Tiešs trāpījums tēvzemei un brīvībai 13

Uz mums tēmē. Un tēmējam mēs. Nemitīgi. Abpusēji. Abpus griezīgi. Ar ugunīgu acu skatu notēmējam un – tas otrs beigts un pagalam gan - bez sirdsmiera.

Iesaki citiem:

Ar spīvu vārdu uzbrūkam, patiesībā aizsargājoties, lai pašiem mazāk sāp. Ar kājas atvēzienu un spērienu sabrūkam bezspēcībā. Ar dūcīša iedzīšanu otram mugurā iznīcinām paši sevi. Arī tēvzemieši tēmē. Uz Saskaņas centru. Sāka ar reklāmas klipu par eglītēm - krievi noniecinot mūsējās. Saskaņieši atbildēja ar parodiju par tēvzemiešu ražojumu. Un tēvzemieši tagad sper atkal pretī – ar pamatīgāku iebiedēšanu – saskaņieši tēmējot uz mūsu Brīvības simbolu. Tieši pierē.

Latvieši stāsta un iestāsta sev, ka krievi nāk, un tāpēc latvieši nepadodas vai vismaz viņiem nevajadzētu padoties. Tēvzemieši patiesi nepadodas. Agonē, bet – nepadodas. Kādreiz ar iebaidīšanu vēl varēja, kādreiz tēvzemiešu nacionālpolitika un pūķa Baisuļa tēls vēl tīri labi nostrādāja, bet tas bija kādreiz. Tēvzemieši negrib un negrib, bet varbūt arī nespēj saprast, ka ar lieliskajiem Saeimas rējējkārtas pārstāvjiem Dobeli un Tabūnu jau iebraukuši dziļi tautiskās auzās, ko patiesajām tautu meitām arvien grūtāk un grūtāk izsijāt. Tēvzemieši, šķiet, lieliski saprot, ka šī Saeima viņiem var būt arī pēdējā. Jaunus cilvēkus partijā vismaz publiski īsti nemana, vien tie paši rējējļautiņi un vēl Grīnblats. Arī jaunus vēlētājus nemana, bet vecie pamazām zūd – savas un ne savas gribas prom saukti. Bet agonija turpinās. Un rējējļautiņi rej.

Man nav ilūziju par Saskaņas centru. Ja tiks pie varas, nedodu ne četri, ka tāpat kā labējie – izmantos varu savā labā. Kā to jau gadiem darījuši tēvzemieši un pārējie labējie, kas pie varas bijuši, turējušies un noturējušies. Lai atceramies kaut vai lielisko TB/LNNK "batjku" Straumes Jāni, kas kopā ar Šķēli, Šleseru un pārējiem politdarboņiem tik sirsnīgi meklēja lielāko kretīnu Jūrmalas mēra krēslam, un tāpat, nezi', kas īsti tajos Rietumkrasta Hūtes sarakstos aizķēries un paslēpies. Nav ilūziju par labējiem. Un tāpat nav saskaņieši nekādi kristāla gabali – vēl paskatīsimies, kā pēc dažu banku nacionalizācijas izdzīvos. Un, tāpat kā tēvzemieši, arī saskaņieši uz „nacionālajām” jūtām spēlē, tāpat populisti. Ievilka savā apvienībā Latvijas „vienīgo” komunistu Rubiku, un ne jau dēļ rūpēm par to, lai vecā vīra idejas dzīvo un uzvar, bet, visticamāk, aiz pilnīgi nesmalka aprēķina – lai savāktu pēc iespējas vairāk balsu vēlēšanās. Bet pagaidām gan vēl saskaņieši nav atļāvušies tautai pastāstīt, ka latvieši uz krieviem tēmē, toties tēvzemieši – tie gan. Tie gan.

Tēvzemieši, tēmējot uz saskaņiešiem, ir izšāvuši paši uz savu iespējamo vēlētāju. Kurš gan sevi cienošs cilvēks vairs cienīs partiju, kas neciena pati sevi? Kas savu vājumu slēpj ne vairs aiz spīviem vārdiem, bet jau aiztēmējusies tiktāl, ka sper, kož, žņaudz, pazemojot pati sevi, savu vēlētāju, savu valsti. Tā dēvētie labējie ir tik vāji, cik nu ir. Šo valsti savtīgu interešu dēļ ir sadalījuši, izdāļājuši, nozaguši un pārdevuši. Un tagad bezspēcībā pirms miršanas tēmē uz politiskajiem konkurentiem, lai tie netiek pie bankrotējušās siles, kurā varbūt vēl kāds kumoss kādā kaktā aizķēries. Latvieši nepadodas. Notēmē un šauj. Vispirms iešauj sev kājā, tad sāpēs ierēcas un tēmē vēlreiz. Šauj. Šoreiz veiksmīgāk – galvā. Izšķaidot smadzenes, naida un alkatības lode lido tālāk. Un trāpa tēvzemiešu pašu parādītajā mērķī – tieši pierē tēvzemei un brīvībai.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (13) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 25.02.2009 17:24
Piekrītu Andrim.

mazliet papildināšu šo daļu: — в местах компактного проживания русскоязычных жителей русский язык можно будет использовать в общении с муниципальными властями — как в устной, так и письменной форм;

Tagad pieņemsim, ka ir situācija. Valsts iestādē strādā darbinieks, kas pārzin, pieņemsim, latviešu, angļu un vācu valodu. Atnāk krieviski runājošais un gluži kā Narvessen kioskā (bet šoreiz jau ar likumīgu pamatu) uzstāj, lai iestādes darbinieks runā krieviski. Ko darīt? Jāatlaiž šis darbinieks un jāpieņem vietā tāds, kas prot arī krievu valodu.

Ko tas nozīmē?

Manuprāt jau katrs pats saprot, ka tā ir pārkrievošana, kas sākās jau valsts iestādēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 25.02.2009 16:12
Pievienoju būtiskā fragmenta tulkojumu:

"в местах компактного проживания русскоязычных жителей русский язык можно будет использовать в общении с муниципальными властями" (Krievvalodīgu iedzīvotāju kompakti apdzīvotās vietās krievu valodu varēs izmantot saziņā ar pašvaldības iestādēm.)

Tātad ir runa par to, ka tiks noteikts īpašs valodu lietošanas režīms tur, kur latvieši ir mazākumā. T.i. Latvijas kartē tiks atzīmēta nākamā Dienvidosetija. Domāju, ka TB/LNNK klipā ir pietiekami skaidri pateikts, ka to vēlas Saskaņas Centrs - nevis krievi kā tādi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris > Lindai 25.02.2009 16:09
>>> "Man gribētos teikt, ka šī reklāma ir uz robežas ar to, lai būtu naidu kurinoša, jo pēc tās vairs neatceries, vai krievi grib pārzīmēt latvijas karti, vai kāda sliktā partija."
=====
Linda, pārlasiet lūdzu SC programmas dokumentus - Sk. http://www.saskanascentrs.lv/index.php?text&id=41&level=1&ci... . Nevajag nošaut ziņnesi (TB/LNNK) par to, ka viņi pasaka nepatīkamas ziņas.

«Центр Согласия» — о достижениях и приоритетах деятельности в 9-м Сейме.
...
В национальной сфере:
* Добьемся для русского языка статуса языка национального меньшинства:
— в местах компактного проживания русскоязычных жителей русский язык можно будет использовать в общении с муниципальными властями — как в устной, так и письменной форм;
— государственные и муниципальные школы получат право свободно использовать русский язык в обучении, что приведет к отмене реформы русских школ;
— имена и фамилии можно будет писать в их оригинальной форме — Иван Петров, а не Иванс Петровс
* Добьемся для неграждан право голосовать на выборах самоуправлений
* Добьемся предоставления гражданства — всем родившимся в Латвии и максимального упрощения процесса натурализации для всех остальных

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


linda. 25.02.2009 15:55
Tā nav tikai reklāma. Tas ir veids, kā tēvzemieši savā agonijā liek visu naudu uz viena azartspēļu lauciņa, cerot, ka spēs latviešos rosināt milzīgas bailes un naidu pret krieviem, un par viņiem vēlreiz nobalsos. Jaušams izmisums un morāls bankrots. Man gribētos teikt, ka šī reklāma ir uz robežas ar to, lai būtu naidu kurinoša, jo pēc tās vairs neatceries, vai krievi grib pārzīmēt latvijas karti, vai kāda sliktā partija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dāvis 25.02.2009 15:17
Par spīti uzpūstajam konfliktam ar Saskaņas centru, TB/LNNK ir rietoša zvaigzne. Nacionāli noskaņotie latvieši par šiem liekuļiem vairs nebalsos. Visticamāk viņu balsis tiks Visu Latvijai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Reinis 25.02.2009 13:14
Tēvzemiešus norakstīt ir pāragri. Viņu reitings stabili turas ap 3%. Ja uz vēlēšanām, tāpat kā pagājušoreiz, atnāk 60% vēlētāju, tad 5% balsu un pārstāvniecība Saeimā viņiem jau ir garantēta.

Protams, es neņemos prognozēt, kādu efektu uz viņu popularitāti atstās šīs reklāmas kampaņas. Bet, ja viņu elektorāts ir spējis sagremot visu iepriekšējo, tad arī ar šo tiks galā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

P-P! 25.02.2009 11:40
Jūs "murgojiet", kundze. "Murgošana", prasīšana aizliegt (B. Zepa), draudēšana ar frivolām prasībām tiesā un mēģinājumi konceptuālu metaforu izdot par kaut ko tieši uztveramu ir pazīmes, ka nav jau argumentu, lai atspēkotu.

Mēģinājumi izdot katru negatīvu reklāmas tēlu, kurš runā krieviski, par "krieviem", ir murgi, un to murgainība nemainās atkarībā no tā, kas pasūtījis un ražojis reklāmu. Ja kādas valodas lietošana negatīva personāža attēlošanā tiek padarīta par tabu (jo tas tiekot attiecināts uz visiem xyz lietotājiem), tad loģisks gals tādam standartam ir, ka negatīvos drīkstētu attēlot tikai izmantojot neartikulētas skaņas un subtitrus.

Atzīstiet vien: jūs kropļojiet klipa paziņojumu un aicinājumu - proti, "Atbalsti savējos!", jo vidusmēra cilvēkam tas ir teju pašsaprotams (tur īsti nav, ko argumentēti iebilst), bet saskaņā ar "liberālās" pašnīšanas mācību - teju noziedzīgs.

Bet otrais klips izraisa tādu reakciju tieši tāpēc, ka tik precīzi atspoguļo realitāti - kādu to pirms 2006. gada vēlēšanām pasniedza SC reklāmrullīši un, teiksim, Regnum ( http://www.regnum.ru/news/678441.html ):

- SC vēlme pārrakstīt valsts valodas likumu - vispārzināma, un tāpēc: ķeksītis;
- SC vēlme pārrakstīt vēlēšanu kārtību - SC esot par "pilsonību visiem" un pagaidām pašvaldību vēlēšanu tiesībām nepilsoņiem: ķeksītis;
- SC vēlas "atrast" un kopā ar "attiecīgajām sekām" iezīmēt Latvijas kartē "krievvalodīgo iedzīvotāju kompakti apdzīvotās vietas", SC ir par "draudzību ar Krieviju" (vai nepieciešams uzskaitīt Krievijai draudzīgās valstis?): ķeksītis

Jā, SC tēmē uz Latvijas Republiku - fakti ir nenoliedzami. No šī apstākļa arī rodas "murgošana" kā reakcija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Manga -> Gatis 25.02.2009 11:16
Nevajag tik tagad no Ančāna taisīt kādu tur varoni. Joprojām neatbildēts paliek jautājums, kāpēc shēmotāji un mēra vietas pircēji naudu piedāvāja tieši viņam? Vai piedāvātu goda vīram vai tomēr - ķēdes vājākajam posmam?
Un es nebrīnos, ka Rubiks ir populārāks par Ančānu, jo Rubiks savus sociālistiskos uzskatus nekad nav slēpis, kamēr par Ančānu mēs neko nezinām. Ļoti iespējams - kurš vējš papūtīs, tam līdzi palocīsies, un Jūrmalgeita bija tikai "patīkams" izņēmums. Mēs nezinām, kas Ančānu nobremzēja naudu paņemt. Varbūt kādas mums nezināmas savtīgas intereses, varbūt vienkārši - ne goda vīra stāja, bet - parastas bailes.

Tauta kopumā ir notrulinājusies, bet mediji - lielākoties nopirkti. Par pirmo paldies šīs valsts izglītības politikai, par otro - oligarhiem un mediju profesionalitātes un sirdsapziņas trūkumam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Gatis -> Lietussargs 25.02.2009 11:02
"absolūti neviens nav izrādījies ar valstiskumu savā apziņā un dvēselē"
------------------------
Tam nu gan es neticu. Pimēram, Ilmārs Ančāns, kas nepieņem kukuļus un kas atmaskoja Jūrmalgeitu. Līdz pat šai dienai viņš un citi politiķi ar stingru raksturu, valstiski domājoši un ar principiem, netiek laisti tajos lielākajos un atbildīgākajos amatos. Arī prese par viņiem ne pārāk raksta.

Domāju, ka tauta un mediji ir akli un tas ir mūsu lielākais lāsts.

To pierāda kaut vai tas, ka glabvalsti.lv var redzēt, ka Alfrēds Rubiks ir pat populārāks par Ilmāru Ančānu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pastulbi 25.02.2009 10:29
pēdējā rindkopa nevienu nepārliecinās.
drīzāk gan otrādi.
autorei vēlu mazāk dzert, kad raxta

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Lietussargs 25.02.2009 10:19
Principā, mēs paši esam pakāsuši savu valsti. Pilnīgi nopietni, nav te ko čubināties, lai nāk un ņem Latviju tas, kurš to mācēs labāk pārvaldīt.
Mēs esam pierādījuši, ka to nemākam. Sākot ar "vienāršo pilsoni - reņģēdāju", kurš katrās vēlēšanās ir iebalsojis tos, kurus nākamajā dienā sāk lamāt. Un šis ierindas pilsonis nekurnēdams pacieš pašu ievēlētos tā vietā, lai izrādītu pilsonisko aktivitāti un centienus mainīt situāciju.
Savukārt tie, kurus pilsoņi ir iecēluši "saulītē", absolūti neviens nav izrādījies ar valstiskumu savā apziņā un dvēselē.
Tad pasakiet, kāda mārrutka pēc būtu jācer, ka nākotnē kas mainīsies? Labāk izklīstam pa savām viensētām un katrs pats saglabājam savu latviskumu, kamēr trīs saujas neuzmet pēdējam latvietim aizejot. Bet valsts pārvaldi labāk uzticēt tādam kā administratoru konsorcijam, kurā ietilptu starptautiskās finanši iestādes, ES pārstāvji un noteikti arī no Krievijas un Ķīnas. esmu pārliecināts, ka viņi šīs teritorijas pārvaldi veiks ievērojami labāk.

Es nejokoju, tas ir domāts nopietni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis 25.02.2009 09:05
Šiem tēmētājiem un biedētājiem ar tēmēšanu un citiem latvieti-esi-modrs vai kreivi-nepadodas sludinātājiem es vēlētos vēl un vēlreiz paskatīties uz Dienvidslāvijas un it īpaši Serbijas neseno vēsturi. Manuprāt TB/LNNK un SC patlaban ļoti cer, ka viņiem izdosies panākt to pašu, ko panāca Izatbegovičs, Tudžmans un Miloševičs - t.i., nobiedēt savus pilsoņus tik tālu, lai tie tīri preventīvā kārtā sāktu apšaut savus kaimiņus. Es ceru, ka Latvijas naida kurinātāji gan SC, gan TB tiks nogādāti drošās vietās pirms viņiem izdosies panākt asinsizliešanu vai masu deportācijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 25.02.2009 07:48
Reklāmas mākslas kritika ir vajadzīga lieta - nevajag politiskā klipā likt iekšā agresiju pret Brīvības pieminekli. Bet "Saskaņas Centrs", pat nebūdams Saeimas valdošajā koalīcijā, ir pamanījies pārkāpt daudzas sarkanās līnijas:
(1) Solidarizēšanās ar Sociālistisko partiju, Rubiku, un tātad arī visiem tiem, kuri nav nožēlojuši 1991.g. janvāra un augusta pretvalstisko apvērsumu mēģinājumus. Arī Boriss Cilevičs vismaz formāli pārstāv SC - domāju, ka man nav jāizklāsta visas viņa "cilvēktiesību" aizstāvja aktivitātes Eiropas līmenī.
(2) SC partijas programmā ir lasāms par oficiālu statusu krievu valodai. Lai kādas lietas nedarītu LPP/LC un citas oligarhu struktūras, viņiem tomēr pietika saprāta tādas lietas neprasīt.
(3) SC deputātu (A.Mirska&co) "ekskursija" uz Dienvidosetiju Gruzijā, kur nupat bija notikušas gruzīnu mierīgo iedzīvotāju etniskās tīrīšanas.

Protams, būtu maldīgi iedomāties, ka partija, kura nepārkāpj sarkanās līnijas ir automātiski laba - ilgā laika posmā TB/LNNK un viņu koalīcijas partneri ir paguvuši pieņemt ļoti daudz bīstamu lēmumu. Krievu dzejnieks un Nobeļa laureāts Josifs Brodskis gan rakstīja "Говоришь, что все наместники - ворюги? Но ворюга мне милей, чем кровопийца." Tomēr, nopietni runājot, neefektīva valsts pārvalde ilgā laika posmā nodara valstij tikpat daudz ļauna cik izdabāšana Krievijas agresīvākajiem nodomiem.

Katram ir tiesības paust savu viedokli, bet Amerikā tie, kuri mēģina attaisnot 11.septembra uzbrukumus, nemēdz ieņemt augstus amatus federālajā līmenī. Arī Saskaņas Centram nav vietas koalīcijā un valdībā, iekams viņi nav nākuši klajā ar adekvātu 1991.g. puča un 2008.g. Gruzijas notikumu izvērtējumu.

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja