Atslēgvārdi:

Starp mašīnām, motoriem, meitenēm (...) 6

Jau iepriekš minēju, ka vakar biju NVA informācijas dienā. Godīgi sakot, šobrīd uz to visu skatoties, es tiešām neizprotu šī pasākuma jēgu. Ja neskaita, ka attiecīgā filiāle varēs mistiskajā atskaitē ierakstīt, ka bija ieradušies daždesmit darba meklētāju un darbiniece tāda un tāda veica informēšanu un stratēģiski svarīgās informācijas izklāstu.

Iesaki citiem:

Atkal bija jānoklausās, kas draud par laicīgu neierašanos atrādīties, kādos gadījumos bezdarbnieka statuss tiek atņemts un, ko darīt, ja pēkšņi esat nomiris. Ironizēju. Patiesība par NVA organizētajiem kursiem bezdarbniekiem ir vēl skarbāka par pašu bez darba palikušo daudzumu valstī.

Kursu rīkošanas iespējas esot ļoti ierobežotas. Gribētāju ir ļoti daudz. Faktiski tas nozīmē, ka tikai pēc aptuveni diviem mēnešiem, jūs uzziniet kaut kādu informāciju par kursiem. Tas nav tā, kā es savā rožainajā iztēlē biju iedomājies, ka cilvēki, kuriem savā profesijā izredžu atrast darbu nav, var iestāties NVA organizētajos kursos, lai atrastu darbu citā profesijā. Turklāt nekāda informācija par to kādi kursi ir pieejami vispār netika publiskota. Tas viss esot individuāli pārrunājams pie sava inspektora.

Bērnības dienu draudzene no kaimiņsētas smilškastes stāsta, ka izcīnījusi norīkojumu uz B kategorijas autovadītāju kursiem, jo tad viņu ņemtu darbā konkrēts uzņēmums. Tomēr ar to vēl stāsts nebeidzas. Kursu norises vietā ir iestāšanās eksāmeni, kuros ir jautājumi stilā – kurš ir dziļākais okeāns, nosauciet zīdītāju, kas dzīvo ūdenī u.tml. Lieki piebilst, viņa šajos kursos izkrita, laikam jau neuzminēja dziļāko okeānu. Un tāds ir valsts atbalsts bezdarbnieku iesaistīšanai darba tirgū.

Pati informācijas (diena) pusstunda bija ļoti vienmuļa. Vispārzināmi fakti, kurus tev jau pirms tam trīsreiz katrs darbinieks atgādina (un tomēr atkārtošana zināšanu māte). Sieviete vienmuļā balsī lasīja uz lapām izdrukātu prezentāciju. Gluži kā skolā, kad skolotāja lasīja skolas iekšējās kārtības noteikumus un pēc tam visiem bija jāparakstās žurnālā. Situācija tieši tāda pati.

Tas arī viss, ko valsts ieplānojusi pagaidām darīt manā labā. Turpmāko mēnesi un drusku man jābūt īpaši uzcītīgam darba meklētājam un jāatrod, kur strādāt. Pēc tam pārrunas ar aģentūras inspektoriem, kas varbūt līdz tam laikam jau vairs nebūs aģentūra.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nodarbinātības valsts aģentūra 03.06.2009 15:20
NVA informatīvās dienas tiek organizētas filiālēs ar mērķi informēt jaunos klientus par viņu tiesībām un pienākumiem, kā arī NVA pakalpojumiem. Pasākumu vada filiāles vadītājs/vadītāja vietnieks. Ņemot vērā strauji pieaugušo klientu skaitu, šis pasākums ir īpaši nozīmīgs, lai klienti saņemtu visu nepieciešamo informāciju, ko ne vienmēr pietiekamā apjomā inspektors ierobežoto laika resursu dēļ var sniegt, klientu reģistrējot.

Lai gan Informatīvo dienu saturs visās filiālēs ir vienāds, tomēr rezultāts atkarīgs no katras šīs dienas vadītāja individuāli – prezentēšanas prasmēm, uzsvariem, interpretācijas utt., kā arī klientu skaita pasākumā, ieinteresētības un uzdotajiem jautājumiem.NVA ir domājusi par šī pasākuma pilnveidi un šobrīd darba grupa izstrādā metodiskos ieteikumus un prezentācijas materiālu NVA informatīvo dienu organizēšanai jauniešiem-bezdarbniekiem. Otrajā pusgadā plānots šai mērķgrupai informatīvās dienas organizēt atsevišķi, orientējot jauniešus gan uz darba, gan izglītības iespējām. Līdz šim informatīvo dienu auditorija nav dalīta mērķgrupās, bet jaunā metodika dos iespēju jauniešus uzrunāt īpašā veidā, paplašinot un atlasot jauniešu mēŗķauditorijai piemērotāko informāciju.Informācija par NVA organizētajām apmācībām pieejama mūsu mājas lapā:

1) par profesionālo apmācību: http://www.nva.lv/docs/11_4a12b9acd3b7a7.20338843.xls

2) par neformālās apmācības programmām: http://www.nva.gov.lv/docs/11_49ca2ceeae1029.08398158.xls

Par konkrēto grupu organizēšanas laikiem informāciju var uzzināt filiālēs.

Pieprasījums pēc apmācību pakalpojumiem šobrīd ir liels, iespēja to apmierināt – ierobežota ar esošajiem finanšu resursiem. NVA lūgs rast iespēju papildus piešķirt līdzekļus apmācībām.Testi, kurus izglītības iestādes izmanto, bezdarbnieku atlasei apmācībai, ir izglītības iestādes kompetence, tāpat kā gala pārbaudījumu organizēšana. Uzņemšanas pārbaudījums sastāv gan no testa, gan individuālām pārrunām ar katru pretendentu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AA 08.05.2009 14:22
Testus neizdomā un neliek pildīt NVA... Testus liek pildīt skola un, cik zinu, tie ir obligātie testi konkrētai programmai, kas ir saskaņoti ar augstākstāvošām instancēm...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezdarbnieks 05.05.2009 10:46
Jā, protams, rindas uz kursiem būs, jo tikai knapi 10% no visiem bezdarbniekiem var saņemt kādu no apmācībām. Par vienmuļu stāstījumu - jā , tā varbūt reizēm ir. Nu nav viņi tur aktieri...Bet informācija ir svarīga. Ja zaudēsi b/d statusu savas nezināšanas pēc - tad būs visi vainīgi, jo redz laicīgi nepaskaidroja un es nesapratu... diemžēl, tā bieži gadās... bet likuma nezināšana neatbrīvo no tā pildīšanas...Jātceras, ka zaudējot statusu, zaudē arī pabalstu !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

digna 01.05.2009 22:45
Esmu dzirdējusi, ka NVA tiešām uz kursiem ir rindas un konkursi. Tad nudien ir stulbi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 01.05.2009 20:13
Vēlos nedaudz aizstāvēt aģentūru - darbinieki, kas tur strādā lielākoties ir sava darba patrioti, jo neviens arī treknajos gados nerāvās pēc darba ar 350 latiem mēnesī. Turklāt darbs ir psiholoģiski smags, jo runāt ar cilvēkiem, kuriem dažbrīd nav cerību nākotnei, dienu no dienas ir ļoti grūti. No otras puses tas, ko runā autors par inspektoru pieminētām sankcijām, ir ļoti svarīgi, jo būt par bezdarbnieku nav nekāda privilēģija. Bezdarbnieka pienākumu nepildīšana tiešām draud ar statusa atņemšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

daina 29.04.2009 17:10
oo, viņi neko nav mainījuši tajā testā!!!! kādu laiku jau par to bija skandās iekš TV

Citi autora darbi
P 61309

Kā Jums griezt? 10 Autors:Bezdarbnieka blogs

P 61309

Ķeksītis 10 Autors:Bezdarbnieka blogs