Atslēgvārdi:

Runā Maskava 25

Kremlis grib, lai Rietumi to beidzot sāk „ņemt galvā”.

Iesaki citiem:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēdējā pusgada laikā krasi saasinājis Maskavas pretrietumniecisko retoriku — gan savās un putinistu runās un darbos, gan Kremļa kontrolētajos medijos. Nesenie paziņojumi par bruņojuma kontroles līgumu pārskatīšanu, kodolraķešu tēmēšanu uz Eiropu, jauniem starpkontinentālo raķešu izmēģinājumiem, krasā nostāšanās pret ASV pretraķešu aizsardzības sistēmas elementu izvietošanu Centrāleiropā daudziem kremlinologiem liek jautāt — vai atkal sākas aukstais karš?

Un gandrīz vienprātīgi atbildēt — jauns aukstais karš starp Krieviju un Rietumiem šodien nav iespējams. PSRS aukstajā karā — gan militārajā, gan ideoloģiskajā — cieta sakāvi. Putina Krievijai nav ne finanšu resursu, ne pietiekoši moderna militārā potenciāla, ne arī idejiskas pievilcības, lai mēģinātu uzsāktu globālu sāncensību ar ASV/Rietumiem.

Bet ko gan Putins ar saviem krāšņajiem, ciniskajiem un draudīgajiem paziņojumiem grib pateikt?

Krievija nav Eiropa. Punkts.
Aizgājušo gadu runas par pakāpenisku tuvināšanos ir cauri. Citas vērtības, citi standarti, citi spēles noteikumi. Jelkāda sadarbība — tikai uz salta aprēķina pamata. Nekādu sentimentu par kopīgām vērtībām, Eiropu no Atlantijas līdz Vladivostokai, Eiropas kopīgajām mājām un tamlīdzīgi.

Rietumi apdraud Krieviju.
Kremlis skaidri uzskata, ka Krievijai „Rietumi” ir konkurents, pretinieks un (iekšējai lietošanai) arī ienaidnieks. Tuvojas 2008. gada vēlēšanas, kurās Kremļa varas virsotņu konfigurācija nenovēršami mainīsies. Ārējā ienaidnieka tēls Putinam var palīdzēt mobilizēt varas resursus, apspiest jelkādu opozīciju, veicināt kontrolētu varas pāreju izvēlētā mantinieka rokās, vienlaikus saglabājot ievērojamu personisku ietekmi un relatīvu mieru septiņu lielāko elites grupējumu starpā. Ienaidnieka radīšana ir pārbaudīta priekšvēlēšanu taktika — 1996. gadā drauds bija komunistu atgriešanās, 2000. gadā — čečenu terorisms, bet 2004. — oligarhu atdzimšana. Tagad ar tādu kļūst „Rietumi”. Jo asāka savstarpējā retorika, jo vieglāk pasludināt jebkuru Putina kritiku par jaukšanos iekšējās lietās un jebkuru uz Rietumu vērtībām orientētu opozīciju — par aģentiem un nodevējiem.

Krievijas atbilde Rietumiem būs „asimetriska”.
Apzinoties aukstā kara neiespējamību, „asimetriska atbilde” pēc Maskavas politikas veidotāju domām , nozīmē izmantot visus iespējamos „sāpju paņēmienus”, lai piespiestu Rietumus rēķināties ar Kremļa viedokli vai vismaz maksimāli sarežģīt dzīvi. Krievijas veto Kosovas neatkarības jautājumā, īpašā nostāja Irānas jautājumā, bruņojuma kontroles režīmu ignorēšana, pēc Kremļa domām, demonstrē Rietumiem, ka Krievija vairs netaisās saglabāt partnerības ilūziju un ir spējīga sagādāt vismaz diplomātiskas sāpes. Pret Igauniju neoficiāli izvērstais kiberkarš ilustrē Maskavas gatavību lietot arī inovatīvus sāpju paņēmienus.

Mantiniekam būs turpināt iesākto Putina ārpolitiku.
Ar saviem paziņojumiem Putins cenšas atstāt savdabīgu ārpolitisko mantojumu, no kura viņa pēctecim nebūs tik viegli atkāpties. Arī šī mantojuma izveidošana, visticamāk, ir saistīta arī ar Putina plāniem saglabāt noteicošu ietekmi Maskavā arī pēc prezidenta pilnvaru termiņa beigām.

Eiropu politiski skaldi un ekonomiski valdi.
Eiropa nav īpaši vienota. Spēlējot uz dažādo valstu pretrunīgajām interesēm, Krievija var ievērojami attālināt to brīdi, kad izveidosies daudzmaz konsekventa kopīga Eiropas enerģētikas politika attiecībā pret Krieviju. Piemērām, ar retoriku par raķešu notēmēšanu uz Eiropas valstīm Putins mēģina atjaunot plaisas Eiropas valstu sabiedrībās un transatlantiskajās attiecībās, kuras pirms gadu desmitiem izraisīja ASV kodolraķešu izvietošana Eiropā. Jo vairāk pretrunu gan pašu eiropiešu starpā, gan ASV — Eiropas attiecībās, jo vieglāk ir vienoties ar atsevišķām valstīm un kompānijām par atsevišķiem noteikumiem enerģijas piegādēm u.tml.

Mēs esam vērā ņemami!
Kremlis grib, lai Rietumi to beidzot „ņem galvā”. Kremlis jūtas aizvainots, nesaprasts, nenovērtēts, nesadzirdēts. Tas uzskata, ka Krievija 15 gadus ir bijusi spiesta samierināties ar Rietumu politiku un visi iebildumi ir tikuši ignorēti (piemēram, NATO paplašināšanās, militārās infrastruktūras izvietošana, globālā pretraķešu aizsardzība, Balkāni un Irāka, Tuvie Austrumi un „tuvās ārzemes”). Īpaši aizvainots Putins varētu būt par to, ka viņa sadarbība ar ASV pēc 2001. gada 11. septembra, Krievijas piedalīšanās pretterorisma aliansē, ASV militārās klātbūtnes pieļaušana Vidusāzijā nav novedusi pie Maskavas „īpašo interešu” atzīšanas postpadomju telpā.

Naftas un gāzes dolāru straume atjaunojusi Maskavas pašapziņu un ambīcijas un Kremļa agresīvā retorika Krievijas un Rietumu attiecības ir atmetusi pārdesmit gadus atpakaļ. To atjaunošanai būs nepieciešami ilgstoši un delikāti diplomātiskie pūliņi. Šī brīža primārais jautājums ir — vai izdosies apturēt Krievijas un Rietumu attiecību tālāku bīstamu attīstību militārā un drošības jomā? Putina priekšlikums apspriest kopīga Krievijas-ASV pretraķešu radara darbināšanu Azerbaidžānā, nav pārāk nopietns. Tomēr ir signāls, ka vēl plašāka mēroga konfrontāciju Kremlis tomēr nevēlas. Šīs idejas apspriešana, iespējams, ļaus mazliet „nolaist tvaiku” Krievijas un ASV attiecībās un atrast vismaz kādu kopsaucēju globālajā drošības politikā.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (25) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ilze Karkla - gudrajiem diskutetajiem 29.06.2007 22:40
vai jus vispar atcerieties, par ko bija raksts?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija - Kalvim 18.06.2007 12:02
Nedomāju, ka lai atspēkotu citu komentētāju vietām pārspilētu ASV kritiku, vajag obligāti pārspilēti kritizēt Rietumeiropu un Kioto protokola aizstāvjus.

Visai nopietni zinātnieki (nevis alarmisti) apgalvo, ka klimata pārmaiņas reali notiek PAŠLAIK cilvēku darbības iespaidā, un dažas nopietnas valdības (piemēram, Lielbritānijas) šos argumentus pieņem kā patiesus. Kas attiecās uz rietumeiropiešu nespēju saskatīt ASV demokrātijas labas pazīmes, tas attiecās pārsvarā uz dažu Eiropas valstu masu publiku. Izglītotie rietumeiropieši, arī tie, kas ir kritiski pret globālo korporaciju vsivarēnību un demokrātijas simulāciju, visai atzīnīgi vērtē ASV demkrātijas un pilsoniskās sabiedrības sasniegumus, par augstskolu un intelektuāļu sasniegumiem jau nerunājot.

Starp citu, ASV un Kanādā ir ļoti daudz labi izglītotu cilvēku, kas visai kritiski skatās uz ASV vidusmēra patērētāju mentalitāti un uz visādu super-patriotisko vanagu militārām izdarībām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis - CeeeeKay 17.06.2007 13:24
Kioto protokols ir "cap and trade" sistēma - katrai valstij ir kvotas, pārsniegšana nozīmē nepieciešamību pirkt kvotas no tiem, kas tērē mazāk. Ir respektabli ekonomisti, kuri uzskata, ka plakans nodoklis uz CO2 emisiju ir logjiskāks risinājums nekā kvotu sistēma. Jo no globālās sasilšanas viedokļa ikviena CO2 emisijas tonna ir nevēlama (vienalga, vai tā ir "pirms kvotas" vai "pēc kvotas"). Sk. http://www.canada.com/components/print.aspx?id=d84e4100-44e4... . Šajā rakstā tiek piedāvāts oglekļa dioksīda emisijas nodokļa likmi piesaistīt vidējotiem datiem par novērotajām klimata izmaiņām (temperatūras utml. novērojumiem noteiktos platuma grādos, kur eksperti prognozē viskrasākās cilvēka radītās izmaiņas, kas nav izskaidrojamas ne ar kādiem dabiskiem cēloņiem.

Šāda sistēma būtu taisnīga gan priekš tiem (alarmistiem jeb trauksmes cēlājiem), kuri uzskata, ka globāla sasilšana jau pašlaik iespaido zemeslodes klimatu un arī priekš tiem, kuri uzskata, ka nekādas cilvēka radītas globālās sasilšanas nav. Iekasēto nodokli ekonomists piedāvā vienkārši ieskaitīt konkrētās valsts budžetā - tāpat kā IIN vai PVN. Protams, šis priekšlikums nav visai izdevīgs jaunattīstības valstīm, kur fosilās energjijas patēriņš nav saistīts ar lielas pievienotās vērtības ražošanu. Vai Krievijai u.c. valstīm, kas nodarbojas ar naftas eksportu. Bet attiecībā pret sasilšanas problēmu taisnīgāks un logjiskāks būtu tieši CO2 nodoklis nevis emisijas kvotas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis - CeeeeKay 16.06.2007 13:33
Es jau neko nesaku - ASV ir pilnīgi iespējams kritizēt - arī par SUV mašīnām, gaisa masu dabisko nekustīgumu Kalifornijas piekrastē un piesārņojumu, utml. Bet par Ņujorku zem ūdens vai par to, ka visi amerikāņi ir nenormāli resni - tie ir tādi amizanti stereotipi - nu apmēram no sērijas, ka Krievijā visi no mazām dienām dzer šņabi un pa pilsētu ielām staigā lāči. Vai arī, ka visi latvieši ir nacionālistiski cilvēknīdēji - asinskāri čekisti vai žīdu šāvēji, vai arī pēc citas versijas - vācu kungu vergi, kas dzīvo gara trulumā un atpalicībā un vismīļāk viens otru nostučī un apzog :))

Amerikāņiem jau ir vienalga, ko par viņiem mēs te domājam - Holivudas filmās viņi paši labprāt apspēlē visāda veida nacionālo pašironiju. Bet nav jēgas uz pasauli skatīties kā uz izklaides industrijas uzzīmētu karikatūru. Austrumkrastā sabiju 4 gadus - un nonācu pie secinājuma, ka ASV ir ļoti daudzveidīgas un interesantas. Kā arī ikviena cita zeme.

Nemaz nerunājot par to, ka gandrīz ikviena tehnologjija, kuru mēs šobrīd lietojam, lai rakstītu šos komentārus Interneta lapās, ir izgudrota Amerikā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

CeeeeKay - Kalvis 16.06.2007 11:35
Nu, tad nedomāsim vispār par dabas aizsardzību, vienīgais, kad ASV sāks rīkoties, būs tad, kad Ņujorka būs jau nogājusi pa burbuli... Los Andželosā smogs no jaukajiem amerikāņu automobiļiem ir tik drastisks, ka cilvēkiem no rītiem pat iesaka nevērt vaļā logus un nekādā gadījumā neiet laukā pastaigāties - tur nav praktiski sabiedriskā transporta, un tas jau vien liecina, cik šī valsts vispārībā ir orientēta jau uz pašas iznīcināšanu... Tas pats par aptaukošanos - katrs otrais bērns ASV skolās ir ne par jokam aptaukojies, un viņi pat negrib neko mainīt, ja jau slaveni tur ir pasūtīt macdonaldā kārbu ar vairākiem litriem CocaCola, un ja dažviet tiek piedāvāti 10kilogramus smagi hamburgeri... Un nekādīgi viņiem neinteresē pat tīri cilvēcīgi risināt tādu problēmu, tad kur nu vēl kaut mazliet mazināt globālo sasilšanu... Tas jau vien liecina par šausmīgu egoismu...

Kā jauns ASV prezidents var kaut ko darīt savādāk, ja tāpat visu šīs valsts politiku kopš 60tajiem gadiem kontrolē praktiski sauja ar večiem, kā piemēram, Ramsfelds, Kisindžers? - mistisku iemeslu dēļ, viņu vārdi figurē gan sakarā ar Vjetnamas karu, gan abiem Irākas kariem, gan arī citām krīzēm...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis - CeeeeKay 15.06.2007 18:42
Vienā svaru kausā ir amerikāņu universitātes, zinātne, informācijas tehnologjijas un komunikācijas, bruņojums, projektu vadība, investīcijas, banku un apdrošināšanas bizness, dabas parki, ticības un vārda brīvība utml. Otrā svaru kausā ir ASV pašreizējās administrācijas nevēlēšanās mainīt energopolitiku pievienoties Kioto protokolam, kurš nepavisam nav tādas perfektas brīnumzāles, kā to daži iztēlojas. Neviena kārtīga valsts nepiekritīs līgumam, kurš būtu pretrunā ar viņu nacionālajām interesēm. Ja nu vienīgi Latvija - ar mūsu nelaimīgo Krievijas robežlīgumu...

2008.gadā ASV administrācija mainīsies un jauns prezidents lietas pilnīgi noteikti darīs savādāk. Tikai viena lieta paliks nemainīga - antiamerikānisks noskaņojums kreisi noskaņotu rietumeiropiešu vidū ;)) Viņiem nekad nav bijis svarīgi, ko amerikāņi faktiski dara. Viņi toties cīnās pret "imperiālismu".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

CeeeeKay - veiko spolitis 15.06.2007 11:51
Kā jau minēju - priekš ASV tirgus tiek speciāli pat ražotas automašīnas ar augstu litrāžu, vienalga no kurienes nāk firma, kas tās izgatavo...

Tā stabilitāte ir pavisam nosacīta, ja tā balstās tikai uz pakļaušanos ASV interesēm, kuras galvenais mērķis pašlaik šķiet pasauli nogremdēt (gan pārnestā, gan tiešā nozīmē)...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

veiko spolitis - CeeeeKay 15.06.2007 08:13
Par degvielas patēriņa 30 litriem varu piekrist ASV ražoto pick up un SUV gadījumā, bet kā jau teicu tad tirgus līderis ir Toyota, un ari Prius pārdošanas apjomi ASV aug. Par to ka cilvēki dodas uz veikalu iepirkties un atstāj ieslēgtus auto.iespējams tas notiek Z-Dakotā vai Montanā, bet cik tur iedzīvotāju??? Austrumkrastā, kur arī ir aukstas ziemas auto gan neviens neuzdrošināsies atstāt ieslēgtu, jo kāds to vienkārši aizbrauks...

Par ASV iedzīvotāju sapratni par politiku....un vēl vair;ak tīskmināšanos jāsaka, par gaumi nestrīdās:) Pat ja man šīs masas nevilina, tomēr kā lai to nosodu, jo ES patērētājs jau ar neko sevišķi neatšķiras? Kopš pilsoņu kara nav bijusi kara darrbība viņu teritorijā, un tāpēc ASV patērētāju skatījums uz pasauli ir NAIVS. Bet, ja ņemsim absolūtos skaitļos, tad šo pašu patērētāju atbalstītā sistēma nodrošina mums brīvā tirgus režīmu, kas ļauj mums baudīt salīdzinošu stabilitāti pasaulē (vismas no Baltijas'jūras reģiona skatu punkta skatoties). Tas cik pasaules policista loma, cik WB, IMF, WTO sistēmas uzturēšana izmaksā jau ir citas diskusijas jautājums un TUR GAN VARĒTU ŠĶĒPUS PALAUZT.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

CeeeeKay - Veiko Spolitis 15.06.2007 00:47
Priekš ASV tirgus speciāli tiek ražotas mašīnas ar ievērojamu benzīna patēriņu - vēl gadu atpakaļ dzirdēju, kā ASV iedzīvotāji vairākās intervijās minēja, ka viņiem ir "ekonomisks" auto, kas patērējot tikai ap 30 litriem uz 100km... Pietam ziemā liela daļa iet iepirkties un atstāj mašīnas iedarbinātas lai būtu silts (un tā iepirkšanās velkas pat stundām)... Ja šādas trulo patērētāju masas šķiet kaut kas labs - brauc uz turieni un tīksminies par to, kā šī valsts aizsargā dabu un rūpējas par vidi... ASV iedzīvotāji diemžēl ir gaužām truli ja iet runa par sapratni par politiku...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolītis - Jānis V 14.06.2007 18:26
Parādi man savus uzskatus (KUR TIE IR??), un tad varēsim diskutēt Mr Jānis X.

Miers ar Tevi,Veiko Spolitis

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis V - Veiko Spolitis 14.06.2007 18:05
Skaidrs ar Tevi.....nav verts diskutēt ar cilvēku, kurš nepieņem pretējus uzskatus..tolerance laikam nav tava stiprā puse....

NRN (No Reply Necessary)Ar cienu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolitis - Jānis V. 14.06.2007 16:35
Common, kāpēc tad aizsvilstamies (personas kods, adrese un tml:) Vārds un uzvārds ir pilnīgi pietiekošs, un tas ir tieši tas veids kā pieraxtos, tāpēc NESAPROTU, kā lai vēl labāk atklājos Jāni V...:)

Ja arii Tev izskatās, ka Pētera Viņķeļa raksts nav padzi''lināti pētīts, tad tas ir pirmkārt saprotams, jo tas ir gana īss konspekts pa punktiem, otrkārt, tur ir tikai autora domas un nav atsauces uz avotiem, un visbeidzot ja vēlies argumentēti diskutēt, tad varēji savā komentārā ARGUMENTĒTI norādīt uz nepilnībām. Veicot atsaukšanos uz to "ka līdzīgi viedokļi ir izteikti arī pirms pasaules kariem Tu es tajā pašā līgā kā šī raxta autors, jo izteic savu pieņēmumu:)

Visbeidzot paldies par "tēvišķiem" norādījumiem par viedokļu izteicēju aizvainošanu, un tāpēc tikpat "tēvišķi"aizrādīšu, ka cilvēku var aizvainot TIKAI TAD ja viņš to pats vēlas, proti, ar aizvainošanos ir tāpat kā ar reputāciju, tā veidojas vienīgi reflektīvi:)

Lai sokas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis V - veiko spoliti... 14.06.2007 14:38
Paldies par aizrādījumiem...kaut ari mazliet nepamatotiem. Strādāju par žurnālistu viena laikraksta...(kura konkrēti laikam jau nav nozīmes, bet mani sauc Jānis...vai ir nepieciešams minēt savu personas kodu, adresi vai ko tamlīdzīgu)....Jūs jau pats ari neatklājat savu personību, tā, ka esat pretruna ar sevis teikto.

Un es labprāt veidotu rakstus politika.lv.... par šo Vinķeļa rakstu, tad es izteicu savu viedokli, tādēļ nevajag uzreiz brukt man virsu. Esmu studiju laikā veidojis vairākus darbus par Krievijas politiku, tādēļ rakstā minētais liekas kārtējo reizi "malts" un argumenti neliecina par valsts politikas padziļinātu izpratni.

Bet gribētu vērts Jūsu uzmanību, ka nevajadzētu pārvērst politika.lv forumus par viedokļu izteicēju aizvainošanu...kā tas bieži ir delfi.lv vai apollo.lv u.c.....bet diskutēt par topiku:))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

veiko spolītis - Jānis V 14.06.2007 14:14
Pirms atvēzējies apdomā teikto:) www.politika.lv ir atvērts Taviem gara darbiem. Pirmkārt Jūs neatklājat savu personību (vai baidaties no saviem nenobriedušajiem argumentiem:), un otrkārt, vienmēr ir vieglāk kritizēt nekā pašam ķerties pie spalvas, jeb mūsdienīgāk izsakoties klabināt klaviatūru.

Ja Tev pašam nav būtisku pretargumentu, tad Tavas piezīmes diemžēl vairāk izskatās pēc nenobriedušas sprēgāšanas. Lai sokas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolitis - CeeeKay 14.06.2007 14:06
Tavs domu gājiens ir - līdzīgi mums te Exxon, Texaco u.c. finansē ASV lielākās 2 partijas, ASV nav "īstas demokrātijas" un tāpēc ASV vēlas iegūt globālu hegemoniju, vai'tā biji donmājis???

Tas ka ASV ir t.s. primus inter pares ir nenoliedzami (skat. www.economywatch.com), bet Tavi secinājumi mani nepārliecina. Proti, pateicoties ASV pilsoniskajai sabiedrības proetstiem sākās armijas izvākšana no Vjetnamas, otrkārt, pateicoties miera kustībai Dubiya ir LJOTI nepoulārs, un tā bija daļa no spiedien demokrātijas apstākļos, lai GI's atgrieztos ASV, un visbeidzot tieši šogan Toyota ir vispārdotākais auo ASV, un nevis Tevis pieminētie GM vai Ford. Tie laiki, kad auto patērēja 40-50 litrus uz 100km un degviela maksāja 1USD par galonu ir PAGĀJUŠI nebūtībā, un ja klausijies pēdējo ASV prez. state of the union adress, tad tiešā tekstā tika pateikts, ka ASV stratēģija ir samazināt atkarību no nedzrošās energoresursu atkarības. Kāda vēl RUS un BLR....:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis V. - Autoram 13.06.2007 21:26
Kaut arī autora izteiktais viedoklis ir interesants, tomēr jāatzīst, ka trūkst faktu analīzes. Nav īsti saprotams, pēc kā autors izsaka argumentus par Putina paziņojumiem. Vai varbūt kārtējo reizi tiek minēts „uz dullo” vai sekli pārtulkots....laikraksta raksts!!!Piemēram, ievadā tiek izteikts viedoklis par Krievijas nespēju atsākt „auksto karu”, nav „ne finanšu resursu, ne pietiekoši moderna militārā potenciāla, ne arī idejiskas pievilcības, lai mēģinātu uzsāktu globālu sāncensību ar ASV/Rietumiem” – hmm....bet līdzīgu viedokli izteica arī pirms pasaules kariem, ka tie jau neesot iespējami, bet kā bija realitātē zinām....Daudzie Krievijas prezidenta izteikumi skaidri parāda šis lielvaras ambīcijas, turklāt sabiedrībā esošais atbalsts Putina politikas realizācijai vien liecina par augsmi idejām par ienaidnieka iznicināšanas centieniem.Jāpiemin, ka uzskaitītie argumenti - Krievija nav Eiropa. Punkts, Rietumi apdraud Krieviju utt. – nav nekāds jaunums. Protams, tie ir atbilstoši Krievijas raksturošanai, tomēr „godātais” Vinķeļa kungs...Jūs neesat neko jaunu pamanījis...tikai atkārtojat citu ekspertu atziņas...to laikam sauca par sava veida plaģiātu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

CeeeeKay - stalins 13.06.2007 21:17
Kas šajā gadījumā uzvedas visai ārprātīgi ir ASV - jāmēģina iedziļināties arī Krievijas situācijā, kur pēkšņi bez iemesla visas valstis, kas ir ap to robežām, tiek piebāztas ar pretraķešu sistēmām pret "teroristiem" (jāpiemin, ka Irānas raķetes pat nespēj sasniegt tādas valstis kā Poliju un Čehiju), tad kas ir tie "teroristi". Tā ir vienkārša diplomātija, pagriezt pret mums raķetes - tās tāpat nekad arī netiks izmantotas, tas ir vienkāršs žests lai aizsargātos pret ASV mēģinājumu novārdzināt Krieviju.

Tas, ka ASV nodarbojas ar anti-Krievisku propagandu jau viegli ir pamanāms pēc ziņu pārraidēm par kādu internacionālo konferenci - Putins skaidri un gaiši tiešraidē pateica, ka tas nav nekāds noslēpums, ka ASV firmas piegādā Irānai desmitkārtīgi tik daudz militāro tehniku, kā to dara Krievija... Kad rādīja oficiālās ziņas, tad tajās šis teikums vispār nefigurēja, tas pat netika pieminēts, itkā tas būtu pilnīgi mazsvarīgs fakts, pietam Putins arī pieminēja vairāk par iemesliem, kāpēc Krievija ir nostājusies pret pretraķešu izvietošanu, bet ziņās tikai bija dzirdams teikums: "Viņš izteica kritiku" un viss.

Tāpat arī, ja paskatās reāli uz ekonomisko situāciju, tad Krievija tagad pamatīgi attīstas, bet lasot ASV un to sabiedrotu pakalpiņu ziņas, vienmēr būs lasāms klaji izteikts naids un noniecinājums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins - CeeeeKay 13.06.2007 20:25
Dabiski,ka ASV nav engelju valsts,dabiski ka taa intereseejas par Iraanu,kodolprogrammas deelj,es jau arii,atombumbu var arii nopirkt,ne tikai izgatavot.Nopirkt lietoshanai.

Bet Krievijas valdiiba uzvedas kaa aarpraatiigaa,chekistiem laikam jumtinsh aizbraucis.Dabiski arii LR ir tiesiibas pretenndeet uz pretrakeshu vairogu.Dabiski speeku liidzsvars ,kaads tika panaakts peec Helsinku vienoshanaas ir izjaukts.Bet Krievijas valdiibas retorika ietver sevii paaraak daudz draudus.Kaapeec karot,ja var vienoties?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

CeeeeKay - spoilitis 13.06.2007 16:53
Nevis ASV nodokļu maksātājs, bet vecās labās naftas kompānijas, kuras jau aktīvi finansē gan demokrātisko gan arī republikāņu partiju desmitiem gadu garumā. Un vēl lai vecajam labajam ASV nodokļu maksātājam nebūtu jāmaksā dārgāk par savu mazo auto, kurš patērē no 40-50 litriem uz 100km...

PS - vietnama jau arī visiem noriebās, bet ASV cilvēkiem vienkārši ir pārāk maza atmiņa, tāpat kā tagad lai visiem radītu iespaidu, ka par katru cenu jāiebrūk Irānā, jo redz, šī taisās iegūt atombumbu - viņi drīzāk nebaidās par atombumbu, bet gan par to, ka nebūs vairs iespējams pa taisno no Kaspijas jūras līdz Indijas okeānam uzbūvēt naftas vadu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dita Arāja, politika.lv galv.red.vietn. - Kants Janeks 13.06.2007 11:54
Lūdzu ievērojiet elementāras pieklājības normas, cieniet sevi un pārējos diskusijas dalībniekus un diskusijas telpu nepiesārņojiet ar nepieklājīgiem vārdiem! Paldies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

DaceA - autoram 13.06.2007 09:54
Prieks bija lasīt! Paldies! :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kants Janeks, filozofs -psihologisks . - lv draugos. 13.06.2007 00:53
maskava nevis runa bet pirz.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

veiko spolitis - CeeeeKay 12.06.2007 23:50
Pasaki man VIENU VIENĪGU ARGUMENTU, lai ASV nodokļu maksātājs vēlētos "iegūt īpašumā" sevi pārvalddīt nespējīgu (sic. dedemokrātisku) RUS un BLR. Tu tiešām domā, ka ASV sabiedrība ir ti aprobežota, un jo sevišķi pēc Iraq piedzīvotā?????

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

CeeeeKay 12.06.2007 23:15
Kārtējā Krievijas nomelnošana, varbūt kaut kā varētu mazliet no neitrāla viedokļa paskatīties uz visu nevis tā, kā to grib ASV ar savu anti-krievisko propagandu, kas jau ir acīmredzama un iespiedusies mūsos tik dziļi aiz aizvainojuma par okupāciju.

Vienīgais, kas ASV asociējas ar vārdu demokrātija ir tas, kad tā spēs iegūt īpašumā Krievijas praktiski neizsīkstošos resursus, tāpēc jau attiecīgi tiek darīts viss, lai šo valsti novārdzinātu.

Plānotā pretraķešu aizsardzības sistēma bez šaubām ir paredzēta tieši, lai kaitētu Krievijai - kāda iemesla pēc tad Irānai būtu pēkšņi jāraida raķetes uz Poliju? Liekas, ka lielākā daļa cilvēku nesaprot to, kas skaitās spēku līdzsvars, ko Putins bieži piemin. Krievijai tiek atņemtas visas saites ar partnervalstīm - nez kāpēc, no viena brīža uz otru pēkšņi Ukraina būtu nekavējoties jāuzņem NATO, tāpat kā Gruzija, tas pilnīgi tiek pavēlēts jau no ASV prezidenta puses, pēkšņi ne no šā, ne no tā, šajās valstīs nāk pie varas grupa cilvēku, kuri visi nejauši lielu daļu dzīves pavadījuši ASV. Mēs jau visi redzējām, cik izdevusies bija varenā oranžā revolūcija - nu kapitāls ASV izplānots un finansēts idiotisms, ko nemaz negrib pati Ukraiņu tauta (to jau nākamās vēlēšanas jau pierādīja).

Tāpat kā izmisīgais mēģinājums iegūt savā īpašumā vēl Baltkrieviju, arī pēkšņi uzrodas kārtējais kandidāts, kurš pusi dzīves pavadījis ASV un pietam viņu finansē tieši ASV valdība (pilnīgi nejauši).

Ar pašu Krieviju ASV ir nopietnas problēmas, jo Putins tautā ir patiešām mīlēts, un nekādu līdzvērtīgo kandidātu ASV vienkārši nespēj atrast, tad uzrodas tāds āksts kā Kasparovs un "vērienīgas" protestu akcijas, kuras procentuāli ir kaut kas līdzīgs tam, kad Rīgā uz ielas pret kaut ko protestētu kādi 20 cilvēki (nu tas ir nekas), ja tiešām pašiem krieviem Putins nepatiktu, tad šīs protestu akcijas sen jau automātiski būtu pāraugušas lielākos izmēros.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 12.06.2007 21:21
piekriitu,ka ir situaacija ,kuru citos laikos raksturoja:"aukstais karsh" Jo iipashi sai situaacijaa iesaistiitas Latvija un Igaunija.

Taads ir jautaajums:Krievija ir impeerija vai normaala VALSTS.