Šausi korupciju, nošausi partiju tukšību

Diena, 06.01.2004.

Iesaki citiem:

Likumdošana, kas regulē politisko partiju finanses, ne tikai izskauž politisko korupciju, bet arī sekmē politisko partiju sistēmas nostiprināšanos, tās konsolidāciju. Bez politisko partiju sistēmas konsolidācijas Latvija būs tikai otršķirīga demokrātija, kas darbosies šauras elites interesēs un ik pa laikam plašākai sabiedrībai atmetīs atliekas no pārtikušo galda. Tāpēc likumsakarīgi, bet, jācer, novēloti un nesekmīgi būs mēģinājumi vājināt izmaiņas politisko partiju finansēšanas likumā, kas Saeimā jau pieņemtas divos lasījumos.

Eiropas Padomes Venēcijas komisija 2001.gadā sagatavoja vadlīnijas politisko partiju finansēšanai. Tas bija mēģinājums ieviest kopīgus Eiropas standartus politisko partiju finansēšanā, aprakstot regulu minimumu, kas nepieciešams, lai mazinātu politisko partiju atkarību no sponsoriem. Eiropas Padome rekomendē nodrošināt partijām regulāru valsts finansējumu, noteikt griestus priekšvēlēšanu kampaņas izmaksām, ieviest viena ziedojuma apjomu ierobežojumus, aizliegt ziedot juridiskām personām, pārbaudīt vēlēšanās kandidējošo biedru ziedojumu izcelsmi un paredzēt efektīvu politisko partiju finanšu kontroli.

Šajā ziņojumā, starp citu, arī teikts: "Latvijā nepieciešama padziļināta politisko partiju sistēmas reforma."

Pilnu Dienas rakstu lasiet šeit

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi
Article research

2006.gada Saeimas vēlēšanas medijos: partiju reprezentācija un slēptā reklāma Autors:Anda Rožukalne, Tatjana Hanova, Marks Jermaks, red.Lolita Čigāne

Article research

2006.gada Saeimas vēlēšanas medijos: partiju reprezentācija un slēptā reklāma (pētījums) Autors:Anda Rožukalne, Tatjana Hanova, Marks Jermaks, red.Lolita Čigāne