Uzmanību: agresīvs deputāts! Ko darīt? 52

Padomi tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem un ikvienam Latvijas iedzīvotājam

Iesaki citiem:

Kas gan varēja iedomātiem, ka būs reiz jāraksta pamācība rīcībai, saskaroties ar agresīvu deputātu! Šī gada 16.marta notikumi nudien ir paplašinājuši izpratnes robežas par to, kas Latvijā vispār ir iespējams...

Nebūtu rakstījusi, ja tviterī plaši izcirkulētajā notikumu videomateriālā nebūtu bijušas tik daudz muļķības – par deputātu imunitāti, īpašo cieņas izrādīšanu, iespējām atlaist no darba policistus. Dzirdēts, ka vairākkārt atkārtotām muļķībām ir tendence nogulsnēties smadzenēs un ar laiku iegūt ticamības oreolu, tādēļ tapa šis teksts.


Padomi tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem (brīžos, kad viņi veic savus pienākumus)

Tātad: ko darīt, uz ielas, piketā, citur saskaroties ar agresīvu deputātu? Padoms: gandrīz precīzi to pašu, ko jūs darītu, ja tas nebūtu deputāts, bet jebkurš cits pilsonis!

Šim principam ir tikai viens izņēmums - tiesībsargājošajām iestādēm ir ierobežojumi attiecībā uz deputāta aizturēšanu un brīvības ierobežošanu, šim nolūkam atbilstoši Satversmei ir jāprasa Saeimas atļauja. BET: ja deputāts jau ir pieķerts nozieguma pastrādāšanas brīdī – tādā gadījumā var aizturēt, taču 24 stundu laikā jāinformē Saeimas prezidijs. Arī administratīvos sodus var un vajag likt tādos pašos gadījumos kā parastiem pilsoņiem (neuzlikt sodu deputātam TĀPĒC, ka viņš ir deputāts, kamēr citi līdzīgās situācijās sodu saņemtu, ir pretlikumīgi – tā tad būs pretlikumīga bezdarbība no tās amatpersonas puses, kurai vajadzēja sodu uzlikt, bet kas to neizdarīja) vienīgi šim nolūkam arī ir vajadzīga īpaša Saeimas atļauja. Tātad, atšķirības ir procedūrā, nevis būtībā.

Nav normu, kas ļautu deputātiem netraucēti pārkāpt likumu, ignorēt policijas prasības - deputāta imunitāte to nenozīmē. Ikviens Latvijas iedzīvotājs, arī deputāts ir jāattur no prettiesisku darbību veikšanas. Pat vēl vairāk, ja esat tiesībsargājošo iestāžu darbinieks, lūdzu audziniet mūsu deputātus! Atgādiniet, ka deputātiem ir īpaši pienākumi: ne velti Saeimas deputātu ētikas kodeksa 15.punkts nosaka, ka deputātiem jāpakļaujas sabiedrisko kārtību uzturošo amatpersonu likumīgām prasībām. Ja deputāts nezina, kur atrodas viņam saistošais ētikas kodekss, pasakiet, ka tas ir Saeimas Kārtības ruļļa pielikumā. Kas zin, varbūt nudien kādam būs pirmā dzirdēšana ...

Ko darīt tad, ja deputāts sāk draudēt?

Ja drauds ir vardarbība, tad uz deputātiem attiecas tā pati Krimināllikuma norma (270.pants), kas uz jebkuru citu Latvijas pilsoni - kriminālatbildība par pretošanos varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, ja tā izpilda tai uzliktos dienesta pienākumus un ja pretošanās izdarīta, lietojot vardarbību vai piedraudot ar vardarbību. Lai izdotu deputātu kriminālvajāšanai, vajadzēs Saeimas atļauju, bet tas ir tikai nedaudz garākas procedūras jautājums!

Ja drauds ir jūsu amata zaudēšana, tad, lūdzu, atgādiniet deputātam par deputātu ētikas kodeksa 20.pantu, kas paredz, ka „personiskajā dzīvē deputāts nedara neko tādu, kas grautu Saeimas prestižu vai radītu šaubas par viņa spēju godprātīgi veikt deputāta pienākumus.” Pilsonis (vai pilsone) X ne tādēļ ieņem Saeimas deputāta amatu, lai ar savu varu šantažētu likumus ievērojošus sabiedriskā miera nodrošinātājus (tas attiecas arī uz jebkuru citu amatpersonu, ne tikai deputātiem)!

Šādi draudi ir rupjš ētikas pārkāpums, kas gadījumā, ja deputāts tiešām mēģinās šim nolūkam izmantot savas varas sviras, robežojas jau ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.


Padomi "parastajiem" Latvijas iedzīvotājiem (attiecas arī uz tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem tad, kad viņi neveic savus pienākumus)

Ko darīt, ja esat parasts Latvijas iedzīvotājs, jūs konfrontē agresīvs deputāts un blakus nav policistu? Precīzi to pašu, ko attiecībā uz jebkuru citu cilvēku līdzīgā situācijā: pēc iespējas saglabājiet mieru, nenolaidieties līdz tādam pašam līmenim, mēģiniet situāciju atrisināt miermīlīgi! Ja vien neaizstāvieties pret deputāta paša ierosinātu vardarbību, nelietojiet spēku! Attiecībā uz „vārdu kaujām”, jums pret deputātu nav īpašu pienākumu (tādu, kas nav attiecībā pret jebkuru citu cilvēku –jebkurš, arī deputāts, pret jums var celt prasību par goda un cieņas aizskaršanu gadījumā, ja, piemēram, esat viņu rupji nolamājis), kamēr viņam/viņai gan ir ko papildus zaudēt: deputāts ir viens no reglamentētajiem amatiem, uz kuru attiecas īpaši ētikas noteikumi.

Draudi par to, ka deputāts izmantos savu varu, lai jums kaitētu, ir deputātu ētikas pārkāpums un publisks skandāls gadījumā, ja tas nāktu gaismā! Gadījumā, ja deputāts patiešām mēģinās „atriebties” (kas gan ir ļoti maz ticams), tur jau var būt runa par dienesta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, līdz ar to risks pašam deputātam var izrādīties lielāks nekā jums.

Ja deputāts jūs rupji lamā, atgādiniet viņam šos deputātu ētikas kodeksa punktus: „Deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus (7.punkts)”, „Deputāts ir pieklājīgs pret Saeimas, citu valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem un ikvienu sabiedrības locekli (20.punkts).” Par acīmredzamu rupjību un/vai draudiem nebūtu slikti arī informēt Saeimas mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju (67087418, mandatu.komisija@saeima.lv), kā arī (ja tam ir pierādījumi) medijus, - galu galā arī citi vēlētāji ir pelnījuši zināt par attiecīgā tautas priekšstāvja uzvedību.

Tas gan nenozīmē, ka pats drīkstat atļauties būt rupjš vai – vēl trakāk - vardarbīgs pret deputātu (par paša iniciētu uzbrukumu deputātam sakarā ar viņa amata darbību GAN draud nopietna kriminālatbildība)!!! Ja sagaidām elementāru uzvedības normu ievērošanu no deputātiem, vajadzētu to pašu sagaidīt arī no sevis. Cieņai vienam pret otru ir jābūt līdzvērtīgai – neatkarīgi no tā, vai esi deputāts vai darbojies citā jomā.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (52) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Mēs

Labāk agresīvs deputāts nekā sorosītu padauza

Tmp author
Vilnis Gricaičuks-Puriņš

Varu vien piekist Ivetas rakstītajam. Maz kurš no komentētājiem saprata rakstītā jēgu. Un tā ir vienkārša. Ja vēlamies dzīvot tiesiskā valstīt, tad likumi jāievēro arī deputātiem, bet pārējiem ir vērts likumus zināt. Taču par cik demokrātija un tiesiskums mūsu valstī ir vien uz papīra, nevis reālā pielietojumā, nākas paļauties vien uz savu attapību un veiklību, ne uz likumu, vai likumdevējiem un to tālākiem izpildvaras un tiesu varas atvasinājumiem vai publiskās varas spējīgumu nebūt korumpētiem ;)

Tmp author
stalins

Latvijaa ir oficiaala pieminjas diena,kad piemin taas karaviirus un tas ir 11.novembris.Paareejie ir politiski datumi-gan 9.maijs,gan 16.marts.Un Latvijas sabiedriiba ir sashkelta ,ja tiek veerteeti shie notikumi.Policijas uzdevums abos shajos datumus ir noveerst atskiriigu uzskatu konfrontaaciju.Diemzheel ,shogad sanaaca probleemas ar verbaalu aizskarshanu,bet manupraat policistiem nebija iespeejas paartraukt ar Riigas Domi saskanjutu publisku pasaakumu-ja vinji to buutu dariijushi,tad buutu tiesu lietas,bet pie vinju algaam...Un kas notiks,ja no arzemeem algoti provokaatori 9.maijaa gribees 200m no Uzvaras piemineklja atmaskot komunisma noziegumus?Jaa izmantojot skanju aparatuuru.

Tmp author
Māra Krontāle

Jā, un ja mēģināsiet pretoties, jūs kvalificēs kā agresīvu. Es brīnos, kā izglītoti cilvēki var jaukt cēloņus ar sekām.

Tmp author
Ak jūs!

Nelojālie latvieši, ja vispār esat latvieši! Kādu gan jūs dziesmiņu dziedātu tad, ja Latvijā būtu kara situācija un Internets, brīnumainā kārtā, būtu vēl aizvien pieejams visiem. Kādi tad būtu komentāri?! Vai šādi: "tas nekas, ka ienaidnieks mūs apšauj, izved no valsts, viņi jau pilda tikai savu karavīra pienākumu, gan jau viss būs labi, pretoties nevajag..." ?!
Laikam daudzi kas te komentē nemaz nav izjutuši to patriotisko dzirksti sevī, kuru iededza tie traģiskie notikumi kuri risinājās Baltijas valstīs, 1991. gada janvārī!
Jēli un nožēlojami jūs esat!

Tmp author
lasītāja

saturīgs raksts par lietu. savukārt lielākā tiesa komentāru dzen depresijā.. tiešām, dārgie līdzpilsoņi, tik aprobežoti?! ko jūs vispār darāt šai portālā?

Tmp author
exV-vēlētājs

Gods un slava mūsu drosmīgajam deputātam. Pat ja viņš tam policistam pa muti sadotu, viņš būtu varonis.

Tmp author
lasītāja

ceru, ka šī ir ironija..

Tmp author
arī vēlētājs

Labi, ka mums ir tādi deputāti, kuri cīnās par to lai visādi salšņas pārāk lielu muti nebrūķētu.

Tmp author
man

Tādas aizdomas, ka tāda žurka Kažoka nemaz nebija dzimusi pirms '90. gada un tad nu izcili sprēgā!

Tmp author
lasītāja

rupja, maziska un stulba izrunāšanās. ceru, ka redakcija šo Dižo Domu izdzēsīs kā personīgu apvainojumu.

Tmp author
sorry

verojot deputata ricibu TV savam acim redzeju ricibu, kas acimredzami degrade cienu pret LV saeimu ka tadu. te noteikti ir darbs etikas un mandatu komisijai, jo sis cilveks apzinati ir parkapis no saeimas tribines doto zverestu. man ir kauns pasaules prieksa par so nepiedienigo ricibu. pec redzeta spriez par visu valsti. uzskatu, ka vins nav cienigs nest deputata vardu !

Tmp author
Marija

Jānis Dombrava - malacis! Tas tikai parāda, ka cilvēkam rūp tas, kas notiek pie viņa valsts simbola. Savukārt, Kažoka var nemaz necensties - tāpat visi zina, no kurienes viņas viedoklim "kājas aug". Latviete skaitās!

Tmp author
Juris

Tieši tā, malacis! Vismaz kāds centās tos cieņu aizskarošos elementus pieklusināt.

Tmp author
Marusya

Paldies, Iveta! Visu cienu Jums!
Ивета, Вы умница!

Tmp author
Krolls

Nu re, uzskatāms piemērs uz kurām dzirnavām Iveta ūdeni lej!!!

Tmp author
Vladimir Nikiforov

Che "cīnīties pret klaju netaisnību- likuma spēka aizstāvētu atklātu provokāciju" Paklanieties nodevējiem "Kažoka nav dzirdējusi par cieņu pret sirmgalvjiem" latvietis "Šitādus zaimotājus būtu jāpakar nozieguma vietā kopā ar atbalstītājiem" jurka "primārais sadursmes cēlonis - jāapklusina tumbas ar naidu kurinošo saturu" Ģirts Birziņš "jauneklis aizstāvēja kritušo karavīru un dzīvi palikušo leģionāru godu"
-----
Esesiešu slavinātāji savā gājienā izmantoja plakātus ar svītrotām svastikām, sirpjiem un āmuriem, Hitlera un Staļina attēliem.

Ja viņi tiešām nosodītu nacismu, tad pateiktos par antifašistu sniegto skaņas un attēlu pavadību (kurā nebija nekāda staļiņisma slavinājuma - bet gan atgādinājums par nacistu noziegumiem). Dombravas, Dzintara u. c. reakcija parāda, ka viņiem tie, kas atgādina par nacisma un tā kolaborantu noziegumiem, ir ienaidnieki.

Jānorāda, ka šīs atziņas vienādi attiecas uz latviešu, krievu un citiem kolaborantiem (atšķirīga ir dominējošo mediju attieksme - latviešu informatīvajā telpā meinstrīma mediji var slavināt SS leģionārus, kā to dara vecā padomju propagandista Krustiņa "Latvijas Avīze". Bet "Vesti segodņa", cik tie nebūtu korumpēti, vlasoviešus negodina).

P.S. Var just līdzi tiem, kas tika iesaukti Hitlera karavienībās - nevar no tiem prasīt varonīgu pašnāvību. Bet brīvprātīgie būtu jānosoda. Un ne vienus, ne otrus nav par ko godināt.

P.P.S. Kažokas kundzei bija interesants raksts par 9. maija pasākumiem. Ja viņa apmeklēja Brīvības pieminekļa apkārtni 16. marta rītā, tad varēja sadzirdēt, cik atšķirīga gaisotne bija tur, cik bieži skanēja "krievus ārā" u.tml.

Tmp author
Likumība

Bravo, Kažokas kundze !

Tmp author
Che

Dombrava ar savu varbūt ne līdz galam pārdomāto reakciju manī vieš tikai cieņu- redzēju kā reaģē cilvēks, kas līdz sirds dziļumam jūt vēlmi cīnīties pret klaju netaisnību- likuma spēka aizstāvētu atklātu provokāciju.
Toties jūs Kažokas kundze es ieskaitu savu antipātiju sarakstā, par nelojalitāti savai valstij un par skatīšanos uz notikumu caur likuma nevis patiesās būtības prizmu.

Tmp author
skumji

Neatbalstu NA jaunuļa izgājienus attiecībā uz policistu, viņam bija jāpilda priekšniecības uzdevums.
Taču vai tikai tagad Jūs esat atklājis kādas intereses aizstāv Kažoka? Viņa vienmēr, slēpjoties aiz demokrātijas maskas, ir aizstāvējusi Saskaņas centra ideoloģiju. Tā tas bija referenduma likuma sakarā, tā tas ir pilsonības iegūšanas sakarā, tā tas ir tagad. Šajā pašā vietnē varam izlasīt viņas ņirgšanu par Satversmes kodolu un Konstitucioonālās komisijas atzinumu.
Šie kosmopolīti ir bīstamāki nekā lindermaņi un osipovi.

Tmp author
Buratina

Зачем так ругать Кажоку? Она ведь напомнила что прописано в нашел латвийском законодательстве... А вы - не лояльна, да не лояльна! Скорее вы не лояльны законодательству государства, в нелояльности которого обвиняете других. Нет порядка в головах. Глупые наивные эмоции - десткий сад!

Tmp author
Kažokas jaunkundz!

Varbūt paskaidrojiet, ja Jūsu ziedotāji 90% neatrodas Latvijā, Soross Jums maksā tādas naudas summas, cik var būt objektīva jūsu informācija?

Curika
Linda Curika

PROVIDUS no ārvalstīm saņem 73% finansējuma, turklāt liela daļa nāk no ES fondiem. Mūsu finansējums ir atklāts un caurspīdīgs, variet to izpētīt šeit: http://www.providus.lv/public/26495.html.

Tmp author
Andris_

Curika: "...turklāt liela daļa nāk no ES fondiem."
No providus.lv/public/26495.html :
PROVIDUS budžets 2011.gadam bija LVL 412 948
...
Sorosa fonds - Latvija 216 972

Vai nu datu kvalitāte, vai Curikas rēķināšana spējas nav pietiekamā līmenī.

Tikai novērojums.

Tmp author
Mārtiņš

Prātīgs raksts, tomēr daži momenti likās atrauti no realitātes. Nu kaut vai šis:
"Ja drauds ir jūsu amata zaudēšana, tad, lūdzu, atgādiniet deputātam par deputātu ētikas kodeksa 20.pantu, kas paredz, ka [..]
Šādi draudi ir rupjš ētikas pārkāpums, kas gadījumā, ja deputāts tiešām mēģinās šim nolūkam izmantot savas varas sviras, robežojas jau ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.
[..]
Draudi par to, ka deputāts izmantos savu varu, lai jums kaitētu, ir deputātu ētikas pārkāpums un publisks skandāls gadījumā, ja tas nāktu gaismā!"

Piemēram, Dombravas izlēciens bija tik publisks, ka pat nevar "nākt gaismā". Bet vai tāpēc var runāt par publisku skandālu? Tā vien šķiet (gan paklausoties personiski pazīstamu cilvēku viedokļus, gan palasot komentārus - kaut vai pie šī paša raksta), ka Dombrava ar savu piepūsto pārākuma apziņu ir kļuvis par latviešu tautas varoni, bezmas otru Lāčplēsi. Līdz tam, ka tam nabaga policistam ir jāstāv, jāpilda pavēle un par 300 latiem mēnesī vēl jāpacieš vēl kaut kādu, piedodiet, šmurguļu izlēcieni - līdz tam aizdomājas retais. Tāpēc - vai to var saukt par skandālu, ja tam *vajadzētu* būt skandālam, bet tas tāds nepavisam nav?

Pie viena gan jāsaka, ka gribētos, lai Kozlovskis un RP nevis tikai taisnotos, bet arī asāk aizstāvētu policistus (kurus daudzi tagad uzskata par valsts ienaidniekiem) un pie viena aicinātu NA brašuļus pēc šādas saķeršanās ar kārtības uzturētājiem atteikties no deputāta mandāta.

Tmp author
Gunta Leona

paldies kažokai. Tiem, kas baidās no agresīviem deputātiem, lai konsultējas ar IZM, tur tak ir plāns, kā izolēt agrasīvus skolēnus no sab-bas

Tmp author
Paklanieties nodevējiem

Ja Dombravu var izvest no pacietības, tad tam ir jābūt ļoti nopietnam iemeslam, bet Kažoka nav dzirdējusi par cieņu pret sirmgalvjiem.

Tmp author
Paklanieties paklanieties

Sirmgalvjus jau tas Dombrava arī gāja sist... Vai jūs sirmgalvju cieņu pēc tautības mērāt? Tikai latviešiem pienākas?

Tmp author
latvietis

Šitādus zaimotājus būtu jāpakar nozieguma vietā kopā ar atbalstītājiem. Visu cieņu deputātu kungiem! Nekādi likumi, normas vai kas nevar būt par attaisnojumu tādu provokāciju atļaušanai!!!

Tmp author
arī latvietis

Piekrītu!

Tmp author
Džordžs S.

jo tuvāk vēlēšanas, jo kažokas kundze paliek arvien aktīvāka savā cīņā ar RP un V ienaidniekiem no SC un NA. mūsu jaunizceptā politoloģijas zvaigzne par Zatlera dzīvokli mēma kā zivs. nez, kāpēc?

Tmp author
jurka

Deputāts arī ir cilvēks nevis robots un viņam ir tiesības uz emocijām. Cik redzēju TV, puiši uzvedās gana adekvāti. Poličiem bija ne tikai jāattur leģionāru atbalstītāji no zobu pārskaitīšanas "antifašikiem", bet visu pirms jālikvidē primārais sadursmes cēlonis - jāapklusina tumbas ar naidu kurinošo saturu. Ceru, ka NA neatkāpsies no policijas vadības un RD darba izvērtēšanas solījumiem.

Tmp author
puansons

Kažokas kundze sava lielā liberālisma dēļ ir iemaldījusies starp radikāļiem,kuri par liberālismu negrib pat dzirdēt.NA droši vien viņu pasludinās par latviešu tautas kangaru,antifašisti(staļinisti)par nacisma aizstāvi,vai vismaz Vašingtonas algotu ielikteni.

Tmp author
Mārtiņš.

Jāskata plašākā kontekstā. Jāpiemin arī neslavas celšana un līdzdalība. Skumdina tas, ka ja, deputāti potenciāli reāli apdraud kāda dzīvību, tās jūs neuztrauc, jūs nepublicējāt pamācības, bet, kolīdz kāds, kuru īstenoto politiku Jūs personiski neatbalstāt, uzreiz izmantojot savu ekspertīzi, iebilstat un kritizējat. Protams, ir jārunā par deputātu visatļautību, arī 16.martā notikušo, bet, vai, samērā vienpusēja viedokļa no pētnieka puses atspoguļojums, negraus vēl vairāk LV pozīcijas starptautiski? pasaulē tomēr reālisms, nevis liberālisms un LV tā jau cenšas visi izmantot, un ja mēs paši vēl savējos kritizēsim, nevis vērtēsim objektīvi, tad tiešām Latvijas valstij nebūs nākotnes.

Tmp author
!

Bravo!

Tmp author
lienestasts

Nepamet sajūta, ka kārtējo reizi cīnāmies ar sekām. Līdz galam nesaprotu iemeslu: kādam tas tik ļoti ir izdevīgi, ka tiek dāsni samaksāts, lai kārtējo reizi 'uz emocionālas nots' uzliktu sabiedrību, vēl vairāk mazinot tās spēju kritiski un argumentēti vērtēt līdzīgus publiskus pasākumus, vai tiešām esam pārāk kūtri, lai SAVLAICĪGI padomātu PĀRIS SOĻUS tālāk (pasākuma norise taču tika iepriekš saskaņota ar attiecīgajām iestādēm)?

Tmp author
Mārtiņš

Piekrītu.

Tmp author
Ģirts Birziņš

Ivetai Kažokai ir izdevies sasodīti sarežģīts un garlaicīgs raksts, izmantojot juridisko terminoloģiju. Es domāju, ka vakardien notikušais incidents ir jāskata plašākā kontekstā, ko Iveta Kažoka nav pamanījusi attiecībā uz policijas rīcību. Mani avoti drošībsargājošās iestādēs vēsta, ka vakardienas scenārijs tik ļoti atgādināja 1987.gada notikumus augustā, kad krievu valodā runājošie miliči centās apslāpēt latviešu tautas tiesības uz pašnoteikšanos. http://www.youtube.com/watch?v=-_emGdT40ro
Jo policistu rindās bija ļoti daudz krievu valodā runājošo, kam ir neslēptas politiskās simpātijas pret Saskaņas Centru. Tāpat liela daļa policijā strādājošo savulaik ir kalpojuši padomju sistēmai vai no padomju laika ģenerāļiem mācījušies. Līdz ar to viņi nav lojāli neatkarīgās Latvijas idejai. Deputāts Dombrava, manuprāt, rīkojās ļoti atbilstoši un es ikvienam Latvijas vīrietim novēlu mācīties no viņa - jauneklis aizstāvēja kritušo karavīru un dzīvi palikušo leģionāru godu, ko šeit lielāka daļa komentētāju nekad neuzdrošinātos darīt, bet vienaldzīgi paietu garām tā it kā nekas tur vakar nebūtu bijis. Ivetai Kažokai pat nav nojausmas, kas šobrīd pa īstam notiek Latvijā.

Tmp author
Sany

Piekrītu !

Tmp author
Jānis

Piekrītu! Kažoka vispār neko nesaprot par Latviju, viņa ir kaut kādā siltumnīcā, liberālā...

Tmp author
Jānis Rubulis

Kāpēc leģionāri būtu jāaizstāv? Deputātam Dombravam būtu jāaizstāv Latvijas valsts (pie tam kvēli, ja reiz NA ir tik izteikti patrioti), nevis kādas totalitāras valsts militārs grupējums, kurā dažādu iemeslu dēļ bija latvieši. Visu cieņu karavīriem, ne jau viņi ir vainīgi. Bet nevajag saistīt leģionārus vai padomju armijā dienējušos ar Latvijas valsti. Tas ir pilnīgi aplami.

Tmp author
Alīna Samīte

Nepabaidījos retvītot raksta linku, kaut noteikti tas man maksās vēl dažus sekotājus, kā tas notika vakar. Labs autores raksts. Pamatots, jo Saeimas deputātu ētikas kodekss liedz ļaunprātīgi izmantot savu varu. Žēl, ka tautas kalpi aizmirst, ka pašu agresīvā un neadekvātā rīcība, it īpaši pret likumsargiem, legalizē arī noteiktai sabiedrības daļai šādu uzvedību. Nepatīkami, ja afekta stāvoklī deputāts izturas kā jebkurš pilsonis, bet, tad atceras savas privilēģijas, un cenšas padarīt bezspēcīgu savu dusmu upuri, to iebiedējot, lieliski zinot, ka arī viņam, kā varas pārstāvim, ir savas uzvedības normas, ko diktē likums. Amatpersonai ir savas korektas situāciju regulējošās sviras, kas palīdz negraut Saeimas prestižu, un atsevišķu deputātu tēlu. Domājams, ka mans doktora darbs būs par Saeimas uzvedības normām, labs topošā diplomdarba par LR Ministru kabineta ētikas kodeksa izstrādi turpinājums. Paldies par ideju.

Tmp author
jautājums

Šādas instrukcijas Kažoka, protams, publicēja arī Kabanova gadījumā, vai ne?

Tmp author
Andris_

Kabanovs ir bijis redzēts draudam atlaist policistu?!!

Tmp author
Kurā brīdī kads ir draudējis atlaist policistu?

?

Tmp author
lielais izbrīns

Ā, tad Kažoka specializējais uz īpaši speciāliem izmeklētiem gadījumiem, kad draud policistiem. Kad apdzēries Kabanovs klaigā "nošaut", tad Kažoka šķielē uz citu pusi ....

Tmp author
Aigars Rivdiķis

Es nesaprotu, kādēļ daži uzskata, ka 16.marts ir domāts vienīgi viņiem un nevienam citam izteikt viedokli ir jāliedz. Tas pierāda tikai to, ka vārdi paliek tikai vārdi un nodokumentēts saliedētības plāns ir tikai plāns bez reāla seguma.
Ir izprotams tas, ka viegli ir spēlēt uz emocijām un neko citu arī nevajag, kamēr sabiedrība to akceptēs. Emocijas vienmēr noplok, bet tā vietā nekāda vērā ņemama rīcība neseko un paliek tukša vieta. Kamēr politikā pastāvēs radikāli spēki, valsts attīstība buksēs, līdz ar to arī labklājība. Patriotisms cilvēku nepabaros, lai kā to nekultivētu un agri vai vēlu Latvija zaudēs savu nacionālo identitāti.
Kamēr varu izmantos savu (politiskā spēka) interešu aizstāvībai un uzspiešanai, valsts stagnēs...

Tmp author
tu

Nemuldi pajoliņ! Kā tad paliek ar 9. maiju, ko a?!

Tmp author
Toms Blūzmanis

Paldies arī no manas puses, Tagad arī es zināšu, ko darīt ar agresīvu deputātuK, ja tādu redzēšu dzērušu darba laika Saeimā uzvedoties neadekvāti.

Tmp author
Lauris

Paldies! Tagad zināsim, ko darīt ar agresīvu deputātu!

Tmp author
Ko darīsim?

Bet ko darīsim ar deputātiem un politologiem - nodevējiem?

Citi autora darbi