Atslēgvārdi:

Pateiksim, pateiksim ... bet kaut kad vēlāk 16

Labrīt, lasītāji!

Informācija par ļaudīm, kuri sameta naudiņu, lai ofšora uzņēmums varētu nopirkt laikrakstu Diena, tiks atklāta pēc pāris nedēļām. Dati par aviokompānijas airBaltic finanšu stāvokli ir pietiekami satraucoši, lai uzņēmuma vadītājs un eksklusīvā ne-amatpersonas statusa baudītājs Fliks vakar dietu uz Ministru kabinetu, lai aiz slēgtām durvīm par tiem vaidētu, bet sabiedrībai tie taps zināmi ... augustā. Savukārt pensionāriem patlaban klājas drebēt un trīcēt, jo it kā Starptautiskais Valūtas fonds ir pieprasījis pensiju samazināšanu ... bet droši mēs to nevaram zināt, jo vēstule no SVF skaitās noslēpums.

Iesaki citiem:

Kāpēc, kādēļ un kamdēļ? Kādreizējais augsti stāvošais Dienas darbinieks Aleksandrs Tralmaks pilnīgi noteikti zina, ka laikraksta reputāciju grauj katra stunda un katra diena, kuras laikā viņš lakstojas ap sava darījuma finansētājiem. Taču, kā šodien ziņoja laikraksts, "vēl jāpaiet vairākām nedēļām, kamēr varēšot publiskot fondā ieguldījušo personu vārdus." Vai dieniņ, cik ļoti kautrīgas acīmredzot ir šīs "fondā ieguldījušās personas"! Man kolēģu Dienā ir vienkārši žēl. Noteikti nav viegli strādāt, ja katru brīdi ir aizdomas, ka pa augšām notiek šeptēšanās. Kā rakstīju vakar, man nav pamata apgalvot, ka tik tiešām tā ir šeptēšanās, bet te nākas kārtējo reizi uzdot jautājumu, kurš mūsu politkorumpekonomiskajā vidē tiek aizmirsts atkal un atkal: Kā tas izskatās? Un, kā jau parasti, atbilde uz šo jautājumu ir: Visai šmucīgi.

Kas attiecas uz airBaltic, nebūtu jau nekāda iemesla, kāpēc sabiedrībai par tā finansēm būtu jāzina ātrāk, nevis vēlāk, ja vien nebūtu tas apstāklis, ka, pirmkārt, valstij šajā uzņēmumā joprojām pieder ievērojama daļa un, otrkārt, tas ir tas viens uzņēmums, ap kuru valsts Satiksmes ministrijas personā ir luncinājusies un laizījusies tik ļoti, ka mīlas skurbulī pret Bertoltu Fliku tā ir atļāvusies aizmirst gan par konkurences noteikumiem, gan arī par likumu, kas saistās ar valsts amatpersonām. Pagājušajā nedēļā es pats biju airBaltic klients. Propelleru lidmašīnā (21. gadsimtā -- ?!), kurā, man iekāpjot, man paredzētajā vietā kāds jau sēdēja. Un tik tiešām šim kādam bija iekāpšanas karte ar to pašu numuru, kāds bija iedots man. Tā kaut ko nudien es savā garajā mūžā piedzīvoju pašu, pašu pirmo reizi. Salonā notika visai liela bīdīšanās un pārgrupēšanās, jo es nebiju vienīgais, kuram kāds bija paredzējis ne to vietu. Grupai ļaužu, kuri, iespējams, devās uz Raimonda Paula protežēto krievu pasākumu Jūrmalā, nācās vieniem sēdēt te, bet citiem atkal -- tur, lai arī viņi bija pasūtījuši biļetes kopā. Šķiet, nesen Fliks kādā avīzē stāstīja, ka Latvijā dzīvojošo airBaltic klientu skaits ir sarucis līdz kādiem 17 procentiem, visi pārējie ir ārzemnieki. Gribas domāt, ka ekonomiskā krīze nav vienīgais iemesls, kāpēc tas tā ir. Vienīgā nelaime -- minētā mīlestības afēra starp Fliku un Šleseru no Rīgas ir aizdzinusi gandrīz visas iespējamās alternatīvas. Un tieši tāpēc sabiedrībai ir visas tiesības un interese to zināt, ja Latvijas galvenā aviolīnija tuvojas kraham.

Un vēl pensionāri. Šodien Latvijas Avīzē ir plašs materiāls par to, ka SVF it kā ir atsūtījis vēstuli, kurā stingri pieprasīta pensiju samazināšana, jo fonds neticot, ka mūsu politikāņi ar Dombrovski priekšgalā tiešām ir spējīgi arī nākamgad valsts budžetu samazināt par 500 miljoniem latu. Raugoties, kā ir veicies ar pārvaldes struktūras "reformēšanu," šīs šaubas ir gluži saprotamas, taču te ir cita lieta. Valdošie politikāņi rīkojas pa vecai modei -- vēstules saturs, tā vēsta laikraksts "visu laiku tiek turēts zem slepenības plīvura." Un sākas mūsu "elitei" tipiskais trādirīdi -- Repše saka, ka par to jārunā labklājības ministram, labklājības ministrs gaiņājas, ka viņš neko nezina u.tml. Varbūt valdošie cenšas sabiedrību netracināt. Kā nekā, šajās dienās mēs arī esam uzzinājuši, ka jāslimo ir fiksi un tagad, jo rudenī acīmredzot visas slimnīcas pēc kārtas vienkārši tiks klapētas ciet. Ja nu vēl izrādīsies, ka pensionāriem nāksies grūti nopelnītās un jau tā visnotaļ plicinātās pensijas griezt vēl tālāk? Taču tas tomēr nav arguments. Ja SVF vēlas pensiju griešanu, tad lai valdība mums skaidri to pasaka. Vēl jo vairāk, ja tā ir apņēmusies darīt visu iespējamo, lai pensiju griešana nebūtu nepieciešama. Un to, lūk, ne tikai var darīt, bet tas ir jādara atklātībā. Lai sabiedrība redz, ar ko nodarbojas tās vēlētie pārstāvji. Lai sabiedrība zina, kādas attiecības šie pārstāvji ir veidojuši ar starptautiskajiem aizdevējiem. Lai tiek skaidri paskaidrots, kāpēc pensijām ir jāsamazinās. Ja tām ir jāsamazinās...

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (16) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Clash 23.07.2009 12:44
Pats interesantākais ir tas, ka viss, kas notiek ar SVF, ir slepens, bet neskatoties uz to, valdošo partiju politiķi visu laiku izplata baumas, kas tad īsti tiek runāts ar SVF. Tiek dotas puspatiesības, ka tiek prasīts pensiju samazināšana, lai gan tiek prasīta sociālā budžeta pārstrukturizēšana, ka nevienlīdzīgi ir lineāri griest pensijas un vēl vairāk atņemt tās strādājošiem pensionāriem. Viss tiek pasniegts tā,ka mēs jau neko, viņi prasa vēl un mēs to pildām, bet pildām ne tā kā to prasa, bet lai to slēptu tiek izplatīta puspatiesība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tā nogalina Latviju 23.07.2009 11:47
Tā nogalina Latviju http://www.aisbergs.lv/?p=9738#more-9738

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Teatris 22.07.2009 22:13
Starp citu filmas nosaukums buus vienkarsi super -
"Capitalism: A Love Story"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Teatris 22.07.2009 19:54
Domaju Karlis zin Amerikaa popularo rezisoru, un protams arii busa niideju - Michael Moore...

Vins paslaik taisa filmu par teiksim taa - valsts nozagsanu...

Un prezentejot toposo filmu ienirdza par bankaam ("kam klajaas gruti")- ar mazu kastiti ludza visiem visiem taam ziedot uz attiecigo nummuru un kontu...

Vina filma buus par to - taa vietaa lai glabtu Amerikanus (Tautu) tapat kaa Latvijaa, masveidaa tika glabtas Bankas (un citas lietas) no nodoklju maksataju naudas..

Es neesmu ekonomists bet ne idiots, padomajiet pasi, - naudas nav..., "treknie" gadi pagajusi, naudas nav... atlaidisim tukstosus, samazinasim tik un tik tam un tam, bet ES ieskaitiis Mums 1.2 miljardus eiro, SVF arii ieskaitiis, bet naudas arii tad nebuus daudz, pensijas samazinasim, slimnicas slegsim, arii pec gada eiropa un SVF naudu iedos, bet naudas tik un taa nebuus arii tad, budzeets buus tik un taa "gandriz tukss"
...

Secinajumus pasi izdariet katrs par so valsti un kas seit notiek un notiks..

Tajaaa pasaa laikaa Mees varam lasiit - Kargins un otrs cilveks sanem ik menesi 200tk LS, septini izredzetie Parex bankas darboni sanema kadu laiku 150tk/menesii, Pasreizejais Parex bankas prezidents vai kas vins tur skaitaas sanem 12tk/menesii, krize? Naudas nav?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dungotājs 22.07.2009 17:04
"Problēmas ir tikai nesasniegto cerību adekvātumā...."

Jā, lēnām plūst Dona,
un tās nestie līķi pelēkie,
melni Baltijas jūru nekad nesasniedz.

Atvainojos nevienam, ka Melno jūru sajaucu ar Baltijas jūru. Taču tādi šie laiki un tāds tas prāts. Laiks, Kārli, vairs par neko neuztraukties.

Viss būs labi,
ja arī valsts aiziet
adekvāti nesasniegusi
mūsu cerības.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > Arāja 22.07.2009 13:22
Īsti nesaprotu, vai man Jūs sarkastiski apsveikt vai izteikt nožēlu, ka jūsu acis rāda "...valsts ...nav normāla...sabiedrība kopumā ... aprobežota...".
Manas acis rāda, ka pasaule kopumā un jebkura sabiedrība konkrēti vienmēr ir pareiza un racionāla. Kā lēnas un varenas upes - dēļ dažādiem pazemes iežiem un laika apstākļiem šad tad pamaina savu gājumu, šad tad nograuj kādu krastu, šad tad kādu brīdi aizdambējas dēļ piesārņojuma un galvenais - vislielāko postu sadara tad, kad kādam ienāk prātā, ka viņš var mainīt tas plūdumu. Bet pat to vislielāko karstgalvju izprovocēto postu upe agri vai vēlu pārvar un 100% racionāli un pareizi iet savu ceļu.
Latvijā šobrīd nav sliktāk kā 10 gadus atpakaļ, kā 20 gadus atpakaļ, kā 30 gadus atpakaļ... Latvijā ir gan sliktāk, kā bija pilnīgi nepamatoti sasolījuši dažādi gan stulbi, gan arī nelietīgi utopisti. Latvijā, protams, vēl nav tik labi kā citur, no kurienes saradušies visādi balamutes un auro "padod šurp visu un tagad kā es no bērnības biju pieradis!!!". Visam šajā pasaulē savs laiks un sava kartība.
Protams, ka tieši šobrīd ir palicis gauži sliktāk tiem, kas tukšsolījumu pasakām un "tūlīt šurp" bļāvējiem bija noticējusi.
Problēmas ir tikai nesasniegto cerību adekvātumā. Rimtā un pozitīvā upes plūdumā kopumā problēmu nav. Jābūt apveltītam tikai ar ļoti ļaunām vai melnām acīm, lai to nepamanītu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Arāja - Andris_2 22.07.2009 12:50
Katram savas acis un katrs izvēlas savu mediju. Tāpēc jau tāda kārtība saucas brīva valsts, brīva prese un katram brīva izvēle.

Jūs to Burkovska citēto teicienu mierīgi varat attiecināt uz sevi - neesat jau izņēmums un arī uz pasauli skatāties savām acīm. Un es nekad uz pasauli nevēlētos skatīties Jūsu acīm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > Arāja 22.07.2009 12:46
Šorīt "Kā labāk dzīvot" atkārtojumā H.Burkovskis teica - "Mēs redzam pasauli nevis tādu, kāda tā ir, bet tā, kā uz to skatāmies".
Un tieši tāpēc man ir derdzīgi lasīt i Dienu, i Jūs, jo mums ir dažādas acis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Arāja - Lietussargs 22.07.2009 12:41
Jā, tā nu reiz ir mūsu valsts lielākā traģēdija - mēs smīkņājam un par naiviem saucam principus, kas pašsaprotami ir ikvienā normālā valstī un sabiedrībā. Bet mūsu valsts jau nav normāla un sabiedrība kopumā diemžēl diezgan aprobežota, un to ļoti labi prot izmantot ierausēji un vienkārši ņirgas. Un tāpēc mēs esam tieši tādā grāvī, kādā esam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > Lietussargam 22.07.2009 12:35
...pašam medijam ir jābūt ti8k skaidram kā kristālam..."
atļaušos sirsnīgi pasmaidīt...
--------------------------------------
Nu nevajag, nevajag smieties par sirsnību (kaut arī vientiesīgu). Viņi tiešam tic tas savas Dienas kristāltīrībai un lai jau tā būtu. Un ir jau arī tas taisnība, ja iedomājoties par teicienu "skaidram kā kristālam" paturam prātā arī tik cilvēcisko "sava k..ka nesmird". No pašiem pirmsākumiem, kad visai pārējai sabiedrībai nācās viebt degunus dēļ aroma no Dienas prihvatizācijas, viņi paši ir stāvējuši ar muguru pret šādā čupiņām un jutušies kristāltīri. Pilnīgi patiesi savā pārliecībā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 22.07.2009 12:17
Par šiem Arājas vārdiem :
"...lai pildītu profesionālos pienākumus un kritisku aci analizētu amatpersonu rīcību un valstī notiekošos procesus, pašam medijam ir jābūt ti8k skaidram kā kristālam..."
atļaušos sirsnīgi pasmaidīt. Kāpēc? Nu nav taču te ar pirkstu neviens taisīts, lai zinātu, ka tā nav taisnība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jazz57 22.07.2009 12:10
Priekš Adolfo.Tie propelleri ir tie,kuri griežas ātrāk par skaņu,jeb turboventilatori ar atsegto rotoru.Viņus neieviesa senāk jo materiāli nevar'ja turēt kavitāciju un juka ārā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Arāja - Andris_1 22.07.2009 11:57
Es strādāju starptautiska programmēšanas uzņēmuma filiālē. Un mani galīgi nesatrauc, kam ir lielākie īpašnieki/akcionāri vai jebkāda "šeptēšanās pa augšām"
******************

Varbūt programmētājiem patiesi ir vienalga, pie kāda saimnieka viņi strādā, taču žurnālistiem tas nav un nevar būt vienalga, jo, lai pildītu profesionālos pienākumus un kritisku aci analizētu amatpersonu rīcību un valstī notiekošos procesus, pašam medijam ir jābūt ti8k skaidram kā kristālam. Īpašnieki un finansētāji ir jāzina. Tas atvieglo žurnālistu darbu un žurnālistiem nevar pārmest, ka paši nezina, kā labā strādā.
Man žēl, ka vēl joprojām mūsu valstī sabiedrība neizprot žurnālistikas pamatprincipus. Vienā citā patiesi demokrātiskā valstī arī Dienas lasītāji prasītu atklātību no avīzes īpašnieka.

Un ne ar kādām sazvērestības teorijām te vispār nav nekāda sakara.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_1 22.07.2009 11:46
>>> Vai dieniņ, cik ļoti kautrīgas acīmredzot ir šīs "fondā ieguldījušās personas"! Man kolēģu Dienā ir vienkārši žēl. Noteikti nav viegli strādāt, ja katru brīdi ir aizdomas, ka pa augšām notiek šeptēšanās.
=================
Es strādāju starptautiska programmēšanas uzņēmuma filiālē. Un mani galīgi nesatrauc, kam ir lielākie īpašnieki/akcionāri vai jebkāda "šeptēšanās pa augšām" (t.i. korporācijas komunicēšanās ar sabiedrību, finansu datu publicēšana, darījumi ar mātes uzņēmuma akcijām, utml.)

Vienkārši - katram ir jādara savs darbs. Programmētājiem ir jāprogrammē, žurnālistiem pēc labākās sirdsapziņas jāizpēta stāsti, ko viņi drukās savā avīzē un investoriem ir jāatbild par to, lai uzņēmums varētu tālākā perspektīvā stabili attīstīties.

Ja nu vienīgi K.Streips ir noticējis kaut kādai "New World Order" sazvērestību teorijai par rozenkreiciešiem/saeintologiem/cionistiem/masonu ložām, kas grib kontrolēt visu pasauli un tagad ir savus netīros taustekļus izstiepuši pret mūsu zemes preses brīvības simbolu un Bonnier AB svēto tradīciju nesēju laikrakstu. Man ir daudz vienkāršāks skaidrojums - nekādi "Aģenti 009" te neuzdarbojas, bet ikviens investors vēlas nopelnīt. Un laikraksta gadījumā nekādi nevar būt investora interesēs mazināt laikraksta reputāciju vai tirgus vērtību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza 22.07.2009 11:34
skaidrs, ka pensijas jāsamazina - lai būtu nauda, ko glābt komercbankas un izmaksāt Flikam viņam pienākošos 29,000 LVL mēnesī ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Adolfo 22.07.2009 11:11
Visu cieņu Kārlim, tikai viena piezīme:
tieši tagad, 21.gs, aviācija nopietni apsver atgriešanos pie propeleru motoriem (plusi - lielāks vilcējspēks, zemāks degvielas patēriņš). Arī jaunās BT lidmašīnas ir Dash 400 turbopropi.

Interesanti fakti par jauno "propfan" lidmašīnu dzinēju: http://www.flightglobal.com/articles/2007/06/12/214519/green...

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips