Atslēgvārdi:

Skandāls šeit, skandāls tur: Salīdzinājums 11

Labrīt, lasītāji!

Ja nu viens mūsu valstī pēdējo gadu laikā ir bijis raksturīgs, tad tā ir bijusi nesodāmības pārliecība valsts pārvaldes sistēmā. Un patlaban ir perfektais brīdis, kad situāciju pie mums var salīdzināt ar situāciju kaut kur citur. Proti, Lielbritānijā jau labu laiku briest skandāls par politikāņiem, kuri valsts kasi ir izmantojuši kā savu privāto krājkasi.

Iesaki citiem:

Jau par aiziešanu no amata ir paziņojis parlamenta spīkers, arvien skaļākas kļūst balsis no opozīcijas, pieprasot jaunas vēlēšanas, jo opozīcija ļoti skaidri zina, ka šis ir skandāls, par kuru vēlētāji valdošo partiju būs gatavi sodīt pilnīgi nepārprotami. Ļoti iespējams, ka, iegūstot varu, arī pašreizējā opozīcija sašmucēsies -- politikāņiem tas reizēm šķiet vienkārši nenovēršami, bet vismaz var puslīdz droši rēķināties, ka pašreizējai valdošajai partijai ar laiku siltajiem krēsliem būs jāpasaka "čau." Un gribat pierādījumu tam, ka politikāņi visur pasaulē domā vienādi? Lielbritānijas premjerministrs ir pateicis, ka vēlēšanas patlaban ekonomiskās krīzes apstākļos nevajagot rīkot, jo tas nozīmētu "haosu." Droši vien to pašu "haosu," ar kuru pirms referenduma un sabiedrības protestu laikā mums piedraudēja mūsu pašu "gudrās galvas" ar "stabilitātes garantu" un pēc tam tehnokrātu priekšgalā.

Savukārt mūsu valstī nekas tamlīdzīgs nenotiek. Lūk, žurnālistes Ilzes Jaunalksnes sarunu noklausīšanās lietā ļaudis notiesāti, viņiem piespriesti lieli naudas sodi -- bet Valsts ieņēmumu dienestā viņi strādā joprojām. Daži no viņiem tajā vienībā, kuru vada Vladimirs Vaškevics, kuru VID ir bīdījis šurpu turpu, lai viņu joprojām varētu nodarbināt par spīti kriminālapsūdzībām. Svētākais princips mūsu valsts pārvaldes sistēmā: Notiesāts vēl nav vainīgs, cik jauki, ka pēdējais spriedums gaidāms tikai pēc daudziem gadiem. Raugi, Valsts kontrole ir atklājusi visvisvisvisvisādas nebūšanas valsts un pašvaldību iestādēs attiecībā uz bonusiem, prēmijām "materiālo stimulu," vai kā nebūt ļaudīm labpatīkas to saukt. Bet Valsts kontrolieres paģērētā "paraugprāva" joprojām nav notikusi. Protams, tas būtu par daudz prasīts, skandāls ir tikko sācies, bet tieši tas pats ir sakāms par mežonīgo rietumu un pēc tam "gāzi grīdā" politiku, ar kādu mūsu "elite" ir izcēlusies jau kopš pagājušā gadsimta 90. gadu vidus. Vienīgā īsti lielā zivs, kura iepinusies likuma sargu tīklā, ir kādreizējais Jūrmalas mērs, kura rīcība bija vienkārši tik bezkaunīga, ka citādi nevarēja. Taču arī toreiz viens no aizdomās turētajiem apkaunoja visu likuma aizsardzības sistēmu, jo vienkārši un prasti aizmuka, savukārt pilnīgi neskarti palika tie divi politiskie "smagsvari," kuri par deputāta kukuļošanu ne vien zināja, bet arī tīksminājās.

Un te, lūk, ir atšķirība starp mums un Lielbritāniju. Droši vien arī Londonā deputāti domāja, ka darbojas vismaz likuma perifērijā, vismaz atbilstoši likuma visskrupulozāki izpētītajam burtam. Taču vēlētāji viņus sodīs, jo vēlētāji saprot arī likuma garu. Vai, pareizāk sakot, viņi pamostas tad, kad viņu "elite" sacūkojas pārāk nopietni. Pie mums līdz šim būtībā nav diskreditēta neviena partija. Atsevišķas partijas izrādījušās vienkārši bezpalīdzīgi netalantīgas ("Saimnieks", dažādās sociāldemokrātijas mutācijas mūsu valstī, viss tas, kas būtu apzīmējams ar jēdzienu "zīgeristisms"). Vienīgā, kura patiešām ir tikusi sodīta, ir "Latvijas ceļš," bet arī LC kā kaut kāds sapuvis un izkārnējis šausmu filmas rēgs uzpeldēja atkal, lai piedalītos visā kretiniskajā, kas valdošajā "elitē" noticis pēdējo gadu laikā. Būtībā tās partijas, kuras trīs gadu garumā veidoja hrestomātisko valdošo bandu vai kliķi, ir sodāmas un sodāmas pamatīgi. Taču diez vai tas tā notiks. Televīzijas reklāma taču ir tik skaista, tik vilinoša... un aitas tik ļoti cērpjamas ir joprojām.

Jauku visiem dienu!

PS -- Starp citu, domājot par vēlēšanām Rīgā. Kuri pašvaldības ļaudis ir vainojami pie tā, ka Rīgas satiksmes sistēmā ir divu veidu tā sauktie e-taloni, katrs dara kaut ko citu ... bet abi divi ir pilnīgi vienādi? Tā ir kārtējā idiotisma demonstrācija. Vai tiešām visā ar šo lietu saistītajā sistēma nebija neviena -- NEVIENA!!! -- kuram varēja ienākt prātā, ka viena veida talons varbūt varētu būt dzeltens, bet otrs -- zils? Protams, šī ir tā pati sistēma, kura visus šos garos gadus nav izdomājusi, kā ārvalstu tūristus informēt par to, ka koferis mūsu sabiedriskā transporta sistēmā skaitās pasažieris. Bet tomēr. Bet tomēr, tomēr. Par satiksmi atbildīgās Satiksmes un transportu lietu komisijas vadītājs ir tēvzemietis Požarnovs, viņa vietnieki ir Šlesera biznesa projekta pārstāvis Zaržeckis, un Jaunā laika Zvirbulis. Bet televīzijas reklāma ir tik skaista, tik vilinoša ... un aitas joprojām ir tik ļoti, ļoti cērpjamas.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (11) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 22.05.2009 08:41
Es biju pieradis pie "vecajām" biļetēm, bet tagad e-biļete (parastā) mani pat ļoti apmierina. Jo - pērku par 18 braucienu cenu un braucu 20. Economy!
Kas attiecās uz pārējo - pilnīgi piekrītu K.S. Jo - aitiņām patīk ja viņas cērpj! Citādi, kad vilna saaug par daudz, tad vasarā ir karsti. Hm!?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 21.05.2009 14:06
bika - deriiguma terminsh raadaas tajos aparaatos, kas ir sabiedriskajaa transportaa.
vismaz man bija liels prieks, uzzinot, ka meenesha biljete ir deriiga liidz 4.juunijam, nevis 1.juunijam, kaa buutu ieprieksh, un tas ir deelj autorizaacijas 5.maijaa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bika >> Andris_2 21.05.2009 13:03
e-talons pats par sevi nav tik slikts. Tachu atsevishkjas detaljas shajaa projektaa vienkarsi kaitina, vismaz man tadas ir divas:
1) kartes deriguma termins - pec noteikumiem tam jabut redzamam uz kartes, bet tas taa nav. RS atbilde - tas atrodas eklektroniskajaa chipaa, tapec, lai zinatu, kad beidzas deriguma termins, jasaglabaa cheks (5gadi nepersonalizetajam e-talonam!!!, un es to cheku vispaar nesanjeemu :( )
2) garantijas naudas atgusana par nepersonalizeto e-talonu - pec noteikumiem tas jaaiznes uz RS deriguma terminja laikaa un nauda atpakalj. Bet ... tagad izradaas, ka lai naudu sanjemtu, vel ir jauzraada arii pirkuma cheks < RS vienkarsi "piemirsusi" shaadu "siikumu" ierakstiit noteikumos! Nav cheka, nav naudinjas :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > :) 21.05.2009 12:49
Gaudulīgie latvieši par izmaksām gaudos vienmēr, pat ja kaut ko dabūs ne tikai par brīvu, bet pat ar piemaksu.
Tāpēc šis gaudas neliecina ne par ko.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

:) > x 21.05.2009 12:11
Arī projekta izmaksas liecina par projekta nesekmīgumu ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gd 21.05.2009 11:54
Streipa runā, karavāna rāpo uz bezdibeni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

hiēna 21.05.2009 11:41
>ierēdne
nez kāpēc lembergs nedrīkst cept un vārīt? a jaunalksne drīkst gan citu sarunas publiskot, gan narkotikas uztīt...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 21.05.2009 11:26
iisti nesapratu tavu dusmu izvirdumu - kas tev tajos e-talonos nepatiik? manupraat, neskaitot projekta izmaksas, viens no sekmiigaakajiem projektiem. biju patiikami paarsteigts par atsevishkjaam e-talona fiichaam ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Normunds to ierēdne 21.05.2009 11:22
Vispār jau ir amorāli, ka cietumā pasēdēja Lembergs (kas maigi sakot nav enģelis, tomēr vismaz nav saistīts ar ārvalstu mafiju), bet Šķēle un Šlesers cietumam pat nav tuvumā (pēc Vilnīša iecelšanas KNAB arī nebūs)!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Astrīda 21.05.2009 11:19
Paldies, Kārli, esi uzkāpis naglai atkal uz pašas galviņas, un buldozerinm uz varžacīm

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ierēdne 21.05.2009 11:02
Nu nevajag tik ļoti pesimistiski, Streipa kungs! Lembergs tomēr arī cietumā pasēdēja un roku dzelžus sajuta. Un izskatās, ka varētu arī tikt notiesāts.

Problēma lielā mērā ir pērkamajos Latvijas medijos. Tā vietā, lai būtu kritika, tas pats Lembergs LNT cep un vāra starp tiesas sēdēm, LTV dala balvas un dzied.. Par NRA& Co nerunāsim.

Nu ko lai dara ģenerālprokuros, ja viņa darbs šādā veidā tiek šķaidīts? Vai kāds medijs ir kādu tiesnesi par drosmi ir kaut ko pie sevis cept vai vārīt aicinājis? Nav! Un nedarīs, jo paši ir pērkami. Un tāpēc tām dažām Latvijas baltajām avīm nav nekādas publicitātes un attiecīgi sabiedrības atbalsta.

Katrs, kas pasaka vārdus "demokrātija" un "pretkorupcija", uzreiz Latvijā ir sorosietis!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips