Piesprādzējiet drošības jostas! 6

Vakar ar nelielu mēles mežģīšanos (vai tā varētu būt priekšgājēja negatīvā ietekme?) Baraks Huseins Obama nodeva prezidenta zvērestu un teica inaugurācijas uzrunu. Gribu atzīmēt, ka viņa ievēlēšana un stāšanās amatā arī man personīgi šķita apbrīnas vērta. Iedomājieties šādu situāciju pirms pieciem gadiem – vai toreiz vispār kāds varēja sapņot pat par baltu prezidenta kandidātu ar vidējo vārdu Huseins?

Iesaki citiem:

Obama ir radījis neatkārtojamu situāciju, kad atbalsts viņa līdzšinējai darbībai ir ārkārtīgi augsts, pat ja arī nesasniedz Džordža Buša Jaunākā reitingu 2001. gada beigās. Obama sevi ir veiksmīgi pozicionējis kā ārkārtīgi nepopulārā Buša pretstatu un viņam ir ārkārtīgi augsts uzticības kredīts. Viņš tīri fiziski ir savas retorikas iemiesojums – pirmo reizi ASV vēsturē prezidents ir nevis baltais, bet afroamerikāniskas izscelsmes.

Izmaiņas ir novērojamas gan prezidenta kabinetā, gan viņa prioritātēs. Kā liela atšķirība ir minama viņa uzsvars uz situācijas noregulēšanu Afganistānā un Pakistānā. Mani personīgi aizkustināja, ka Obama nikni uzstāja, ka korumpēti valstu vadītāji (Mugabe?) stāvot nepareizajā vēstures pusē, bet tanī pašā laikā pastiepa viņiem pretī roku, ja viņi cienīgi atkāpsies no savām uzurpētajām pozīcijām:

"To those who cling to power through corruption and deceit and the silencing of dissent, know that you are on the wrong side of history; but that we will extend a hand if you are willing to unclench your fist.”

Viņa inaugurācijas runa bija neapšaubāma vilšanās, jo izsmalcinātas daiļrunības vietā, ko varētu sagaidīt šādā vēsturiskā momentā, mani satrieca runas pragmatiskums un nereti arī partijiskums:

“Our economy is badly weakened, a consequence of greed and irresponsibility on the part of some, but also our collective failure to make hard choices and prepare the nation for a new age. Homes have been lost; jobs shed; businesses shuttered. Our health care is too costly; our schools fail too many; and each day brings further evidence that the ways we use energy strengthen our adversaries and threaten our planet [..] Today I say to you that the challenges we face are real. They are serious and they are many. They will not be met easily or in a short span of time. But know this, America - they will be met.”

Tanī pašā laikā arī man ir jāatzīst, ka daudzas no viņa uzskaitītajām problēmām patiesi ir Republikāņu dominētās administrācijas un Kongresa "nopelns", lai arī atbildība par finansu krīzi ir dalāma starp abām partijām – pamati krīzei tika likti jau Klintona administrācijas laikā.

Varbūt tāpēc viņa kabineta sastāvs tik dīvaini dvako pēc Bila Klintona administrācijas? Varbūt viņš ir ar nolūku izraudzījies ārkārtīgi kompetentos padomdevējus, kuri savā profesionālajā dzīvē līdz šim lielākoties ir bijuši augsti cienīti pētnieki no augstākās šķiras augstskolām un liela daļa strādājuši nopietnos amatos iepriekšējā Demokrātu administrācijā, lai izlabotu pēdējo divdesmit gadu laikā pieļautās kļūdas?

Lai nu kā, atskatoties uz vakardienu, gribu novēlēt prezidentam veiksmi, izturību un drosmi. Otrkārt, mums pārējiem es gribu ieteikt piesprādzēt drošības jostas – tagad sāksies bedrains brauciens. Pavisam droši var prognozēt, ka Obamas popularitātei būs jāiztur pārbaudījumi gan ASV, gan pasaulē.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 21.01.2009 21:36
to Timofejevam,
Es atbildēju ar pretjautājumu, kas, manuprāt, ir vietā, jo šinī emuāra ierakstā es nediskutēju par Obamas IQ, pat ne par savu, tādēļ uzskatu, ka jautājums ir pilnīgi nevietā.

Otrkārt, vēlos norādīt, ka Obama nav laidis klajā datus par savu IQ. Kāpēc? Acīmredzot, tieši tā paša iemesla dēļ, kāpēc es to neesmu darījis - tas neattiecas uz Jums. Galu galā šis emuārs ir par Obamas inaugurāciju, viņa runu un tādēļ gribu aicināt runāt šeit par tēmu, nevis uzdot personīgus jautājumus emuāra autoram.

Noslēgumā - pazemīgi pateicos par Jūsu atļauju, ka varu kritizēt Obamu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

to Timofejevam 21.01.2009 19:26
Peter, tu komentaa 18.03 ,atbildeji uz manu jautajumu; kads ir tavs IQ!?
Obamu kritizet var ikviens, ari tu! Tam daudz prata nevajaga! Uzreiz sapratu ka tev tuvaks ir Makkeins, bet par laimi amerikani nobalsoja par B.Obamu! Demokratija uzvareja un thaks God!
Par LR pol.partijam runat ir a fuc**ing waste time! No brain,no pain!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 21.01.2009 18:03
to Timofejevam,

Es nesapratu Jūsu repliku - kāds sakars manam IQ ar Obamas? Kāds ir Jūsu insinuācijas mērķis?

Latvijā Valsts prezidentu ievēl Saeima, ja Jūs dodat priekšroku tautas vēlētam prezidentam, tad Jums vienkārši ir jābalso par tām partijām, kas liek priekšā nepieciešamās izmaiņas Satversmē.

from Boston!
Pievienojos Jūsu novēlējumam - lai Latvijas pilsoņi beidzot ievēl tādus politiķus, kuri liek tautas intereses pirms personigajām, kas starp citu stipri atgādina Makkeina kampaņas saukli ("Country first!").

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

from Boston! 21.01.2009 17:28
I watched at home with some friends. I thought Obama was actually a little nervous when he delivered his speech - and that only showed him to be more human. It added to the poignancy of the moment.

You could see the emotion written into his face. You could see that he was speaking from the heart.

I thought he did make an attempt to reach out to the world. He showed that he is going to be a very different type of leader from his predecessors...
---------------
Novelu LV savu Obamu! Varbut baltu, varbut melnu, bet tadu kam rup valsts intereses vairak kaa personiskaas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

to Timofejevam 21.01.2009 17:15
B. Obamas IQ ir 198! Kads ir tavs? Varbut 100?
Ja Latvijai kadreiz palaimesies ievelet prezidentu ,nevis izbidit zoo, tad varbut latvieshi bus tikpat lepni un laimigi, kadi vakar bija amerikani!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Clash 21.01.2009 11:57
Klintona laiks bija pats sakarīgākais, to atzists daudzi amerikāņi, tāpēc ir tikai loģiski, ka viņi ir vaiņa administrācijā.

Citi autora darbi