Atslēgvārdi:

Un vēl -- atbalsts Kristai Baumanei 18

Vēl viena piebilde konkrēti Politikas.lv lietotājiem par Kristas Baumanes neseno blogu, kurā runa ir par portāla atbalstīšanu.

Iesaki citiem:

Reakcija uz Kristas blogu nebūt nav neparedzama. "Es neziedošu, jo mani cenzē", "Es neziedošu, jo nepiekrītu saturam", "Es neziedošu, jo acīmredzot Politika.lv pūš kādas partijas stabulē", u.tml. Argumenti labākajā gadījumā apšaubāmi.

Par "cenzūru". Politika.lv komentārus no lasītājiem dzēš tajos gadījumos, kad tie ir rupji, vulgāri vai cilvēku aizskaroši. Atsevišķos gadījumos kāds tiek banots vispār, jo ir pierādījis, ka bez rupjības, vulgaritātes un cilvēku aizskaršanas neprot dzīvot. Nesaprotu, kur ir radusies pārliecība, ka Internets ir visatļautības vide. Katrā gadījumā cilvēks, kurš prot tikai izspļaut "autors ir idiots" ne ar kādu inteliģences pakāpi neizceļas, tīri jābrīnās, kas šos eksemplārus ir audzinājis, nemaz nerunājot par to, cik daudz brīva laika viņiem acīmredzot ir pat tad, kad viņi strādā, piemēram, kādā ziņu aģentūrā vai valsts iestādē. Varētu padomāt, ka tur būtu daudz darāma darba, bet laikam ne. Visi portāli Latvijā apgalvo, ka tie pretojas, piedodiet, viskretiniskākajiem komentiem. Politika.lv to tiešām arī ievēro. Tas nenozīmē, ka tiek noraidīti komenti, kuros cilvēks nepiekrīt tam, ko ir rakstījis autors. Taču pretestību var paust arī pieklājīgi un civilizēti. Atsevišķiem ļautiņiem tas nav par spēkam. Tad viņiem ir jārēķinās ar "cenzūru."

Un par portāla politiku. Pirmkārt jā, Politika.lv paustie viedokļi ļoti bieži saskan ar tiem viedokļiem, kurus aizstāv atsevišķas politiskas partijas. Un kas par to? Vai tie, kuri par to sūdzas, uzskata, ka portāla saturā drīkst būt tikai kaut kas tāds, kas neatbilst nevienas politiskas partijas vai kustības uzstādījumiem? Diez vai tas vispār būtu iespējams. Un kas tad īsti tas ir, kas atsevišķiem Politika.lv lasītājiem tik ļoti nepatīk? Pārliecība, ka valstī ir vajadzīgs tiesiskums? Iecietība? Sapratne, ka pasaule ir plašāka par individuāla letiņa nabas vietu? Vēlme valstī ieraudzīt godīgu pārvaldes iekārtu? Protams, Latvijā ir cilvēki, kuriem ir investīcijas vēlmē neko no tā, kā šīs lietas notiek patlaban, nemainīt. Ja visi komentētāji šeit būtu spiesti atklāt, kas viņi ir un ko pārstāv, nāktos konstatēt, ka daži no tiem, kuri tik ļoti bļauj par portāla "angažētību" paši nemaz nav tik kristāltīri no politiskām un politekonomiskām saitēm.

Es atbalstu Kristas Baumanes aicinājumu un esmu to arī atbalstījis materiālā nozīmē. Padomājiet, lūdzu, visi kritiķi par to, ka te tomēr Jums ir vieta, kur lasīt saistošu saturu un arī to diskutēt. Ja viss, kas ir vajadzīgs, ir izgāzt žulti, tas, protams neko nemaksā, un priekš tam ir citi portāli mūsu valstī (nevienu vārdā nesaucot). Ja savukārt ir pārliecība, ka portāls ar savu ļoti, ļoti daudzpusīgo saturu tomēr ir vajadzīgs, tad kāpēc nepiemest kādu latu? Arī tad, ja portāla saturā ir tas, kam lietotājs nepiekrīt? Spēja par to izteikties tomēr ir priekšrocība. Atver maciņu. Gabals taču nenokritīs.

Vēlreiz jauku visiem dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (18) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 16.11.2008 17:08
Man gribētos zināt, kas ir tas patiesais, neliekuļotais patriotisms, par kuru runā iepriekšējais komentētājs. Uzskatu, ka tāds "pareizais" patriotisms nepastāv, bet toties pastāv dažādi veidi, kā cilvēki attiecas pret savu dzimto zemi un valsti, kurā viņi dzīvo. Vienīgais, kādēļ es neredzu iemeslu dažreiz ielaisties diskusijās ar komentētājiem ir dažu indivīdu pozīcija - es zinu, kas ir pareizs, tu to nezini vai arī speciāli negribi zināt, tādēļ tu esi slikts. Man ir bijuši gadījumi, kad mani kaitina kāda uzskati un esmu visai asi reaġējis, bet es nudien neatceros, kad būtu saucis citu uzskatus par "šļuru".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaunietis 16.11.2008 16:25
Iesalniekam. Ar šiem cilvēkiem taču ir bezjēdzīgi strīdēties. Šajā rakstā K.Streips taču atklāti pateica, ka viņš atbalsta populistu opozīcijas partijas (pats gan īsti nezina, kuru, ka tik pret pozīciju). Otrkārt, šiem cilvēkiem ir raksturīga divkosība un liekulība, tai skaitā arī attiecībā uz patriotismu. Vienbrīd ir jāiedegas par Latviju, citbrīd cilvēki, kas uzsver savu latviskumu, ir ksenofofi, rasisti un aprobežoti. Neko citu jau nevar gaidīt no cilvēkiem, kam vērtību saturs ir pilnīga šļura.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

peter 14.11.2008 20:07
Politikā vispār nav iespējams runāt par "objektivitāti", jo jebkura cilvēka spriedumi balstās viņa personīgajā pārliecībā. Politikā notiek cīņa starp vērtību sistēmām - ideoloģijām. Es cīnos par savas vērtību sistēmas iedzīvināšanu valsts uzbūvē un politikā, tāpat kā tu, droši vien, par savējās. Un diez vai tu varētu pamatoti apgalvot, ka esi tolerants pret citu uzskatu pārstāvjiem.
-------------------------
Tas jau ir ļoti interesanti kā tolerances sludinātāji mēdz ar putām uz lūpām publiski kaunināt un pazemot t.s. netolerantos un aprobežotos cilvēkus. Vienmēr visos laikos ir bijis dzīvs olinietes gars - vārdi skaisti, bet tie darbi... Un tas jau gadās cilvēkiem visos politiskajos flangos. Vairāk pazemības vajadzētu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Horacio 14.11.2008 14:01
Ar politika.lv Latvijā ir līdzīgi kā ar "Eho Moskvy" Krievijā. Ir tik daudz portālu, kuros var izteikt šovinistiskus, neiecietīgus, antiliberālus, neoklerikālus utt. utt. uzskatus, bet antiliberāļi grib tos paust tieši "politikas" portālā (Eho Moskvy ēterā) un pēc tam apvaino, ka viņus tur cenzē. Ko, garlaicīgi savā smilšu kastē? Man piemēram ne prātā nenāk līst DDD vai NoPride. Tas saucas uzmākšanās ar saviem uzskatiem

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 14.11.2008 13:39
X.
Mani gan tas nepavisam neizbrīna.Kārlis ir ļoti oriģināls cilvēks,viņam ļoti patīk diskutēt...arī politika.lv :))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jonis>x 14.11.2008 11:21
Šādas problēmas rodas, ja izmanto Lattelekom internetu, jo viņiem ir mainīgās IP adreses. Respektīvi no rīta, piemēram, Kārlim ir viena IP adrese, bet vakarā jau cita un attiecīgi vecā Kārļa IP adrese jau ir citam lietotājam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza>x 13.11.2008 21:43
paldies, ka apgaismoji - es beidzot sapratu, ka visu Latvijas i-neta videe peldoso homofobisko, rasistisko un ksenofobisko komentaru autors ir Karlis Streips, kuram "Diena" par to maksaa ... geniali, nu iists Sherloks Holmss Tu mums esi, x. Tavas prata spejas iedvesmo.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 13.11.2008 20:26
paarsteigums, kad sashutis zvaniija pats bloga autors un suudzeejaas, ka neko nevar ieraxtiit. lieki teikt, ka izraadiijaas, ka blogotaajam bija uzlikts bans par ... homofobisku komentaaru raxtiishanu savaa anti-homofobiskajaa blogaa. tad luuk, kaarli, noveelu, lai tevi nekad nenobano politikaa.lv :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 13.11.2008 20:19
shodien dzirdeeju interesantu staastu par nu jau lielaakaas dienas aviizes IT cilveeku nedienaam kaadu laiku atpakalj. bija tur taads odiozs "zhurnaalists"-pasniedzeejs, kursh savaa blogaa ciiniijaas ar homofobiem, zatleriem un kaut kaadu bandu (blogs tika paarcelts citur, jo aviize izdomaaja par blogoshanu nemaksaat). nu luuk, moderatori dzeesa rupjiibas un izcilaakos exemplaarus banoja. liels bija vinju paarsteigums, (turpinaajums sekos)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Iesalniekam 13.11.2008 19:48
Šariata tiesas nav ieviesta Lielbritānijā, pat ne daļēji. Tas, uz ko Tu atsaucies, ir dažu tipiņu interesanti izteikumi, bet ne reāls fakts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks > Kārlim 13.11.2008 18:33
Nebūt neapgalvoju, ka mans skatījums būtu objektīvs. Tas ir bāzēts konkrētā vērtību sistēmā, kas man šķiet vispareizākā, bet jebkurā gadījumā paliek subjektīva. Politikā vispār nav iespējams runāt par "objektivitāti", jo jebkura cilvēka spriedumi balstās viņa personīgajā pārliecībā. Politikā notiek cīņa starp vērtību sistēmām - ideoloģijām. Es cīnos par savas vērtību sistēmas iedzīvināšanu valsts uzbūvē un politikā, tāpat kā tu, droši vien, par savējās. Un diez vai tu varētu pamatoti apgalvot, ka esi tolerants pret citu uzskatu pārstāvjiem. Atšķirība varbūt ir tajā, cik tālu katrs no mums gatavs iet savās cīņas metodēs. Dažkārt politiskā cīņa no parlamenta tribīnes un laikrakstu slejām var pārcelties uz ielām. Ja to prasa situācija, esmu gatavs savu pārliecību aizstāvēt arī ar dūrēm (kā ne vienu reizi vien arī ir nācies). Varbūt kāds iebildīs, ka tā konfliktus risina tikai "aprobežoti mežoņi" vai profesionāli huligāni. Varu atbildēt - šobrīd gaidu savu otro dēlu un mācos maģistrantūrā, tā ka diez vai mani varēs pie tādiem pieskaitīt. Uzskatu, ka savs laiks spalvai un runām, savs - dūrēm un šautenēm. Es nebaidos pielietot ne vienu, ne otru, jo man ir spēcīga ticība savas pārliecības uzvarai. Tikai tie, kas savu ideālu sasniegšanai ir gatavi ziedot sevi visu, ir uzvaras cienīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - Iesalniekam 13.11.2008 17:57
Vispirms, apsveicu ar to, ka esat ļoti retais, kurš nav tik gļēvs, lai slēptos aiz nika. Bet. Objektivitāte var būt no liberāla vai arī no konservatīva viedokļa, tā neprasa absolūtu centrismu. Pieļauju, ka Jūs savus uzskatus vērtējat kā objektīvus, bet tie nāk no latviešu nacionālisma viedokļa. Savukārt latviešu nacionālisma problēma ir divejāda. Pirmkārt, tā atbalsta aizspriedumus. Otrkārt, nav dzirdēts, ka nacionālisma pārstāvji īpaši kritizētu tos, kuri ir nacionālisma ekstrēmajā galā, un līdz ar to iedarbojas "pasaki man, kurš ir tavs draugs..." princips. Ksenofobija, kādu pārstāvat arī Jūs, nav atrakstīva, un tās pamatā diemžēl ir pavisam pretīgais rasisms. Paldies Dievam, Jūsu domāšanas pārstāvji lielajā politikā pagaidām ir ar tādu null-komma-nullpadsmit vēlētāju skaitu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks > Veiko Spolītim 13.11.2008 17:49
Vai ar to tu gribēji teikt, ka nacionālisms ir bīstams liberālajai demokrātijai, tāpēc tā ietekmi vēlams mazināt (ar informatīvo blokādi vai represijām)? Te varbūt pat varētu piekrist, taču daudz lielākā mērā liberālo demokrātiju apdraud imigrācija no 3. pasaules valstīm (kas ir pašas liberālās demokrātijas veicināta). Imigranti sev līdzi atnes patriarhālu vai teokrātisku domāšanu, kas pamazām tiek uzspiesta arī mītnes zemei. Paskatoties, kas notiek Rietumeiropā, nedodu ne 5, ka liberālajai demokrātijai tur būs kāda nākotne. Karikatūru nemieri un daļēja šariata tiesas ieviešana Lielbritānijā ir tikai ziediņi. Līdz ar to liberālā demokrātija būs vainīga pati savā nāvē. Un šoreiz nacionālisti tur pilnīgi nebūs vainīgi. Vainīga būs 1968. gada paaudze.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolitis=>Janis Iesalnieks 13.11.2008 17:25
VFR peedejos 50 gados pastaav jedziens "streitbare Demokratie", kursh skaidro, ka tas ir nepielaujami, ja demokraatija savaa paarliekajaa liberaalismaa sagrauj pati sevi. Proti, cenzeeshana ir nepiecieshama ja liberaalisms jauniibas maximalisma vai kadu citu iemeslu deelj paaraug vienkaarshaa anrhismaa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks > Kārlim 13.11.2008 16:55
Man šķiet, ka komentāros pie tā raksta vairāk bija ne runa par idiotu cenzēšanu (pilnīgi piekrītu, ka psihiski nelīdzsvaroti rupekļi ir jācenzē), bet gan par to, ka, ja portāls pretendē uz objektīvu politisko procesu analīzi, tad tam nevajadzētu būt ideoloģiski angažētam; vajadzētu dot iespēju izteikties dažādu uzskatu pārstāvjiem. Tas, ka politika.lv ir ar stipru liberāli kosmopolītisku ievirzi, nav noliedzams. Nacionāli konservatīvie viedokļi rakstu līmenī parasti tiek ignorēti vai pasniegti izteikti negatīvā gaismā.

P.S. Man ne aiz kādiem segvārdiem nav jāslēpjas -
Jānis Iesalnieks, partijas "Visu Latvijai!" valdes loceklis, http://www.zemessargs.lv latviešu nacionālistu foruma administrators.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

POLS 13.11.2008 16:21
ES nevaru noziedot, jo nav ko, bet ceru, ka pastāvēsiet vēl ilgi

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista> Kārlim un Veiko 13.11.2008 15:50
Sirsnīgs PALDIES jums abiem, ka palīdziet piepildīt portālu ar saturu gan tiešā, gan netiešā veidā :) priecāšos, ja palīdzēsiet šo aicinājumu novadīt līdz citiem potenciālajiem atbalstītājiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolitis 13.11.2008 15:43
Kaarli, LABI RUUKTS! Tikko devu arii savu artavu:)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips