Atslēgvārdi:

Tikai dzīvnieciska dziņa 77

Vai Valda Zatlera "atrašanas" stāsts kādreiz piedzīvos aizmiršanu? Un, ja piedzīvos, vai tas būs Zatlera veiksmīgas darbības nopelns vai tikai sabiedrības kolektīvās amnēzijas sekas?

Iesaki citiem:

1906. gada 8. septembrī cilvēks tika "eksponēts" zvērudārzā. Uzraksts pie Bronksas zooloģiskā dārza pērtiķu mājas todien vēstīja: "Āfrikas pigmejs "Ota Benga." Vecums: 28 gadi; augums: 4 pēdas 11 collas (~1m 50cm); svars: 103 mārciņas (46,8kg). Ir apskatāms katru septembra pēcpusdienu." Simts gadus un dažus mēnešu vēlāk, pašmāju "treknajos gados", Rīgas zvērudārzā tika "atrasts" nākamais Latvijas Valsts prezidents. Abi gadījumi kā sabiedrībā tā arī presē raisīja neviltotu interesi un diskusijas.

Pirmās ziņas par dzīvē aplūkojamo "Darvina evolūcijas teoriju" tika nodrukātas svētdienas The New York Times, un tas rosināja daudzus ņujorkiešus mainīt savus brīvdienu plānus un aizstaigāt līdz zoodārzam, lai skatītu savām acīm šo izlikto "eksponātu". Nākamajā dienā afroamerikāņu garīdznieks Džeimss Gordons (Rev. James H. Gordon) no Hārlemas lielpilsētas "Pelēkajā lēdijā" cēla pamatotus iebildumus par zooloģiskajā dārzā izstādīto savdabīgi un kliedzoši rasistisko izstādi, un jau pēcpusdienā tai tika pielikts trekns punkts. Pigmejs no Kongo Ota Benga, kurš citkārt dievināja zelteri, nu bija brīvs no „atsēdēšanas” krātiņā, kurā pirms divām dienām bija iekārts šūpuļtīkls, un laika nosišanai (un ļaužu izklaidēšanai) afrikānim bija piešķirts loks ar bultām.

Savukārt pirms četriem gadiem Saeimā ar balsu vairākumu apstiprinātajam, bet pie parlamenta sanākušo mazo kvaukšķu neakceptētajam Valdim Zatleram prezidenta pilnvaru termiņš beigsies šovasar, 7.jūlijā. Vai aiz šī datuma sekos komats, vai arī tiks likts punkts?

Tāpēc aizgājušā gada beigās, dienā, kad Lācis nometa ragus un kļuva par 8,720 kg vieglāks, devos nākamā Valsts prezidenta meklējumos uz Rīgas Zooloģisko dārzu, lai no zvēriem uzzinātu, kam būt par nākamo valsts galvu, jo, kā no ticējumiem zināms, ap gadumiju zvēri runājot cilvēka balsī. Tomēr es vīlos. Vairāk ticējumos, nekā zvēru sniegtajās atbildēs.


Te tev nu bija tautas ticējumi!

Tiesa, gada pirmajā nedēļā liktenis Zoodārzam neglaimoja. 4. janvārī pēc aizvadītiem 22 dzīves gadiem nīlzirgs Funtiks kļuva par Funti, bet trīs dienas vēlāk, izceļoties ugunsgrēkam Zebru mājā, no šīs saules tika aizsauktas trīs strausu, trīs zebru un dižantilopes dzīvības. Skumji un ļoti žēl.

Taču todien, kad es viesojos pie dzīvniekiem, tur, Ķīšezera krastos, dzīve likās drusku patiesāka un vienkāršāka. Bet arī grūtsirdīgāka. Saule pirms iešanas uz dusu uz sniega gubu sāniem atstarojās bronzā, un vārnas ik pa brīdim savācās virs taisnajām priedēm un viena otrai atskaitījās par padarīto, daloties iespaidos pa redzēto, lai atkal sadalītos mazās grupās un izklīstu pa parka malu malām. Slēgtas bija kafetērijas un našķu kioski, vien kāds pa centrālo taku kučierēja pajūgu ar darba zirgu.

Polārlapsa gulēja pie savas sētas malas un izskatījās galīgi un bezspēcīgi nolūzusi — it kā iepriekšējo nakti būtu aizvadījusi esenšal. Pāris stundu laikā, kamēr biju zoo, viņa tā arī nepacēla galvu un ne aci neuzmeta savam vērotājam. Gluži kā dziesmā — lai ir laiska, ka tik skaista, un lai labi danco. Sarkanie vilki kā biatlonisti nemierīgi skraidīja pa trasi, ko sniegā ieminušas pašu ķepas, un viņu bārdas daiļoja sasalušas siekalu lāstekas. Vilki izrādīja interesi vienīgi par gados mazākajiem zvērudārza ciemiņiem, apetītlīgi nolūrot uz tiem, bet vairoties no citiem interesentiem, tāpēc ar vilkiem neiznāca aprunāties. Vītņragu āzis neizskatījās nosalis, pat pretēji — pamatīgi iekarsis un aizņemts pats ar savām iegribām un savu baru, pa aploku trenkājot kādu kazu. Skanēja vienīgi mē-ē-ē-ē-ē-ē, kas laikam rīmējas ar "nē!" Tātad — nerunās.

Putni gan no dabas bija runīgāki. Pīļu dīķī, kur "rosme" nav svešs vārds, notika aktivitātes. Šo dīķi apdzīvo eksotisku nosaukumu, bet diezgan parasta paskata zosis un pīles, no kurām daudzas vienlaicīgi vēlējās ko kristāldzidru pateikt ja ne man, tad noteikti sev vai citām gāgām, bet bija pavisam neiespējami tās saprast, jo tā tomēr nav cilvēku valoda. Pāvi steidza prom, ko kājas un spārni nes, par savu jauno lokāciju izvēloties no manis tālāko aploka nostūri.

Kad pienācu divkupraino kamieļu aplokam, notika kas līdzīgs — divi pamuka. Man tuvumā palika tikai viens labi apspalvots aploka „eksemplārs”. Graužot priežu koka mizas aizsargsienu, bužinādams savus smuki ataudzētos sānus un luncinādams asti, viņš nelikās traucēts. Runāsi? Nē, nerunāsi gan. Un arī pūces todien bija mēmas. Izskatījās pēc sniegavīriem jeb sniegaputniem, kuru dzīvelīgās acis bija vienīgais pierādījums par putnu eksistenci. Lielajam Andu kondoram bija lielāka interese par pildspalvu klikšķiem, kad pierakstu blociņā atzīmēju jaunos iespaidus, nevis par maniem jautājumiem un Valsts prezidentu. Savukārt no Ungārijas stepju govju varenajiem purniem garoja varena dvaša, it kā brīdinot — pat nedomā jautāt! Tāpat klusēja „iestiklotie” rāpuļi un bezmugurkaulnieki...

Lielbritānijas Zinātnes muzeja izdotajā un bērniem adresētajā grāmatā Kāpēc puņķis ir zaļš? (Why is Snot Green? Science Book), ko sarakstījis Glens Mērfijs (Glenn Murphy), ne tikai tiek skaidrots „vai truši purkšķina,” bet arī ir apskatīts jautājums, „vai dzīvnieki runā”. Mērfijs apgalvo, ka dzīvniekiem „nav iedalīti tādi paši piederumi”, kādi doti cilvēkiem, lai runātu. Proti: „Daudziem ir mēles, bet tās ir domātas tikai, lai veidotu vārdu skaņas, kas sākas kā vibrācija mūsu rīklēs. Lielākai daļai dzīvnieku trūkst sarežģītu balss saišu, kādas ir mūsu rīklēs, tāpēc tie nevar izteikt gludu patskaņa skaņu. Papagaiļi un daži citi dzīvnieki var radīt troksni, kas izklausās pēc vārdiem, bet viņi tiešām tikai atdarina mūs, īsti nesaprotot, ko paši saka.”

Un pat, ja dzīvnieki spētu runāt tautas balsī, ja pienāktu diena, kad Eiropas ūdele labi nostādītā baritonā atdotu ciemiņam godu, kāds vēl iedomātos šo runājošo dzīvnieku „iesūkt” savā pikseļpasaulē, lai varētu palielīties — skatiet, mammu, tēti, Facebook draugi, re, ku’ pļāpā ūdele! Jā, tad kāpēc gan zvēriem piepūlēties?


Kam un kas uz sirsniņas

Bet tikmēr ir runājuši citi. Jau pērngada 25.novembrī Madara Fridrihsone laikrakstā Diena centās ziņ(u)kārīgi uzmeklēt cienīga paskata mājokli prezidentam, bet saņēma atbildi no Valsts nekustamajiem īpašumiem, ka lielāka skaidrība nāks pavasarī, kad aģentūra pati sāks to meklēt.

Nākamajā dienā daži no Latvijas inteliģences jau bija sameklējuši savu kandidatūru prezidenta amatam un redzēja to akadēmiķa Jāņa Stradiņa personā. „Vēlamies lepoties ar savas valsts prezidentu,” ar šādiem vārdiem sākās Dr.chem. Veras Bruneres paziņojums, ko citēja portāls Diena.lv. Šo ierosinājumu Saeimai bez Veras Bruneres bija parakstījuši vēl četri ķīmiķi.

Nepilnu mēnesi vēlāk, 20.decembrī, viens no astoņiem parlamenta deputātiem — Andris Šķēle, kurš Saeimā ievēlēts no politiskās apvienības Par labu Latviju!, komerckanāla LNT rīta ziņu izlaidumā dalījās ar domām par to, kas viņam un kas daļai sabiedrības "atrodas sirsniņās" pirmssvētku laikā. Un tā dienā, kad Saeimā tika pieņemts nākamā gada budžets, Šķēle apgalvoja, ka "Zatlera kungs daudzu cilvēku sirdīs šobrīd ir tautas prezidents un viņš ir arī mans prezidents.” Savukārt Šķēles sacīto, ka „Zatlera kungam ir visas iespējas tikt pārvēlētam un šī uzticība droši vien tikai pieaugs,” rūpīgi atreferēja kāds no portāla Diena.lv žurnālistiem.

Jau nākamajā rītā tajā LNT studijā Ainārs Šlesers, otrs no astoņiem PLL Saeimas deputātiem, turpināja nākamā prezidenta tēmu no vietas, kur Šķēle bija to beidzis: „Ir bijušas dažādas prātošanas, bet tas bija Andris Šķēle [kurš izvirzīja Zatleru pirmajā reizē]. Ja viņš šodien saka, ka viņa izvirzītais kandidāts strādājis veiksmīgi, tad es domāju, ka mums ir visas iespējas Valdi Zatleru izvirzīt vēlreiz.”

Savukārt divas dienas vēlāk Rīgas pils pagalmā Valdis Zatlers lēja laimi un dzirdīgās žurnāla Kas Jauns? ausis piefiksēja viņu sakot, ka: „Nākotnē mums naudas netrūks.” Ar tik skaistiem secinājumiem, todien likās, ka prezidentam vajadzētu ierosināt liet laimi katru otro nedēļu — vismaz līdz amata termiņa beigām.

Decembra izskaņā atmodās arī vēlīnie runātāji un vietējo tabloīdu intervijās un pikseļpasaulē par Zatlera izredzēm dalījās ar domām gan bijušais Tautas partijas ideologs Jurģis Liepnieks, gan Stratēģiskās analīzes komisijas vadītājs, sociālantropologs Roberts Ķīlis. Pie secinājumiem tika arī Latvijas faktu ilggadējais vadītājs Aigars Freimanis, kas intervijā avīzei Telegraf arī turpināja faktualizēt tēmu par Zatlera izredzēm tikt ievēlētam uz otro termiņu. Pēc Freimaņa domām, tās gan ir 40 pret 60, kur lielākais cipars sliecas uz neievēlēšanu.

Toties 29.decembrī, pirms vēl tika noplēstas pēdējās kalendāra lapiņas un piekārts biezais nākamā gada ciparu kušķis ar 365 dienām, advokāts Andris Grūtups piesvieda svaigu pagali jau labi iekurinātajā "prezidenta meklējumu krāsnī", intervijā Dienai apgalvojot, ka Raivim Dzintaram (VL!-TB/LNNK) ir „visas potences kļūt par prezidentu.” Tikai aizmirsa vien piebilst, ka ne ātrāk kā pēc 12 gadiem, kad politiskās apvienības Visu Latvijai! līderis būs sasniedzis prezidenta cienīgos un Satversmē ierakstītos 40 gadus, lai varētu kandidēt uz visaugstāko valsts amatu.

Tas gan, protams, neliedza portālam Diena.lv pilnā nopietnībā aptaujāt Saeimas visietekmīgākos "tautas kalpus", kas arī pilnā nopietnībā sniedza savas atbildes. Augusts Brigmanis no ZZS: „Viņam ir sevi jāpierāda, kaut kas jāsasniedz.” Dzintars Zaķis no Vienotības: „Mūsu sadarbība ar partiju Visu Latvijai! pierādīja, ka viņiem nevar līdz galam uzticēties.” Edgars Zalāns no PLL: „Ja viņš kļūs par Latvijas prezidentu, mums būs problēmas ar Latvijas publisko tēlu.” Jānis Urbanovičs no Saskaņas Centra: „Ir skumji, ja naids un atriebes kāre ir politiskās darbības dzinulis.” Pēdējais gan jau 26.novembrī portālam Ir.lv bija paziņojis, ka Saskaņai būs pašai savs prezidenta kandidāts.


Stāsts, ne lāsts

Tikai pats Zatlers gan klusēja un klusē joprojām. Vienīgi gada izskaņas intervijā SestDienai 4.decembrī atzina, ka viņam ir neērti iet uz zooloģisko dārzu. SestDiena Zatleram jautāja, vai viņš pārdzīvojot zoodārza epopeju un apstākļus, kādos tika izvirzīts Valsts prezidenta amatam. Un Zatlers atbild: „Tas ir mīts. Turklāt neviens man to nekad nav pajautājis. (...) Parasti par to tikai runā — kā viņš pārdzīvo un kāds tas viņam bija trieciens,” bet „tas stāsts jau dzīvo bez tevis.”

Dzīvo gan. Un kā vēl dzīvo. Tāpat kā dzīvo stāsts par Ota Bengu, kurš sabiedrības un kultūras apziņā no eksotiska svešinieka ir spējis pārtapt par ezotērisku kultūras varoni. Viņas stāsts no traģiskā ir kļuvis par savādo, un tam ir lemts dzīvot cieti ievākotās grāmatās[1], apdzīvot lielās ekrānu mistērijas, fantāzijas un likteņa drāmas, mākslas un modernās folkloras.

Bet vai Valda Zatlera "atrašanas" stāsts — gluži kā vienu rītu pamosties ar mīklainos apstākļos tapušu piedauzīga paskata tetovējumu — kādreiz piedzīvos aizmiršanu? Un, ja piedzīvos, vai tas būs Zatlera veiksmīgas darbības nopelns vai tikai sabiedrības kolektīvās amnēzijas sekas?

To, kas tiks ievēlēts vai pārvēlēts, mēs (vēl) nezinām. Bet, ja arī kāds runā vai kāds tikai nojauš, tad tā šobrīd ir tikai vienkārša dzīvnieciska dziņa.

______________________________________________________

[1] 1992.gadā tika izdota grāmata "Ota Benga: pigmejs Zoo" (Ota Benga: The Pygmy in the Zoo). http://www.amazon.com/Ota-Benga-Phillips-Verner-Bradford/dp/0312082762

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (77) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
mohamed hany


العاب بنات بنات موقع العاب للبنات فقط يختص بتنزيل جميع العاب الطبخ الجديدة في عالم العاب الفلاش الاون لاين يتميز موقع العاب طبخ بوجود العديد من المشرفين والمديرين لكي يقومون بوضع جميع الالعاب بشكل يومي العاب تطرح لاول مرة في العاب طبخ رورو للفراخ وللحمام وهناك العاب طبخ لجميع الاكلات المشهورة , مكرونة بشاميل , كبدة , وجميع انواع اللحوم الاخري لذلك الان يجب اختبار قدرتك الحسية علي الطبخ فهل انتي قادرة علي هذا التحدي انه التحدي الاكبري علي الاطلاق
العاب طبخ لن تجدها الا هنا كما يتميز موقعنا بانه الموقع الاول في الاستماع الي زواره الكرام حيث ااذا اردتي سيدتي اي لعبة يمكنك طرحها فقط علينا عن طرق فورم اتصل بنا وسيتم الرد عليكم باللعبة المراد تنزيلها ان شاء الله ماذا تنتظر الان ابدأ اللعب مع اجمل العاب بنات الرائعة اذا كنتي تبحثين عن اجمل الوصفات والاشهر في العالم اذا نحن هنا في العاب طبخ جميلة جدا نمكنك من وضع يدك واولي الخطوات لتعليم الطبخ فهناك العاب طبخ رورو مساعدة لتعلمك خطوة بخطوة طريق تحضير الاطباق المميزة لديك فمثلا يوجد اشهر الوصفات التي يوصفها اشهر الشيفات علي مستوي العالم الغربي والعربي فأذا كنتي تلحمين ان تكوني مثل والدتك او تكوني مثل احد الشيفات المشهورات بالخارج كل ما عليك فعله هو التنقل من داخل لعبة طبخ بنات الي اخري لكي تكوني علي اتم الاستعداد للتعلم وفي النهاية نصيحة خاصه يجب ان يضاف له كل شخص اضافة مميزة فيجب عليكي سيدتي ان تقومي بوضع اللمسة الفنية الخاصه بك في اي وصفة تخصك انتي فقط لانها بالفعل تفرق جدا
العاب في التفرقة بين شيف والاخر اطبخي طبخا في المطبخ

Tmp author
mohamed hany


New quotes about love, for anyone looking for love quotes
quotes about loveis one of the best sites to provide these love quotes , quotes on a daily basis so wonderful Enjoy it now and enjoy love quotes u will love it amazing love status amazing quotes Just share it with your friend and you find really an amazing cute love status

Tmp author
Saad Butt Saad Butt

I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you post. chat room for website

Tmp author
spotlight

Just pure brilliance from you here. I have never expected something less than this from you and you have not disappointed me at all. I suppose you will keep the quality work going on. free walking tour stockholm

Tmp author
spotlight

I truly get pleasure from while I read your blogs and its content. Locksmith 24 hour

Tmp author
spotlight

Theres a reason why smartphones are so popular in our modern age. Its because they are designed to have all the features you need in one place. Seattle Web Design Company Services Designer

Tmp author
spotlight

I am very happy to read this article .. thanks for giving us go through info.Fantastic nice. I appreciate this post. city gate võ văn kiệt

Tmp author
spotlight

We've been searching for this sort of intriguing information, obtain intriguing information at Misfit Wearables products

Tmp author
spotlight

We also make sure that we keep to the highest standards on projects and everyone who works for us is health & safety trained. making a club flyer

Tmp author
Steve Jame

You there, this is really good post here. Thanks for taking the time to post such valuable information. Quality content is what always gets the visitors coming..How to know a guy is serious about you

Tmp author
jr reviews

This article gives the light in which we can observe the reality. This is very nice one and gives indepth information. Thanks for this nice article. The Millionaire Brain Academy PDF

Tmp author
jr reviews

I found this is an informative and interesting post so i think so it is very useful and knowledgeable. I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. The Millionaire Brain Academy eBook PDF

Tmp author
johnz308 johnz308


Hi, I find reading this article a joy. It is extremely helpful and interesting and very much looking forward to reading more of your work..
Furniture Fittings

Tmp author
johnz308 johnz308

I really enjoyed reading this post, big fan. Keep up the good work andplease tell me when can you publish more articles or where can I read more on the subject?
The Venus Factor

Tmp author
johnz308 johnz308

Your work is very good and I appreciate you and hopping for some more informative posts. Thank you for sharing great information to us.
The Millionaire Brain Academy

Tmp author
johnz308 johnz308

Keep up the good work , I read few posts on this web site and I conceive that your blog is very interesting and has sets of fantastic information.
The Bonding Code

Tmp author
johnz308 johnz308

I wanted to thank you for this excellent read!! I definitely loved every little bit of it. I have you bookmarked your site to check out the new stuff you post.
Save The Marriage System review

Tmp author
johnz308 johnz308

Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include.
ios downloads

Tmp author
johnz308 johnz308

Thanks for this great post, i find it very interesting and very well thought out and put together. I look forward to reading your work in the future.
Children Learning Reading Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I found this is an informative and interesting post so i think so it is very useful and knowledgeable. I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article.
make money on the side

Tmp author
johnz308 johnz308


I high appreciate this post. It’s hard to find the good from the bad sometimes, but I think you’ve nailed it! would you mind updating your blog with more information?
Emotional Hook Formula

Tmp author
Faheem Jabbar

You there, this is really good post here. Thanks for taking the time to post such valuable information. Quality content is what always gets the visitors coming..How to know a guy is serious about you

Tmp author
johnz308 johnz308


Thanks for sharing this quality information with us. I really enjoyed reading. Will surely going to share this URL with my friends.

Make Him Desire You

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Yes i am totally agreed with this article and i just want say that this article is very nice and very informative article.I will make sure to be reading your blog more. You made a good point but I can't help but wonder. what about the other side? !!!!!!THANKS!!!!!!
The Millionaire Brain Academy Free Download

Tmp author
johnz308 johnz308


Its a great pleasure reading your post.Its full of information I am looking for and I love to post a comment that "The content of your post is awesome" Great work.

Language of Desire

Tmp author
johnz308 johnz308


Wonderful illustrated information. I thank you about that. No doubt it will be very useful for my future projects. Would like to see some other posts on the same subject!
he is not that complicated review

Tmp author
johnz308 johnz308


Thanks for a wonderful share. Your article has proved your hard work and experience you have got in this field. Brilliant .i love it reading.
the respect principle reviews

Tmp author
sandyjay308 sandyjay308


Wonderful article, thanks for putting this together! This is obviously one great post. Thanks for the valuable information and insights you have so provided here.

Text the Romance Back Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I found your this post while searching for some related information on blog search...Its a good post..keep posting and update the information.
Red Smoothie Detox Factor 200 links

Tmp author
johnz308 johnz308

i was just browsing along and came upon your blog. just wanted to say good blog and this article really helped me.
Pregnancy Miracle

Tmp author
sandyjay308 sandyjay308


You know your projects stand out of the herd. There is something special about them. It seems to me all of them are really brilliant!
How To Read A Man Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Thanks For sharing this Superb article.I use this Article to show my assignment in college.it is useful For me Great Work.
Capture His Heart

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Its a great pleasure reading your post.Its full of information I am looking for and I love to post a comment that "The content of your post is awesome" Great work.
Superior Singing Method

Tmp author
johnz308 johnz308

Thanks for sharing this quality information with us. I really enjoyed reading. Will surely going to share this URL with my friends.
Monogamy Junkie Review

Tmp author
johnz308 johnz308

I have a hard time describing my thoughts on content, but I really felt I should here. Your article is really great. I like the way you wrote this information.
Language of Desire

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Interesting and amazing how your post is! It Is Useful and helpful for me That I like it very much. and I am looking forward to Hearing from your next..
Bonding Code

Tmp author
johnz308 johnz308

This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work.You put really very helpful information...
Children Learning Reading Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Your content is nothing short of brilliant in many ways. I think this is engaging and eye-opening material. Thank you so much for caring about your content and your readers.
save the marriage system Review

Tmp author
johnz308 johnz308


Thank you for some other informative blog. Where else could I get that type of information written in such an ideal means? I have a mission that I’m just now working on, and I have been at the look out for such information.
Language of Desire Free Download

Tmp author
johnz308 johnz308

I am glad that it turned out so well and I hope it will continue in the future because it is so worthwhile and meaningful to the community.

Secrets To Dog Training Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Fantastic blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers? I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything. Would you propose starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m completely overwhelmed .. Any suggestions? Many thanks!
The Venus Factor Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Thank you very much for writing such an interesting article on this topic. This has really made me think and I hope to read more.
Obsession Phrases Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

An interesting dialogue is price comment. I feel that it is best to write more on this matter. it may not be a taboo topic however usually individuals are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers.
The Language of Desire

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

It was a very good post indeed. I thoroughly enjoyed reading it in my lunch time. Will surely come and visit this blog more often. Thanks for sharing.
Unlock Your Hip Flexors Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Hello. I have browsed most of your posts. This post is probably where I got the most useful information for my research. Thanks for posting. maybe we can see more on this. Are you aware of any other websites on this subject.
he's not that complicated review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Thanks for the post and great tips..even I also think that hard work is the most important aspect of getting success..
5 Figure Day Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Thank you again for all the knowledge you distribute.Good post. I was very interested in the article. it's quite inspiring I should admit. I like visiting you site since I always come across interesting articles like this one.Great Job. I greatly appreciate that.Do Keep sharing! Regards.
The Secret Brain System Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I really like your take on the issue. I now have a clear idea on what this matter is all about..
yacon health benefits

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Great post. you have pointed out some fantastic points . I likewise think this s a very wonderful website.
Penguin method free download

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I have read a few of the articles on your website now. and I really like your style of blogging. I added it to my favorites blog site list and will be checking back soon. Please check out my site as well and let me know what you think.
Création site internet Macon

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Fantastic blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers? I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything. Would you propose starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m completely overwhelmed .. Any suggestions? Many thanks!
the respect principle what men secretly want

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Thanks for sharing the info. keep up the good work going.... I really enjoyed exploring your site. good resource...
Ways to Get Over a Breakup

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Nice to be visiting your blog once more. it has been months for me. Well this article that ive been waited for therefore long. i want this article to finish my assignment within the faculty. and it has same topic together with your article. Thanks. nice share.

official site

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Awesome article! I want people to know just how good this information is in your article. It’s interesting. compelling content. Your views are much like my own concerning this subject.
Inventory Management Program

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

You have done a great job on this article. It’s very readable and highly intelligent. You have even managed to make it understandable and easy to read. You have some real writing talent. Thank you.
Magic of making up

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Really a great addition. I have read this marvelous post. Thanks for sharing information about it. I really like that. Thanks so lot for your convene.
m88

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

This article is an appealing wealth of informative data that is interesting and well-written. I commend your hard work on this and thank you for this information. You’ve got what it takes to get attention.
https://youtu.be

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I went over this website and I believe you have a lot of wonderful information. saved to my bookmarks
Talk to His Heart Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well..
generic ink cartridge

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I think that thanks for the valuabe information and insights you have so provided here.
popular perfumes

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

That is the excellent mindset. nonetheless is just not help to make every sence whatsoever preaching about that mather. Virtually any method many thanks in addition to i had endeavor to promote your own article in to delicius nevertheless it is apparently a dilemma using your information sites can you please recheck the idea. thanks once more.
dog stairs

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Wow what a Great Information about World Day its very nice informative post. thanks for the post.
הדרכות עזרה ראשונה

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

You make so many great points here that I read your article a couple of times. Your views are in accordance with my own for the most part. This is great content for your readers.
חברות ייעוץ ארגוני

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I wish more authors of this type of content would take the time you did to research and write so well. I am very impressed with your vision and insight.
best drug and alcohol treatment centers

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Positive site. where did u come up with the information on this posting?I have read a few of the articles on your website now. and I really like your style. Thanks a million and please keep up the effective work.

new product development

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Great articles and great layout. Your blog post deserves all of the positive feedback it’s been getting.
gender dsyphoria

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Thanks a lot for sharing us about this update. Hope you will not get tired on making posts as informative as this.
Digital Marketing Specialist

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Positive site. where did u come up with the information on this posting?I have read a few of the articles on your website now. and I really like your style. Thanks a million and please keep up the effective work.
Revolutionary Sex PDF

Tmp author
zeeshan1

http://healthtips247.com/ This is very significant, and yet necessary towards just click this unique backlink: www.hrtonline.org

Tmp author
zeeshan1

clash of clans android hack For many people this is the best solution here see how to do it. shadow fight 2 hack

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 11.01.2011 21:01
Naidu nesalasīju- bet katrs jau spriež pēc sevis. Viena diena izkritusi- LTV ekrānā notika diskusija- kādam būt prezidentam, un kādā veidā pie tā tikt. Un vispār drusku pajokojās,kas varētu iznākt, ja Tauta vēlētu prezidentu (Pauls, Lembergs vai Šlesers?)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vladimirs Vladimirovičs - autors 11.01.2011 18:31
Mjā...

Piedod, bet cik "jāizpīpē", vai cik lielam naidam jābūt, lai ko tamlīdzīgu uzrakstītu?

Saistītie raksti
Sekosana 255x203

Uzspiestais patēvs 13 Autors:Veiko Spolītis

Melnais zirgs 255x203

Melnā zirdziņa gaidās 5 Autors:Aksels Recs

Citi autora darbi
11

Ak, Ati! 14 Autors:Aigars Bumburs

Shoe 255x203

Lēdija Lilita 31 Autors:Aigars Bumburs

11.mcqueenaw2002 03oysterdress.el

Mežonīgs skaistums 57 Autors:Aigars Bumburs

Dddovima2

The Devil & Grace 3 Autors:Aigars Bumburs