Atslēgvārdi:

Pēdējās veselā saprāta paliekas pazudušas 51

Labvakar, lasītāji!

Man bijusi skrejoša diena. No rīta lekcija universitātē, kur priecājos par to, ka studentiem -- ne visiem, bet tomēr -- ar ziņu rakstīšanu veicas labāk. Pusdienas man šodien uzsauca ASV vēstniecība, paldies par to. Goda viesis -- amerikāņu autors, intelektuālis un geju tiesību aizstāvis Džonatans Reihs. Viņš Rīgā lasa lekcijas, sniedz intervijas, šķiet, nav nejaušība, ka viņš te ir tieši tad, kad Latvijas LGBT cilvēku kopienas būtiskākā organizācija Mozaīka atzīmē piecu gadu pastāvēšanas jubileju. Sveicu! Un tad vēl radio raidījums, kur Latvijas Attīstības un investīciju aģentūras vadītājs Andris Ozols stāstīja par investīciju attiecībām (pagaidām -- neesošām) ar lielo Ķīnu.

Iesaki citiem:

Bet pat starpu dzirdēju ziņu, kas lika kārtējo reizi saprast, cik ļoti, ļoti zemu ir nogrimuši atsevišķi mūsu valsts politikāņi. Acīmredzot tik nemierīgam dabas bērnam kā Šleseram Saeimas opozīcijā ir garlaicīgi un ik pa brītiņam vajag sacerēt kādu jaunu un burvīgu vīziju. Kaut kas jau jādara, jo iepriekšējās vīzijas brūk kā kāršu namiņi. Nekādas 50 tūkst. darba vietas Rīgā, lieki teikts, netika radītas, un vajadzēja vien nomainīt pāris valdes locekļus Rīgas lidostā, lai secinātu, ka Šlesera lielīšanās par to, cik daudzi desmiti miljonu pasažieru tur būs jau tuvākajā laikā, tomēr bija visai pārspīlēta, un tas ir ļoti maigi teikts. Jāsaka, nav jau pārsteigums. Cilvēks politikā mums allaž bijis tāds, kuram mute atveras tad, kad smadzenes vēl nav pilnībā iesilušas.

Bet šoreiz viņš tomēr ir pārkāpis pāri pieļaujamajai svītrai un kā vēl. Lasītāji būs padzirdējuši, ka jaunākā domu pērle no cilvēka "iekšām" ir par to, ka Latvija varētu uzdāvināt Latvijas pilsonību ikkatram cilvēkam, kurš ir gatavs ziedot vienu miljonu eiro, lai palīdzētu dzēst Latvijas budžeta deficītu. Salīdzinājumam, viens miljons eiro, ja kādu tas interesē, ir mazliet vairāk par septiņiem simtiem tūkstošu latu. Droši vien šī ir "loģiska" progresija tāda cilvēka smadzenēs, kurš jau ir bijis autors domai, ka vajag tirgot uzturēšanās atļaujas tiem, kuri Latvijā iegādājas nekustamo īpašumu, taču tas domu mazāk marismātisku nepadara ne pa sprīdi.

Pirmkārt, vai Latvijas Republikas pilsonība Aināra Šlesera izpratnē ir tik lēta prece, ka to var tirgot? Viens miljons eiro pietiekami daudziem Latvijas iedzīvotājiem var šķist nesasniedzama summa, bet patiesībā nekāda lielā nauda tā nav. Vai šis piedāvājums, piemēram, būtu atvērts Saeimas deputātam Kravcovam, kurš, ja nemaldos, ir veiksmīgs biznesmenis, tā, lai viņam vairs nebūtu jāķēpājas ar latviešu valodas mācībām un viņš nākamos trīsarpus gadus Saeimā varētu dirnēt pavisam bez valodas prasmes, kā tas bijis līdz šim? Oi, nē. Kravcovs laikam jau atrada veidu, kā tikt pie Latvijas pilsonības, lai arī par to joprojām ir pietiekami lieli jautājumi, kā viņš īsti to dabūja gatavu. Bet Latvijā ir pietiekami daudz turīgu nepilsoņu, kuri ir nepilsoņi tāpēc, ka viņi tāda vai citāda iemesla dēļ nevēlas iet cauri naturalizācijas procesam. Ko Šlesers viņiem grib pateikt -- dodiet piķi un arī Jums par latviešu valodu nebūs jāuztraucas? Zinu, protams, ka Šlesers ir hrestomātisks piemērs pārliecībai, ka nauda valodu neprot, bet tomēr. Cilvēks taču skaitās Latvijas Republikas augstākās likumdošanas iestādes loceklis, vai pašcieņas un kauna nemaz, nemaz vairs nav?

Jo te ir otra lieta. Kā īsti Šlesers piedāvā pārbaudīt tos, kuri Latvijā ieradīsies ar savu eiro piestūķēto koferīti? Jo būsim taču pavisam skaidri par vienu lietu. Ne jau no Vācijas, Francijas vai Zviedrijas nāks kāds, kas pa lēto gribēs nopirkt Latvijas pilsonību (un vismaz pagaidām, līdz ar to atteikties no savas valsts pavalstniecības). Un tas, savukārt, patiesībā rada arī trešo lietu. Varbūt Šlesers to nav pamanījis, bet Latvijas Republikas pilsoņi ir arī Eiropas Savienības pilsoņi. Un būtu jādomā, ka Briselei un Strasbūrai būtu šis tas sakāms par domu, ka arī ES pilsonība ir tirgojama tam, kuram ir vislielākais naudas maiss.

Uzrastos kāds, kas ir personīgi gatavs nomaksāt visu Latvijas parādu vienpersonīgi, tādam cilvēkam droši vien varētu piešķirt pilsonību par sevišķiem nopelniem. Bet Šlesers pa miljonam uzreiz domā savākt kopā 10 miljardus eiro. Tas nozīmētu Latvijas pilsonību iztirgot "tikai" 10 tūkstošiem cilvēku. Tas bija toreizējās "valdošās elites," kuras redzams un trokšņains pārstāvis bija arī Šlesers, valdīšanas laikā, kad Pilsonības un migrācijas departamentā jau reiz Latvijas pases tika tirgotas. Tā kā departamentu vadīja "savējais," neviens par to netika sodīts. Bet vismaz jādcer, ka pat Šlesers toreiz neuzskatīja, ka Latvijas Republikas pilsonības tirgošana Krievijas prostitūtām ir laba doma. Nu viņš to ir reanimējis ar domu, ka to vajag legalizēt. Galva griežas, un piekrītu kaut kam tādam, ko šodien ir teicis Eiroparlamentārietis Roberts Zīle: Pareizākais variants Latvijas Republikai būtu ... izsolīt pašu Šleseru.

Jauku visiem vakaru!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (51) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Musilmanis> K. Streipam 16.03.2011 09:56
Baušļi papildināmi ar vēl vienu neapstrīdāmu bausli - 11. Homeseksualitāte ir izredzētība un Dieva dāvana.
PS Streipa kungs, vai esat kristīts?
PPS. Vecumdienās es, ne Jūs bērni, Jums maizi ūdeni un, ko tur slēpt, arī pīli padošu, jo gatavojos migrāt uz Latviju!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Māris un "Luterānis" 14.03.2011 13:24
Paldies, Māri. Luterāni, es nekur nebraukšu, un Jūsu rupjie uzbraucieni ir kaķa lāsti. Ja vēlaties kaut kam naudiņu "samest," tad ziedojiet kādai no organizācijām, kuras mūsu valstī cenšas izskaust tāda veida neiecietību, kādas konkrēti demonstrējat Jūs. Un paldies par rūpēm, bet man darba netrūkst un arī netrūks. Vispār esmu stipri pārliecināts, ka pelnu krietni vairāk nekā Jūs, bet, tā kā Jūs esat kārtējais gļēvulis, kurš sarunā var piedalīties tikai slēpjoties, konkrēti to zināt nevaru. Jauku Jums dienu, ja Jūsu iekšējā žults ļauj to baudīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris>Luterānis 14.03.2011 12:57
P.S. Un Latvijai ir vajadzīgi profesionāli cilvēki,kuri savu nākotni saista ar šo zemi un ir gatavi te strādāt,nevis nodarboties ar demagoģiju un muļķībām kā Jūs!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris>Luterānis 14.03.2011 12:50
Jūs paši ar sevi esat dziļās pretrunās! Ja Bībelē teikts,ka Dievs cilvēku radījis pēc sava tēla un līdzības,tad sanāk,ka Jūs pats zaimojat Dieva gribu un viņa būtību?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Luterānis 14.03.2011 00:20
Streipa kungs,brauciet prom no mūsu zemes. Nu nav Latvija pieradusi pie Jūsu pederastijas un tās slavināšanas. Kā jau vairāk reiz teicu - naudiņu biļetei sametīsim. Tāpat jau drīz Jums te nebūs ko darīt - kurš gan gribēs Jūs ņemt darbā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ANDRIS_2 - Diesel 13.03.2011 22:16
Jūsu jautājums izrādījās ārkārtīgi interesants un, meklējot atbildi uz to, nonācu pie pārsteidzošas atziņas.

10 Baušlu tekstā un to īsajos skaidrojumos uz šo tēmu varētu attiecināt tikai divus citātus:

2. BAUSLIS: Tev nebūs Tā Kunga, sava Dieva, Vārdu nepareizi lietot, jo Tas Kungs neatstās nesodītu, kas Viņa vārdu nepareizi lieto.
Kas tas ir?
Atbilde: Mums būs Dievu bīties un mīlēt, ka Viņa vārdā ... ne melojam, ne viļam, ....

8. BAUSLIS: Tev nebūs nepatiesu liecību dot pret savu tuvāko


Melošana un viltība tiek kā parādība nosaukta, bet aizliegta tikai tās apzvērēšana. Nepatiesai liecināšana ir īpaši pievienots "pret savu tuvāko"

No tā atliek secināt, ka jebkāda cilvēku izrunāšanās, ko plaši varētu kaunināt kā neētisku, bet tā nesatur zvērestus pie Dieva un tuvākā apmelošanu, no Bauslības viedokļa nav aizliegta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Diesel - ANDRIS_2 13.03.2011 12:09
Andris_2, kāds ir Jūsu viedoklis - vai liekuļošana un divkosība arī ir kāda no 10 baušļiem pārkāpums?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Nemesis Nibiru 13.03.2011 10:12
Kārlis Streips numur divi tiešām liekas dabas brāķis,tikai vēl jāizdomā ,kura ķermeņa daļa ir visvairāk cietusi viņam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis K. 13.03.2011 05:05
"Uzrastos kāds, kas ir personīgi gatavs nomaksāt visu Latvijas parādu vienpersonīgi" Nav ko smieties ... ir jau tāds un drošvien arī viens otrs cits vēl klāt. Kas tas būtu? Nu, Pulkvedis Khadafis. Ja var ticēt tam, kas bijis pamanāms ziņu dienestos --- nesen vairākas viņa lidmašinas esot Baltkrievijā nolaidušās ar miljardiem vērtslietās.... Ar Šādu devīgu vīru Šlesers varbūt atrastu labu saprašanos, laikam gluži kā Khadafis ar Lukašenko, lai varētu kur drošībā uzglabāt savu mantību. Bet laikam Khadafis varēs drīz droši visu šo bagātību atstiept atpakaļ uz Tripoli... jo par spīti visādiem solijumiem un ārzemju nodomiem, viņa pretiniekiem klājas sliktāk un sliktāk un drīz vairs nebūs ko no viņiem pamanīt ... ļoti žēl un cerams, ka pēdejā brīdī kaut kāds brīnums viņus izglābs. Bet atpakaļ pie Šlesera. Drīzāk, miljons eiro pilsonība ir reklāma, ka šeit ir cilvēks ar kuru var šeftēties... ka viņš atrodas pareizā pusē, ka šeit ( Šlesera rokās) varbūt ir vērts ieguldīt nākotnes cerības. Nu jā , kā nu kuram tās cerības. Reiz bija labi pazīstams tāds dzejolis ... "Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods"" Ej nu zini kā Šlesers šos vārdus izprot ... ja vispār.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 12.03.2011 14:22
Māris>Andris_2 12.03.2011 13:09 ...saku,to ko domāju...
------------
tad atliek secināt, ka sacītais pilnībā atspoguļo pieejamo domāšanu dižumu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris>Andris_2 12.03.2011 13:09
Vai tad par viņu ir ko labu teikt? Es vienmēr saku,to ko domāju. Faktus un argumentus galdā,nevis zilās un plašajās tālēs lidināties!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 12.03.2011 10:11
Māris>Andris_2 12.03.2011 00:50 ...Varbūt kaut ko pateiksi arī par bloga tēmu...
---------------------
Par bloga tēmu es izteicos gana plaši un savu viedokli, manuprāt, izskaidroju pietiekami.

Atšķirībā no tevis!

...šleserklonu ....lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ....veselā saprāta. ...tauta darīs visu,lai sabradātu visus korumpantus un visus šleserklonus...Tā jau tie korumpanti izvairās......Šlesers pa daļām...Šlesers ar savu Inesi štancē sīkos un tirgo uz ārzemēm ...šleserkloni šo tautu uzskata par idiotiem...

Kāda domu bagātība!!! Cik krāšņa un bagāta valoda!!! Kāda takta izjūta pret sievieti gaidības!!! Cik dziļš sava viedokļa skaidrojums!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris>Andris_2 12.03.2011 00:50
bet no sajūtām pagaidām šķiet tā - ja kaut ko nevar vismaz shematiski paskaidrot 1-2 minūšu laikā, tad tā ir "mozgu pudrīšana". 44 minūtēs var "iztamborēt" jebko. Bet protams, kad būs laika, tad paskatīšos.

----------------------------------------------------------

Tur jau tā lieta,ka Tu tamborē un smadzenes pudrī! Varbūt kaut ko pateiksi arī par bloga tēmu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 12.03.2011 00:38
Andris 11.03.2011 23:32 ...Andri2, te ir konkrēta, 44 minūšu gara atbilde...
...Man arī Tev būtu 2 ļoti konkrēti jautājumi:...
----------------------
Atvaino! 44 minūšu gabalu es naktī negrasos aplūkot, bet no sajūtām pagaidām šķiet tā - ja kaut ko nevar vismaz shematiski paskaidrot 1-2 minūšu laikā, tad tā ir "mozgu pudrīšana". 44 minūtēs var "iztamborēt" jebko. Bet protams, kad būs laika, tad paskatīšos.

Par kauliem neko komentēt nevaru, jo neko no tā nejēdzu. Tomēr spēju degradēšanās(lidošanas prasmes zaudēšana) nav nekas pārsteidzošs.

Sikspārņiem spārnu nav - vien lidplēves starp ekstremitātēm, un to pakāpeniska attīstība ir elementāra.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 11.03.2011 23:32
Andri2, te ir konkrēta, 44 minūšu gara atbilde uz Tavu jautājumu par putnu evolūciju: http://www.youtube.com/watch?v=KTXnkj0G1IE

Man arī Tev būtu 2 ļoti konkrēti jautājumi:
1. Kā Tu izskaidrotu strausu kaulu struktūru (hint: tā ir poraina - tāda pati kā lidojošiem putniem), ja reiz strausi nelido?
2. Kā Tu izskaidrotu sikspārņu kaulu struktūru (hint: tā ir tāda pati kā pa zemi staigājošiem zīdītājiem), jo spārni taču nevarētu attīstīties evolūcijas rezultātā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 11.03.2011 23:12
marinēts mārrutks 11.03.2011 22:41 ...Andrim 2.Daba vai Visums ir kā neizslēdzams spēļu automāts...
------------------
Vēl viena rindkopa sapņainas beletristikas.
Bet jautājums bija konkrēts

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

marinēts mārrutks 11.03.2011 22:41
Andrim 2.Daba vai Visums ir kā neizslēdzams spēļu automāts,kurš izspēlē VISAS spēļu kombinācijas tikai sava bezgalīguma dēļ.Mēs paši arī esam tādas struktūras,kas dabai palīdz paātrināti izspēlēt to,kas bez mums nebūtu iespējams.Protams ticēt jūs varat kam vien vēlaties,bet zinātne faktu trūkuma dēļ ir spiesta operēt ar manis pieminēto Visuma modeli.Nav tādu faktu par dievu,kurus nevarētu iztulkot par cilvēku fantāzijām,toties ir zināms,ka reliģiskā rituāla hipnotiskā iedarbība pārslēdz cilvēka smadzenes,lai tās pastiprināti ražotu laimes(mīlas)hormonus(neiromediatorus).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 11.03.2011 21:01
Ieva to Andris2 11.03.2011 19:56 ...Vienkārši ne visiem ir pieņemama atziņa, ka attīstība ir balstīta uz nejaušām sakritībām, īpaši ja paša dzīve...
--------------------
Asaraina un tukša lubeņu frāze.

Mans jautājums bija konkrēts - paskaidrot no evolūcijas viedokļa miljonsgadīgu spārna aizmetņa attīstību, līdz tas sāk pildīt savu uzdevumu.
Arī skaidrojumu, kā momentānas mutācijas rezultātā uzreiz parādās pilnvērtīgs spārns, es esmu gatavs pieņemt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to Andris2 11.03.2011 19:56
Gēnu ir ļoti, ļoti daudz, turklāt katrs no tiem sastāv no milzīga nukleotīdu daudzuma. Tu pamēģini uzrakstīt tik garu, no četriem burtiem izveidotu tekstu, ne reizi nekļūdoties. Turklāt katrs gēns atbild par vairākām olbaltumvielām, kas mijiedarbojas ar citām olbaltumvielām- vārdu sakot ir plašas iespējas jauninājumiem. Cita lieta, ka tiem jauninājumiem vēl ir jāizdzīvo, taču, ja nav jau nekādas steigas.... Vienkārši ne visiem ir pieņemama atziņa, ka attīstība ir balstīta uz nejaušām sakritībām, īpaši ja paša dzīve tiek dzīvota sasodīti bezmērķīgi, tāpēc arī vajadzīgs tas tur augšā, kas visu zina labāk!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris 11.03.2011 19:48
Nezinu,kādi tur reitingi vispār vēl var būt. Skaidrs ir tas,ka visādu šleserklonu Latvijā ir gana daudz. Bet paldies Dievam,ka krasi lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju tomēr ir pie veselā saprāta. Un ceru,ka tauta darīs visu,lai sabradātu visus korumpantus un visus šleserklonus

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 11.03.2011 18:34
cha-cha 11.03.2011 16:37 ...Interesanti, kāds pēc šī izteikuma būs k-ga Šlesera reitings?...
--------------------------
Nemainīgs, vai uzlabosies.
Regulārie norējēji neapstāsies, jo tie norietu pat Māti Terēzi un Dalai Lamu, ja tie kaut blakus LPP birojam būtu pastāvējuši.
Saprātīgiem klausītājiem vēl ir daudz ko klausīties, jo izvirzītā tēma ir racionāla un interesanta.
Lasām kaut vai http://www.diena.lv/lat/politics/hot/kanadas-vestnieciba-ar-...

Īpaši patika komentārs:
nepareizā Kanāda 15:28 ...Jāaizsūta uz Kanādu Dzintars un Zīle, lai paskaidro kanādiešiem cik viņi dumji!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


&ko 11.03.2011 18:27
pie geja galda ,dzīve salda...pusdienās peļu pīii rāadziņi ? Tā jau salasās pie svešiem galdiem un kurš labāk baro,tā roku bučo,bet kas reiz ir padzinis,to gan neieredz uz visiem laikiem:)))))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

cha-cha 11.03.2011 16:37
Interesanti, kāds pēc šī izteikuma būs k-ga Šlesera reitings? Un kā tiktu vērtētas viņa sekmes turpmākos vēlējamos amatos?
Nebūtu slikti arī dzirdēt (lasīt) viņa PPL biedru uzskatus konkrētajā priekšlikumā. Un ko saka viņa vēlētāji?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


stalins 11.03.2011 16:09
Šlesera uzskats-tirgoties var ar pilnīgi visu,ja ir tik kas maksā.Ja būtu teikšana pārdotu visu valsti.Klients itkā esot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris>Andris_2 11.03.2011 16:00
Nu jau diskusija aiziet tālu no tēmas. Tā jau tie korumpanti izvairās no atbildības un sekām!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 11.03.2011 14:30
marinēts mārrutks 11.03.2011 13:55 ...reliģija joprojām īsti nespēj sagremot dabiskās izlases likumus,kuru darbību mēs redzam...
---------------------
Bet vai zinātne prot sagremot pašradīto evolūcijas teoriju (kuru Jūs nosaucāt nedaudz piezemētāk par "dabiskās izlases likumus") ?!
Pastāstiet, kādam nolūkam varēja parādīties pirmā nākotnes lidoņu pārstāvja spārnu aizmetņi, kuri lielas evolūcijas un dauzu miljonu gadu laikā vazājās pa zemi līdz, vēl lidot nespējīgam kukainītim.
Kāda evolucionārā ievirze un perspektīvas ir lidot nespējoša spārna aizmetnim?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

marinēts mārrutks 11.03.2011 13:55
Andrim 2.Kā tad lai reliģija spētu sagremot mūsdienu zinātnes sniegto informāciju,kura nepārtraukti turpina papildināties.10 baušļus varbūt arī nebūtu slikti ievērot,tomēr cilvēciņam visu laiku kaut kas niez,kā to redzam no vēstures.Bet reliģija joprojām īsti nespēj sagremot dabiskās izlases likumus,kuru darbību mēs redzam ļoti daudzveidīgās izpausmēs.Ko tad lai iesāk ar šādu reliģiju?Nolikt istabas stūri svētbildi,pie kuras aizdedzināt svecīti lieldienās un ziemsvētkos,bet pārējā laikā dzīvot kā sanāk?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 11.03.2011 13:50
Nu jā, man uzreiz ienāca prātā: nez kā tai Lībijā iet? Jo Kadafi esot ļoti bagāts un, ja viņu piežmiegs....Lai gan, kam viņam tāda Latvija vajadzīga? Tad jau drīzāk Zīles variants par paša Šlesera izsolīšanu. Piemēram nav viņš tik populārs, kā Berluskoni, taču pakaļa Aināram ir diezgan tauka, lai, piemēram, būtu no kā iztaisīt "Īstā kristieša ziepes".....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 11.03.2011 12:45
Kārlis Streips 11.03.2011 12:25 ...
Par desmit baušļiem...(tas tiem, kuri uzskata, ka katrs vārds Bībelē ir "neapstrīdama patiesība"...temats nebija 10 baušļi un tāpēc...citai sarunai...
-------------------------
Tikai citai sarunai lūdzu nevilkt tēmu "Par desmit baušļiem" uz tēmu "...tiem, kuri uzskata, ka katrs vārds Bībelē ir "neapstrīdama patiesība..." - labi ?!
Šājā vietnē tā tas jau vairākkārt ir bijis - nesaprotu gan, ar kādu nolūku - bet nobeigums vienmēr ir no sērijas "neviens šahķors velnus nav redzējis un arī kosmonauti saka, kau uz mākoņa Dievs nesēž"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 11.03.2011 12:25
Par desmit baušļiem, lieki teikt, te varētu izveidoties cita un daudz plašāka diskusija, tajā skaitā, piemēram, par to, ka Bībelē tie ir prezentēti ne tikai vienā veidā vien (tas tiem, kuri uzskata, ka katrs vārds Bībelē ir "neapstrīdama patiesība"). Bet šī bloga temats nebija 10 baušļi un tāpēc par tiem tālāk vismaz pagaidām neizvērsīšos. Tas lai ir citai sarunai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


fzss 11.03.2011 12:20
īsta laupītāju filozofija šleseram - solīt pārdot to ,kas nav tavs. varbūt tad jau es varētu solīt pārdot šlesera bērnus ????

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - Kārlis Streips 11.03.2011 12:01
Reiz kāda maza meitenīte uz jautājumu "Kas jādara, lai visi cilvēki pasaulē būtu laimīgi?" atbildēja: "Tas ir ļoti vienkārši. Viņiem visiem jāievēro un jāpilda desmit baušļus." Vai tas Jums liekas nepieņemami? Vai apstrīdamī?Protams, tas ir utopiski, tomēr... ar bērna muti runā patiesība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 11.03.2011 11:58
...Nepārtrauktā Šlesera aizstāvēšana...
-------------------------
Es nekad neazstāvu nevienu personāžu, bet tikai un vienīgi konkrētu darbu, ideju vai viedokli. Jebkuru, ne vien Šleseru, es aizstāvu tik tāl', cik jebkura personāža teiktais vai darītais, manuprāt, ir racionāls un aplūkošanas vērts.
Uzskatu, ka tas ir radikāli pretēji tam, ka šajā vietnē regulāri un ultratendenciozi tiek "nolikts" absolūti jebkas, kas nāk no konkrētiem cilvēkiem, neskatoties ne uz kādu veselo saprātu.

...apgalvojums, ka vienīgā absolūtā "vērtība" pasaulē ir 10 baušļi, ļauj drusku labāk saprast, kas Jūs tāds esat...
------------------------
Interesanti gan, kādas vīzijas Jums no šīs frāzes ir uzplaiksnījušas!
Bet no savas puses varu paskaidrot - Esmu kristīts un iesvētīts jau brieduma gados. Pirmos soļus Baznīcā spēris apzināti un esmu uzticīgs toreiz sniegtajiem solījumiem, kurus ik palaikam atmiņā pārcilāju. Ticības apliecinājumu es uztveru burtiski, pretējā gadījuma nekad to nebūtu izteicis.
Tajā pat laikā nevienā draudzē neesmu un ārpus koncertiem vai svešām kāzām baznīcā neesmu bijis vairāk par 10 reizēm.
Par baušļiem... tāda nu ir mana pieredze, uz kuras augusi mana pārliecība, ka ar baušļu nepārkāpšanu vien ir pilnīgi pietiekami, lai "neiebrauktu auzās" dzīvojot savu dzīvi, bet jebkura baušļa pārkāpšana nenovēršami virza un nepatikšanām.

Konkrēti šajā vietnē nepārtraukti tiek pārkāpts šis:

8. BAUSLIS: Tev nebūs nepatiesu liecību dot pret savu tuvāko
Kas tas ir?
Atbilde: Mums būs Dievu bīties un mīlēt, ka savu tuvāko neapmelojam, nenododam, neaprunājam, nedz tam neslavu ceļam, bet mums būs viņu aizbildināt, visu labu par viņu runāt un viņam par labu vērst. http://www.erglubaznica.lv/?ct=10_bausli

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Dace Akule 11.03.2011 11:52
Interesanti, ka Šlesers ar šo ideju ir nācis klajā laikā, kad notiek diskusijas par Pilsonības likuma grozījumiem, un tie neuzrunā problēmu par tiem trešo valstu valstspiederīgajiem (imigrantiem), kas dzīvo Latvijā, bet nav ES un NATO valstu pilsoņi. Šiem cilvēkiem dubultpilsonība tiktu pieļauta. Bet, piemēram, Krievijas pilsoņiem (aptuveni 1% no Latvijas iedzīvotājiem) - nē, ja vien Latvija ar Krieviju nenoslēdz līgumu par dubultpilsonības abpusēju atļaušanu. Nezinu, vai ir reāli cerēt, ka Latvija slēgs vienošanos ar visām tām trešajām valstīm, kuru pilsoņi kādu dienu varētu pieteikties naturalizēties... Bet Šlesera ideja ir skaidra - nepiņķerēties ar procedūrām un papīriem, risinam problēmu, uzmetot uz galda naudas žūksni. Nezinu, vai Šlesers domā, ka ar šo gājienu tiktu nošauti vairāki zaķi vienlaicīgi - nauda Latvijai, pilsoņu skaita pieaugums? Bet tie tiešām nav svarīgākie jautājumi, ko šim politiķim vajadzētu pavaicāt, lai saprastu, kā viņš domā un ko viņš runā. Pilsonības pārdošana - pat, ja to sauc par ziedojumu - ir absolūts "no go". Tas nav luksa klases automobīlis, kuru bagātie nopērk, nedomājot, bet citi - ilgi krāj. Nevar būt situācija, ka turīgiem cilvēkiem pilsonību iedodam "pēc līdakas pavēles" vai ātri, un citi - gaida vismaz 10 gadus, kad tiek līdz mirklim, kad viņi drīkst iesniegt naturalizācijas iesniegumu. Nedrīkst būt situācija, kad turīgiem cilvēkiem naturalizācijas eksāmeni nav jāiziet, bet pārējo atbilstība pilsoņa statusam tiek pārbaudīta un nereti apšaubīta pat tad, kad Latvijas pase jau ir kabatā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jumors 11.03.2011 11:21
Pēdējais koments ir virsraksta vērts!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Andrim2 11.03.2011 11:15
Nu, paldies, ka pirmo reizi, cik atceros, tik tiešām atbildējāt uz jautājumu pēc būtības. Piedevām, Jūsu apgalvojums, ka vienīgā absolūtā "vērtība" pasaulē ir 10 baušļi, ļauj drusku labāk saprast, kas Jūs tāds esat, ja arī Jūs joprojām esat pārāk gļēvs, lai sarunā piedalītos atklāti. Nepārtrauktā Šlesera aizstāvēšana plus tagad vēl apgalvojums, ka visā cilvēces vēsturē nav nekas bijis svarīgāks "vērtību" jomā, kā desmit baušļi ... hmm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Edge 11.03.2011 10:32
Vajag miljonu eiro konsolidēt, lai atdotu parādus SVF? Divi varianti iespējami - atņemt samazinot vai nopenīt pārdodot. Ir citi reāli priekšlikumi? Šaubos vai SVF ņems ''graudā'' kādus miljonus kontrabandas spirta litrus un cigarešu paciņas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 11.03.2011 10:27
Vispār jau nu es savu attieksmi par to ierakstīju tepat blakus Akules blogā jau vakar. Lai nebūtu copy-paste, tad nedaudz pamodificēšu rakstīto.
Vispirms teikšu, ka izņemot 10 Dieva baušļus, pasaulē nav nevienas citas absolūtas vērtības - visam pārējam vērtējums ir tikai un vienīgi relatīvs. Visu nosaka "otra svaru kausa saturs".
Vai man abstrakti patīk, ka varētu tirgot Latvijas pilsonību? Ne, protams nepatīk.
Bet, ja Arēnu Rīga piepilda pilnu līdz pēdējai vietai precīzi ar 6862 sirmgalvjiem, kuriem tūlīt atņems pensiju piemaksas, hokeja laukuma vidū iznāk divi potenciālie jaunpilsoņi, kuru ienākumu legalitāte skrupulozi ir pārbaudīta, un tagad liek izvēlēties - vai nu visiem klātesošajiem saglabā uz gadu piemaksas un šie divi PAR NOPELNIEM LATVIJAS LABĀ saņem pilsonību kā jebkurš centīgs tirliņš no basketbola laukuma, vai arī visi var iet di..llēs - lepni, neatkarīgi un nabagi.
Es nedomāju, ka "aizsūtīt bekot" tos divus ar tiem diviem miljoniem ir racionāli.
Turklāt - vai Latvijas, kura kanibalistiski izrīkojas ar saviem ļaudīm, pilsonība ŠOBRĪD tiešam ir tik ļoti vērtīgāka par Melnkalnes pilsonību, kuru varēja pavisam nesen iegūt par 1/2 miljonu eiro?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Andrim2 11.03.2011 09:13
Bet tomēr. Jauka Jums ir prasme ar copy-paste, kā jau vienmēr. Bet pasakiet tomēr konkrēti: Ko Jūs domājat par domu, ka par miljonu eiro vajag tirgot Latvijas pilsonību? Līdz tam Jūs kaut kā vēl neesat nonācis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 10.03.2011 23:46
Māris 10.03.2011 23:24 ... Nevajag domāt,ka šai tautai ir baigi garie nervi un bezgalīga pacietība!
-----------
Es pat esmu pārliecināts, ka pašreizējo kliķi nometīs vistuvākajā laikā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris 10.03.2011 23:24
Papriecājies gan kamēr vēl vari. Ilgi jau vairs nebūs jābauda priekus. Nevajag domāt,ka šai tautai ir baigi garie nervi un bezgalīga pacietība!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 10.03.2011 23:17
Māris>Andris_2 10.03.2011 22:59 ...redzam arī to,ka visādi ... šo tautu uzskata par idiotiem,kuru var kāst un čakarēt!
------------------------
No sirds priecājos, ka Jūs pareizi vērtējat pašreizējās kliķes darbību!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

blop 10.03.2011 23:10
Why would anyone want to pay so much for Latvian (or any other country's) citizenship? What special privileges worth 10 million euros do you get from it?

5278633172 71b63f7fe4
KomentētājsMāris>Andris_2 10.03.2011 22:59
Jūs acīmredzot esat viens no Šlesera zēniem, mums būtu jāsaprot kas -- ka Jūs uzskatāt, ka vajag tirgot Latvijas pilsonību?
Mēs redzam ne tikai to vien! Diemžēl redzam arī to,ka visādi šleserkloni šo tautu uzskata par idiotiem,kuru var kāst un čakarēt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mg 10.03.2011 22:58
Neapšaubot to, ka šis priekšlikums ir nekorekts un to, ka ideja savākt kaut tikai 100 pilsonības gribētāju ir nereāla, ja netiek mainīts pilsonības likums, kas ļautu dubultpilsonību visiem, tad tomēr es no žurnālistiem gribētu sagaidīt, lai viņi pameklē, kam tad ir piešķirta Latvijas pilsonība par īpašiem nopelniem, un, lai salīdzina – vai 1 miljona dāvinājums būtu tāds īpašs nopelns, lai rosinātu dāvinātājam piešķirt pilsonību par īpašiem nopelniem, vai tomēr tas ir nieks, salīdzinot, piemēram, ar spēlēšanu valsts futbola izlasē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 10.03.2011 21:49
Kārlis Streips > Andrim2 10.03.2011 21:29 ....ka Jūs acīmredzot esat viens no...
-------------------------
Mjā... nākas secināt, ka dažam labam līdz ar citu te arī "acīmredzēšana" ir otrāda/citāda.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edge 10.03.2011 21:42
''Bet pat starpu dzirdēju ziņu, kas lika kārtējo reizi saprast, cik ļoti, ļoti zemu ir nogrimuši atsevišķi mūsu valsts politikāņi. '' -
Starp citu, tā grimšanas sērga jau visu pasauli pārņēmusi. Īpaši ''uzjautrina'' demokrātijas citadelē notiekošais - līdz kura līmenism ''bāleliņiem'' vēl augt un augt (t.i. krist vēl ilgi). Spriediet intelektuāļi - un smejieties,kamēr vēl 'Tea party' filiāli Ainārs kopā ar Sāru un Mišelu arī Rīgā nav atklājuši.
Michele Bachmann bumps Sarah Palin as Tea Party Queen
(..)
Bachmann made it clear that she hopes President Obama holds the office for one term. She stood behind her specious charge that his administration is a "gangster government" that has taken actions that are "corrupt, thoroughly corrupt." Bachmann has also dabbled in the offensive Obama-is-a-secret-Muslim-and-noncitizen nonsense. Something Palin, to her credit, has refused to do.'' http://voices.washingtonpost.com/postpartisan/2011/03/michel...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris>Andris_2 10.03.2011 21:37
Izrādās, ka Latvijā tomēr ir tikai viena un patiesi šausmīga problēma - Šlesers, kurš gan cits.

Un tā ir balta patiesība! Klāt vēl Šķēle,Kalvītis,Slakteris,Godmanis...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Andrim2 10.03.2011 21:29
Priecājos, ka Jūs jūtaties tik mīļi, bet no Jūsu rakstītā ārpus tā, ka Jūs acīmredzot esat viens no Šlesera zēniem, mums būtu jāsaprot kas -- ka Jūs uzskatāt, ka vajag tirgot Latvijas pilsonību?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 10.03.2011 21:26
Patiesi neesmu vīlies!!!
Nu nevarēja būt tā, ka Šlesers kaut ko pasaka, bet Streips būtu palaidis garām iespēju to apzelēt.
Cik pasaule ir stabila un paredzama - un tādēļ mīļa un jauka!

Paldies Šleseram!
Šodien tik daudzi ierūsējuši un iepelējuši mūdži izkustējās kopoties "progresīvās cilvēces un visu darba ļaužu" vienotā sašutumā.
Izrādās, ka Latvijā tomēr ir tikai viena un patiesi šausmīga problēma - Šlesers, kurš gan cits.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris 10.03.2011 20:28
Jāizsola Šlesers pa daļām. Tā sanāks vairāk nopelnīt,nekā par vienu veselu.
Otrs labs variants ir--Lai Šlesers ar savu Inesi štancē sīkos un tirgo uz ārzemēm priekš valsts kases.

Es gribētu zināt,cik daudz Šlesers pats no savas kabatas ir gatavs segt visus valsts parādus?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips