domi, ja runa ir par aizliegumiem? Šogad kārtējo reizi tuvojoties bēdīgi slavenajam 16. martam Rīgas domes amatpersonas nolēma aizliegt visus pieteiktos pasākumus. Tikpat kārtēji tiesa aizliegumus atkal atcēla. Tas pats notiek katru gadu, kad tuvojas tā dēvētie praida pasākumi. Dome aizliedz, tiesa aizliegumu atceļ.

Vai Domē tik tiešām strādā tik stulbi indivīdi, ka viņiem nav saprotams pavisam vienkāršais jēdziens par cilvēka tiesībām, tajā skaitā arī jautājumā par tiesībām pulcēties? Gadījumā, ja šie cilvēki ir tik lieli idioti, ka viņi neprot lasīt, tad palīdzēšu ar attiecīgo pantu no Latvijas Republikas Satversmes: "103. Valsts aizsargā iepriekš pieteiktu miermīlīgu sapulču un gājienu, kā arī piketu brīvību." Kas tur ir nesaprotams? Un vēl vairāk, ja šādus aizliegumus tiesa atcēla pērn, aizpērn, aizaizpērn, aizaizaizpērn, aizaizaizaizpērn u.tml., tad kas liek šiem jampampiem kaut uz mirkli domāt, ka šoreiz varbūt būs citādi? Lūk, ko te var secināt: Tiesas mūsu valstī saprot cilvēka tiesības. Nila Ušakova vadītā Rīgas dome tās nesaprot. Un tās skaitās sabiedrību pārstāvošas personas? Nelieciet smieties. Ušakova bars ir vairāk aizņemts ar savu interešu bīdīšanu, piemēram, visnotaļ piepeši atceļot konkursu par reklāmas tiesībām sabiedriskā transporta pieturvietās, lai attiecīgo procesu atdotu Rīgas satiksmei, kura ar lielu efektivitāti nekad nav izcēlusies. Domes opozīcija uzskata, ka Ušakova bandas patiesais mērķis ir nodrošināt, ka nākamā gada pašvaldību vēlēšanu priekšlaikā valdošās koalīcijas partijas (vai pareizāk sakot partija, jo Šlesera biznesa projekts jau ir likvidēts) varēs sabiedriskā transporta pieturas vietās reklamēties uz nebēdu. Piekrītu. Bet tas nemazina idiotismu, kas saistāms ar šiem aizliegumiem.

Ar to gan es negribu teikt, ka esmu atbalstītājs tam, kas rīt darīsies pie Brīvības pieminekļa un ap to. Kā rakstu katru gadu, man ir visa cieņa pret tiem nu jau gados ļoti vecajiem vīriem, kuri 2. pasaules kara laikā centās nosargāt Latvijas neatkarību, lai arī viņiem tas uzskatāmi neizdevās. Man iebildumi ir pret jefiņiem, kuri šo lietu jau izsenis ir politizējuši savas niezes apmierināšanai. Tas tikpat attiecas uz tā dēvētajiem "antifašistiem" no krievu gala, kā uz dzirkstošajiem "Dzintara latviešiem" no latviešu gala. Vismaz Dzintars ar saviem bāleliņiem mēdz būt puslīdz sakarīgi cilvēki, bet rīt tur būs arī tādi, kuriem steigšus būtu jādodas uz Tvaika ielu paārstēties. Piemēram, turp vajag doties tam cilvēkam, kurš uzskata, ka Hitlera karaspēka ienākšanas diena Latvijā būtu uzskatāma par svētku dienu. Daudz trakāku cilvēku būtu grūti iedomāties.

Es rīt pie pieminekļa neiešu. Zinu, ka rīt un parīt un aizparīt visā pasaulē skanēs Krievijas varas iestāžu ārprāta propaganda par notiekošo, un ne bez efekta. Vakar man viens krievu medijs zvanīja, tiesa, no Londonas. Dikti mēģināja no manis dabūt laukā atzinumu, ka Latvijas leģionāri bija tādi paši SS noziedznieki kā pārējie. Nedabūja. Nācās vienā brīdī cilvēkam teikt, "Vai nu Jūs neesat klausījies to, kas man pēdējās piecas minūtes ir bijis sakāms, vai arī Jūs vienkārši runājat muļķības." Bet priekš kam tas viss ir vajadzīgs? It īpaši šis jautājums ir uzdodams Dzintaram un co. Vai tiešām Latvijas Republikas reputācija pasaulē viņiem ir tik ļoti maznozīmīga? It kā jau viņi uzstājas kā visa latviskā aizstāvji, bet rīt viņi darīs kaut ko tādu, kas Latvijai nepalīdzēs nemaz. Vēl vairāk, Latvijai tas kaitēs. Tas ir tas, ko Dzintars grib?

Te noslēgumā gribu teikt divas lietas. Pirmkārt, pareizi šodien žurnālā Ir raksta kolēģis Ozoliņš -- tad, kad no pieminekļa 16. martā pazudīs politiķi, tad pazudīs arī viss process, un tas atkal attiecas gan uz tiem krieviskajiem, gan arī uz tiem latviskajiem. Un, otrkārt, nav man vajadzības reklamēt Ventspils trubas avīzi, bet šodien tajā ir lieliska intervija ar vēsturnieku Kārli Kangeru, kuru iesaku izlasīt pilnīgi visiem pēc kārtas, kuriem vēl nav skaidrs, kas Latvijas leģions bija un ar ko tas nodarbojās. Kangeris ir vēsturnieks un to visu ir izpētījis uz dokumentu pamata. Par Kremli un tā pakalpiņiem mūsu valstī acīmredzot to teikt nevar.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Vladimir Nikiforov

iritai poikanei

"16.marta nenotiek nacisma slavinasana"
- 16. martā tiek godināti Waffen SS leģionāri. Viņus vieno tas, ka viņi karoja nacistu pusē, Hitlera pakļautībā (nevis par neatkarību, ko tie lai nedomātu). Kad tiek apgalvots, ka viņus ir par ko godināt, tiek cildināta nacistu lieta.

"Man nepienemamak ir 9.maija svinesana,plegurosana,Krievijas karogu plivinasana u.c." - 9. maijā svin uzvaru pār nacismu. Ja jūs to neapzināties, diez vai ir vērts kaut ko skaidrot. Ja jūs to apzinaties, bet jums antifašistu svinības vai krievu tautas simbolika nav pieņemamas, tas daudz ko pasaka par jums.

"manai gimenei, tur nav neka svinama, jo mana vecteva visa gimene(4brali,masas,tevs,mate)tika izsutiti uz Sibiriju. Ta ir seru diena daudziem latviesiem, bet krievi tikai svin, svin un brinas, ka vinus, ja varetu ta teikt neieredz" - Nezinu nevienu krievu (vai nekrievu) organizāciju Latvijā, un arī jus to nenosaucāt, kas svinētu staļiņistiskās deportācijas - 25. martā, 14. jūnijā vai kādā citā datumā (9. maijs ir, kā jau norādīju, uzvaras pār nacistiem un to pakalpiņiem svinēšanas diena). Turklāt jānorāda, ka 8. vai 9. maiju nesvin tikai krievi - to svin antifašisti.

Streips 165x152
Kārlis Streips

Ļoti jauki, cienītais, ka Jūs piesaucāt ne vien 9., bet arī 8. maiju. Tas ir datums, kurā visa Eiropa atzīmē 2. pasaules kara beigas (nevis "svin antifašismu"). Vien Krievijai, kā jau vienmēr, ir kaut kā jābūt speciālai un īpašai, un tur un tās, lai lietotu Jūsu leksiku, pakalpiņu valstīs to tāpēc var atzīmēt citā dienā. Jo redziet, Latvija tomēr ir Eiropā, nevis "bijušajā PSRS." Staļiniskās deportācijas nav jāsvin, bet 9. maijā pie "Uzvaras" pieminekļa tiek atzīmēts ne vien tas, ka tajā dienā pēc Kremļa uzskatiem beidzās karš, bet arī tas, ka tajā dienā atsākās Latvijas Republikas okupācija, kura turpinājās visus nākamos 45 gadus. Protams, tie, kuri tur (paši droši vien neapzinoties) vicina cara laika simboliku un dzied par zaudēto mātušku, to tā neuzskata, bet tas vienalga ir aizbildinājums visam tam, kas Latvijā okupācijas laikā darījās, tajā skaitā arī 1949. gada 25. martā. Un varbūt tas "daudz ko pasaka" arī par mani, bet te tomēr ir Latvijas Republika. Tie, kuri vēlas demonstrēt "krievu tautas simboliku" (t.sk., saku atkal, cara laika impērijas simbolus), to var darīt ... hmm, laikam jau kaimiņvalstī, kura atrodas uz austrumiem no mums. Tur nevienam nebūs iebildumu. Jauku Jums dienu.

Tmp author
irita poikane

Nikiforova kungs, 16.marta nenotiek nacisma slavinasana un tur nav ko aizliegt, bet ta ir atceres diena! Man nepienemamak ir 9.maija svinesana,plegurosana,Krievijas karogu plivinasana u.c., jo lielai dalai latviesu un ari manai gimenei, tur nav neka svinama, jo mana vecteva visa gimene(4brali,masas,tevs,mate)tika izsutiti uz Sibiriju. Ta ir seru diena daudziem latviesiem, bet krievi tikai svin, svin un brinas, ka vinus, ja varetu ta teikt neieredz.

Tmp author
Vladimir Nikiforov

Par SS leģiona lomu: pat tūkstotis vēsturnieku nemainīs tos faktus, ka esesieši, ieskaitot leģionārus, karoja Hitlera pusē, pildot viņa pavēles un nogalinot tos, kas karoja pret nacismu. Viņi palīdzēja iznīcināt ebrejus un homoseksuāļus. Viņi karoja ne par Latviju (var saprast, ka tiem gribas ticēt, un daži, iespējams, pat noticēja, ka karoja par kādu cēlu mērķi), pat Latvijas PSR, kuras autonomija bija visai šaura, veidā, bet par Trešo Reihu, kas Latvijai ierādīja Ostlandes ģenerālkomisariāta daļas vietu. Var just līdzi tiem, kas tika iesaukti, bet tas nav iemesls slavināt viņus un aizmirst tos daudzos, kas brīvprātīgi iesaistījās kolaboracionistu rindās - gan leģionā, gan agrāk - policijas bataljonos, kas vēlāk kļuva par leģiona pamatu.

Par cilvēktiesībām - tiešām var kritizēt Rīgas domi, kas aizliedz pasākumus it kā konfrontācijas iespējamības dēļ. Tas tiešām nav pietiekams iemesls aizliegt pasākumu - citādi jebkādu pasākumu oponenti varētu noraut, draudot ar protestiem. Bet esesiešus slavinošie gājieni jāaizliedz tieši cilvēktiesību dēļ, jo kolaboracionistu godināšana ir apdraudējums cilvēktiesībām. Sk. izvērstāk Eiropas komisijas pret rasismu un neiecietību Ceturtā ziņojuma par Latviju ievadu un 86.-87. pkt. http://www.coe.int/t/dghl/monitoring/ecri/Country-by-country/Latvia/Latvia_CBC_en.asp

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips