Politisko reklāmu aizliegums apdraud pilsoniskās sabiedrības attīstību

Diena, 06.02.2003.

Iesaki citiem:

Kad Latvijas 8.Saeimas priekšvēlēšanu laikā sabiedrība par atklātību Delna aicināja Latvijas televīzijas un radio stacijas uzskaitīt no politiskajām partijām saņemto reklāmu naudu, tās visas bez iebilduma šo aicinājumu labā ticībā izpildīja. TV un radio mediji pat neiebilda, ka tāda pati atklātība netiek prasīta no preses un citiem reklāmu medijiem.

Tagad izrādās, ka Delnas plaukstā ieliktā informācija nav kalpojusi atklātības veicināšanai. Delna ir savilkta dūrē, lai ar vienu sitienu radītu gan zilu aci Latvijas vēl joprojām attīstībā esošajai demokrātijai, gan ar to pašu vēzienu zemē nogāztu Latvijas radio un televīzijas medijus, no kuriem dažs varbūt vairs augšā necelsies. Pasargātas nav ne sabiedriskās, ne komerciālās raidstacijas. Vienīgi preses mediji savu nākotnē paplašināto reklāmu gaidās var uzgavilēt, ka it kā bezpartijiskais priekšvēlēšanu novērotājs piešķīris sev paplašinātu mandātu, pildot gan tiesas, gan likumdevēja lomu. Kas Delnai un Sorosa fondam—Latvija piešķīris šo ārkārtas stāvokļa mandātu?Pilnu "Dienas" raksta tekstu lasiet šeit.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Saistītie raksti