Atslēgvārdi:

Šodien: Viena laba ziņa, viena slikta ziņa 3

Labdien, lasītāji!

Labā ziņa: Satversmes tiesa ir noraidījusi atsevišķu ļautiņu centienus, sagraut Latvijas attiecības ar Eiropas Savienību. Viņi vēlējās, lai ST noraida Lisabonas līgumu, kuru Saeima ratificēja jau visai sen. Cita starpā viņi apgalvoja, ka sabiedrība par Lisabonas līgumu nav bijusi pietiekami labi informēta. Te nu jāsaka, ka sliņķim, kurš visus skolas gadus ir bastojis un nemācījies, nav tiesību pēc tam sūdzēties par izglītības kvalitāti, un te ir precīzi tas pats variants -- informācijas par Lisabonas līgumu bija pārpārēm, ja vien kāds nebija pārāk neizdarīgs, lai to ņemtu vērā.

Iesaki citiem:

Pieteikumā bija arī plašāks, lai arī nebūt ne oriģināls jautājums, proti -- Lisabonas līgums Latvijai it kā atņemot daļu suverenitātes. Te tiek ignorēts viens būtisks jautājums, proti -- Latvija daļu suverenitātes atdeva tad, kad iestājās Apvienoto Nāciju organizācijā, daļu atdeva tad, kad iestājās Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā, daļu atdeva tad, kad iestājās Eiropas padomē (ar Eiropas Cilvēktiesību tiesu komplektā), daļu atdeva tad, kad iestājās Pasaules tirdzniecības organizācijā u.tml. Neatceros, ka kaut vienā no minētajiem gadījumiem būtu sākusies īpaša ažiotāža par suverenitātes "zaudēšanu." Tā izskanējusi vien NATO un arī Eiropas Savienības gadījumā. Runāsim atklāti. Kāds, kas domā, ka Latvijai vajadzētu palikt ārpus pasaules spēcīgākās militārās alianses un ļaut liktenim Krievijas tuvajās ārzemēs veidoties pašam par sevi ... tas vai nu ir apzināts Latvijas ienaidnieks, vai arī, piedodiet, ir vienkārši apdauzīts. Eiropas Savienība nav īpaši atšķirīga organizācija, tā Latvijai piešķir nevis militāru, bet gan ekonomisku drošību. Grozies kā gribi, bet Eiropa nav vainīga pie tā, ka Latvijā patlaban ir ekonomiska krīze. Jā, tā ir smagnēji birokrātiska organizācija, kurā nesamērīgi liela teikšana atsevišķos jautājumos ir smagsvariem (ta, starp citu, ir problēma, kuru daļēji risina minētais Lisabonas līgums), taču arī šajā gadījumā nevar būt absolūti ne mazāko šaubu, ka tajā būt ir labāk, nekā tajā nebūt. Jā, kaut vai naudas dēļ. Jā, kaut vai tāpēc, ka būt pie galda ir labāk, nekā ļaut citiem par sevi spriest, klāt neesot. (Un nebūsim ne mirkli naivi -- arī ārpus Eiropas Savienības Latvijai būtu jāpilda vairums ES noteikumu, ja vien tā vēlētos ar ES, tajā skaitā ar Lietuvu un Igauniju, tirgoties.) Pašreizējo krīzi pārvarēt bez Eiropas naudas būtu krietni smagāk, nekā to pārvarēt ar Eiropas naudu. Un Latvija ir pilna ar projektiem, kurus daļēji vai lielākoties finansējusi ES. Arī no tā atteikties būtu pilnīgs neprāts. Satversmes tiesas spriedums -- šodien labā ziņā.

***

Šodien sliktā ziņa: "Tautas" partija acīmredzot kā nevar, tā nevar atkratīties no partijas īpašnieka pārliecību par lielākajiem kretiniem. Dievs pasargi, šo vārdu negribu šajā gadījumā konkrēti attiecināt uz konkrētu cilvēku ... bet nupat ziņots, ka TP Rīgas domes vēlēšanās piedāvās nevienu citu, kā lielo muldētāju no fermas Gundaru Bērziņu. Vai viņš vispār dzīvo Rīgā? Kaut kā nav dzirdēts. Un vai tiešām Rīgai ir vajadzīgs mērs, kurš ik reizi, kad atver muti, no tās birst laukā tādas "pērles," ka turies vien? Šis nav labāks variants kā buldozers, kurš lielās, ka viņš Rīgu vadīšot tāpat, kā to dara "līderi" Krievijā. Buldozera kundze droši vien priecājas -- Maskavas fīrera sieva ir viena no bagātākajām ženščinām visā plašajā krievzemē. Bet mūsu valstī nav vajadzīgs nedz tas, nedz arī cilvēks, kurš neprot atšķirt patiesību no politiski dzītas fantāzijas. Tā, lūk, šodien ir sliktā ziņa.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ainars 07.04.2009 22:45
Lisabonas līgums ir pēdējais solis lai no ES uztaisitu ESV(Eiropas Savienotas valstis) un tādai Latvijai, un pārējam šīs organizācijas valstīm būtu jāklusē un jāpilda to ko saka Brisele (kaut kas līdzigs bija arī bijušajā PSRS, kad Maskavā tika lemti visi svarīgākie jautājumi)un par to ir jāpriecājas???? Tāds jautājums priekškam ES "barot" 2 miljonus izsalkušu cilvēku Latviju - dēļ smukām acīm!!! Ja ES dod naudu tātad grib saņemt kko pretī,tas taču ir pavisam loģiski ja tu kko kādam kko dot tad tu arī gribi saņemt kko atpakaļ un pretī viņi (ES) grib pilnīgu paklausību (ka redzams LV elite ir ka mazs šunelis paklausa lielajiem onkuļiem), otkārt lai LV nebutu nekādu konkurentu vecajām ES kompānijām itin visās jomās un vajag novilkt šīs rozā brilles, lai to nepamanītu, un ka jau ierasts K.Streipam ir izteikta tāda slimiba kā rusofobija, ja tā labi padomā Krievijai pašlaik pietiek savu problēmu un ir jādomā kā "pabarot" savus 145 milijonus. Un krīze ir ne tikai Latvija, bet visa pasaulē un kas pie tā vainīgs???? Ak vai mūsu lielākie "draugi" ASV. un tiem kas grib uzzināt kas un kāpēc tā notiek varam izlasīt visnotaļ interesantu rakstu http://pchjolka.googlepages.com/crizis

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ingmars 07.04.2009 16:59
Viss jau ir skaisti par ES un Lisabonas līgumu. Bet kādēļ par to nevarēja būt tāds pats referendums kā Īrijā? Ja tiek ratificēta ļoti būtiska starptautiska vienošanās, kas savā ziņā līdzinās ES konstitūcijai, tad ir dabiski, ka arī tautai ir kas līdzi runājams. Tikai tad, ja cilvēkam ir jāpieņem kāds lēmums, viņam ir interese ar jautājumu iepazīties detalizētāk. Varu saderēt, ka īri šo Lisabonas līgumu ir iepazinuši un izdiskutējuši rūpīgāk nekā latvieši.

Vai nu arī jaatzīst, ka K.Streips absolūti uzticējies 9.Saeimas deputātu gudrībai, godīgumam, viņu milzīgajām zināšanām par ES un negurstošajām rūpēm par tautas labklājību. It īpaši ņemot vērā to, cik tālredzīgi Latvijā ievieš ES normas, un cik taisnīgi dala lauksaimniecības subsīdijas dažādu ES valstu zemniekiem. Ja tā, tad man jautājumu nav - tad varēja arī Saeima šo Lisabonas līgumu ratificēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 07.04.2009 13:49
luzhkovs arii aizliedza maskavas praidu. lieliski, lieliski :)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips