Atslēgvārdi:

Šķēle 4? 26

Labdien, lasītāji!

Holivudā ir svēts princips -- ja filma aizgāja, jātaisa tā dēvētais sīkvels. Tā mēs nonākam pie tādiem "šedevriem," kā Zāģis 6, Transformatori 4, Rokijs 8, Murgs 13. ielā 10 u.tml. Latvijā patlaban šķiet, ka tiek gatavots sīkvels pagājušā gadsimta hitam "Andris Šķēle pie stūres."

Iesaki citiem:

Masu informācijas līdzekļos ziņots, ka "Tautas" partijas valde A. Šķēlem piedāvās atkal stāties pie partijas stūres un atgriezties aktīvajā politikā. Pats stāsta varonis par to nav teicis ne jā, ne nē, vismaz ne publiski. Portāls CitaDiena ziņo, ka paziņojums varētu nākt šovakar.

"Tautas" partijas valdi šajā gadījumā var saprast. Postšķēliskajā laikmetā tai ir gājis visnotaļ klupšus, krišus. "Stabilitātes garants" vēl vienu valdību varēja veidot tāpēc, ka gadi bija trekni un valdība bija gatava ignorēt visas ekonomiskās likumsakarības pēc kārtas, lai tik kamptu visu iespējamo. Taču drīz vien kļuva skaidrs, ka karalis ir kails ("stabilitātes garanta" gadījumā, diemžēl, tas ir diezgan atbaidošs attēls -- atvainojos), un partijas reitings nokrita tālu, tālu zem pieciem procentiem un kopš tā laika nav uzlabojies. Šķēles prezentēšana nācijas glābēja lomā varētu būt pēdējais salmiņš, pie kura ķerties, jo, piemēram, nākamgad visticamāk neizdosies sarīkot tik negodīgu reklāmas kampaņu, kā pagājušajā reizē.

Taču grūti iedomāties divas lietas. Pirmkārt, ka Šķēle prastu sabiedrībai iestāstīt, ka nu "Tautas" partija atkal labosies un būs pūkaina un mīļa, jo blakus viņam sarakstā taču visticamāk būs pilnīgi vieni un tie paši vēži. It kā deputāts Leiškalns ir paziņojis, ka viņa sarakstā vairs nebūs, bet Leiškalns nav bijis TP lielākā problēma. Un otrkārt, ka Šķēlem tas ir vajadzīgs. Privātpersonas statusā viņš ir varējis visus pasūtīt trīs mājas tālāk, kuriem interesē viņa dzīve uzņēmējdarbības pasaulē, piemēram, kad viņš Dienas reportierei uz jautājumu par to, vai viņu joprojām pārstāv konkrēts advokāts, atbildēja, ka tas esot "dzeltens" jautājums. Atjaunojot savu statusu politikā, Šķēlem būs atkal jāatklāj visas finanses. Protams, nesaku, ka tajās ir kaut kas netīrs -- to mēs neviens nevaram zināt. Bet, atceroties jezgu, kāda grozījās ap Šķēles slaveno vekseli, varam paredzēt, ka šāda saruna notiks atkal.

Kā esmu rakstījis citreiz, manuprāt, Šķēle bija ļoti labs premjerministrs. Viņš bija pareizais cilvēks pareizajā vietā tad, kad Latvijas iedzīvotājiem bija jāpasaka, ka laiks sakost iztīrītos zobus, uzvilkt gludinātās bikses un ķerties pie darba. Bet kāds viņš būtu politiķis tagad? Vai viņš ir gatavs atzīt, ka "Tautas" partija pēdējo pāris gadu laikā ir kļūdījusies atkal un atkal, un šo kļūdu pamatā bijis nekas cits, kā prātām neaptverama uzpūtība un pašslavināšana? Vai viņš ir gatavs atklātai sarunai par to, kā pirms četriem gadiem notika Jūrmalas mēra vēlēšanas, un kādu lomu viņš tajā spēlēja? Un, par visu vairāk, ja TP nākamgad oktobrī neiegūs pietiekami daudz balsu, lai veidotu valdību (un ar vai bez Šķēles, tas ir stipri ticams), vai viņš atkal noliks mandātu, jo pats sevi var saredzēt tikai vadošajā lomā? Reiz viņš tā jau ir darījis. Otrreiz -- tas jau būtu nesmuki.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (26) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


FZSS 13.10.2009 19:58
tādiem ,kas vairākkārt aiziet,un atkal uzceļas,iesakāms apses miets,vai sudraba lode:DDD

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Normunds 13.10.2009 17:00
Man arī liekas, ka briesmīgākais ko Šķēle izdarīja - pārdeva Latvijas Balzamu cilvēkiem (tai skaitā Cadovičam - Solncevas grupējuma līdera Mihasja labajai rokai un LPP sponsoram) par kuriem bija aizdomas, ka viņi bija iesaistīti iepriekšējo tā īpašnieku (Peimaņa, Šķestera) slepkavībās. Visu var piedot, bet vai arī asinsizliešanu (tā nevarētu būt, ka Šķēle tika vienkārši izmantots un nezināja aizkulises)?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Iveta 13.10.2009 15:20
Par to,vai Šķēle bija labas vai slikts premjers,nav vērts diskutēt.Viss turpmākais jau ir pierādījis,ka ne.Bet tās ir manas domas un ja kāds domā savādāk,lūdzu.Taču es savējās noteikti nemainīšu,jo pēc manām domām,ja valsts varas pārstāvis savas biznesa intereses stāda augstāk par valsts interesēm,man tas nav pieņemami,un man ir vienalga,cik spējīgs ir šis politiķis.Viņš ir negodīgs un ar to viss ir izteikts.Es saprotu,cik es esmu naiva.Pie tam mums ir par daudz partiju.Pat divas būtu par daudz.Pie valsts pārvaldīšanas tikušai partijai pārējās nekad neļaus normāli strādāt,jo piekrītot visiem lēmumiem ,vairos šīs partijas reitingus un graus pašas savējos.Domāt par valsti kopumā un nevis par savām interesēm-to var atļauties darīt tikai inteliģenti,izglītoti politiķi.Tikai,kur viņus atrast?Nav jau arī tā,ka starp mūsu politiķiem nebūtu neviena,kas domātu par valsti un nevis par sevi.Protams,ka daži ir,bet viņus neviens tur,valdības mājā, nopietni neņem.Man grūti spriest,kādu mērķu vadīts Šķēles kungs raujas atpakaļ pie varas stūres rata,bet valsts interesēs tas nav noteikti.Viņš pēc savas būtības nav cilvēks,kas domā par valsti,viņš ir biznesmenis.Bet varbūt Latvija jau vairs nav valsts,bet kaut kāds SIA Latvija?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Peimanis, Liscivs 13.10.2009 15:12
Mēs augšāmcelsimies, lai pateiktu, kas mūs novāca.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

no citadiena A.Braunas raksta "Andris nāk" 13.10.2009 12:54
Anita,paldies par Jūsu darbu,par rakstu!
Līdzīgi domā lielākā daļa sabiedrības.
Bet,domājot par vēlēšanām un vēlētāju,mani jau sen neatstāj doma,ka šajā korumpētajā oligarhu pārvaldītajā valstī arī vēlēšanu rezultāti var tikt viltoti un var izrādīties,ka mūsu vēlētāji nemaz nav tik stulbi…?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Clash>Adolfo 13.10.2009 12:00
Normālais cilvēks R.Meļņiks pievienojas Šķēles komandai, domāju citiem normālajiem nav pamata atsāt partiju :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Adolfo 13.10.2009 11:55
Incanti, ka nupat Vaira Paegle (kas nezin, arī ASV latviete un Saeimas deputāte no TP) izteikusies, ka Šķēlem nav vietas politikā.

Varbūt tomēr notiks "brīnums" un normālie cilvēki pametīs TP kuģi?

Tikai - par ko lai balso nākamajās vēlēšanās? Vai visi normālie spēs sanākt vienā sarakstā kopā (50 % ticamība), un vai pēc vēlēšanām atkal nesadalīsies "pēc izdevīguma" (99 % ticamība)...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MB - gt 13.10.2009 09:56
Viela pārdomām - toties Ulmaņa apkārtējo lokam no gada uz gadu piederēja aizvien vairāk un vairāk, bet par to tauta nevarēja uzzināt tad un negrib uzināt tagad. Jo raugi toreiz ar Ulmaņa rīkojumu prese tika kontrolēta un neviens nevarēja rakstīt, ka Ulmaņa tuvākajā lokā zeļ korpucija. Un tā varēja zelt arī tieši tādēļ. Viela pārdomām. Tā tas notiek visur, kur informāciju kontrolē. Šodien Krievijā, rītdien kādā mazā valstiņā, kur avīzes nopērk "sazinkas".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


gt 13.10.2009 08:32
Viela pārdomām. Ulmanim personīgi nepiederēja nekas. Tāpat arī dažiem citiem harizmatiskiem vīriem, kuri spēja pacelt lielas ļaužu masas darbiem un aktivitātēm. Var atgādināt Raiņa teikto - maizes smagums velk uz zemi! - Un šajā, t.i. Šķēles gadījumā, tas ir ļoti stipri izteikts spēks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


meinhardt 13.10.2009 01:42
Piedodiet, bet šeit būs pagarāks citāts no Šķēles runas TP konferencē (beigās - mans komentārs):
"Valdībai jākļūst par lielāko pasūtītāju
Bet jautājums ir un paliek: vai var ko darīt citādi?
Domāju, ka ir iespējams arī otrs alternatīvs ceļš, Dombrovska valdības piekoptajam "griezt, griezt, un vēlreiz griezt". Nebūt ne vieglāks vai mazāk sāpīgs, bet tas, manuprāt, ir daudz produktīvāks un labāks ilgtermiņā.
Tātad, ja runājam par ekonomiskās krīzes pārvarēšanu un sociālās spriedzes mazināšanu – te nav nekā jauna. Valdībai šajā laikā ir jākļūst par lielāko pasūtītāju. Iekšējā pieprasījuma stimulētāju. Tāpēc šobrīd ir jāatturas no tādiem pasūtījumiem, kuros liels īpatsvars ir importa materiāliem un precēm. Valdībai ir jāizšķiras par tādu infrastruktūras objektu finansēšanu, kuru vajadzībām ir jau pietiekama materiāli tehniskā un cilvēku resursu bāze Latvijā. Tie ir ceļi, tās ir ostas, tas ir dzelzceļš, tā ir publiskā sociālā infrastruktūra, kultūras un zinātnes objekti. Pareizāk ir nevis spriedelēt par māmiņu algu noņemšanu, bet finansēt tipveida bērnudārzu un skolu remontus un būvniecību. Ja jau mazo skolu tīkls tiks samazināts, tad lai tās, kas paliks vai arī tiks paplašinātas, ir mūsdienu prasībām atbilstošas. Pie tik būtiska slimnīcu tīkla pārkārtojuma ir svarīgi, lai lielās un galvenās medicīnas aprūpes iestādes (Stradiņi, Gaiļezers, reģionālās slimnīcas) kļūtu modernas. Ir svarīgi, lai tās būtu ar citu uzturēšanas izdevumu bāzi, medicīnisko pakalpojumu kvalitāti un sniegto pakalpojumu izmaksu efektivitāti.
Bezdarba līmeņa samazināšana prasa citādu pieeju no valdības. Daudz pareizāk ir iesaistīt cilvēkus publiskos un komunāla rakstura darbos, par to maksājot lielāku kompensāciju nekā bezdarbnieka pabalsts."


Šim punktam es pilnībā piekrītu - un manuprāt tas ir viens no pašiem galvenajiem punktiem, pēc kā es vērtēšu partijas vēlēšanās vai refedendumā (ja tāds vēl šajā gadā būs). Bet ko lai citu dara - ja TP spēj īstajā laikā izvirzīt pariezos darbus, pat ja tas sanāk pirms vēlēšanām. Kāpēc to nevar darīt citas partijas? Kā lai es tām citām partijām pasaku, ka šis, lūk, ir punkts, par kuru es stāvu un savādāk es nevaru?

Protams, daudzi var runāt par korupciju un izšķērību un tas nedaudz notiek arī ASV tagad ar naudas izlietojumu no Ekonomikas atbalsta plāna (tiesa - lieli skandāli nav dzirdēti, republikāņi parast atsaucas uz dažu miljonu vērtu kanālu bruņurupučiem, kas tiek izpildīts kā infrastrūktūras darbs). Bet - kaut kādam risinājumam bezdarba problēmai ir jābūt.

Un attiecībā par likumdošanu. Tagad Drombrovskis ir kļuvis slavens ar saviem priekšlikumiem, ka tiks grozīti hipot. līgumi ar atkapaļejošu datumu un viņa finansu ministrs ar lidzīgām izdarībām Parex bankas bijušo īpasnieku procentu lietā. Tas kaut kā nedaudz atgādina doršības likumu gorzījumus - proti - ir kaut kādas fundamentālas tiesiskuma prasības un izjūta, kas diemžēl dažiem nepiemīt. Nekas slikts jau vēl nav noticis, bet kāpēc jātracina sabiedrība. Arī Nordea grupas starptautiskajā (aktīvi 400 miljardi EUR, lielākā ziemeļvalstu finansu grupa) ikrīta aprakstā likuma grozījumi tiek nesti priekšā. Skumji, varbūt tas ir PR, bet varbūt - sazin kas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


El Cid 12.10.2009 23:50
Tad kad TP ordenbrāļiem tautā viss gods un cieņa guļ samalti uz zemes, tad kad visiem redzams, kādi negodīgi nelieši viņi ir, tad kad viss TP ir šķietami zaudēts, Ordeņa Mestram augstmanim Šķēlem pašam ir jāapbruņojas un jādodas cīņā, ceribā , ka atkal tautā mirdzēs viņa žilbinošais tēls un vissapkārt dzirdēs urā un slavas saucienus un glābs viņš savu tautas partiju no negoda pilnām iznīcības mokām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


archivārs 12.10.2009 23:42
Pieredze liecina,ka "Šķēle prastu sabiedrībai iestāstīt" tikai tad,ja par to diendienā rūpētos kāda "pozitīva" vislatvijas avīze.Piemēram,Ēlertes DIENAI izdevās vēlētājiem iestāstīt,ka Šķēle ir spožs uzņēmējs,noklusējot,ka šī "uzņēmējdarbiba" ir tikai viņa pakļautībā eošo valsts uzņēmumu nokampšana un pārdošana un nekas vairāk.
Šķēlem neskaitāmajās daudzvārdīgajās intervijās DIENĀ netika uzdots neviens jautājums par viņa miljonu izcelsmi,par sirdsapziņu,par solījumiem,par pagājušajā gadu tūkstotī apsolīto,ka pēc 8 gadiem katra ģimene varēs izskolot trīs bērnus...
Kopš Šķēlem piederošā partija palika bez slavinošas avīzes,tās reitingi ir bezcerīgi.
Tiesa,vēl jau migla nav pilnīgi izklīdusi ap DIENAS jaunajiem īpašniekiem.Ja Šķēle tur pielicis savu roku,tad viņam ir cerība.Pozitīva avīxe ir puse no panākumiem,jo latviešu vēlētājs ir ļoti lētticīgs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

no laukiem - stalins 12.10.2009 21:55
Nu redz , atgriezās . Man tas šķiet par daudz vienā dienā . Šķēle atgriezies lai zagtu un izvarotu valsti tālāk un es atteicos no Dienas kuru biju abonējis no pirmās dienas. Sērīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Clash 12.10.2009 20:18
Dienas žurnālisti aiziet, mākoņu paps parādās, vai nav sakritības?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 12.10.2009 19:39
Lieliskas ziņas. Tautas partija atkal zirgā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Trakomāja 12.10.2009 18:48
Kaut ātrāk pienāktu vēlēšanas, kad varēsim paust atbalstu šim gaišajam cilvēkam! Ha hahahahahahaaaaaaaahahahahahahahhhaaaaahahahahahahha!!!!!!!! !!!!!!!!!!HAHAHAHAHAHAHAH!!!! HAHAHAHAHAHAHAAAAAA!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 12.10.2009 18:27
Visās jaunākajās bildēs Šķēle neganti vaikstās.
Par Obamu.Pasaulē sākuši jokot,ka Nobelis Obamam esot īpaši izsmalcināts veids,kā iedzelt Bušam un republikāņiem,jo Obama nominēts ne vēlāk,kā ša gada 1.februārī,tātad nē vēlāk,kā 12 dienas pēc stāšanās amatā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vasulis 12.10.2009 17:09
Domāju ka Šķēli varētu iebīdīt premjera amatā. Tad TP būtu jāapvienojas ar krievu partijām, Šlesera / Godmaņa bloku, ZZS (par katru cenu būt pie varas)- vajadzīgo punktu skaitu varētu arī savākt. Taču kaut kā nav pārliecības viņa verēšanai. Kaut kā liekas ka daudzi Latvijas ekonomikai nāvējosi gājieni tika pieņemti arī viņa klātbūtnē.Un daudz kur ņemot vērā viņa domu graudu. Negribētu Latvijā tik ļoti sautīgu premjeru. Man pilnīgi pietiek ar Šķēles bianesa partneriem, ko tā saucamais ģeneālais finanšu konsultants ir saražojis. Protams, būtu interesanti paklausīties viņa vīziju, ko viņš darītu kā premjers. Taču, ja viņš iet kā TP reitinga glābējs - tas ir garām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


stalins-no laukiem 12.10.2009 17:07
Piekriitu Tev.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ieva 12.10.2009 17:06
negribu domāt, ka Šķēle atgriežas, viņš TP ir bijis vienmēr, tikai ar atšķirību, ka šodien par to runā. to, kas notiek kuluāros, zina retais, bet varu derēt, treknie gadi nepagāja garām arī Šķēlem, tikai rukšķi pie siles bija redzami labāk, tomēr tieši aizkadrā var grābt lielākos gardumus, nevienam neredzot un medijos par to netrāpot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Guna 12.10.2009 16:38
Tas jau ir skaidrāks par skaidru,ka A.Šķēle atgriezīsies politikā(tikai nesaprotu,kad viņš vispār bija "aizgriezies"),jo Šķēles atgriešanās kampaņa jau norit labu laiku un viss jau ir izlemts. Arī nākamajā Saimā vņš cer tikt.
Kārli,vai Jums kādreiz nav ienācis prātā,ka mūsu valsts vēlēšanu rezultāti tiek regulāri viltoti un latviešu tauta nemaz nav tik dumja? Mani šī doma neliek mieru jau labu laiku!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

no laukiem 12.10.2009 16:15
Vispār jau laikam ir cerīgi , ka šķēle atgriežas , noteikti valstī vēl IR ko zagt. Ja nopietni , lai DIEVS nedod ka atgriežas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB 12.10.2009 16:10
Jā, pat Hollywood'ai nepietika prāta atteikties no Terminator (4) Salvation.
Kur nu vēl TP pietiks saprāta, apjēgt, ka Kalvītis un Slakteris kretinizēja TP tēlu, bet Šķēle demonizēs galīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


zaigonis 12.10.2009 16:06
Nopietni runājot,teikšu,ka ŠķēleunTP savu laiku ir
nodzīvojusi.Protams viņi cer ar Šķēli atgriezties,bet cerība ir muļķu mierinājums un mirst pēdējā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MB 12.10.2009 15:28
Šajā vietā der mazliet rūpīgāk atcerēties dažus faktus - vispirms par iepriekšējām vēlēšanām. Apmēram nepilnu gadu pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām TP reitings bija kritiski zems, tur bija atklātā konfrontācija valdībā, kad TP neslēptā veidā čakarēja savus toreizējos koalīcijas partnerus no JL, tad nāca galēji ciniskā Jūrmalgeita, kurā Šķēles loma bija nepārptotama, lai ko viņš tur stāstītu par krievu valodas smalkajām niansēm. Kopumā tauta pamatoti neuzticējās TP. Tad nāca bēdīgi slavenā "pozītīvisma" kampaņa, kas bija klasiski masīvs polittehnoloģisks smadzeņu masēšanas piemērs savienots ar šantāžu. Nešaubos, ka daudzi toreizējie TP slavinātāji bija spiesti domāt par savām nozarēm gadījumā, ja atteiktu toreizējā premjera partijai. Kas notiek nelojojalitātes gadījumā to spilgti pierādīja neTP pašvaldību likteņi. Ironiski, ka pieminētais Leiškalns faktiski bija vienīgais TP biedrs, kurš pats nepiedalījās šajā kampaņā un publiski KNL ēterā to atzina par morāli nepieņemamu. Jebkurā gadījumā TP tika pie pietiekami daudz vietām Saeimā, lai Kalvītis varētu turpināt to ko bija iesācis. Liepnieks toreiz atzina faktu, ka Šķēle nekad un nekur nebija aizgājis no aktīvās politikas. Tieši šajā brīdī viņš to visiem skaidri un gaiši norādīja pēc vēlēšanām ierodoties pie Kalvīša un parādot, kurš te visu noteiks. Tātad - Šķēle bija un ir atbildīgs par notikumiem Latvijā, tai skaitā par katostrofālajām kļūdām, lai arī ko viņš stāstītu par sevi, ka "malā stāvošu privātpersonu".
Tāpat tā ir mītloģija, ka Šķēle bija labākais premjers tajā laikā. Tas ir polittehnologu betonēts mīts, kurš neiztur kritiku. Jā, Šķēla tajā brīdī ar diktatora cienīgām metodēm saveda kārtībā budžeta. Tas tad arī bija īstermiņa panākums. Tālākais ilgtermiņā izrādījās katostrofa Latvijai - politiskā sistēmā nekas netika uzlabots tā, lai valdības būtu stabilākas un efektīvākas. Tās nāca un krita. Ne medicīnas, ne izglītības ne citas svarīgas nozares pat treknajos gados neuzrādīja pat ar kaimiņiem salīdzināmas kvalitātes - Latvijā kā bija viena no augstākajām mirstībām tā bija, kā bija vieni no sliktājiem rādītājiem izglītība tā bija. Toties valsts bija līdere tādos bēdīgi slavenos rādītājos kā inflācija, tekošā konta deficīts, utt. Tāpat finanšu uzraudzības sistēma faktiski izrādījās katostrofāli bezpalīdzīga, kā tās izrādījās Parex gadījumā.
Te ir jāsaprot, ka šīs un citas sekas, ir premjera Šķēles un viņa kontrolēto politisko spēku ilgtermiņa kļūdas.
Vai tā nav, Kārli Streip? Varbūt der vēlreiz padomāt pirms atkārto, ka Šķēle kādreiz bija veiksmīgs premjers. Tādus apgalvojumus pārbauda laiks un viņa gadījumā laiks liecina par pavisam kaut ko citu.
Latvijas sabiedrībai sen to vajadzēja daudz skaudrāk saprast. Tomēr to ir grūti izdarīt, kad žurnālistika tiek metodiski iedzīta zemē - tā tas bija ar LTV ZD, tagad ar Dienu un vēl daudzos citos mazāk redzamos gadījumos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


meinhardt 12.10.2009 15:08
Man arī savulaik Šķēle bija paraugs un skolas laikā viņa runas un rakstus divos sējumos izlasīju ar aizrautību no vāka līdz vākam. Simpatizēja arī tas, ka tieši TP bija tā, kas, šķiet 2006. gadā sāka paaugstināt algas zinātnei. Iepriekšējais 'pielikums', ja tā var izteikties, zinātniekiem bija Repšes laikā - tad tika paagustināta minimālā alga un zinātnieki nereti, diemžēl, bija kategorijā, kura par to varēja priecāties. Tieši šī iemesla dēļ - ka JL nespēja ieraudzīt sakaru starp zinātni un valsts attīstību un šo nespēju es uzskatīju par noziedzīgu, kas pierāda JL absolūto nekompetenci un intelektuālo impotenci - tieši ši iemesla dēļ arī pēdējās Saeimas vēlēšanas balsoju tieši par TP. Lai kā man tagad ir jāklausas Streipa nosodījumu par tiem, kas balsoja par TP, es taču nevarēju balsot par jaunlaiciešiem, kas ignorēja mūsdienīgas valsts attīstības iespējas, JL taču bija pie varas un varēja kaut ko darīt, bet nedarīja. TP izdarīja.

Protams, tagad ir savādāk. Tagad esmu atklājis sociāldemokrātiskās vērtības un ja arī Šķēle atgriezīs un pat ja viņš uzvedīsies tīri labi - man ir skaidrs - viņš ir labējs politiķis un ar to nekādu darīšanu nevar būt.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips