Taupi naudu, ārstējies pats! 2

Man šķita, ka esmu pārklausījusies. Bet, kad reklāma skanēja vēlreiz, sapratu — nē gan! Visu esmu dzirdējusi ļoti pareizi.

Iesaki citiem:

Optimistiska sievietes balss radio reklāmā bija ietrallinājusi, lūk, šādu vēstījumu, ko centīšos aptuveni atstāstīt. Krīzes laikā jums palīdzēs grāmata par pašdiagnostiku. Grāmatā uzzināsit, kā pēc izskata un organisma reakcijām noteikt, kāda slimība jums varētu būt un — kā to ārstēt.

Nu vienkārši lieliski! Ja nepietiek naudas ārstam, droši nopērc grāmatu, izlasi un pats sev nosaki ne tikai diagnozi, bet arī pats „izraksti” zāles. Ietaupīsi naudu un laiku, kas būtu ārstam jāatvēl.

Protams, šajā reklāmā, visticamāk, mēs neatradīsim, teiksim, maldinošu ziņu, kuras dēļ varētu būt pārkāpts Reklāmas likums. Taču, manuprāt, šāda reklāma ir dziļi neētiska. Kā reklāmdevējs var akceptēt šādu aicinājumu uz pašārstēšanos, ja Latvijā jau tāpat ir nepiedodami liels ielaisto slimību skaits? Par vēlu uzsāktās ārstēšanās dēļ mūsu valsts ir zaudējusi un turpina zaudēt savus cilvēkus, bet vienalga — grāmatas izdevēji, kaut tieši vārdos to nepasakot, taču faktiski mudina iedzīvotājus taupīt naudu un pie dakteriem neiet.

Jau tāpat mūsu valsts iedzīvotājiem, īpaši — pensionāriem un maznodrošinātajiem — arī līdz šim ir trūcis līdzekļu, ko atvēlēt ārstiem un zālēm. Un, cik noprotams no ziņām medijos, turpmāk situācija tikai pasliktināsies. Jau tagad to esmu izbaudījusi, vadājot pie dakteriem bērnu. Meitai vajadzīga ķirurga konsultācija. Ar ģimenes ārsta norīkojumu pie ārsta rindā jāgaida divi mēneši, jo dakteris mūs varēs pieņemt tikai septembra beigās. Labi, šī konsultācija vēl nav tik steidzama, varam pagaidīt. Bet mums ļoti steidzami ir vajadzīga alergologa palīdzība. Un atkal — piemēram, bērnu poliklīnikā par maksu pie ārsta varam tikt augusta vidū, bet ar norīkojumu — tikai oktobrī. Bet man tak tas bērns sarkanpleķains ir jau šodien! Protams, negaidīsim un rīt apmeklēsim alergologu privātpraksē, šķiroties no paprāvas naudas summas.

Ja klausītu reklāmas padomam, varētu jau nopirkt grāmatu un „pašdiagnosticēties”. Bet man tomēr ir svarīga mana bērna veselība. Tāpat kā mana, manu vecāku, citu tuvinieku un gala beigās — manas valsts visu iedzīvotāju veselība, par kuru bezatbildīgi ir paķiķinājuši izdevēji, kam svarīgi pārdot pēc iespējas lielāku grāmatas eksemplāru skaitu.

Ak, jā, — internetā sameklēju grāmatas anotāciju, kurā, starp citu, sacīts, ka grāmatā lasītājs atradīs ne tikai atbildes uz jautājumiem, kā atpazīt slimības, bet arī ieteikumus, kādos gadījumos jālūdz ārsta padoms un kādēļ nevajadzētu nodarboties ar pašārstēšanos. Reklāmā par šo, protams, ne vārda. Jo krīze liek ne tikai pašārstēties, bet arī pārdot, un pārdot pēc iespējas vairāk, tāpēc uz reklāmas āķa ir uzkarināts vilinošais naudas taupīšanas tārps. Tikai žēl, ka šis tārps var iegrauzt ne tikai daža laba lētticīgāka lasītāja maciņu, bet arī — veselību.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dodo 17.01.2010 12:53
Tajā pat laikā,ne tikai ES valstīs: Zviedrijā,Dānijā,Īrijā,Lielbritānijā,Vācijā,Austrijā,
Čehijā,Ungārijā,Rumānijā,Slovēnijā,Grieķijā,Spānijā,
Maltā un Kiprā,bet pat Indijā un praktiski visās Karību jūras banānu republikās,Kubu ieskaitot,veselības aprūpe ir par brīvu,vai gandrīz bezmaksas!

Jānis Jozyns 24.11.2010 20:44
kapēc ceļ nodokļus?man škiet, lai ātrāk izmirtu cilvēķi kam vajadzīga medicīniskā palīdzība un pensionāri tādā nolūkā jo vairāk cilvēku izmirs, jo vairāk naudas ietaupīs un varēs atdot aizdevējiem parādus...

Jānis Jozyns 24.11.2010 20:46
mazāk vajadzēs pieškirt pabalstus dažādus paši zinat ka daudz ir dažādu,a tā tikai vienu miršanas un viss lieta galā nauda kabatā...ko teiksiet?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 22.07.2009 13:02
Manuprāt, mēs esam nepelnīti piemirsuši Roberta Gobziņa daiļradi ("Kam tu mauro"). Tajās ir lieliski tverta laikmeta noskaņa. Mazliet paradoksāla un skumja - bet arī skaista vienlaikus.
==============
Barā silda mēsli, barā doma zūd
Laimīgāks kā barā nevar būt
Vējā plīvo ausis sejā dzīvo govs
Nu bet kas tev tādam kaut ko dos
...
Bet tad tu manīji ka visi skatās uz tevi -
Tagad katrs pats sev stomatologs.
Manu rūpju zilons, tavu rūpju govs
Un visam pāri lido zoss.
Varbūt stomatologs Bērziņš laimi atnesīs
Un tu tiksi anestezēts rīt.

hi 22.07.2009 21:27
Starp citu, šī problēma ar bērnu ārstiem nav šodienas - krīzes laika problēma. Maniem bērniem ir pieci un trīs gadi un arī pirms pieciem gadiem ļoti labu palīdzību varēju saņemt pie ģimenes ārsta - kurā brīdī gribu. Bet , piemēram, uz fizioterapiju bija jāgaida rindā deviņi mēneši. Rindas gals pienāca tikai tad, kad bērnam šī vingrošana nebija vairs vajadzīga.

ieva 23.07.2009 12:56
vai mēģinājāt alerģisko slimību centru Sadovņikova ielā? no pieredzes zinu, ka tur nav tik ilgi jāgaida

Clash 23.07.2009 13:03
Nevajag jau būt tik kategoriskiem. Varbūt tieši pietrūkt mums zināšanu, lai novērtētu savu un tuvinieku veselības stāvokli. Tieši prasme saskatīt ko nelāgu, liktu cilvēkiem jau laicīgi vērsties pie ārsta, lai bažas apstiprinātu vai noliegtu. Tieši nezināšana var novilcināt savlaicīgu palīdzību. Piemēram, es gribētu skaidru aprakstu par to, kādas izjūtas ir aklās zarnas iekaisuma gadījumā. Bloga aicinājums ir visus turēt neziņā, lai vienīgā iespēja kontrolēt savu veselības stavokli būtu ārsta apmeklējums?

Arāja -> Clash 23.07.2009 13:30
Nē, bloga aicinājums nav "visus turēt neziņā". Viena lieta ir sava organisma reakciju izprašana un laicīga reaģēšana, bet pavisam cita - neētiskas reklāmas, kas aicina pašārstēties. Man tas šķiet nepieņemami, un, lūk, par to arī blogs.

Arāja -> ieva 23.07.2009 13:31
Paldies par ieteikumu!
Mēs šodien pamēģināsim vienu privātpraksi un tad skatīsimies, ko darīt tālāk.

vot taa 23.07.2009 18:47
Tagad, kad mediki un medicina pieejama tikai biezajiem (lasi elitei), jaa , tad cilvekiem atliks vienigais celsh pie zintniekiem,dziedniekiem, zalu tantinam un kaktu dakteriem!

Tablete > vot taa 24.07.2009 18:56
zintnieki, dziednieki utt.vēl dārgāki par dakteriem.Tā reklāma radio arī man likās neētiska, tikai nepateica vai grāmatai pielikumā ir arī medikamentu recepšu veidlapas un zīmogs.

Gatis 25.07.2009 16:44
Noskatieties šo filmu par to, kā trūcīgie ārstējās ASV. Viņi ne tikai nosaka diagnozi sev, bet arī operē viens otru vai pat paši sevi:
http://www.freedocumentaries.org/theatre.php?filmid=213&id=1...

Manuprāt Latvija tūlīt pārkāps to robežu, kad ielu medicīna sāks kļūt populāra un pieprasīta, līdzīgi kā tas ir ASV, kur medicīna nav valsts apmaksāta.

Ārstēsim zobus paši 17.01.2010 12:44
Misteram Bīnam tas ļoti labi izdevās!

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja