Radio cena 11

Aizkustināja mani trešdien kādas pensionāres aicinājums LTV 100.pantā – atvērt kontu ziedojumiem Latvijas radio, ja reiz sabiedriskā radio vadība un Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) pieļāvusi radio bankrotu un tagad nauda jāizlūdzas valdībai.

Iesaki citiem:

"Tad mēs, pensionāri, no savām pensijām saziedosim," sacīja Latvijas radio klausītāja. Patiesi – un kāpēc gan nē? Daudz jau nevajag – katrs pa mazumiņam, pa latam, piemēram, un, ja ne trūkstošie 800 000 latu, tad varbūt vismaz puse, nu kaut trešdaļa sanāktu. Un varbūt nevajadzētu atlaist darbiniekus. Varbūt tad no LR1 nevajadzētu atvadīties dundadzniekiem un vitrupiešiem. Varbūt LR4 un Radio Klasika tad skanētu tālāk par Rīgas robežām.

Piemērs jau ir – taupības nolūkos LTV pārtrauktās Neprāta cenas radošā komanda atvērusi ziedojumu tālruni. Vēl gan nav dzirdēts, cik lielu cenu skatītāji ir gatavi maksāt par ikvakara neprātu, taču – Latvijas radio pavisam noteikti ir vērts pamēģināt. Es esmu gatava ziedot. Latvijas radio klausos pamatā no rītiem – Labrīt ziņu programmu. Vienu brīdi gan biju pārtraukusi, jo kaitināja mani studentisko sižetu īpatsvars, taču nu atkal rītos sameklēju LR1 frekvenci. Atbalstam. Arī vairāki mani draugi un kolēģi šodien sarunās apliecināja gatavību ziedot sabiedriskajam radio, un, skatos, mūsu pašu portāla blogu komentāros kāds lasītājs arī raksta – būtu gatavs maksāt abonentmaksu, lai tikai Latvijas radio turpinātu skanēt.

Es zinu, cik grūti ir auditoriju motivēt ziedot, īpaši – ja līdz tam konkrētais produkts saņemts par brīvu. Arī portāls politika.lv ir aicinājis savus lietotājus palīdzēt ar ziedojumiem, lai portāls varētu pastāvēt un ik nedēļu piedāvāt saviem lasītājiem jaunu saturu. Ziedotāji īpaši aktīvi nav, bet tie, kas ziedo, dara to no sirds, un portāls ir pateicīgs par katru atvēlēto naudiņu, kas mums ļauj būt atkarīgiem tikai un vienīgi no saviem lietotājiem. Bet mūsu portāls ieņem diezgan šauru nišu, kamēr Latvijas radio skanējums ir daudz plašāks un tāpēc – ar daudz lielākām izredzēm, ka klausītāji ziedotu no sirds – lai tikai sabiedriskajam medijam nenāktos politizēties, lai tikai tas varētu skanēt tāpat kā līdz šim un – vēl labāk, vēl kvalitatīvāk.

Tas, ka radio būs grūti atrast naudu, ir skaidrs. Jau šodien jaunieceltais radio pagaidu vadītājs Dzintris Kolāts saņēma, manuprāt, savdabīgu sveicienu no satiksmes ministra Šlesera. Ir apsvērta iespējamība, ka pusmiljonu latu radio izdzīvošanai varētu smelties no Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) uzkrātajiem latu miljoniem. Taču LVRTC priekšsēdētājs – bijušais Šlesera padomnieks Lauris Dripe, kuru satiksmes ministrs pavisam nesen veikli iebikstīja pašreizējā amatā, vismaz LTV Panorāmā pateica skaidru „nē” radio atbalstam. Nez kāpēc mani neatstāj ķecerīga doma – ja par radio ģenerāldirektora v.i. pēc Kleckina&Co vēlmes būtu iecelts Edvīns Inkēns, tas pats Dripe, ļoti ticams, Latvijas radio vajadzīgo pusmiljonu uz paplātes būtu atnesis. Taču nu – Kolāt, ja reiz esi labāks par Inkēnu, lūdzu, rādi, ko spēj!

Un kaut vai tāpēc vien, Dzintri Kolāt, ir vērts padomāt par ziedojumu tālruņa izveidošanu. Ja reiz mēs esam bijuši tik nevarīgi, lai reizi par visām reizēm piespiestu politiķus neiekārot to, kas nav viņu, proti, - sabiedriskos medijus, tad laikam mums visiem arī nākas maksāt. Tāpat kā nākas maksāt par to, ka esam vispār piecietuši LŠŠ kompāniju. Tāda laikam ir cena par mūsu neprātu. Un tāda laikam ir arī cena par to, ka esam ignorējuši mediju lūgumus pēc abonentmaksas, to uzskatīdami par lieku nodokli.

Tātad, Dzintri Kolāt, uz kādu tālruņa numuru man zvanīt, lai palīdzētu sabiedriskajam radio netapt par LŠŠ radio? Tam atvēlētā, iespējams, būs viena no prātīgākajām cenām, ko mēs līdz šim esam maksājuši par vispārējo neprātu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (11) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

LR1 klausos regulāri >> Peregars 24.01.2009 23:10
Paldies par komentāru - 100-procentīgi piekrītu. No sākuma mēģināju HB zviedzienus ignorēt, bet diemžēl neizdevās - tagad neklausos vispār...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Peregars 24.01.2009 13:08
Esmu ar mieru ziedot kādu artavu.
Tomēr esmu gatavs vēl vairāk piemaksāt, lai darbdienu ikrīta ķiķinātāju Haraldu Burkovski noņemtu no distances...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ahmed 24.01.2009 01:07
radio kori jālikvidē - daudz algas tiks ietaupītas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš K. no Ogres 23.01.2009 12:54
Mani gan pilnībā apmierina LR1 kvalitātes. 1 Ls iespējams arī noziedotu.
P.S.
Krīžu laikā cilvēki ziedo centīgāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


saprats 23.01.2009 12:21
Nevajag ziedot! Jau sen vajag abonesnas maksu!!! Bet ne Kots, ne Kolats to nedabus gatavu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jā 23.01.2009 10:51
Es arī ziedotu radio1

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lauķis 23.01.2009 10:48
LR1, un citas programmas no Doma laukuma manā dzīvē ir ienākušas jau pasen un tur palikušas. Rīta ziņu bloks apmēram 2 st. garumā ir manis klausīts gadiem. Tieši tāpēc varu to uztvert ar gana kritisku skatu. Un kritizēt ir par ko.

- autores jau pieminētais studentiskais diletantisms sižetu sagatavošanā. Saprotu, ka grūti piesaistīt labus jau gatavus kadrus, beyt līdz tādam līmenim nolaisties jau nu nevajadzētu.

- arī dažus "vecos bukus" ir laiks "noņemt no trases". Pilnībā redzams, ka cilvēki ir palikuši kaut kur uz Doma laukuma barikādēm no 90-to gadu sākuma. Ar to pašu Antiņa sajūsmu un nekritisko skatu uz tiem, kas viņiem pašiem liekas "pareizā viedokļa paudēji".

- īpaši kaitina viena kundze (piedodiet, bet nekādi neatceros viņas vārdu, bet gan jau pazīstat), kura no rītiem regulāri pēc plkst. 7 intervē uzaicinātās personas. saprotu, ka viņai jau nu diiiikti gribās būt tikpat "krutai" kā Jaunalksnei, Strautmanei vai vismaz Elksnei. Vien bez gribēšanas viņai pietrūkst palašāka redzējuma un vispār NEKĀDAS saprašanas par notiekošajiem procesiem. Izņemot "revolucionāro pārliecibu" tur nekā nav.

Tas tikai mazs mans iieskicējums. lai Dzintrim veicas un ziedojumu vākšanas kampaņas ideja ir apsveicama.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 23.01.2009 10:39
Varbūt izeja ir veidot katram iedzīvotājam, kuram ir ko teikt, savu podcast-u (t.i. balss apraidi Internetā, kurai var piekļūt gan ar datoru, gan ar jaunākās paaudzes mobilajiem telefoniem+austiņām)? Tad atkritīs jautājums par satura neatbilstību mūsu vēlmēm. Katrs varēs teikt to, ko atzīs par svarīgāku. Un profesionālākie radio žurnālisti varēs arī likt iekšā reklāmas un pelnīt - kā arī vākt ziedojumus paši sev (nevis Latvijas Radio administrācijai).

Pagaidām tas aicinājums ziedot izskatās pēc aicinājuma stutēt vienu ar valsti diezgan cieši saaugušu un veclaicīgu iestādi... No radio pārraidēm esmu uzmanīgi klausījies vienīgi Medeņu veidoto folkloras raidījumu bērniem "Bijis nebijis". Bet arī priekš šī raidījuma klasiskais radio varbūt nav tas labākais formāts - MP3 lejuplāde būtu daudz ērtāka.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ieva 23.01.2009 10:03
es arī esmu gatava ziedot, kaut gan gandrīz nemaz radio neklausos

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

hiēna 23.01.2009 07:27
ziedojumi? piekrītu, ja tie tiktu virzīti kultūras raidījumu, radio korim, autorraidījumiem utml. kas attiecas uz žurnalistisko kvalitāti - tā radio ir ļoti zema. faktiski - Latvijas Radio ziņu dienests visus šos gadus ir nevis strādājis kā ziņu dienests, bet gan kā apmātu un pārliecinātu ļaužu pulciņš, kurš atklāti simpatizē vienam konkrētam politiskajam grupējumam. atbilstoši tiek veidoti sižeti. kāmēr ziņu dienests nespēj strādāt tik profesionāli, lai vismaz nesajustu viņu āžu kājas (arī tas ir jāmāk), tikmēr šie kabatas rupori ir jāatstāj uz pašfinansēšanās bāzes. otra versija, ja reiz ziņu dienests tik atklāti pauž kāda politiskā spēlētāja nostāju, lai slēdz līgumu ar šo grupu un visas finansiālās problēmas tiks atrisinātas. LR jau sen nav sabiedriskais radio - tas ir angažēts, ko, iespējams, paši darbinieki neapzinās. bet režisorus var atrast šī portāla lappusēs - te to ir gūzmām! aizvainoti, pārdzīvo par savām salauztajām ķebļu kājām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Sabiedrisko mediju nave 23.01.2009 02:09
Atceros laiku, kad si pati banda nideja lauka un veiksmigi iznideja LTV. Jau tad pasiem zurnalistiem un tautai bija iespeja pretoties, kas tika palaista garam. Latvijas Radio varetu but pagrieziena punkts, kad klausitaji parnem teiksanu par savu radiostaciju, kuru megina padarit par kabatas vaukski varu nozagusie. Jautajums Kolatam vieta. Bet ari radio komandai un brivo zurnalistu videi, cik nu tas palicis.

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja