Atslēgvārdi:

REPLIKA: Ušakova „savējie” twitterī 18

Publicējot ikdienas vērojumus, ik pa laikam pieminēju arī Rīgas Domi un tās priekšsēdētāju, norādot uz to vai citu neizdarību. Kādā brīdī atskārtu, ka vairs nemaz nesekoju Nilam Ušakovam, savukārt mēģinot atsākt sekot, saņēmu paziņojumu, ka esmu bloķēts.

Iesaki citiem:
Durvis
Foto:Pulpolux

Saziņa sociālajos tīklos ir kļuvusi par neatņemu komunikācijas sastāvdaļu starp iedzīvotājiem un valsts vai pašvaldību iestādēm, tās departamentiem, nodaļām un amatpersonām. Šāda komunikācija ir viens no nedaudzajiem veidiem, kā puses var nepastarpināti apmainīties ar informāciju, izteikt priekšlikumus un kritiku par iestādes vai amatpersonas darbu. Lai arī sociālajos tīklos domu apmaiņa, to tehnisko īpatnību dēļ (piemēram, ierobežotais zīmju skaits) nevar tikt uzskatīta par pilnvērtīgu komunikāciju, tas ir ļoti labs saziņas līdzeklis pusēm, kuras atrodas vienā informatīvajā telpā, vai kuras ir iepazinušās un pārzina kādu specifisku procesu vai jomu, pietiekami operatīvi apmainīties ar domām, izteikto frāžu, norāžu un saišu veidā.

Diskutabls jautājums, vai individuālie sociālo tīklu profili var tikt uzskatīti par iestādi reprezentējošiem brīdī, kad šī profila īpašnieks kļūst par iestādes amatpersonu? Manuprāt – jā, jo iestāde pēc savas būtības ir abstrakts veidojums, kuru veido reālas personas, un kuras, savukārt, ir atbildīgas par savu rīcību. Pašvaldību, kā publisko tiesību subjektu, reprezentē gan tās amatpersonas, gan jebkurš tās darbinieks, jo savā darbā, tiešā vai pastarpinātā veidā, var paust nostāju un skatījumu par problēmu vai risināmo jautājumu. Turklāt, labas pārvaldības princips uzliek par pienākumu sniegt objektīvu un patiesu informāciju, pieņemt tādus lēmumus, kas kalpo par labu sabiedrībai vai vismaz tās lielākajai daļai.

Katra iestāde, to skaitā arī pašvaldība, ir tiesīga veidot arī tādus komunikāciju kanālus, kurus nenosaka likums vai MK noteikumi, bet kuri pieejami sabiedrībai. Šādi iestāde uzskatāmi parāda izpratni par demokrātijas pamatprincipiem un spēju sekot un pielāgoties modernām tehnoloģiju tendencēm. Lai arī sociālie tīkli Latvijā ienākuši salīdzinoši nesen, kā papildus komunikācijas kanāls tie jau ir ieviesti vairākās valsts un pašvaldību iestādēs, un sekmīgi pilda tiem uzticētās funkcijas.

Rīgas Domes oficiālajā portāla sadaļā „Rīgas pilsētas priekšsēdētājs” apakšsadaļā „Kontakti” redzamas saites uz diviem Nila Ušakova sociālajiem tīkliem - https://www.facebook.com/nil.ushakov un https://twitter.com/nilushakov. Izvēlējos sekot sociālajā vietnē Twitter. Publicējot ikdienas vērojumus, ik pa laikam pieminēju arī Rīgas Domi un tās priekšsēdētāju, norādot uz to vai citu neizdarību, uzdodot pa kādam jautājumam, piemēram, par gaisa piesārņojuma problēmām Sarkandaugavā. Kādā brīdī atskārtu, ka vairs nemaz nesekoju Ušakovam, savukārt mēģinot atsākt sekot, saņēmu paziņojumu, ka esmu bloķēts.

Nosūtīju Ušakovam adresētu iesniegumu, kurā lūdzu paskaidrot iemeslus kāpēc tiku bloķēts un kāpēc nevaru sekot tik svarīgai Rīgas personai. Likumā atvēlēto trīsdesmit dienu pēdējā (!) dienā saņēmu neko neizsakošu atbildi, vien norādi, ka oficiālai saziņai varu izmantot e-pastu vai parasto pastu. Tas, savukārt nozīmē, ka kādu jauku dienu var tikt liegta piekļuve arī Domes oficiālajai mājas lapai, iespēja telefoniski sazināties ar Domes un tās pakļautībā esošo iestāžu darbiniekiem; var saskarties ar selektīvo diskrimināciju, bez iespējas uzzināt par iemesliem un atgūt žēlastību.

Nu, ja negrib lai sekoju, tad negrib. Taču domīgu dara daži apstākļi. Pirmkārt, informācija par iespēju sekot un saite uz Ušakova sociāliem profiliem atrodama pašvaldības oficiālajā mājas lapā[ 1 ]. Otrkārt, Ušakovs ir Latvijas galvaspilsētas un lielākās pilsētas domes mērs, publiska persona, kurai būtu jābūt gandarītai, ka iedzīvotāji izrāda interesi par viņu kā personību un viņa pakļautībā esošo iestādi. Treškārt, Ušakovs pats ir aicinājis saziņai izmantot sociālos tīklus[ 2 ].

Neērto jautājumu uzdošana par Rīgas Domes darbu vai tās bezdarbību, kā arī domes amatpersonu kritizēšana ir kalpojusi par iemeslu tam, ka daudzi sociālā tīkla Twitter lietotāji tikuši bloķēti un ir zaudējuši iespēju sekot Ušakovam, kā arī nevar vairs uzdot interesējušos jautājumus un saņemt atbildes uz tiem. Tā no vairākiem tūkstošiem sekotāju, Nils, izskatās, ir atstājis vien „savējos” un tos, kuri vai nu par viņu runā labu vai nerunā neko.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (18) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Sirsna

Slims raksts.
Vai tiešām cilvēks ir tik slinks vai truls, ka nespēj uzrakstīt iestādei iesniegumu par sev interesējošu jautājumu, to aizstājot ar trulu atraugu tviterī?

Tmp author
huli bloda netira

ari deretu pajautat vai gaidama dzivoklu komunalo maksajumu sadardzinasanas un jauna kartiba kad kvitis jaapmaksa lidz 1 datumam (agrak bija lidz 10 dat) nav saistitas ar divu Ostapu Benderu Usakova un Amerika padirsto Ridzinieku naudu naudas mijeju kantori.

Tmp author
huli bloda netira

Nav brinums ka Usakovs bloke sev nevelamus komentarus. Jo tadu ir parak daudz! Kaut vai viens piemeram ka tas vareja gadities ka Usakovs apvienoja visas namu parvaldes un visu krejumu savaca naudas mijeji un pazuda krumos ar visu naudu. Un vai Usakovam par ,,pakalpojumu,, netika samaksats ,,otkats,,.

Tmp author
Andris_ > par situāciju

Jūs tā arī palikāt parādā skaidrojumu par tiem aziātismiem!
Bet Odze-ļa palagveidīgā "daiļrade" runa pati par sevi.

Tmp author
klau

Cilvēk, padzer ūdeni. Nepsoho. Tev jau viss tika paskaidrots skaidri un tieši un vairākos komentos. Neviens tev neko nav parāda. Ej atpūties citā vietā. Tu uzvedies kā kaut kāds apmāts hunveibinu fanātiķis.

Tmp author
Palūkojies spogulī :)))

klau!

Tmp author
tvīti

Twitterī pa šo tēmu labi izteicies Otto Ozols: "Esmu asi kritizējis arī citus. Tai skaitā Vienotību. Bet ziemeļkorejiski jūtīgi reaģējis tikai Ušakovs. " Domāju, ka tas nav tikai tāpēc, ka Uškovs ir cilvēciski uzpūtīgs un viegli uzbudināms. Viņam tiešām ir Āzijas diktatora stils: varas vertikāle, augstprātība, rupjība.

Tmp author
Andris_

Par Otto Odze-ļa it kā "aso kritiku" uz jenotiem pretstatā viņa klīniskajiem vēmekļiem, ko šis gāž uz Ušakovu, nopietni var runāt tikai konsīlija ietvaros, kas Ottiņa klīniku uzņemtos ārstēt.

Tmp author
par situāciju "Andrim"

Klinisks bija jūsu žultainais koments, kas norāda, ka aziātiskais līdera kults neļauj kritiski domāt nedz Ušakovam, nedz viņa pielūdzējiem.

Tmp author
Andris_ > par situāciju

"...tipiska aziātiskā tipa domāšana...tipisks Austrumu politiķis, kurš mēģina spēlēt sev nedabisku lomu..."
----------
Esmu pamanījis, ka piem. TwiterPuļķis pēdējā laikā daudz ko arī pamato ar kaut kādiem aziātismiem.
Izsakot visdziļāko cieņu acīmredzami Jūsu un viņa pamatīgajām zināšanām šajā nozarē, atļaušos tomēr lūgt skaidrojumu, lai arī tādi parasti cilvēki kā es spētu saprast - kur varētu palasīt par Jūsu minēto "tipiski aziātisko tipa domāšanu"?

Tmp author
pastimors

šā vai tā, pat profesionāli uzturēts mēra konts nav tā vieta, kura katram rīdzenieksam atstāt savu sāpi par bedraino pagalmu, skaļiem kaimiņiem u.t.t.
tā ir vieta, kur mērs dalās ar to, kas viņam liekas svarīgs, komunicē ar saviem domubiedriem, dažbrīd pastrīdas ar tiem, ar ko viņš uzskata par sarunas cienīgiem

interesanti vai Pulka k-gs arī ir bloķēts?

Tmp author
Liene

Tas ir tikai normāli, ka cilvēks vēlas bloķēt kādu, kurš visu laiku izsaka tikai pārmetumus, vai arī sūta negativitātes pilnus twītus. Manuprāt tādus vipsār vajadzētu bloķēt automātiksi. Dzīve, bet negativitātes pārpildītiem un pārgudriem cilvēkiem būtu, daudz gaišāka. Tā kā apsveicami ka Ušakovs nebaidījās tevi izdzēst. Un vari izlikties cik svarīga persona gribi, katram ir tiesības savā twittera kontā paturēt tos cilvēkus kurus mēs vēlmies. Un neviens dēļ viena negatīva tvīta tevi nedzēstu ārā, acīmredzot esi pārkāpusi robežu. :)

Tmp author
Ēriks Daliba

Liene, jums tas ir "acīmredzami", pat nezinot par ko tika jautāts, taču pilsētas galva savā atbildes vēstulē tā arī nespēja paskaidrot kāda īsti robeža ir pārkāpta un vai tāda vispār ir pārkāpta.

Tmp author
par situāciju

Ušakovam ir tipiska aziātiskā tipa domāšana. Viņam gribas spēlēt demokrātu un mūsdienīgu personu, bet bez histērijas un naida viņš nespēj reaģēt pat uz vieglāko kritisko jautājumu, vai vienkārši jautājumu. Viņš ir tipisks Austrumu politiķis, kurš mēģina spēlēt sev nedabisku lomu, no kuras visu laiku izkrīt.

Tmp author
Andre Olin

Lagā nesapratu, par ko ir sašutis autors.

Tmp author
par situāciju

Nezinu, vai viņš ir sašutis. Manuprāt runa ir par to, ka šis twiter konts ir minēts RD mājas lapā, tātad ir oficiāls komunikācijas kanāls. Ja jautājuma uzdevējs rupji nelamājas, bet izsaka kritiku (kas ir viņa tiesības), tad oficiālajam twitterkonta apkalpotājam viņam jāatbild kompetences robežās. Ar Ušakova kontiem problēma ir tā, ka visdrīzāk tas nav Ušakovs, bet kaut kāda algota klabinātāja, kas dabiski, nevar uzņemties atbildību. Tad nu dzēš ārā. Kā jau teicu tā ir politiski aziātiska vide ar izteiktu varas vertikāli. Tads Daliba tikai traucē.

Tmp author
Reinis Sietiņš

Piekrītu par to, ka šajā gadījumā twitter konts nav jāreklamē pašvaldības mājas lapā. Šis gadījums vairāk izskatās pēc privāta konta. Var ilgi diskutēt par to vai vēlētai amatpersonai vispār var būt privāts konts. Būtu interesanti, ja Rīgas Dome izveidotu kontu "Rīgas Mērs" , kuru nodotu tālāk nākamajiem mēriem.

Tmp author
Ēriks Daliba

Vēlēšanās ievēlam konrētus cilvēkus, kuri pateicoties savām īpašībām, prasmēm un spējām, mūsuprtāt, spēs pildīt tiem uzticētos pienākumus. Gluži loģiska vēlme ar šiem cilvēkiem turpināt kontaktēties arī pēc vēlēšanām, nevis ar iestādi, kuru šī persona pārstāv.