Atslēgvārdi:

Vai dieniņ, ko tik visu pasaulē nedara letiņi! 17

Labdien vēlreiz, lasītāji! Sānāk šodien divas reizes rakstīt.

Iesaki citiem:

Būsit dzirdējuši, ka Amerikā Republikāņu partijas kandidāts prezidenta amatam Džons Makkeins par savu kandidāti viceprezidentes amatam ir izvēlējies nu ļoti, ļoti konzervatīvo Aļaskas gubernatori Sāru Peilinu. Šī ir sieviete, kura uzskata, ka aborts ir aizliedzams pavisam, arī tadā gadījumā, ja sieviete ir kļuvusi grūta izvarošanas vai asinsgrēka dēļ. Viņa ir kaismīga Nacionālās Šaujamieroču asociācijas biedre, tā ir organizācija, kura ir kategoriski oponējusi absolūti jebkuriem centieniem ierobežot ASV pilsoņu tiesības rīkoties ar šautenēm. Viņa oponē evolūcijas mācīšanai skolās. Vārdu sakot, nu, viens riktīgs Dieva bērns šī vārda ne pašā pozitīvākajā nozīmē.

Bet vai zināt, kā saucas mācītājs nu ļoti, ļoti konzervatīvajā baznīcā, kuras locekle ir Sāra Peilina? Šis ir cilvēks, kurš kādreiz esot sprediķojis, ka jebkurš, kurš pauž kritiku pret ASV prezidentu Džordžu Bušu pēc nāves noteikti nonāks ellē. 2004. gadā jautāts par Demokrātu partijas kandidātu prezidenta amatam Džonu Keriju, mācītājs atbildēja šādi: "Neteikšu, par ko balsot, bet gadījumā, ja balsosi par šo cilvēku, tad šaubos par to, vai tiksi pestīts. Piedod." Lieki teikt, arī šis cilvēks uzskata, ka evolūcija ir blēņas un pasaule ir tikai 7000 gadu veca, jo tā esot rakstīts Bībelē.

Cilvēks saucas ... Edgars Kalniņš. Uz jautājumu no portāla "Latvians Online" viņš ir atbildējis šādi: "Jā, esmu latvietis. Man ir senči latvieši, taču latviešu valodu neprotu. Protu dažus vārdus."

Un vēl kāds gribēja domāt, ka latviešiem pasaulē ietekmes nav! Ja arī ļoti, ļoti muļķīgas, negatīvas un bīstamas ietekmes!

Jauku visiem atlikušo dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (17) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marcis 29.09.2009 16:56
Labdien, Kārli! Atļaušos uzreiz pāriet uz "tu". Uzreiz, pirms sava teksta teikšu, saproti mani pareizi - nekādu uzbraucienu nebūs un "jēlības" netaisos rakstīt.
Mani sauc Mārcis, cienu cilvēkus, kas godīgi un pamatoti atbild uz jautājumu.
Tātad:
Šodien mango.lv izlasīju rakstu, kurā rakstīts, ka vadi dievkalpojumus Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā. Neko daudz par šo draudzi nezinu, bet pieņemu, ka šī draudze ir kristieši. Nu, ja vadi dievkalpojumu, pieņemu, ka tici Dievam un Bībelei. Rakstā ir arī tavs apgalvojums, ka neesi "perfekts kristietis" (kurš gan tāds ir, ja tā paskatās pēc būtības), bet tomēr..
Ja raksts ir patiesība, tad es labprāt uzzinātu vairāk par tavu nostāju (manupārt, ļoti svarīgā jautājumā) attiecībā uz evolūciju un tās filozofiju. Ja esi ar mieru, varu uzdot arī dažus jautājumus, kas man palīdzēs labāk izprast tavu viedokli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

smatrii>Karlim 09.09.2008 13:47
no mezjoniigiem antikristiem buutu daudz lielaaks ljaunums ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 09.09.2008 12:04
Amerika var skalot arii daudz skaistaakaa veidaa. Skatoties un klausoties sho katra diena saakas labaak http://www.youtube.com/watch?v=JSs2iIIXCtk

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 09.09.2008 11:54
Tiešām neticami, ka daži latviešu izcelsmes amerikāņi ir iesaistīti smadzeņu skalošanā, izmantojot reliģiju kā rīku: http://www.youtube.com/watch?v=yAJk0ugukh4 http://www.youtube.com/watch?v=ecxj1C1xJWA&feature=related

Domāju, ka reliģija ar dziedāšanām, rituāliem, iedvesmotu sprediķošanu amerikāņu stilā pati par sevi nav nekas slikts. Tomēr, ja mācītājs kautkādu iemeslu dēļ ar savu politisko pārliecību aizrāvies vairāk nekā ar patiesības izzināšanu un Dieva meklēšanu, tad viņš var paraut arī ļoti daudz ļaudis savos melos līdzi.

Šis izskatās pēc šāda scenārija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 09.09.2008 10:48
Man ir grūti spriest par ASV iekšpolitikas niansēm. Tāds vērotājs no malas vien. Tomēr jāsaka, ka lielās līnijās šī uzsvērtā aizraušanās ar ticības izrādīšanu nereti izdara lāča pakalpojumu ASV. Tas lej ūdeni uz musulmaņu pasaules propogandu par krusta kariem, utt. It sevišķi zinot Buša demonstratīvo uzvedību šai ziņā.
Kopumā par šīm lietām reiz ļoti labi rakstījis Aksels Munte savā grāmatā Stāsts par San Mikelu (The Story of San Michele, Axel Munthe). Ļoti laba grāmata, ja neesi lasījis, silti iesaku. Viņš ļoti saprotamā veidā apskatījis cilvēku paradumus, psihi, pat būdams labs ārsts. Tur viņš norāda, ka jebkurā reliģijā ļoti svarīgs ir rituāls, liela deva mistikas un stingra ticība, kuru nevajag skaidrot. Tieši šī iemesla dēļ katoļi ir stipri gadsimtiem ilgi, bet protestani, kuriem patīk lietot ticību savienojumā ar prātu, šķeļas. Iespējams, ka tas kaut kā skaidro arī Vanaga rīcību, kurš mēģina bīdīt vietējo luterisko baznīcu dogmatisma virzienā. Nemaz nešaubos, ka viņš to grāmatu ir lasījis. Kaut arī pats Munte, noteikti, nebūtu sajūsmā par Vanagu.
Par Latvijas reālijām man ir ļoti līdzīgs viedoklis ar Tavējo. Godīgi sakot, reizēm ir savāda sajūta, redzot, piemēram, ka manā valstī lietu kārtību nosaka tāds personāžs kā Šlesers. Piedevām viņš ir kaut kādā veidā spējis pakļaut daudzus cilvēkus, kurus kādreiz varēja dēvēt par pilsonīgās sabiedrības pīlāriem.
Par Gary Powers esmu lasījis vismaz divus atsevišķus krievu avotus ar sakariem Krievijas drošības dienestos, kuri precīzi norāda, ka viņam par kameras biedru tika piesēdināts latvietis. Par Pearlharboru mazliet pārspīlēju. Tomēr pēc kara ASV Kongresa speciāla komisija īpaši pētija aizdomas, ka krievu superspiegs Rihards Zorge ar saviem sakariem visaugstākajās japāņu varas aprindās, speciāli aizbīdīja viņus uz karu ar ASV, lai novērstu iespējamo iebrukumu PSRS. Tas palīdzēja krieviem izbrīvēt spēkus cīņās Rietumos un piedevām ļāva ASV beidzot atklāti iesaistīties cīņā ar nacistiem. Tas ir vispārzināms fakts, ka Zorgi savervēja komūnistu militārā izlukdienesta, baismīgā GRU izveidotājs un boss Jānis Bērziņš (Pēteris Ķuzis). Pats Zorge viņu uzskatījis par savu patronu, augstu vērtējis, cienījis. To norāda visi, kas pētījuši Zorges biogrāfiju. Te gan jāatzīmē, ka Bērziņu nošāva 1938.gadā un arī amerikāņi neatrada Zorges vainu japāņu uzkūdīšanā Perlharboras uzbrukumam. Lielākais, kas tiek pieņemts ir tas, ka Zorge darīja visu, pārliecinātu japāņus iet pret Rietumiem un nevis PSRS. Viņš bija izskaitļojis, ka japāņu invāzija Ķīnā un tālāk, agri vai vēlu ievilks britus un amerikāņus konfliktā un atstās Staļinam brīvākas roķeles Eiropā. Nobeigumā, piebilstot, par latviešu ietekmi, tas Jānis Bērziņš bija galvenais PSRS pārstāvis Spānijā, kad tur notika Pilsoņu karš. Tātad varam teikt, ka latvieši sagādajuši pamatīgas galvassāpēs arī Franko.

(man ar gandriiz blogs sanaaca)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips -- smatrii 09.09.2008 09:54
Ir bīstama, jā. Te runa ir par tā dēvētajiem "evaņģēliskajiem kristiešiem". Viņi ir bīstami tāpēc, ka vēlas visu Amerikas sabiedrību, tajā skaitā izglītības sistēmu, pagriezt savā virzienā un mācīt tikai to, kas atbilst viņu izpratnei par to, kas rakstīts Bībelē, tajā skaitā arī to, kā jau teicu, ka pasaule ir tikai 7000 gadus veca un vecāks pasaulē nevar būt nekas, tajā skaitā dinozauru kauli, aizvēsturiski izrakteņi u.tml. Apzināti neizglītota sabiedrība ir bīstama pati sev un arī apkārtējiem, jo diemžēl šie ļaudis Bībelē saskata arī Amerikas lomu pasaulē. Viņi ir kategoriski Izraēlas piekritēji, viņi reliģiskā kontekstā atbalsta arī Irākas okupāciju. Tādā nozīmē viņi ir bīstami arī pārējai pasaulei. Taču galvenais ir tas, ko viņi dara Amerikā, jo viņi sabiedrībā izplata idiotismu šī vārda vistiešākajā nozīmē. Viens vien piemērs. Argumentējot pret domu, ka Teksasas štatā varētu paplašināt spāņu valodas tiesības, jo tur dzīvo ļoti liels skaits meksikāņu, viens no "evaņģēlisko kristiešu" pārstāvjiem nāca ar šādu apgalvojumu: "Ja angļu valoda bija pietiekami laba manam glābējam Jēzum Kristum, tad tā ir pietiekami laba arī mums." Tā teikt -- bez komentāriem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > smatrii 09.09.2008 09:50
Runa ir konkrēti par tā dēvētajiem "evaņģēliskajiem kristiešiem", un jā, ir no viņiem briesmas. Amerikas iedzīvotājiem tādā nozīmē, ka viņi vēlas pagriezt visu sabiedrību un it īpaši izglītības sistēmu savā virzienā un, kā jau teicu, bērniem mācīt kategoriskas muļķības. Apzināti neizglītota sabiedrība ir bīstama pati sev. Taču šie arī ir ļaudis, kuri ar lielu entuziasmu ir atbalstījuši Amerikas militārās avantūras pasaulē, viņi "bībelisku" iemeslu dēļ ir kategoriski Izraēlas fani, Irākas karā viņi saskata reliģiska rakstura lietas, un tād`

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

smatrii 08.09.2008 23:56
es nesaprotu, kas amerikaanju ticiibaa tik biistams, vai taa ir biistama apkaarteejiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 08.09.2008 23:23
Bet Obama no viņa atteicās un pateica, ka neatbalasta to, ko cilvēks ir stāstījis. Makkeins vēl to nav izdarījis. Un diez vai izdarīs. Manuprāt, te galvenais ir jautājums par to, kur Amerikas kristietība ir iekritusi absolūtākā marasmā? Es, protams, saprotu, ka arī mūsu valstī Romas katoļu kardināls un Latvijas luterāņu (vismaz Latvijā, bet noteikti ne ārzemēs) arhibīskaps uzskata, ka mēs joprojām dzīvojam kaut kādā 17. gadsimtā, bet johaidī. Apgalvojums, ka pasaule ir 7000 gadus veca ir idiotisks. Vienalga, ko cilvēks var vai nevar saskaitīt Bībelē. Mani šis jautājums nudien satrauc, jo esmu kristietis, eju baznīcā, un nekad es neesmu Bībelē redzējis tekstu, kurā ir teikts "Un Dievs uz viņiem teica: Esiet pēc iespējas stulbāki manā vārdā, aizmirstiet visu, ko esat mācījušies skolā, jo tas nav atbilstoši manam vārdam." Nu nav pasaule 7000 gadus veca, nav, nav, nav, nav, nav. Evolūcija ir patiesa, ir, ir, ir, ir, ir. Paldies Dievam, ka Latvijas luterāņi arī Vanaga vadībā vēl līdz šim marasmam nav nonākuši, bet mums ir arī tādi sektanti, kā "Jaunā paaudze" ar Ļedjajevu priekšgalā. Un pasargi, bet es nevaru saprast, kā tajā sektā var piedalīties Latvijas Saeimas deputāti. Es goda vārds negribu ticēt, ka kristietība pasaulē un Latvijā ir kļuvusi par bīstamu parādību, bet tajā virzienā diemžēl un diemžēl un nudien diemžēl velk. Kur ir amerikāņi tik stulbi kļuvuši -- ne jau visi, bet katrā gadījumā Sāra Peilina un kādreizējais latvietis, kurš viņai ir mācītājs? Kauns par šo cilvēku! Kauns visas latviešu tautas vārdā. Bet mārtiņ, pasaki, kur ir liecība par latvieti Gary Powers kamerā un kāda ir garā roka Perlhārborā? Nu beidz. Bet Palinas un co. "idejas" ir točna pierādītas un medijos ziņotas. Lai cik man nebūtu šausmas par to, kas notiek Latvijā ar valdošās "elites" starpniecību -- re, nu jau Godmanis paziņo, ka algu iesaldēšana neesot bijis ultimāts, bet gan tikai ieteikums, re, nu Kalvītis stāsta, ka viss viņa valdonības laikā ir bijis dikti, ļoti labi -- es vēl vairāk baidos par savu dzimto Ameriku, kura visnotaļ bija normāla valsts, kamēr neuzradās šie nenormālie "kristieši." Piedodiet, visi, te sanāca vēl viens blogs, bet saku vēlreiz -- johaidī!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 08.09.2008 21:24
Klau, Kārli, bet Obamam taču arī bija viens visai radikāls draudzes gans!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 08.09.2008 21:21
Tur Tev taisnība, ka labi būtu norādīt, kas slēpjas zem linka. Es šad un tad smaidu par to, kā latvieši Amerikā, un ne tikai, mēdz izcelties. Edwards Leedskalnins uzceļ Coral Castle, kuru apbrīno vēl šobaldien, Billy Idol pat tik daudz, ka tās ietekmē sacer savu gandrīz populārāko dziesmu Sweet Sixteen, vēl kāds latvietis pamanās tuvu sadraudzēties ar Madonnu, kā pati atklāja, starp vakariņām un brokastīm mēdzis stāstīt par Rīgu. Cita latviete pamanās apprecēties ar Bafetu, vēl kāda iekaro operas virsotnes NYC, vēl kāda GQ lielajā bildē nonāk kā ASV teātra top aktieru grupas pārstāve, vēl kāda nodarboties ar Stinga mendžmentu. Tie, protams, ir tikai daži atsevišķi piemēri. Ja ņemam XX gs vēsturi kopumā, tad saraksts izrādītos visai iespaidīgs un daudz, daudz nopietnāks. Vienīgi par Crocodile Dandy prototipu man joprojām nav skaidrs.
Var jau teikt, ka tās ir dažas sakritības. Tomēr vienai, tik nelielai tautiņai, to sanāk neproporcionāli daudz. Pirms steidz oponēt, pateikšu vel vienu neparastu faktu saistībā ar ASV. Kad komunisti notrieca U2, tās pilotu uz kādu laiku iebāza padomijas cietumā. Viņš sudzējās, ka vieninieka kamerā esot neizturami sēdēt. Viņam piesēdināja kameras biedru. Tas bija latvietis. Pēc kara ASV Kongress vēlreiz pētīja Pearlharboras lietu pamatojoties uz japāņu materiāliem. Tur bija aizdomas arī par kāda latvieša garo roku. Jauki pastāstiņi gariem rudens vakariem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mikelis 08.09.2008 21:21
atvaino, Karli Streip, nakosaja reize pie linka ari pievienosu aprakstu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 08.09.2008 20:40
Mārtiņ, es pats zinu, kas tur ir rakstīts, bet Politikas lasītājiem vajadzētu pateikt "angļu valodā un materiāls par Obamas draugu/palīgu, kurš arī ir latviešu izcelsmes cilvēks." :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 08.09.2008 17:47
Tas links saka, ka savukārt Obama ir nonācis zem Čigākas piecīšu latviskās ietekmes! Nu letiņiem būs smaga izvēle, it sevišķi, ja tradicionāli viņi turējās pie republikāņiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 08.09.2008 17:20
Miķeli, ja liksiet linkus, lūdzu, divus vārdus par to, kas tur ir atrodams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 08.09.2008 16:15
Tik paštaisns cilvēks par vārdiem "Jā, esmu latvietis. Man ir senči latvieši, taču latviešu valodu neprotu. Protu dažus vārdus." uz pestīšanu pats ļoti cerēt nevar. Tomēr man patīk, ka latvieši reizēm lieka visai pasaulei noelsties vien. Tas liecina, ka nelielai tautai piemīt globāls vēriens. Protams, ka veselo saprātu derētu saglabāt arī pie lieliem vērienim.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips