Tūristi Latvijā un šaurpierains Jaunā laika censonis -- pārdomas trešdienā 4

Labrīt, lasītāji!

Šorīt kārtējais piemērs par to, kā Latvijā kreisā roka pietiekami bieži zāģē zaru, uz kura sēž labā roka (ceru, ka lasītāji piedos jauktu metaforu). Tas nav nekas īpaši jauns. Piemēram, laikraksts Dienas Bizness jau mēnešiem un gadiem ilgi gaužas par to, ka valdībā acīmredzot nav nekādas izpratnes par uzņēmējdarbības stimulēšanu, un patlaban tas jau novedis pie smagas situācijas -- valdība apcērpj biznesa atbalstu, bizness samazinās, nodokļi samazinās, valdībai ir mazāk naudas, valdība cērpj tālāk u.tml. Cita starpā der arī konstatēt jaunus pētījumus, kuri liecina, ka šo apstākļu mudināti, no Latvijas atkal sāks braukt projām ļoti daudzi cilvēki, jo, ja pie mums patlaban darbu atrast bieži vien ir tikpat kā neiespējami, tad tādās valstīs, kā Anglija, Vācija u.c. situācija varbūt nav pavisam spīdoša, bet katrā gadījumā tā ir labāka, nekā šeit pie mums.

Iesaki citiem:

Bet patiesībā šorīt stāsts ir nevis par tiem, kuri brauc projām, bet par tiem, kuri brauc šurpu. Izrādās, riktīgu rūpalu uz tūristu rēķina ir atradusi pašvaldības aģentūra Rīgas satiksme. Runa ir par 22. autobusu, kurš kursē no Rīgas lidostas uz pilsētas centru. Šodien Dienā ziņots par kontrolieriem, kuri ir piefiksējuši lūk, ko: Nekur 22. autobusā svešvalodās nav pateikts, ka par bagāžu darba ļaudīm ir jāmaksā atsevišķi. Līdz ar to, no nelaimīgajiem tūristiem, kuri ir iekāpuši autobusā ar visu koferi, var iekasēt sodu līdz pat 15 latiem. Nu, ko? Laiki grūti, katrs pelna kā var, un, ja ir iespējams naudiņu izvilkt no muļķa tūrista kabatas, kāpēc gan ne?

Un tur ir tas labā, kreisā roka jautājums. Tūristi taču mūsu valstij ir vajadzīgi. Vecrīga, Sigulda, Rundāle taču gandrīz vai no viņiem vien dzīvo! Zelta standarts tūrisma industrijā ir tūrists, kurš atbrauc, top sajūsmināts (protams, ne tik ļoti, lai prieka uzplaiksnījumā apčurātu Brīvības pieminekli), un pēc tam brauc atkal, turklāt komplektā ar draugiem un citiem ļaudīm. Kā liekas, lasītāji? Ja pats pirmais, kas gadās Latvijā ir tas, ka lidostā soma ir jāgaida 45 minūtes, un pēc tam izrādās, ka autobusā ir jāmaksā sods par čemodānu, vai tas radīs pašas pozitīvākās asociācijas? Nu, nē.

Kā jau pie mums ierasts, šī ir lieta, kurā visi rāda ar pirkstu uz citiem, ja runa ir par atbildību. "Mēs pie šī jautājuma strādājam" -- tā laikrakstam Diena pavēstījusi Rīgas satiksmes pārstāve, kura varbūt nav pamanījusi, ka tūristi mūsu valsti apmeklē ne jau pirmo sezonu. Rīgas lidostas pārstāvis sola lielus transparentus ar visvisādu informāciju par transportu, tajā skaitā arī par to, ka bagāža autobusā skaitās pasažieris. Vien tās pārstāvis nav pratis pateikt -- kad tas būs.

Bet kronis visam ir Rīgas domes deputāts Modris Jaunups, kurš turpat avīzē ir apliecinājis, ka arī "Jaunajā laikā" netrūkst ļaužu ar šaurpieraini provinciālu attieksmi: "Mēs nevaram pilnībā pieskaņoties tūristiem. Mums ir jābūt lepnākiem par savu valsti, lai ārzemnieki te ievērotu mūsu likumus." Nu, paldies, Jaunupa kungs! Varam būt pat ļoti lepni par to, ka apstrādājam naivus ārzemniekus, kuri vēlas mūsu valstī atstāt mazliet naudiņas. Pat tajos Vecrīgas krogos, kuros nelaimīgs tūrists vakara beigās konstatē, ka par kokteiļiem viņš ir izdevis 800 latu, kaut kur uz dzērienu kartes būs maziem, maziem burtiņiem rakstīts, ka pudele šampanieša vai "šampanieša" maksā bargu naudu. 22. autobusa gadījumā acīmredzot nav pat tik daudz. Un te, lūk, ir viens deputātiņš (turklāt no domes Satiksmes komitejas, lai!), kurš tūristiem parāda Latvijas kolektīvo mēli, vai varbūt tādu kārtīgu Lagzdiņa žestu. Nekad neienāca prātā, ka mugursoma skaitās pasažieris? Pats vainīgs. Maksā ragā! Saprotu, jau, ka krīzes apstākļos katrs rauš, kā prot. Bet te nu tik tiešām ir piemērs, ka atsevišķi politikāņi pat tūrisma industriju uzskata par nebūtisku un nevajadzīgu. 6. jūnijā pašvaldību vēlēšanas. Šķiet, uzvārds "Jaunups" būs meklējams kandidātu sarakstos. Ak, jūs sakāt, tas nav tas pats Jaunups? Nekas -- vēlētāji tāpat kā itāļu tūristi var būt pagalam naivi. Galu galā, tas Rubiks, kurš ir domē, arī nav TAS Rubiks...

Jauku visiem dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris 22.04.2009 21:21
Valdība apcērpj biznesa atbalstu,bizness samazinās,nodokļi samazinās,valdībai ir mazāk naudas,valdība cērpj tālāk u.tml.
Citās valstīs--Vācija,Somija,Francija,Zviedrija,ASV... tāda valdība vai atsevišķi deputāti jau sen būtu sasieti un noslānīti kā traki suņi.Tas ne vienu reizi vien mēdijos tika redzēts. Un par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu vispār vajadzētu tā izčakarēt,lai no lielā kauna viņš(a) nespētu rādīties acīs savai ģimenei. Kur nu vēl uz ielas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Silva 22.04.2009 18:54
latvietis ir loti lepns par savu valsti Latviju! Nu tik lepns ka pazaudejis galvu un dzivo bez taas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

taks 22.04.2009 15:18
Man, lasot visu to šūmēšanos, par 22 autobusu radās dažas filozofiskas pārdomas. Kā tas varēja gadīties, ka visvairāk protestēja un izteica savu viedokli parastais Latvijas iedzīvotājs. Tika minēts pieredzētais dažādās valstīs gan par kontrolieriem, gan par bagāžas maksu. Izteikti dažādi, brīžiem naivi priekšlikumi. Bet darboņi, kuru tiešie pienākumi pārzināt situāciju no A līdz Z, atrakstījās minot instrukciju un likumu pantus, kas attaisno viņu bezdarbību. Gam RS, gan lidosta un pat valodnieki. Kā tā? Vai tas nav viņu tiešais darbs? Zināt, kas kur notiek, nevis tagad rīkot pieturvietu apsekošanu? No kuras paralēlās dimensijas viņi te uzradušies? Vai tiešām neviens no lidostas vadītājiem nekad nav braucis tajā autobusā? Un neviens no RD un RS. Kur viņi mīt? Būtībā tas jautājums ir ļoti viegli atrisināms, tieši tāpēc tam pieķērušies ar tādu skubu. Būs ko ziņot priekšvēlēšanu gaisotnē. Skumji

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Kaža 22.04.2009 11:40
Vienīgi tad, kad tūristi (protams, samaksājuši par braucienu, bet nezinot šo RS idiotu dēļ neko par tikpat idiotisko bagāžas maksu) sabuntosies, kopā ar vietējiem kaut vai fiziski izliks kontrolierus(bet labāk jau vienkārši nepakļausies)no 22. autobusa un parādīs tiem kolektīvu attiecīgo pirkstu, nekas nenotiks.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips