Atslēgvārdi:

Tālāk par vēlēšanām 20

Labrīt, lasītāji!

Pirmais, kas šorīt jāsaka: Kopš iecirkņu slēgšanas nu jau ir pagājušas 36 stundas un vairāk, bet joprojām Centrālā vēlēšanu komisija nav saņēmusi informāciju no deviņiem iecirkņiem. Tā jau sāk šķist pārāk liela apātija. Visi deviņi iecirkņi ir ārzemēs, attiecīgi -- Losandželosa, Sietla, Klīvlande un Indianapole Amerikā, Varšava, Helsinki, Straumēni Anglijā, Jaunzēlande un Dublina Īrijā. Te acīmredzot ir jāuzdod jautājums par to personu kvalifikāciju, kuras attiecīgajās vietās ir organizējušas vēlēšanu iecirkņus, jo šķiet, ka tās pietrūkst. Vai arī dati ir iesniegti un vēl nav ielikti CVK mājaslapā, arī tas nav īpaši iepriecinošs variants.

Iesaki citiem:

Bet ārpus tā, visu pēc kārtas. Vispirms par personālijām. Cik var spriest no patlaban apkopotās informācijas, sarakstu galvenie līderi visi ir ieguvuši vietas Saeimā -- Sarmīte Ēlerte, Valdis Dombrovskis, Aleksejs Loskutovs, Ģirts Kristovskis no Vienotības, visi trīs lielie dūži Šķēle, Šlesers un Ulmanis no "Par labu Latviju mums un mūsu sponsoriem, kuri tagad droši vien ir visnotaļ pūcīgi par to, ka mēs izdevām tik milzīgi lielu naudu un siltu vietiņu nodrošinājām tikai paši sev un vēl pieciem cilvēciņiem" u.tml. No "zaļajiem zemniekiem" Saeimā acīmredzot darbu turpinās Augusts Brigmanis, tur atgriezīsies Saeimas spīkers Gundars Daudze (redzēsim, vai viņš saglabās amatu, par ko gan milzīgas pārliecības nevar būt, ja ņemam vērā to, ka Saskaņas centram taču kaut kas tomēr būs jāpiedāvā...), atgriezīsies ilggadīgais vides ministrs Raimonds Vējonis, seksa "speciālists" Jānis Strazdiņš, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, "pati nezināja, ko ir iesniegusi" varone Sarmīte Pīlāte, kā arī kolēģis Kārlis Seržants, kurš laikā pirms vēlēšanām apliecināja, ka viņš deputāta darbu apvienos ar sava raidījuma vadīšanu televīzijā, tā acīmredzot "zaļo zemnieku" aprindās galvenā haltūrista lomā aizvietojot Viktoru Ščerbatihu, kuru Latgalē svītroja daudz, daudz vairāk cilvēku nekā plusiņu pielika. Arī otram spēkavīram Aivaram Visockim 2. oktobris jaunu darba vietu, šķiet nepiedāvāja. Tāpat no karjeras lielajā politikā visticamāk būs jāatvadās komponistam un profesionālajam īgņam Imantam Kalniņam, kā arī kādreiz par antisemītismu no "Tautas" partijas padzītajam Aleksandram Kiršteinam (viņš gan, tiesa, lielajā politikā negrozījās jau labu laiku). Kļūt par "zaļiem zemniekiem" minētajiem kungiem nepalīdzēja.

"Par labu Latviju mums un savējiem" gadījumā jāsaka, ka gandrīz pilnībā no šī veidojuma ir pazudis tas, kas kādreiz bija "Latvijas ceļš," no astoņiem šķietami ievēlētajiem kandidātiem tikai Rita Strode no Daugavpils kādreiz to pārstāvēja. Visi pārējie ir no "Tautas" partijas un kāda no Šlesera daudzajiem politbiznesa projektiem, kā arī, protams, runa ir par cilvēku, kurš vienmēr bija bezpartejisks un kuram par tādu vajadzēja arī palikt Guntis Ulmanis.

Vēl ir jāaplūko garais burtu savirknējums VLTBLNNK, kurā, šķiet, labāk ir veicies tam VL galam (seši mandāti) nekā tam TBLNNK galam (divi, vien Gaidis Bērziņš un Saeimas mēbele Dzintars Rasnačs). Jautrības meklētājiem Saeimā nu būs jāiztiek bez lielajām balamutēm Dobeļa un Tabūna. VL aktīvists Jānis Trupovnieks piedevām Latgalē no 19. vietas sarakstā pacēlās uz pirmo, ja kas. "Vislatvieši" tagad nonāks izvēles priekšā. Ja būs valdošajā koalīcijā un varbūt pat ar kādu ministra posteni (lai gan, tiesa, ministrēšanas pieredze ir TBLNNK, bet nemaz ne VL galā), tad diez vai vairs būs iespējams reizi gadā pasaulei atgādināt, ka Latvija 2. pasaules karā nosacīti bija Hitlera pusē, kā VL to ir aktīvi darījis atkal un atkal. Politikā nākas arī pieaugt, un nu nāksies domāt par Latvijas tagadni un nākotni, ne tikai par tās pagātni, kā tas VL ļaudīm ir bijis raksturīgi līdz šim.

Nākamā lieta: Laiks grozīt Satversmi. Tajā ir noteikts, ka pēc vēlēšanām Saeima uz pirmo sēdi sanāk novembra pirmajā otrdienā, šogad tas būs 2. novembris. Protams, ir bijuši gadījumi, kad tik ilgs laiks bijis vajadzīgs, lai sastiķētu kopā koalīciju, piemēram, klaunādei līdzīgajā 6. Saeimā bija jāpamēģina trīs reizes, iekams atradās akceptējams variants. Bet tāpat kā pirms četriem gadiem, arī šogad nekādu lielu variantu nav. Vai nu Vienotība var sarunāt ar Urbanoviču un tāpēc ne ar Visu Latvijai!, vai arī Vienotība var saglabāt pašreizējo koalīciju. Jā, jā, teorētiski ir iespējama koalīcija, kurā nav Vienotība, bet nekas īpašs neliecina, ka Rīgas pils saimnieks ir pazaudējis prāta spējas, un godīgi sakot man ir neiespējami iedomāties, ka viņš Ministru kabineta atslēgas varētu gribēt uzticēt cilvēkam, kurš nākamos četrus gadus vairāk laika pavadīs tiesas zālē nekā jebkur citur, cilvēkam, kurš ir piesolījis "Biškeku," vai cilvēkam, kura pārstāvētais spēks izgrūda gandrīz visu kampaņai atvēlēto naudu, lai Saeimā nopirktu astoņas vietas. Protams, attiecībā uz minēto cilvēku, kurš dzīvosies pa tiesas zāli, viņa kabatas avīzē šodien kārtējo reizi "Žurnālistu savienības" "priekšsēdētājs" Paiders ir noliecies zemu, lai noskūpstītu sava līdera pēcpusi ar atzinumu, ka visi tie, kas nebalsoja par Vienotību tātad nebalsoja arī par Dombrovski un tāpēc "principā vairākums Latvijas vēlētāju noraidīja Dombrovski kā premjeru." Jā, Juri, draudziņ, jā, jā. Vien tie 74,41 procenti Latvijas vēlētāju, kuri nebalsoja par "zaļajiem zemniekiem," pilnīgi noteikti nebalsoja par domu, ka premjera amatā ir vajadzīgs cilvēks ar tik milzīgu kaudzi kriminālapsūdzību pret sevi. Arī tas "principā" nozīmē, ka Lembim tika pateikts "nē." Kādi nu kuram katram ir "principi..." Bet galvenais ir tas, ka ievēlētajiem deputātiem pie darba ir jāķeras tiklīdz ir izsludināti galīgie rezultāti. Bezcerīgie "kristīgie demokrāti," par kuriem šogad balsoja tikai viņi paši plus vēl suns un kaķis, it kā murmina par rezultātu apstrīdēšanu, bet tas nav nopietni. Satversmē, manuprāt, būtu jāpasaka, ka jaunā Saeima sāk darbu, kolīdz ir izsludināti apstiprinātie rezultāti. Kāpēc kavēties līdz novembrim?

Vēl interesanti ir tas, ka valsts finansējuma krānu šogad ir izdevies atvērt tikai tām partijām, kuras arī iekļuva Saeimā. Neviena cita nesasniedza tos divus procentus balsu, kādi ir vajadzīgi, lai saņemtu valsts finansējumu. Vistuvāk, bet ne īpaši, tam tika vēstures mēslainē beidzot ieslaucītais PCTVL ar 1,43 procentiem -- pat Ždanokas atkomandēšana no Strasbūras vairs nelīdzēja. Neviena cita no partijām pat procentu nesavāca. Negribēja neviens Daugavu iznīcināt. Gatavi bija pasmaidīt, bet ne balsot par cilvēkiem ar "laimes lāci." Nenoticēja partijai, kuras galvenais reklāmas tēls bija bomzis uz ielas. Šogad bija 13 sarakstu, varbūt pēc četriem gadiem varam cerēt uz vēl mazāku skaitu, lai gan, tiesa, šogad Saeimā neiekļuvušās partijas kopā savāca daudz, daudz mazāk balsu nekā pirms četriem, astoņiem u.tml. gadiem, tāpēc to efekts koprezultātā ir daudz niecīgāks (šogad 5,57%, 2006. gadā -- 10,74%, bet 2002. gadā -- 15,8 procenti balsu). Arī vēlētāji kļūst pieaugušāki, partijas viendienītes vairs nepiesaista uzmanību, un labi, ka tā.

Nu atliek cerēt uz procesa nopietnību, ij domājot par to, kuri cilvēki būs valdības ministri, ij domājot par to, kāds būs nākamā gada budžets. Vienotībā būs jāapmierina individuālās JL, SCP un PS ambīcijas un jāsaprot, ka mērķis ir un var būt tikai viens -- nodrošināt ekonomisko izaugsmi, lai Latvija beidzot varētu nostāties atpakaļ uz kājām. Tajā skaitā būs nepieciešams arī ļoti nopietna valdības un ministriju funkciju audits, lai beidzot pārtrauktu to, ko šodien Dienā LTRK vadītāja Žaneta Jaunzeme-Grende pareizi nosaukusi par "ministriju feodālismu." Nepiekrītu viņas ieteiktajam risinājumam -- Vienotībai veidot koalīciju ar SC vien, jo Rīgas domē arī SC ir uzskatāmi demonstrējis, ka "feodālisms" tam ir pietiekami tuvs, bet pamatdoma ir pareizā. Arī te būs jāmierina personīgās ambīcijas. Nevar vairs Latvija atļauties tik lielu ministriju, ministru, valsts sekretāru, valsts sekretāru vietnieku, valsts sekretāru vietnieku vietnieku, uzņēmumu valžu priekšsēdētāju, viņu vietnieku, un visā pārējā, kas mūsu politisko iekārtu ir "rotājis" tik ļoti sen. Cita starpā vērts konstatēt, ka patlaban dienesta automašīnu jautājumā iestigusī Linda Mūrniece Rīgas apgabalā ir 10. vietā, bet Rīgā Vienotība ir ieguvusi tikai deviņas vietas. Tajā skaitā Ojāram Kalniņam un Rasmai Kārkliņai, kuri nu pilnīgi noteikti nebūs gatavi akceptēt domu "rullēsim vien uz priekšu tāpat kā iepriekš." Tas priecē.

Dzīvosim tālāk. Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (20) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > hmm 05.10.2010 16:30
Cilvēks ir uzvedies nesmuki. Ko tur vēl domāt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


hmm 05.10.2010 15:25
Kārli, ko domājat par šo? http://www.mango.lv/zinas/nejedzibas/redakcija/article.php?i...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Jānis K 05.10.2010 13:00
Varētu domāt, ka latviešu valoda kā vienīgā valoda ir jebko ieguvusi, izņemot problēmas, ko rada konkurences trūkums. Mani daudz vairāk par to, kas būs, ja būs, uztrauc esošā situācija, kad, piemēram, liels daudzums jauniešu ne jau ļaunā Urbanoviča dzīti brauc studēt ārzemēs un, neatkarīgi no tā, vai atgriezīsies, sakarīgā latviešu valodā savā nozarē nerunās, jo jēdzienus būs apguvuši angliski vai vēl kautkādiski, tāpēc viņi vai nu paliks tur, vai strādās šeit, runājot savdabīgā ārvalstīs studējošo žargonā. Vai, piemēram, tā pati terminoloģija, jo pat nevajag nekur braukt, lai konstatētu, ka ar to ir švaki. Bet komisija, ja neskaita pāris izņēmumus, tikmēr mierīgi Īslandizējas, emuārējas un eirājas....Un ir pilnīgi vienalga, kādā valodā kāds hipotētisks Peķka runās atnācis pēc trūcīgā pabalsta, ja dažādu nozaru speciālisti latviski nerunās...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jumors 05.10.2010 11:02
Lita darbojas ar sievietes loģiku- lai saprastu, aņuks par tramvaju, kurā vīrietis, sēstoties blakus dāmai sak- pabīdies, zivtiņ! Sieviete no zivtiņas nonāk pie- līdakas, - suņa- kuces!!! un dod vaļa par apvainojumu.
Neesmu nekādus pasūtīšanas vārdus no neizveidojušās koalīcijas dzirdējis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


lita 05.10.2010 07:22
visi gaidam ,kas buuss ,ceram saaks atkopties muusu valsts,bet nekaa,jau otraa dienaa uzzinaam to,jo Muurniece pazino ,ka negrasaas neko mainiit savaa dziivee.balsoju par vienotiibu ,bet jau otrajaa dienaa sapratu ,ka esmu mulke.luuk vienotiiba.jau otraa dienaa saak keemoties par latvieshu tautu.vina luuk nemainiis savaa dziivee un juus pensionaari,skolotaaji,aarsti u.t.t.ejiet dirst,to pateica otraa dienaa.murgs

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


drakons 04.10.2010 22:16
Streips var vaukšķēt, cik vien spēj, bet to, ka Vienotība ņems valdība Kremļa partiju, to gan šis pseido-žurnālists nevarēja prognozēt. Kā aizvērās vaukšķot par Lembergu, tā aizvērsies arī par Kremļa roku. Jo pašam jau nav nekādas sajēgas, tikai atgremo kaut kādus stereotipus un izdomātas puspatiesības.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis K 04.10.2010 19:38
Vai Vienotība arī pieņem divvalodību kā neizbēgamu nākotnes mērķi, arī kā SC to saredz? Interesanti, ka VVF ir loti spēcīgi tagad izteikusies par divvalodību... "Kamēr es vēl elpošu un spēšu dzīvot, Latvijā nepieņems divvalodu situāciju, pilnīgi nemūžam un nekad. Ir tādi principi, aiz kuriem nedrīkst atkāpties." Dombrovskis / Vienotība laikam tagad apsver iespēju kādam SC pārstavim atvēlēt ministra krēslu, kā mierinājumu zaudētājiem, lai tie tuvākā laikā nesāk spārdīties. Nu jā, pretīnākšana ir labs solis... bet pēc kādiem noteikumiem? Varbūt mums, Vienotībai būtu jāuzstāda savu samērā vieglu noteikumu, tādu kas arī pārbaudīs SC. nodomus ... proti.. ka vienalga kādam Vienotības līdzgaitniekam no Saskaņas Centra vai vienalga kādas partijas būs jāparakstās, jāapsol, ka tas aizstāvēs latviešu valodu, kā vienīgo valsts valodu, ka tas strādās Latvijas labā. Mums ļoti daudziem kaut kas tāds patiktos ... un tas jau nav par daudz prasīts no latviešu valstī lojāliem cilvēkiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

o gol 04.10.2010 16:39
Bez ,,seksspeciem,, un ,,pakaljaam,, Streipa kungs neiztiek gandriiz nekad! Ko tas vareetu noziimeet? Un veel.No tiesas darbiem neviens nevar buut pasargaats.Daudziem viss veel prieksaa...Tikai,vai visiem tie beigsies ar triumfu,kaa ,,Puzes kjeizaram,,...?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to Dace Kalnina 04.10.2010 16:26
Tu vēl pasaki, ka aknu ciroze ir skaista, ja to uztver nevis kā problēmu, bet atgādinājumu par neskaitāmajiem aliņiem....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dace Kalnina 04.10.2010 14:20
Katram ir tiesibas piekasities to sauc par DEMOKRATIJU . Visiem mums ir vienadas tiesibas - gribam kasamies un saspringstam , bet gribam aizejam un iedzeram alinu !
Dzive ir skaista ja mes to tadu redzam un PIEDALAMIES tas veidosana !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 04.10.2010 14:05
Bet vispār sviests. Krievi jau ir sapratuši, ka uz nacionālā jautājuma tālu neaizbrauksi, arī par sīkajiem nav vērts balsot, bet latviešiem laikam patīk būt par žirafēm- kamēr pielec....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to izabella 04.10.2010 14:04
Es tieši tā arī domāju, ka pozīciju vajadzētu veidot ZS un tai apvienībai, kam viņi pievienotos, jo, lai kāds būs tas sadarbības līgums, tad pēc visa tā, ko sarunāja kaut vai viena pati Kalniete, tāda reāla sadarbība starp lidojošo lāci un Urbanoviču būtu stipri dīvaina.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


izabella 04.10.2010 12:42
Iieva,ja jau Vienotībai pēc tavām domām jāņem blicē SC tad priekš kam vajag LZ viņiem balsis pietiek.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anonīmais 04.10.2010 12:35
Nevar jau zināt, ka tas kurš raksta ar niku Kārlis Streips, patiešām ir tas īstais, nu līdzīgi kā Lemberga un Ojāra Grīnberga gadījumā...
Varbūt, Kārli Streip, publicē savu personas kodu, jo ja pareizi atceros, tad vienā komentā tu to aicināji darīt vienam savam oponentam.
Neesi lūdzu asimetrisks, esi pozitīvais piemērs citiem komentētājiem un pārliecini tos ar personīgu pozitīvu rīcību!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 04.10.2010 11:54
kkkaarli, ko tu taa iespringsti? cilveeks uzkaasa ulmanim, ne jau tev. laiks kljuut pieaugusham vai sleegt komenteeshanas iespeejas :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > nogurindošajam 04.10.2010 11:33
Jā, cienītais, piedevām viņš arī kādu brīdi pamanījās būt Latvijas Zemnieku savienības biedrs. Es rakstu par mūsdienu Latvijas politiku. Vajag tik piekasīties, vai ne? Tik ļoti liela nieze pašam, anonīmiķīti?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


mānās 04.10.2010 11:27
kā arī, protams, runa ir par cilvēku, kurš vienmēr bija bezpartejisks un kuram par tādu vajadzēja arī palikt Guntis Ulmanis.
================================
Kārtējo reizi šis žurnālists pierāda savu neprofesionalitāti, vienalga, nezināšanas pēc, vai apzināti melojot.
Guntis Ulmanis ir bijis vismaz vienā partijā - komunistiskajā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 04.10.2010 11:22
Un tiem, kas nezina: vārds nacists ir darināts no diviem vārdiem: nacionālists un sociālists un, tā kā Zīles programmu eksperti vērtēja kā kreisāku vēl par kreisu, bet VL vispār neko citu, kā deklarācijas nepiedāvāja, tad viņi ir nacisti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 04.10.2010 11:21
Manuprāt šajā visnotaļ noželojamajā piedāvājumā vislabākais būtu bijis, ja Saeimā iekļūtu Vienotība, SC un zemnieki, kas ir gatavi pāroties par jebkuriem. Tad pozīcijai nāktos pastrādāt- ja ne vēlētāju labā, tad lai noturētu tos pašu zemniekus. Bet tagad atkal varēs gāzt uz cietēm. Lai gan visinteresantāk, kā it kā uz sadarbību starp dažādām sociālām un etniskām grupām aicinošā Vienotība sadarbosies ar nacistiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Dace Kalnina 04.10.2010 11:17
Liels paldies ! Taa tureet !

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips