Atslēgvārdi:

Speak up: Empowering Citizens against Corruption 2

  • Autors:Mariya Gorbanova
  • Organizācija:Trasparency International
  • Gads:2015
  • Valoda:angļu

Ko nozīmē ziņot par korupcijas gadījumu, kā to darīt, sevi aizsargājot, kā mudināt sabiedrību neklusēt, ja kāds kļuvis par korupcijas liecinieku vai upuri?

Iesaki citiem:
Speek up
Foto:Vāka foto

2013.gadā Transparency International veica apjomīgu pētījumu par sabiedrības attieksmi pret korupciju, kura rezultāti liecināja, ka cilvēkus šis jautājums ļoti satrauc un viņi grib redzēt pārmaiņas, un saprot, ka paši piedalās procesos un var tos ietekmēt. Taču vienlaikus dati par ziņošanas gadījumiem neliecināja, ka iedzīvotāji nopietni iesaistās korupcijas apkarošanā.

Šis pētījums piedāvā piemērus, kā izaicināt cilvēkus ar uzskatu, ka viņi paši neko lietas labā nevar izdarīt. Salīdzinošajā pētījumā apskatītas septiņas Eiropas valstis - Čehija, Grieķija, Ungārija, Īrija, Latvija, Lietuva un Luksemburga, pētot katras valsts korupcijas ziņošanas tiesisko ietvaru, kā funkcionē un kādas iespējas dod katras valsts Korupcijas apkarošanas birojs.

(Speak up: Empowering Citizens against Corruptionpdf)


Iesaki citiem:

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Ivars Fišers

Ziņosi un 150% cietīsi pats , zaudēsi darbu ,u.t.t. iemeslu atradīs korupanta aizstējējs , bet korupanti LATVIJAS VALSTS VADDĪTĀJI UN VIŅU roklaižas tiks paugstināti amatos un saņems vēl lielākas algas par Valsts iestādēs darba veikšanu