Atslēgvārdi:

Te labi, te ne tik ļoti 16

Labrīt, lasītāji!

Šorīt laikrakstus lasot un īsteni vasarīgu gaisa temperatūru aiz loga baudot, atradu pāris tekstus, kuri liek padomāt par to, kas valstī darās patlaban un darīsies nākamajos pāris mēnešos, un no tā arī izriet šodienas bloga ieraksta virsraksts -- par šo to varam būt optimistiski, par šo to nemaz tik ļoti.

Iesaki citiem:

Pozitīvais ir tas, ka Saeimā "gudrās galvas" šķiet beidzot sapratušas, ka Valsts prezidenta lēmums par Saeimas atlaišanas ierosināšanu gluži bez pamata nebūs bijis. Ventspils trubas laikrakstā joprojām aktīvi tiek kultivēta doma, ka tas ir bijis dikti gļēvs lēmums, bet Dievs ar Ventspils trubas laikrakstu. Raugi, parlamenta tā dēvētajā valdošajā koalīcijā pat ir sākusies vairāksolīšana par to, cik ļoti Saeimas deputātus atbrīvot no imunitātes, ja runa ir par dažādiem grēkiem un nedarbiem. Vienotība nākusi ar domu, ka vēlreiz jāaplūko jautājums par deputātu imunitāti pret kratīšanu (atcerēsimies, tieši šajā kontekstā veidojās pēdējais piliens Valsts prezidenta pacietības kausā), savukārt "zaļie zemnieki" paziņojuši, ka viņi ir gatavi apsvērt arī atteikšanos no deputātu imunitātes pret administratīvo sodīšanu. Tas pēc tam, kad viņu Saeimas boss Brigmanis paziņoja, ka padomājot vēlreiz, droši vien arī iepriekšējā piegājienā vajadzēja balsot par buldozera izdošanu kratīšanai. Acīmredzot jāsaka -- labāk vēlāk nekā nekad, bet tikpat acīmredzot "zaļie zemnieki" ir sapratuši, ka viena daļa Latvijas elektorāta tomēr nav gatava balsot par kandidātiem, kuri nepārtraukti ir čupojušies ar opozīciju jautājumos par tiesiskuma (ne)nodrošināšanu mūsu valstī. Vispār Valsts prezidents Saeimā ir iesniedzis veselu kaudzi dažādu lēmumprojektu, ne vien par imunitāti, bet arī (vēlreiz) par kriminālatbildības noteikšanu tad, kad partijas un apvienības pārkāpj partiju un priekšvēlēšanu kampaņas finanšu noteikumus. Kā esmu rakstījis pēdējo dienu laikā, tas ir niķis, no kura atsevišķas politorganizācijas (lasi -- Par labu Latviju mums un mūsu sponsoriem) vienkārši nespēj atbrīvoties. Ja gaidāmās kampaņas ietvaros "gudrās galvas" tagad sacentīsies par to, kura var būt labāka un godīgāka un tiesiskāka par visām pārējām, tad tas būs tikai un vienīgi pozitīvi. Vēl labāk, protams, būtu, ja "zaļie zemnieki" atteiktos no domas, ka par premjerministru Latvijā jābūt cilvēkam, kuram ir aizliegts izbraukt no valsts un kuram katru nedēļu ir konkrēts laika posms jāpavada tiesas zālē, bet visu laikam nevar vēlēties. Uzmanīgs optimisms te ir vietā.

Savukārt tas "ne tik ļoti" elements virsrakstā ir par pētījumu laikrakstā Diena, kurā konstatēts, ka kontrabanda uz Latvijas austrumu robežas joprojām sit ļoti augstu vilni. Laikrakstam kāds kontrabandists stāstījis, piemēram, ka Viļakas robežkontroles punktā esot tikai viens robežsargs, ar kuru neko nevar "sarunāt," visi pārējie esot gatavi "sarunai." Dažam labam robežas sargam esot lepnas dzīves vietas, kuras it kā neatbilst robežsargu algai. Un austrumu apdzīvotajās vietās kontrabandas preces varot atrast pilnīgi bez problēmām. Kad žurnālistam neizdodas ar pirmo piegājienu, viņš sāk taujāt apkārtējiem iedzīvotājiem, kur var atrast kontrabandas cigaretes. "Ātrā solī tiekam pievesti pie vienas no puķu pārdevējām turpat pie tirgus ieejas, kurai mūsu pavadonis ar pirkstu gandrīz sejā iebaksta, norādot, ka šeit esot tā īstā vieta." Un, nudien, "tante pirmajā brīdī šķiet pārsteigta, bet tad īsi noprasa: 'Zilās vai sarkanās?'" Runa, protams, ir par More cigaretēm. Darījums darīts. Un ne jau vienīgais.

Pirmais, kas te būtu konstatējams ir tas, ka kopš vakardienas Latvijas Republikai nav iekšlietu ministra. Linda Mūrniece beidzot ir aizgājusi, bet viņas vietā neviens cits vēl nav atrasts. Runāts, tas varētu būt pašreizējais tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs, bet lēmums nav pieņemts, un tas liek jautāt, cik nopietni pašreizējā valdība izturas pret likuma aizsargāšanu. Tāpat tas liek jautāt, cik ilgi pašreizējā valdība domā saglabāt un pieciest situāciju, kurā kontrabanda uz Latvijas robežas, kā šorīt laikrakstā rakstījis Guntis Bojārs, "robežojas ar totālu bezpreģelu." Piemēram, kāds no valdošajām aprindām varētu sazināties ar kolēģiem Gruzijā, kur, kā man viņdien radio raidījumā stāstīja Baltijas-Melnās jūras alianses vadītājs Rihards Berugs, kaut kā ir izdevies pilnībā no korupcijas attīrīt valsts policijas iestādes. Varētu pajautāt -- kā. Gruzija pēdējā laikā no katra pasaules stūra ir baurojusi, ka tieši tur, lūk, ir izdevies ar korupciju tikt galā, un tāpēc investori var nākt uz Gruziju pilnīgi bez jebkādām bailēm. Nav dzirdēts, ka kāda nopietna pasaules organizācija būtu šo domu noraidījusi. Piedevām pērn decembrī starptautiskā pretkorupcijas organizācija Transparency International konstatēja, ka ne mazāk, kā 78 procenti Gruzijā aptaujāto respondentu uzskata, ka pēdējo trīs gadu laikā korupcija valstī ir samazinājusies, vien deviņi procenti -- ka tā ir palielinājusies. Salīdzinoši Latvijā tikai deviņi procenti respondentu uzskatīja, ka korupcija ir samazinājusies, bet 55 procenti -- tā ir palielinājusies (pārējie -- ka nav mainījusies, kas tāpat ir slikts rādītājs). 77 procenti Gruzijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts valdība ir bijusi efektīva cīņā pret korupciju. Latvijā to pašu saka vien 11 procenti ļaužu. Viela pārdomām. Un it īpaši viela pārdomām jautājumā par to, ko tad īsti amatā dara tādas personas, kā Valsts robežsardzes komandieris, Muitas kriminālpārvaldes vadītājs, Galvenās muitas pārvaldes direktors, un Valsts ieņēmumu dienesta attiecīgās amatpersonas. Te nu šķiet, ka ir viena otra galva, kurai būtu jāripo, bet vai mūsu "gudrās galvas" uz tā kaut ko būs spējīgas?

Bet arī te ir manāms zināms iemesls optimismam, un blogu pabeigsim ar kaut ko jaukāku. Proti, tas pats Augusts Brigmanis šorīt arī ir citēts sakām, ka gadījumā, ja komisija spriedīs, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Normunds Vilnītis nav piemērots amatam, tad arī "zaļajiem zemniekiem" vajadzētu atbalstīt viņa atstādināšanu. Prieks, kur tu rodies? Arī KNAB pilnīgi noteikti ir līdzatbildīgs par to, kas darās uz Latvijas robežām, būtu pat ļoti labi, ja beidzot tam izdotos atrast direktoru, kurš nav gluži tik kūtrs un laisks attiecībā uz korupciju, kā pašreizējais direktors. Tiesa, optimisms var pazust pavisam pēc 17. septembra vēlēšanām, ja Latvijas iedzīvotāji turpinās balsot par politikāņiem, kuru īstais mērķis ir glābt sevi un savējos, bet pagaidām šķiet, ka politikā veidojusies ļoti auglīga augsne, lai nākamajos pāris mēnešos tiesiskumu Latvijā uzlabotu pat ļoti. Darbojieties, deputāti, it īpaši no "Vienotības" un ZZS! Parādiet, ka visi skaistie lozungi par godīgumu un tiesiskumu nav tikai butaforijas! Neiespējami tas nav.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (16) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris 09.06.2011 21:00
Manuprāt būtu jāierosina izskatīt arī tāds jautājums, cik godīgi ievēlētie politikāņi pilda savus pienākumus un solījumus. Jo kā mēs redzam, ka gandrīz vienmēr politikāņi par 180% atkāpjas no solījumiem un nodarbojas ar valsts izsaimniekošanu. Manuprāt melot saviem vēlētājiem un nepildīt solījumus ir ļoti konkrēts noziegums!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vilni - oligarhos 08.06.2011 16:55
Vai Vilnīti nevarētu tajā oligarhu kompānijā uzņemt? Viņam gan ir tikai lieli parādi, bet garā taču viņš ir ar tiem - OLIGARHIEM!Tas jānovērtē, ne tikai naudas izteiksmē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


no divām malām 08.06.2011 16:50
Ak tad Vilnītis grib reāli strādāt un ieviest kādas tu reģionālās nodaļas. Vai tiešām cilvēki ir tik aprobežoti, ka pēc visas informācijas, kas jau ~ gadu izgaismo Vilnīša viļņošanos (un neko vairāk) vēl tic viņa lietderībai KNABā. Ārprāts! Starp ko mēs dzīvojam?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 08.06.2011 13:39
Artūrs 08.06.2011 12:25 ...Es daudz vairāk ticu ... taču acīmredzot pārdevuši savu dvēseli velnam ...
---------------------
Ar dziļu pietāti (kaut arī neizpratni) raugos uz šādiem ticīgajiem un tāpēc labi saprotu un samierinos ar to posta dziļumu, kurā ierauta sabiedrība, ticoša skaļu bļāvēju izsludinātajiem dēmoniem.
Tiklīdz spēsim novērtēt dēmonu realitāti, tā arī sapratīsim, kādus veikt reālus soļus izejai no posta

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Artūrs 08.06.2011 12:25
Es daudz vairāk ticu Streipa kungam nekā viņa kritizētājiem un zākātājiem šeit, komentāros, kaut arī šie ļaunvēļi, spriežot pēc valodas, ir ļoti izglītoti cilvēki, taču acīmredzot pārdevuši savu dvēseli velnam (kādam no oligarhiem), un tas ir skumji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


asset 08.06.2011 10:26
Par Gruziju vel lasiju, ka tur atlaisti pilnigi visi vecie policisti un neviens no viniem nav panemts atpakal. Panemti jauni cilveki trisreiz mazaka skaita pie ta pasa algu fonda...
Un protokolu filmesanas ari.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


puansons 07.06.2011 18:46
Gruzīniem nez kāpēc nevis mums iešāvās prātā likt policistiem filmēt pašiem savas protokola stādīšanas un pratināšanas un filmu obligāti pievienot protokolam,bez kā protokols nav likumīgs!Viņi arī būvē ļoti caurspīdīgas policijas ēkas,kā arī iekšlietu ministriju,lai katrs garāmgājējs varētu redzēt,kas tur iekšā notiek1

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 07.06.2011 18:18
"KNAB ļaudis saka, ka katru reizi, kad Vilnītis ir demonstrējis interesi par kādu konkrētu lietu, tā ir izjukusi, jo izmeklētajai personai kaut kā ir kļuvis zināms, ka notiek izmeklēšana"
nemaz nezinaaju, ka vilniitis bija birojaa jau reezeknes burtniicinju lietas laikaa lol

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 07.06.2011 18:07
....KNAB ļaudis saka.... Tālāk viņi stāsta, ka....
-----------------------
Patiesi aizraujoši!!!
Ko gan vien nevar sastāstīt apbižota sievasmāte ar savām draudzenēm par nemīlamu znotu, kurš dienu un nakti izvarojot saulgaišo meitiņu?!

Vilnītis "pavada laiku" bezkompromisa cīņa ar prihvatizētā KNAB-a reģenti un viņas galmu. Loskutovs kā lupata padevīgi ieņēma sev atvēlēto vietu, bet Vilnītis ir vīrs un cīnītājs, kaut jācīnās viņam ir vienam pašam.
Paldies Dievam Potapova faktiski pati savām rokām uzspridzināja Konsolidovska valdības pastāvēšanu! Ja Vilnītis izturēs vēl dažus mēnešus, tad cīņa būs uzvarēta un Strīķe varēs sēdēt 11. Saeimā blakus Lupatiņam vai viņa vietā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 07.06.2011 17:53
Vilnītis ir pavadījis daudz vairāk laika kašķējoties ar saviem padotajiem nekā darīdams savu darbu. "Reorganizācijas" plāns būtu atņēmis resursus no Rīgas, kur atrodas valsts uzņēmējdarbības centrāle. KNAB ļaudis saka, ka katru reizi, kad Vilnītis ir demonstrējis interesi par kādu konkrētu lietu, tā ir izjukusi, jo izmeklētajai personai kaut kā ir kļuvis zināms, ka notiek izmeklēšana. Tālāk viņi stāsta, ka ar saviem informācijas avotiem viņi sazinās ārpus KNAB lietvedības, jo tikai tā viņi var nodrošināt neiejaukšanos. Citiem vārdiem sakot, Vilnīša darbs KNAB ir bijis kaitīgs, un anonīmie gļēvuļi, kuri te apgalvo pretējo, acīmredzot nav lasījuši nekā no tā, ko biroja darbinieki ir stāstījuši žurnālistiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


No malas 07.06.2011 17:13
Lasu un brīnos. Izrādās neesmu vienīgais. Streipam nu ir jāatzīst, ka ir iebraucis pilnīgās auzās apvainojot Vilnīti par to, ko viņam nav ļāvuši un visādi sabotējuši. Runa par reorganizāciju, kas pastiprinātu reģionālās nodaļas. Šī epizode visuzskatāmāk pierāda, ka Streips nav nekāds žurnālists, bet prasts aģitators un propagandists.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES 07.06.2011 17:11
Par 17. septembra vēlēšanām nekādas īpašās ilūzijas nevajadzētu lolot. Partiju sistēma kā tāda mums patiesībā nemaz nav. Visas ir viena un tā paša personu loka replikācijas politiskajā vidē, tāpēc nav nekādu problēmu vienu sadalīt divās vai 3 apvienot vienā. Atšķirību ir pat mazāk kā plikiem večiem pirtī. Tāpēc vēlēšanu zelta likums- par mazāko sliktumu tā īsti pat nevar izpausties. Un partijas par savām programmām nemaz ar' neaģitē, vairāk brēc par konkurentu ļauno dabu un savu ārkārtīgo godīgumu, patriotismu un iestāšanos par vērtībām. Kā to visu dabūs gatavu? Tak beidziet piekasīties, kad ievēlēsiet, tad arī parādīsim! Un beidzas viss kā parasti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Madris 07.06.2011 17:03
Jāpiekrīt Andrim-2, ka Streips apgriezis faktus otrādi par Vilnīti.Par Brigmani gan jāpiekrīt, ka lielais populists beidzot ir nokļūdījies, nav sapratis no kurienes vējš pūš un tagad mēģina glābt, kas glābjams, un atkal kļūdās, tā jau var daudz pazaudēt nākošajās vēlēšanās.Par Gruzijas korupciju, nezinot patiesos apstākļus, varētu teikt, korupciju samazināt var, mainot korupcijas definīciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Juris 1 07.06.2011 15:41
Murnieces dzīves sapnis (kā pati teica)ir piepildījies un aizjāšana notiek balta zirga mugurā.Vēl tikai trūkst "ziedu kalna"kā dažai labai intrigantei."Nafig"ka kadros nekompļekt,militārā organizācijā disciplīnas pārkāpumi tādi par kuriem draud maksimālais soda mērs ar mantas konfiskāciju,valsts valoda -kāda nebūt....-galvenais ka stratēģiskiem partneriem prieks kaut vai par to ka izšimpēja Lužkovu un pati no "pareizās"partijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 07.06.2011 11:35
...Arī KNAB pilnīgi noteikti ir līdzatbildīgs par to, kas darās uz Latvijas robežām, būtu pat ļoti labi, ja beidzot tam izdotos atrast direktoru, kurš nav gluži tik kūtrs un laisks attiecībā uz korupciju, kā pašreizējais direktors...
-------------------------
Fantastika!!!
Vienkārši nevaru atturēties no sajūsmas par to, kā politiski vienpusīgi ar pelavu maisu apdauzīts propagandists var uzšķērst ar zarnām uz āru faktus!

Vilnītis nevarēja izsist Caur Konsolidovski un komisāri Potāpovu reorganizāciju, kura bija tieši paredzēta KNAB struktūras pārveidei uz pierobežu, bet Streips to viņam pārmet ka negribēšanu.

Fantastiska liekulība!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 07.06.2011 11:34
ja par vilniiti buus sleeptais balsojums, tad brigmsanis var runaat viskautko :)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips