Atslēgvārdi:

Pēcvēlēšanu skurbums 12

Nedaudz žēl, ka tas ir beidzies. Man šī likās vissmieklīgākā un visdīvainākā priekšvēlēšanu kampaņa atjaunotās Latvijas vēsturē un paldies te jāsaka PLL un Pēdējai Partijai. Ar nostaļģiju atcerēšos jautros mirkļus, ko pavadīju, sekojot līdzi PLL videoreklāmām, Šlesera gājieniem uz puķu tirdziņu un sapņiem par avčarku, un lasot PLL avīzi ar noderīgiem padomiem nākotnei. Tagad vismaz zinu, ko kabalā apzīmē ar skaitli 8. Un ka Šlesera kundzei beidzot būs iespēja pabūt kopā ar vīru, kurš vienmēr tik pa darbiem, tik pa darbiem.

Iesaki citiem:

Jā, atzīstu - nevaru noturēties nepatīksmināties par PLL zaudējumu. Uzskatu to par īstenu Dieva sodu, ka viņi ir tikuši jaunajā Saeimā ar tik mazu pārsvaru, un tagad ierindas deputātu lomās būs jāiejūtas AŠ2 un Ulmanim.

Tai pat laikā nespēju dalīt milzīgo eiforiju attiecībā uz Vienotības uzvaru, neskatoties uz to, ka pēc sava sastāva šī būs profesionālākā Saeima valsts vēsturē. Lai piespiestu vēlētājus vēlēt par sevi, Vienotība izspēlēja gan ļaunuma ass kārti (ja nebalsosiet par Vienotību, tad atnāks AŠ2 un visu nozags), gan sarkano kārti (tūlīt, tūlīt SC pārņems varu, apturiet viņus). Cilvēki ir balsojuši, un valda pat zināms pacēlums, kas pirms ziemas depresīvajiem mēnešiem, kad parasti palielinās pašnāvību skaits, tomēr ir labi. Starptautiskie mediji sveic Latvijas tautu ar to, ka tā ir izvēlējušies pragmatisku, tomēr drastisku mēru ieviešanu nākotnes labā. Bet latvieši ir kā pingvīni. Kā Raiņa lauztās priedes. Kā īsteni cietēji, kas cietuši 700 gadus. Un tagad Vienotības saukļu iedrošināti ir gatavi ciest vēl.

Pareizi, pareizi, nebija jau arī nekādas citas izvēles. Tomēr balsošanas dienā vēlētājs aizmirsa to, ka Vienotības plāns ir paaugstināt nekustamā īpašuma nodokli nevis villām un tukšajiem spekulantu dzīvokļiem, bet visiem un ikvienam. Ka Vienotības plānā ir paaugstināt IIN/PVN likmi, nevis ieviest progresīvo nodokļu sistēmu. Ka Vienotība nespēj un patiesībā nemaz nevēlas reāli samazināt valsts pārvaldes izmaksas. Baidos, ka valsts funkciju audits iegūs tieši tikpat lielu ietekmi uz valsts nākotni, kā Valsts Kontroles skandalozie auditi. T.i., nekādu.

Es gribētu, lai šī būtu valdība, kas beidzot spertu soli un samazinātu etnisko spriedzi valstī, atdodot daļu varas nevis oligarha partijai, bet Saskaņas Centram. Jā, viņu profesionālais sastāvs ir apšaubāms. Tomēr cik ilgi mēs tēlosim, ka valstī nav krievu? Ka krieviem ir vienalga, kas ir Saeimā un valdībā? SC vēlētāji beidzot ir pelnījuši redzēt sevis iebalsotos parlamentāriešus valdībā. SC manā prātā ir idejas partija - tajā daudzi ir ielikuši to, par ko sapņo, bet tā nav tas. Ideju par sociāldemokrātisku virzienu, latviešu un krievu apvienošanu zem viena jumta. Protams, ka ir jau tagad skaidrs, kāpēc SC nekļūs par šīs valdības sastāvdaļu. Baidos, ka tad mums par to būs smagi jāmaksā jau nākamajās vēlēšanās, vai gadījumā, ja jaunā koalīcija izdzīvos vidējo koalīcijas dzīves ilgumu (1,5 gadi), par to smagi samaksās Vienotība.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (12) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

linda. 11.10.2010 10:41
stalinam ->grūti pateikt, uz ko oligarhiem šajā valstī ir vai nav ietekme un neesmu naiva, lai domātu, ka SC ir tautas masu partija, kas aizstāv strādnieku šķiras intereses. Tomēr SC no ZZS atšķiras ar to, ka pēdējiem aiz muguras stāv visiem zināms oligarhs. SC-domājams, vairāki dažāda apmēra netīri biznesmeņi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins-autorei. 06.10.2010 16:08
Tātad oligarhiem nav nekādas ietekmes uz SC? Tā ir tā teikt tautas masu partija?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 05.10.2010 12:40
Vienotība ir ļoti kutelīgā situācijā. Lielas ir uz viņiem liktās cerības, un tikpat liela var izrādīties vilšanās. Un tad "cemme" būs tāda, ka varam arī ārkārtas vēlēšanas piedzīvot. Un vilšanās, visticamāk, būs. TB/LNNK ir bijuši visās koalīcijās, tāpat arī ZZS. Un nekādi "reņģu ēdāju" aizstāvji nav ne vieni, ne otri. Ja jostas būs jāsavelk, tad tās savilks uz tievajiem vēderiem, ne resnajiem. Kad pirms vēlēšanām apvaicājos pāris partijām, kā būs ar to progresīvo ienākuma nodokli, tad ZZS atbildēja, ka to rēķinās no algas, bet V neatbildēja nemaz. Un "no algas" latviski nozīmē to, ka daļa to izmanīsies apiet, formāli strādājot vairākās vietās ar nelielām algām, bet ienākumus no kapitāla un spekulācijām vispār neaiztiks. Es labprātāk pārī ar V redzētu sociāldemokrātiskāk iekrāsotos SC nevis lielkapitāla aizstāvjus TB/LNNK/ZZS. Gribētos, lai tie ziemas grūtumi tiek sadalīti tā vienlīdzīgāk uz visiem. Un visas tās SC nacionālās nostājas ir būtiskas Saeimā (kur viņi jau ir un mazāk nepaliks arī pēc netikšanas valdībā), bet MK galvenās problēmas būs ekonomika, un tur SC ne ar ko nav sliktāks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

cha-cha>clash 05.10.2010 12:26
Vēlēšanu rezultāti visumā arī mani apmierina. Tas, ka PLL zaudēja, neskatoties uz neiedomājami lielo resursu tēriņu, ir simptomatiski. Nu neiet cauri vairs vienkārša plātīšanās.
Satrauc tas, ka Vienotība, neskatoties uz priekšvēlēšanu solījumiem, jau tagad, vēl nesagaidījuši Valsts Prezidenta uzaicinājumu viņu pārstāvim veidot valdību, sāk koķetēšanu ar SC. Un nav taisnība "jumoram". Paņem pirkstiņu nešķīstais, paņem - un tūlīt arī grābstās pēc visas rokas. Un ar to solījumu pildīšanu ir tā kā ir. Lai tos nepildītu var atrast simtiem atrunu, sākot ar vienkāršiem reāliem apstākļiem un beidzot ar tiem "neliešiem" aizdevējiem. TIKAI - ja es no kāda aizņemos naudu, tad ne es - aizņēmējies, bet viņš - aizdevējs, diktē spēles noteikumus. Un tāpat būs ar politiskā atbalsta aizņemšanos.
Lai cik tas nepatīkami arī nebūtu, bet šķiet nevienam Latvijā nav reāla plāna makroekonomikas uzlabošanai. Tas ko piedāvāja PLL ir pupu mizas. Jo vispirms jau pašiem šī plāna piedāvātājiem būtu jāsakārto savas lietas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 05.10.2010 10:51
Citos portālos spēlējas ar tautas parunām- piemēram"Iedod velnam pirkstiņu, viņš paņems visu roku". Nu ja, bet kas teicis, ka ministra vietas piedāvāšana SC pārstāvim būtu pirkstiņa atdošana?
Man šķiet, tā būtu turēšana pie pirkstiņa,pie solījumiem,ka viņiem ir risinājumi visiem dzīves gadījumiem, ka viņi nemīl neprofesionalitāti un strādās godīgi! Ja tā nebūs? Vai pirmā reize, kad posteņi mainās?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Clash>cha-cha 05.10.2010 10:17
Esmu apmierināts ar rezultātiem, vienīgi apbēdināja, ka PLL vispār iekļuva Saeimā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

cha-cha 05.10.2010 09:23
Nu, ko, mīlīši! Vaimanas sākās! Vieniem ievēlētā Saeima ir pārāk krieviska, otriem - pārāk mērena utl. Šķiet, ka pilnīgi apmierināto nav, vai ir ļoti maz. Frančiem, kad kaut kas iet grīstē, ir teiciens - meklējiet sievieti! Latviešiem savukārt - divi runči vienā maisā nesadzīvo!
Šķiet, ka būs taisnība komentētājiem, kas paredz ievēlētajā Saeimā nevis saskaņu, bet gan ķīviņus. Un ne tikai ekonomisko jautājumu dēļ. Bet - katrai tautai ir tāds valdnieks(i), kādu tā pelnījusi. Un arī šoreiz būs jāpacieš gan etniskās, gan citas nesaskaņas. Cik ilgi? To šķiet pat Finks nepateiktu. Jo ļaužu spējas sagādāt sev dzīvē sarežģījumus un nepatikšanas ir bezgalīgas. It kā cilvēka vidējais dzīves ilgums nebūtu ~70 gadi un it kā dzīves laikā sagrābto varētu paņemt aizsaules dzīvei (ja tāda ir!).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Clash 05.10.2010 08:58
Progresīvais nodoklis var būt neefektīgs, jo nav daudz algu kur šo progresivitāti varētu piemērot. Par nekustamo īpašumu nodokli - man atnāca rēķins par 8 ha lauku zemi un māju Latgalē - "baigais" rēķins - 0,22 santīmi. Tas ir nodoklis? Tā aploksne maksāja dārgāk. Minimālais tāpat jāmaksā 5,-lati. Nezinu par Jūrmalām utt., jādomā kā adekvāti šo nodokli aprēķināt dažādās vietās, bet domāju par savu īpašmu Latgalē es būtu gatavs samaksāt pat 30,-latus. Nekustamā īpašuma nodoklis ir neizbēgams, to nevar noslēpt, īpašums vai nu ir - vai nav. To var visefektīgāk administrēt un iekasēt, tas liecina par reālo persona labklājību. No darbaspēka jāņem nost nodoķļi, lai darbaspēks neizmaksātu dārgi, visi patēriņi un nekustamie īapšumi var būt ar lielākām likmēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

otra puse 04.10.2010 22:47
"SC manā prātā ir idejas partija - tajā daudzi ir ielikuši to, par ko sapņo"

Staļins arī noteikti sapņoja. Nu, vismaz Hruščovs noteikti. Jebkurā gadījumā tas ir tikai emocionāla rekstura arguments, bet reāli SC savu "sociāldemokrātismu" ir apliecinājuši nokorumpējot līdz galam Rīgas domi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 04.10.2010 22:03
Brīnums, ka arī kāds no Vienotības faniem un tādu nav ne mazums spēj saskatīt arī kritisku noti šajā stāstā. Diemžēl pirmā pēcvēlēšanu diena jau sniedz "pārsteigumu" - valdībā jāņem SC. Pirms vēlēšanām to gan cītīgi noliedza. Kāpēc tā jādara, nav zināms.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 04.10.2010 20:42
Pirmajās pēckara desmitgadēs Francijā un Itālijā bija līdzīga attieksme pret komunistiskajām partijām - viņi allaž saņēma ievērojamu atbalstu, bet visi normālie politiķi viņus ignorēja un valdībā neņēma. Laika gaitā tas nostrādāja - "kominternes" noskaņojumu vietā šajā partijā sākās normāls "eirokomunisms".

Saskaņas Centrs (lai gan, protams, dažas viņu idejas ir populāras) tomēr vēl nav pāraudzis destruktīvisma stadiju. Kas liecina par destruktīvismu: PSRS okupācijas laiku štampi viņu retorikā - "Lielais Tēvijas karš", "Uzvaras diena", "karavīri-atbrīvotāji", 13.oktobra atzīmēšana, kad Rīgā nomainījās okupantu režīms. Labi vēl, ka nesvin 1.jūliju.

Mūsdienu Krievijas agresijas atbalstīšana - Aleksandra Mirska tikšanās ar Dienvidosetijas vadoņiem īsi pēc tam, kad viņi bija veikuši etniskās tīrīšanas pret gruzīniem. Un ko Latvijas krieviem ļaunu nodarījis Dž.Dudajevs, ka ir jāpārdēvē viņa vārdā nosauktā gatve? Vai tomēr vainojams pataloģisks krievu šovinistu naids pret "kaukāziešiem"? Balsojums par Latvijas līdzdalību Afganistānā - tieši tas pats: Krievijas interešu aizstāvēšana uz Latvijas drošības rēķina.

Mani īpaši nesatrauktu diskusijas par valodu lietošanu publiskā jomā, par skolu sistēmu - tie ir etniskai identitātes politikai normāli jautājumi (kaut ko līdzīgu varu iedomāties arī, teiksim, spāņu minoritātei ASV dienvidu štatos un jebkur citur, kur līdzās dzīvo dažādu tautību cilvēki). Bet ļaut, lai valsts politiku noteiktu boļševiki, Marksa Kapitāla cienītāji (tādi bija SC "ēnu kabineta" locekļu vidū), draudētāji ar Biškeku ... vai mums nav žēl savas demokrātiskās sistēmas; vai esam gatavi kā Hindenburgs 1933.gadā to atdot šādās rokās??

Secinājums: IR vajadzīga lustrācija (vienalga - de-nacifikācija, de-boļševizācija, de-šovinizācija) - kamēr vadošus amatus šajā partijā ieņem Sergejs Zaļetajevs, Alfrēds Rubiks un citi vadoši interfrontisti, nedomāju, ka viņi ir nopietni gatavi vadīt valsti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 04.10.2010 17:58
SC muļķīgi darīja bučojoties ar Krieviju, runājot par valsts valodas un pilsonības jautājumu un turot sevī rubiku. Ja tā visa nebūtu, viņiem būtu vairāk balsu (krievi šā vai tā balsotu par viņiem) un viņiem būtu viegli iekļūt valdībā. Tagad varbūt aizies gar degunu.

Saistītie raksti

www.miomilo.lv miomilo.lv

Citi autora darbi