Atslēgvārdi:

Svaru kauss 4

Svaru kausu vienā pusē likta cilvēka cieņa, tiesības un brīvība, bet otrā – nauda! Kas pārsvērs – to pagaidām nezinām, jo viss tiks rūpīgi mērīts un rēķināts.

Iesaki citiem:

Vai tās ir salīdzināmas vērtības – to laikam zina tikai Ministru Kabineta komiteja, kas savā kārtējā sēdē nolēmusi, ka Ministru kabinets pagaidām nelems par Latvijas nostāju saistībā ar starptautisko konvenciju, kas nosaka tiesības cilvēkiem ar invaliditāti. Rīkojuma projekts Ministru kabinetā tikšot skatīts tikai tad, kad Labklājības ministrija veiks aprēķinus, cik valstij izmaksās papildu saistību uzņemšanās.

Kā jau vairākkārtīgi ir minēts jaunās ANO Konvencijas, ko pieņēma tikai pagājušā gada augustā, mērķis ir veicināt, aizsargāt un nodrošināt to, lai visi cilvēki ar invaliditāti varētu pilnībā un vienlīdzīgi izmantot savas cilvēktiesības un pamatbrīvības. Tās vispārējie principi nosaka goda un cieņas nodrošināšanu, kā arī personīgās patstāvības un personīgās izvēles brīvību. No šī mērķa likumsakarīgi izriet jautājums – vai Latvijas valdība uzskata, ka cilvēktiesību ievērošana attiecībā uz savas valsts iedzīvotājiem ir uzskatāma par papildus saistībām?

Lai gan mēs uzskatām, ka situācija, lai arī pamazām un ļoti lēni tomēr uzlabojas, tad izrādās mūsu valdība baidās no tiem izdevumiem, kas varētu rasties, ja pēc konvencijas parakstīšanas cilvēki ar invaliditāti vērstos tiesā pieprasot atlīdzību par savu tiesību aizskārumu.

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO ir neizpratnē par šādu valsts attieksmi pret saviem iedzīvotājiem un uzskata, ka Latvijai jau tuvākajā laikā būtu jāparaksta konvencija, kā arī jānosaka konkrēts datums gan konvencijas ratificēšanai, gan protokola parakstīšanai.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Xenu 25.04.2008 11:17
Kamēr Latvis parastais balsos par Nacionālām - Labējām partijām - nav ko sūdzēties par atbilstošu merkantīlu politiku... www.algae-oil.com
Izskatiet kreiso piedāvājumu un tad runāsim...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aigars 24.04.2008 11:40
MK vērtēs izdevumus. Ja tie būs, tos vajadzēs segt. Lai segtu vajadzēs atrast no kurienes segt.

Kādu kārtību vēlas cilvēki ar īpašām vajadzībām? Tādu, ka nolemj palīdzēt un tad nezin no kurienes ņemt līdzekļus lai palīdzētu?

Šāda attieksme - neievērojiet loģiskas procedūras, fiksi ātri - grauj demokrātiju un tiesiskumu. Invaliditātes problēmas risināmas loģiskā, demokrātiskā un tiesiskā ceļā nevis ar īpašo stāvokli lūdzot nobeigt loģiku, demokrātiju un tiesiskumu.

Man ikdienā nākas strādāt ar īpašajiem gadījumiem (tie gan nav invalīdi), bet veci cilvēki, nabadzīgi cilvēki, neizglītoti cilvēki.

Es viņiem visiem palīdzu. Bet - tas arguments, ka kaut ko ārpus kārtas, kaut kā īpašāk, kaut kā ātrāk, kaut ko neievērojot - nu neiet cauri.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Leona 15.11.2007 15:13
Esmu 2. grupas invalīde, neesmu skopa, novēlu arī anonīmajai tenebrai kļūt par invalīdu, jo mani par tādu pataisīja piedzēries. To, ka Sustento savā nosaukumā izvēlas vārdu salikumu cilvēku ar īpašām vajadzībām, var saprast arī tā, ka vārds invalīds dažiem normāliem cilvēkiem zināms arī - nederīgs. Vai tik nederīgi nav tie, kas mūžīgi ar pilnīgi visu neapmierināti. Ja org-tu grupu Mūžīgi neapmierinātie, tad tur nebūtu jāiekļaujas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (invalīdiem), jo viņi apzinās, ar ko spēj tikt galā. Gaidīt, ka tie Mūžīgi neapmierinātie veicinās konvencijas parakstīšanu ir tikpat muļķīgi, ka kāds no viņiem kādam kopš dzimšanas vai vēlāk slimību ieguvušam pasniegs roku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tenebra 14.11.2007 08:10
Gunta, bet vai Jums nešķiet, ka sabiedrībā ir saviesies pārāk daudz grupu "ar īpašām vajadzībām"? No vienādu iespēju nodrošināšanas mēs esam nonākuši pretējā galējībā. Kaut kas līdzīgs Brežņeva laikam, kad produktu deficīta un garo rindu laikā pie pārdevējas vai rindā uz dzīvokli izveidojās otra, daudz ātrāka, rinda - ar visādām "sarkanajām grāmatiņām" - veterāni un viņu radi, darba varoņi, deputāti, mātes varones utt. Līdz ar to "parastajam pilsonim" gaidīšana kļuva bezcerīga.

Man ikdienā iznāk saskare ar cilvekiem, kuriem ir "grupa", un pēdējā laikā es sevi sāku pieķert pie domas, ka viņi atrodas privileģētā stāvoklī salīdzinājumā ar mani. Valsts pabalsti, ziedojumi, uzbrauktuves, tukšas stāvvietas utt. Un kļūšana par invalīdu (piedodiet, ĪPAŠO cilvēku) sāk likties tīri pieņemama alternatīva arvien smagākajai cīņai par izdzīvošanu.

Citi autora darbi
P 60330

Zudušais pacients Autors:Gunta Anča