Atslēgvārdi:

"Stingro roku" parāde 24

Kā Latvijai tomēr nav veicies ar premjerministru amata ieņēmējiem!

Iesaki citiem:

Tāda bija mana galvenā atziņa, šodien noskatoties LNT bijušo ministru prezidentu diskusiju. "Pieslēdzos" gan tikai brīdī, kad Šķēle klāstīja par eiro konvertācijas izmaksām, un Repšem acīmredzot nebija ko atbildēt, tādēļ viņš solīja konsultēties ar Latvijas Banku.

Iespējams, ka pirms tam tika pateikts kaut kas svarīgs. Bet, domāju, ka dzirdēju pietiekami. Tas, par ko tālāk tika runāts, stindzināja katru, kam ir svarīgas demokrātijas vērtības. Tā bija sacīkste par to, kuram stingrāka roka - jeb kurš izdomās vislabāko veidu kā pārvērst Latviju par Putina Krievijas līdzinieci.

Tēmu pieteica Godmanis, sakot, ka MK ir nepieciešamas ārkārtas pilnvaras. Tas, kā tas varētu izpausties, tā arī nekļuva skaidrs - piemēram, vai tas nozīmētu pat izņēmuma stāvokļa izsludināšanu. Vienīgais publiski pieminētais pilnvaru paplašināšanas instruments - Satversmes 81.panta atjaunošana, kas MK dod tiesības pieņemt noteikumus ar likuma spēku (praktiski - darboties Saeimas vietā). Šis priekšlikums tika gandrīz vispārēji atbalstīts. Vienīgais, kas saskatīja riskus, bija Repše, gan uzreiz piebilstot, ka uzskata, ka Latvijā ir stiprināma varas vertikāle. VARAS VERTIKĀLE. Vo-ho. Kā Krievijā teiktu - dožiļi.

Neskatoties uz konkrētības trūkumu (kas konkrēti būtu izkārtojams vertikālē?), klātesošajiem ideja patika. Iespējams, tādēļ tā tika vairākkārt atkārtota. Jūtot, ka retorika "a la Putins" ir modē, viens no bijušajiem izmeta ideju par to, ka Latvijā vajadzīga prezidentāla republika (diez ko tas nozīmētu? Eiropā vienīgā "tīrā" prezidentālā sistēma ir Baltkrievijā) un vēl viens - ka jāsavalda neatkarīgās iestādes (kuras? vai tiešām Emsis būs domājis KNABu, kurš taču nav neatkarīga iestāde?), kas izmukušas no parlamenta kontroles. Lūk tā.

Iespaids - drūms. Cerams, ka Latvijā nebūs jāpiedzīvo laiki, kad kāds no viņiem atkal būtu premjers! Ja kādam no viņiem demokrātija ir vērtība (nevis, piemēram, ES prasība vai politiskās konjunktūras diktēta neērtība), tad diskusijā šis "kāds" klusēja. Taču tie, kuriem demokrātija pavisam noteikti nav vērtība, nekautrējās pārmest prezidentam Zatleram (un arī VVF) "Satversmes ietvaru" pārkāpšanu un ieteica likties mierā ar "otršķirīgajām" prasībām par tautas tiesībām atlaist Saeimu. Raksturīgs bija līdz galam nenoformulētais ieteikums Zatleram būt tādam prezidentam, kura vārdu neviens nezina (kā tas, pēc viena "bijušā" domām, ir ar Vācijas prezidentu). Acīmredzot "bijušajiem" sāp, ka šobrīdējās prezidenta aktivitātes veco "varas vertikāli" ir pajaukušas un draud izjaukt arī centienus būvēt jaunu.

Šī diskusija parādīja, ka Latvijā ir brīva svarīga politiskā niša. Šī niša saucas "demokrāti". Visi "bijušie", kas bija pārstāvēti diskusijā, ir autoritārā valdīšanas stila piekritēji. No viņiem nevar gaidīt cieņu pret pilsoni parasto un patiesu vēlmi ļaut šim pilsonim piedalīties lēmumu pieņemšanā (caur referendumiem, apspriedēm, e-konsultācijām u.tml.) Nav teikts, ka šāda pārliecība/retorika krīzes laikā ir uzvaroša stratēģija. (1) 20.gadsimta 30.to gadu pieredze liecina, ka ar "stingru roku" vēl nepietiek, vajadzīga vēl uzvaroša ideoloģija - nedomāju, ka ES dalībvalstī ar visu 20.gs. vēsturisko bagāžu ir iespējams kaut kas tāds, kas, piemēram, Vācijā vai Itālijā notikta pagājušā gadsimta sākumā; (2) Baraka Obamas kampaņa liecina, ka "stingrajai rokai" ir spēcīga alternatīva - politika, kas būtu orientēta uz līdzdalību un cilvēku entuziasmu; (3) Šobrīd Latvijā prasība pēc sabiedrības iesaistīšanās lēmumu pieņemšanā ir tik plaša kā nekad agrāk. Līdz ar to ir arī pieprasījums pēc Obamas stila politikas; (4) Latvijā starp partijām nav būtisku atšķirību sociāliekonomiskos jautājumos - viedokļi par to, kas ir prioritāri sargājamās grupas, ir līdzīgi, - tas nozīmē, ka šobrīd tieši lēmumu pieņemšanas veids/stils var kalpot par partiju "atšķirības zīmi".


PS. Vai tikai man izskatījās aizdomīgs veids, kā tika vadīta diskusija? Raidījuma vadītāja adresētie jautājumi tieši Repšem nevis citiem "mazrunīgajiem" premjeriem (paņēmiens, ko LNT izmantoja arī pirms iepriekšējām vēlēšanām, dodot "iespēju" JL kontroversālākajam politiķim diskreditēt savu partiju); sajūta, ka daži jautājumi bija iestudēti; pēdējais vārds nez kāpēc Šķēlem (nevis, piemēram, pirmajam vai pēdējam premjeram) u.tml.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (24) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 15.03.2009 22:58
Diskusija bija ļoti vērtīga, tajā izskanēja ļoti daudz labu ideju, kā veicināt uzņēmējdarbību. Šajā komentārā apzināti sagrozīts diskusijā runātais, lai tas izskatītos sliktāks un vairāk kritizējamāks.

Tātad pa punktiem.

Par prezidentālu republiku autore apzināti raksta "tīrā" prezidentālā republika ir Baltkrievija. Kas ir tīrā un kas ir netīrā? Mums tepat kaimiņos prezidentu vēl tauta - Lietuvā. Eiropā ir virkne piemēru, kur valsts vai valdības vadītājs savu amatu iegūst vēlēšanās nevis pēc koalīcijas vienošanās - Lielbritānija, Francija. Francija, piemēram, ir labs pusprezidentālas valsts piemērs. Acīmredzot autorei labs šķiet pašreizējais modelis, kur koalīcijas valdības modelis ir neizbēgams.

Par varas vertikāli un neatkarīgajām iestādēm. Izpildvaras vienotības princips ir nostiprināts Satversmes 58.pantā. To, līdz kam noved atsevišķu iestāžu "neatkarība", varam redzēt praksē. Piemēram, regulators vai finanšu sektora uzraugi. Mūsu valstī neatkarīga bieži vien robežojas ar bezatbildību, patvaļību un nekontrolējamību. Plus pie sadrumstalotās politiskās sistēmas. Šir ir nopietna neatrisināta problēma.

par prezidentu.

Prezidents tiešām ir izcēlies ar nekonsekventiem apgalvojumiem. Kas viņam traucēja un joprojām traucē atlaist Saeimu? Neesmu dzirdējis šo argumentus? "Lokomotīviju principa" atcelšana un KNAB vadītāja iecelšana kā nosacījums atlaišanai - piedodiet, bet tie ir margināli jautājumi. Saprotu, ka politika.lv auditorija KNAB un politiskā korupcija ir ikdienas medusmaize, bet ir ļoti daudz argumentu svarīgāku jautājumu un kompeksāku risināšanai nekā iecelt Jutu Strīķi par KNAB vadītāju.

visbeidzot par raidījuma formu.

Piedodiet, bet, ja nepatīk saturs, arugmenti sliktai formai vienmēr atradīsies. Tas tā īsumā. Viedokļu dažādībai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 15.03.2009 02:12
Zorro,
Tieši uz to pašu Tevis pieminēto Sedelmeier rakstu arī es atsaucos. Vai Tev ir kādas pārdomas attiecībā uz to?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

slota 11.03.2009 07:33
Kungi neko sakarīgi nepateica par mērķiem valstij, par vīzijām. Tādu nav. Un nav bijis nevienam vadonim no raidījuma..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

I.K. 11.03.2009 00:10
Nez kāpēc komentārs " saspiedās"

Veiko,
"Nisha demokraati...diemzheel tix nomelnota kaa dermokraati..." Ir īpaši iemesli, kādēļ Krievijā iedzīvojās šāds apzīmējums. Latvijā situācija nav bijusi analoga. Tādēļ, manuprāt, tik tiešas paralēles tomēr nav jāvelk. Latvijā vārds "demokrātija" nav lamu vārds (jo neviens to nav diskreditējis).

" Demokraatu nisha ir iespeejama - bet, tad tai ir jaanaak ar Chicago boys (shodienas situaacijaa laikam buutu pareizaak teikt Manchester) stila ekonomisko programmu, jo savaadaak AAA komanda paarbrauks kaa ar celja rulli"

Vai mēs ar " Chicago boys" domājam vienu un to pašu? Viss Latvijas pēcneatkarības attīstības modelis bija " Chicago" stilā - (1) Ekonomikā: vairāk ekonomiskas liberalizācijas, privatizācijas, deregulācijas; (2) Lēmumu pieņemšanā: tehnokrātija; (3) Sociālajās lietās - minimums cik nepieciešams, lai neizceltos sociāli nemieri; (4) Vērtības: maksimāls laissez faire, resursu atdošana privātās rokās kā pašmērķis (pat ja tas notiek korupcijas ceļā) ... ja man būtu jāraksturo "bijušo premjeru" ekonomiskā pārliecība, tad neoliberālisms ir atslēgas vārds. Tādēļ paldies, bet nē.

Pagaidām tas ir tikai mans pieņēmums, bet intuīcija saka, ka Obamas doma par iekļaujošo demokrātiju nekādi nevar pastāvēt kopā ar "Chicago" stila ekonomiku.

ZoRRo,

Es neesmu redzējusi aptaujas par šo jautājumu. Intuitīvi sliecos Tev piekrist, bet ... kas to lai zina. Jebkurā gadījumā būtu interesanti saprast, cik tad Latvijā ir " stingrās rokas" aizstāvju un cik šai kategorijai ir svarīgi citi apsvērumi (piemēram, " stingrās rokas" pagātnes nodarījumi).Jaņdžs,Latvijas iedzīvotāji cieš nevis no demokrātijas, bet no tā, ka lēmumus autoritārā stilā pieņēma ļoti šaurs cilvēku loks, kas bija ieņēmis galvā, ka zina, ko dara (uzskatot, ka piramīdas stila ekonomika kaut kādu apsvērumu dēļ var būt ilgtermiņā veiksmīga). Domāju, ka šobrīd daudziem ir pārsteigums, sākot saprast, tieši kādā purvā esam nonākuši, kā aitas dodoties vienā virzienā. Pārāk uzticējamies ganiem, kas domāja, ka spēj orientēties pēc zvaigznēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

I.K. 11.03.2009 00:09
Veiko,"Nisha demokraati...diemzheel tix nomelnota kaa dermokraati..." Ir īpaši iemesli, kādēļ Krievijā iedzīvojās šāds apzīmējums. Latvijā situācija nav bijusi analoga. Tādēļ, manuprāt, tik tiešas paralēles tomēr nav jāvelk. Latvijā vārds "demokrātija" nav lamu vārds (jo neviens to nav diskreditējis)." Demokraatu nisha ir iespeejama - bet, tad tai ir jaanaak ar Chicago boys (shodienas situaacijaa laikam buutu pareizaak teikt Manchester) stila ekonomisko programmu, jo savaadaak AAA komanda paarbrauks kaa ar celja rulli" Vai mēs ar " Chicago boys" domājam vienu un to pašu? Viss Latvijas pēcneatkarības attīstības modelis bija " Chicago" stilā - (1) Ekonomikā: vairāk ekonomiskas liberalizācijas, privatizācijas, deregulācijas; (2) Lēmumu pieņemšanā: tehnokrātija; (3) Sociālajās lietās - minimums cik nepieciešams, lai neizceltos sociāli nemieri; (4) Vērtības: maksimāls laissez faire, resursu atdošana privātās rokās kā pašmērķis (pat ja tas notiek korupcijas ceļā) ... ja man būtu jāraksturo "bijušo premjeru" ekonomiskā pārliecība, tad neoliberālisms ir atslēgas vārds. Tādēļ paldies, bet nē. Pagaidām tas ir tikai mans pieņēmums, bet intuīcija saka, ka Obamas doma par iekļaujošo demokrātiju nekādi nevar pastāvēt kopā ar "Chicago" stila ekonomiku. ZoRRo, Es neesmu redzējusi aptaujas par šo jautājumu. Intuitīvi sliecos Tev piekrist, bet ... kas to lai zina. Jebkurā gadījumā būtu interesanti saprast, cik tad Latvijā ir " stingrās rokas" aizstāvju un cik šai kategorijai ir svarīgi citi apsvērumi (piemēram, " stingrās rokas" pagātnes nodarījumi).Jaņdžs,Latvijas iedzīvotāji cieš nevis no demokrātijas, bet no tā, ka lēmumus autoritārā stilā pieņēma ļoti šaurs cilvēku loks, kas bija ieņēmis galvā, ka zina, ko dara (uzskatot, ka piramīdas stila ekonomika kaut kādu apsvērumu dēļ var būt ilgtermiņā veiksmīga). Domāju, ka šobrīd daudziem ir pārsteigums, sākot saprast, tieši kādā purvā esam nonākuši, kā aitas dodoties vienā virzienā. Pārāk uzticējamies ganiem, kas domāja, ka spēj orientēties pēc zvaigznēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ZoRRo 10.03.2009 23:49
Pēteri,
vari, ludzu, iedot konkretu raksta nosaukumu Tevis pieminetajam Sedelmeier rakstam ieks Journal of EPP, vai ari Vol. numuru. Vai Tu varbut doma to rakstu - "After conditionality: post-accession compliance with EU law in East Central Europe"?
plds!

par varasneseju nestabilitati un ilgtermina planu esamibu vai neesamibu - uzdod provocejosus jautajumus, ja? :))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 10.03.2009 20:19
Veiko Spolītis,
Re, kā, man jau arī likās, ka Eiropeizācija Latvijā ir pavisam sekla (par to jau Klaus Goetz brīdināja 2005. gadā). Tomēr ir jau arī optimisti, piemēram, Ulrich Sedelmeier, kurš vēl pavisam nesen rakstīja Journal of European Public Policy, ka Austrumeiropā Eiropeizācija esot veiksmīga nekā Rietumeiropā. Interesanti, ka viņš Eiropeizāciju mērīja ar to, kā likumdošanā tiek ieviestas ES direktīvas. Uzsveru, ka ar ieviešanu viņš domāja "pieņemšanu", nevis implementēšanu vārda klasiskajā nozīmē.

Zorro,
Hm, izklausās nedaudz aizdomīgi. Vai tad varasnesēji Latvijā jūtas nestabili attiecībā uz savām pozīcijām? Vai viņiem tiešām nav ilgtermiņa plānu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sīkpilsonis=>Skatījos ar klusām šausmām 10.03.2009 11:37
Skatījos ar klusām šausmām...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Emsis 10.03.2009 10:33
'Pasaule ir traka' :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Skatījos ar klusām šausmām 10.03.2009 10:04
Tas viss tā ir, kā Iveta raksta. Bet mani vēl vairāk šausmina doma, ka sabiedrībā kopsummā katastrofāli trūkst intelekta , lai demokrātiskā ceļā pieņemtu saprātīgus lēmumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ZoRRo 10.03.2009 08:28
Pēteri,

man ir aizdomas, ka lielaka dala musu politiku apzinati pat neaizdomajas par politiskajiem idealiem, ideologiskam nostadnem utt. (nju, protams, iznemot tos brizus, kad vajag uzcept partijas programmu, ieklaujoties noteiktaa zimju skaitaa). Idejas un iedvesmas drizak nak no potencialajaam iespejam uztaisit kadu forsu iepirkumu, piespelet kaut ko savejiem utt. aaa, nu jaa, un vel ik pa laikam zemapzina izmet ara kaut kadas atminu drumslas no marksisma-leninisma, kuras, pasniedzot konkreta briza aktualitates konteksta, gala rezultata varbut ari rodas tas pavisam divainaas tezes, ko ik pa laikam nakas dzirdet.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolītis==>Peteris 10.03.2009 00:44
Neesmu dzirdējis, ka izņemot Robertu Ķīli stratēģiskajā komisijā, vēl kādam kolēģiem tiktu jautāts pēc padoma, tik daudz par socializāciju:) Eiropeizācijas vietā Latvijā (par tās seklumu norāda vairāku studentu pētījumi) noris visprastākā Eirāzijas vērtību nostiprināšanās, jebšu EIRAZIZĀCIJA LATVIJĀ:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 10.03.2009 00:22
Iveta,
Debati neredzēju, bet man pietika ar Tavu aprakstu. Tīri teorētiski varētu jau spriedelēt, ka varas vertikāli taču varētu tulkot kā parlamenta supremāciju pār citiem varas atzariem, tomēr, zinot šī vārdu savienojuma lietojumu pēdējo desmit gadu laikā, man nerodas nekādu šaubu par to, kādu "varas vertikāli" šie kungi vēlētos redzēt.

Līdz šim man likās, ka Latvijā var vērot sava veida (nereti automātisku) valsts Eiropeizāciju, tad tagad man šķiet, ka runas par "varas vertikāli" drīzāk liecina par Krievijas kā politiskās attīstības modeļa simpātiskumu Latvijas politiskās elites vidū - tā teikt "Rusifikācija 2.0". Mani moca tāda akadēmiska ziņkāre, par mūsu politiskās elites socializāciju - kādi kanāli ietekmē politiķus, kur viņi smeļas idejas un iedvesmu, kādi ir viņu ideāli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija Golubeva 09.03.2009 18:54
Paldies, Iveta -
Labi, ka ir modri pilsoņi, kas uz šādiem apgalvojumiem par stingrās rokas vajadzību ātri reaģē. Spītīgi gribu cerēt, ka 'varas vertikāles' scenārijs Latvijā tomēr netiks īstenots. Tas būtu nopietns iemesls atlikušās izglītotās vidusšķiras un demokrātiski noskaņotu iedzīvotāju kopumā emigrācijai uz citām zemēm. Lai Šķēles kungs, Emša kungs un Co ar stingru roku valda pār tiem, kam tas patīk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

lynx 09.03.2009 18:33
Tik tālu nu ir nonācis, ka man ir savi iemesli, lai dažākārt sevi vairs nespiestu tamlīdzīgas lietas skatīties - un, jāteic, ka es neskatījos Ivetas komentēto raidījumu. Taču gribu pateikt ne par pašu raidījumu - bet par šāda "raidījuma projekta" ideju. Man nav tā līdz galam skaidrs - kāds bija šī pasākuma mērķis? Situācija - valsts drupās, sīkpilsoņi bizo riņķī lētākas iztikas meklējumos, ir pagājuši 18 - tur kaut kādi gadi, ko šie vīri, katrs savā laikā ieguldot savu artavu, ir sastrādājuši! Tagad viņus pasauc visus kopā pie pilna rezultāta, kurš ir vairāk nekā bēdīgs - bet....neviens no viņiem nejūtas pat vainīgs. Nonsenss? Nē. Sīkpilsoņi atkal visu norij, un lai cik divaini tas nebūtu, tikai dažiem no tiem paliek nelaba dūša no šī pasākuma. Ko neteiksi - latvietis ir visēdājs, visrijējs... Beigās kampējiņš saņem aizmaksāto iespējo pateikt dažas sakrālas frāzes un...nākamjā dienā presē parādās zelta atziņa - izkulsimies! Ģeniāli - jo patiesībā kulšana ir šo profesionāļu ierastākā darbība! Āmen.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 09.03.2009 15:48
Ai kā Andrim gribās baltā zirgā ...nu ļoti,ļoti

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rasma Kārkliņa 09.03.2009 13:38
Paldies, Iveta, par izcilu komentāru pareizā brīdi. Manuprāt tas viss izklausījās ne tikai pēc 'stingrās rokas' piesaukšanas, bet tikpat kā pēc apvērsuma cildināšanas. "Ārkārtas pilnvaras" esam jau piedzīvojuši, ar ļoti bēdīgam sekām, ieskaitot neatkarības zaudēšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Shausmas 09.03.2009 13:23
Izskatījās pēc burvju sanāksmes Lord of the rings - tie burvji pēc tam pārvērtās ļaunajos garos.

Tas uzsvars uz autoritārismu bija vienkārši biedējošs.

LNT jautājumus acīmredzot bija iestudējusi. Vismaz Šķēle un daži citi izskatījās labi informēti un sagatavojušies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 09.03.2009 11:22
Interesanta tik tiešām bija cien.bijušo kungu plejāde. No sākuma visi, izņemot kungu Godmani, šķita bij nolēmuši būt atturīgi. Bet nesanāca ...
Atkal galvenā tēma bija putras bļoda. Galvenais lai "pašpietiekami", pie kam visiem pērkot vietējo kungu kontrolēto uzņēmumu preces, tā būtu pilna. Mēķis? Nu kāds tur mērķis? Tikai pērc! Varbūt palaidu garām, bet šķiet neviens no kungiem neiedomājās ka mērķis varētu būt patiesi neatkarīga Latvijas valsts, kurā tik tiešām valdītu "viens likums un viena taisnība visiem". Bet - ko nu par tādiem smalkumiem! "Mužiki un reņģu ēdāji taču tam nav domāti. -
Skumji!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sestdienis 09.03.2009 11:11
Diskusija bija vāja, vadītājs vājš, pārslēdzu uz Paula koncertu, nesagaidot kolektīvās pašapmierināšanās finālu. Nevienam no viņiem, varbūt izņemot Repši un Krastu, nenāk prātā dot vairāk tiesību tautai. To vietā viņi saka - mēs zinām labāk, mēs izkārtosim jums visu labāk, dodiet mums tikai varu.
Man nebūtu iebildumu, ja Zatlers līdzinātos Vācijas prezidentam, taču vispirms pārējiem varasvīriem būtu jāsasniedz Vācijas parlamenta un valdības līmenis, tad prezidents tiešām varētu īpaši nejaukties. Bet līdz tam - gaismas gadi...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 09.03.2009 10:43
Ne jau esmu pret demokrātiju, bet jeb kuram no mums būtu jāredz cik no tās cieš latviešu iedzīvotāji--no bezdarba, no neizglītotības, no piemēriem kādus mūsu priekšā spēlē "demokrātijas" līderi, no to nevarības, no bezperspektīves par nākotni, utt.

Viens no slavenākiem 20 g.s. filozofiem, Heideggers, rakstīja, ka ja esi apmaldījies mežā, tad lai tiktu no mežā ārā, tad jāuzņemas iet uz vienu virzienu un no tā nenovērsties, un tikai tā no meža †iksim ārā. Problēma ar "demokrātiju" ir tā, ka tā nav no meža ārā, bet ir pats mežs. Varbūt te ir vajadzīgs kāds koks, kas no zibens spēriena krītot ar savu celmu atzīmēs vietu no kuras var sāk ceļu no mežā ārā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ZoRRo 09.03.2009 08:24
Tam, ka nisha vel joporjam ir visai briva priekš tiem, kas savā būtībā ir demokrati un liberalo vertibu aizstavji, var piekrist.
Bet ir vel ari cits jautajums - cik liela LV balstiesigie ir gatavi par sadu speku balsot. Protams, uz taa fona, ka lidzsinejas varas partijas sevi ir diskreditejusas lidz pedejai robezai, jebkuram jaunam spekam zinama mera butu kaut neliels, bet handikaps. Bet kads butu rezultats, ja mes uzmodelejam situaciju, kura vienlidz identisku (un, pienemsim, ari saturiski cieshamu) ekonomisko ricibas programmu piedavatu 2 dazadi politiskie speki. Atskiriba starp viniem butu tiesi sajaa 'stingras rokas' pakapee (ari to var pasniegt, neizsledzot iedzivotaju lidzdalibu) - man ir aizdomas, ka videjais LV balstiesigais prieksroku tomer dotu 'stingras rokas' pieejas atbalstitajam lielaakaa mera. Varbut drizak psihologi te varetu izversties par to, ka videjais LV balstiesigais isteniba meklee teevu :P

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolitis 09.03.2009 02:18
Starp citu, ja skataas BBC, ARD, TF1 u.c. TV, tad operatora darbs ir filigraani izkopts, kursh NELAUJ cilveekam ``iemigt``, shaadi nelaujot cilveeka uzmaniibai palikt koncentreetai uz vienu seju ilgaak par 2sek. Latvijas TV operatori un vinju priekshnieki gan KNL, gan shodienas LNT programma nemitiigi koncentreejas uz vienu giimi tuvplaanaa......

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolitis 09.03.2009 02:13
Skatiijos, jaa, un skjeermi ap duushu palika... LNT rezhija bija nostraadaata ar uzsvaru uz peedeejo runaataaju. VZ diskreditaacijas kampana iet valjaa pilnaa sparaa, un ``viedais Gundars Berzins`` zina ko intervijaas teikt:)

Vienigais, Iveta, es neredzu iespeeju, ka hipoteetiskaas 630 000 iedziivotaaju rindas vareetu speeji pieaugt, jo pieaugoshais bezdarbs shiis 630 000 rindas tikai samazina...

Nisha demokraati...diemzheel tix nomelnota kaa dermokraati....un izchaaxtes taa speeliite. Liberaalas demokraatijas veertibas LC notrallinaaja, tas krediits tagad ir izsmelts, un tagad ``savas labklaajiibas`` saglaabshania tiek ieskiceeta varas vertikaale ``Latvija its Russia light``:( skat. peedeejas aptaujas!

P.S. Demokraatu nisha ir iespeejama - bet, tad tai ir jaanaak ar Chicago boys (shodienas situaacijaa laikam buutu pareizaak teikt Manchester) stila ekonomisko programmu, jo savaadaak AAA komanda paarbrauks kaa ar celja rulli ``savaas trejaas veeleeshanaas`` vienaa dienaa:)

Citi autora darbi