Atslēgvārdi:

Pasaule pierāda Džordža Buša nepopularitāti -- balsojums internetā 10

Labrīt, lasītāji!

Gribat redzēt, cik ļoti pasaulei ir apnicis ASV prezidents Džordžs Bušs? Žurnāls The Economist savā interneta lapā piedāvā "balsot" par, iespējams, visu laiku sliktākā ASV prezidenta pēcteci, tātad -- lasītāji var izvēlēties vai nu Dž. Buša pārstāvētās Republikāņu partijas pārstāvi senatoru Džonu Makeinu, vai arī Demokrātu partijas izvirzīto senatoru Baraku Obamu. Laikraksts piedāvā izmantot tā dēvēto "elektorālās koledžas" principu, kādu izmanto ASV. Amerikā prezidenta vēlēšanās mazāk svarīgs ir vēlētāju skaits, vairāk svarīgs ir štatu skaits, kurā kandidāts ir uzvarējis, turklāt svarīgāki ir lielākie štati, jo no tiem nāk vairāk "elektorālās koledžas" balsu. Lasītāji varbūt atcerēsies, ka 2000. gadā Bušs zaudēja vēlētāju skaita ziņā, bet nosacīti "uzvarēja" elektorālās koledžas nozīmē. The Economist tā ir sadalījis visu pasauli -- mazajai Latvijai šādā procesā ir piecas, lielajai Krievijai -- 205, bet milzīgajai Ķinai - 1990 "balsis."

Iesaki citiem:

Kādi patlaban ir rezultāti? Senatoram Barakam Obamam pasaulē ir 8114 "elektorālās koledžas" balsu. Senatoram Džonam Makeinam tādu ir ... trīs. Jā, tikai trīs, tās nāk no pundurvalstiņas Andoras. Gandrīz visur citur pasaulē nospiedošais vairākums ir par to, ka Amerikā nevajag turpināt Buša valdīšanas principus. Francijā Obamu izvēljies 91 procents balsotāju, Kanādā -- 87%, Saūda Arābijā un Indonēzijā -- pat 100 procenti balsotāju. Pie mums Latvijā -- 78 procenti par Obamu, 22 -- par Makeinu. Portālā nav pateikts, cik cilvēku ir balsojuši, proti, vai Latvijas gadījumā 78 cilvēki ir bijuši par Demokrātu partijas, bet 22 -- par Republikāņu partijas pārstāvi, vai arī balsojuši attiecīgi ir 780 un 220 cilvēku. Taču kopējais rādītājs ir absolūti nepārprotams. Pasaule vēlas redzēt Džordžu Bušu aizejam ne vien fiziskā, bet arī garīgā nozīmē. Patlaban notiekošais Volstrītā uzskatāmi demonstrē pašreizējās ASV valdības nekompetenci, un tas, protams, nav vienīgais iemesls, kāpēc tik daudz cilvēku šo prezidentu vienkārši nicina.

Žurnāla balsojumā var piedalīties ikkatrs, taču ir jāreģistrējas, un katrs cilvēks drīkst balsot tikai vienu reizi (citiem vārdiem sakot, portāls pieņems tikai vienu balsi no katras IP adreses). Portāla adrese: www.economist.com/vote2008.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (10) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 01.10.2008 04:43
Nu man jau arī ir aizdomas, ka Obama lielos vilcienos neko būtiski atšķirīgu no McCaina nepiedāvā abi viņi atbalsta Busha iesākto ārpolitiku, tikai Obama to veiksmīgāk ir nomaskējis.
Tāpēc tie kas balsos par McCainu, neko daudz nezaudēs pat tad, ja ievēlēs Obamu.
Un tomēr Obama ir simpātiskāks cilvēkiem, jo savu vēlmi pēc jauniem kariem viņš nepauž tik atklāti kā McCain.

Jebkurā no šiem abiem gadījumiem dolārs sabruks un kā brīnumlīdzeklis pret finansu krīzi tiks piedāvāts aizkulisēs izveidotā un oligarhu izlolotā Ziemeļamerikas Savienība ar jauno valūtu Amero.
Un mēs varam diskutēt par tiem sīkumiem kā vidusšķira, enerģētikas neatkarība un par to, kad labāk armijai aiziet no Irākas - tagad vai pēc mēneša...

Who cares?

Lielos vilcienos jau tas neko nemaina. Jebkurā gadījumā būs Amero un NAU vai amerikāņi to grib vai negrib. Dž Bušs senjors tam ir labus pamatus jau ielicis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jabon 01.10.2008 01:14
Bet varbūt tā ir tikai balsu iegūšanas taktika un ievēlēšanas gadījumā Obama parādīs visu sevī iekšā mītošo ļaunumu! Taču changes tomēr būs notikušas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jabon 01.10.2008 01:12
Tad ir vāks.Lai gan viņai varētu sekmēties uzturēt labas attiecības ar Krieviju, jo kā nekā (no Aļaskas puses skatoties) tepat vien ir,he. /
Runājot par middle class. Obama sola tax-cut's vidusšķirai. Ja jau tik bieži to uzsver, tad kaut kādam atvieglojuma plānam jābūt. Latvijas vidusšķiras $ < ASV vidusšķiras $. Manuprāt,protams,ka viņš ar aprēķinu pievienojās šai baznīcai. Vai tik šis nav arī nedaudz "uzfrišināts" kā ar skolu, ko viņš apmeklēja.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AK 30.09.2008 22:31
Nezinu gan - man Makeina izvēlētā viceprezidente liekas pavisam odioza persona. Un ja nu Makeins vairs nevar pildīt prezidenta pienākumus, ko tad?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 30.09.2008 19:57
Kā mēs redzam, viens no vidusšķiras ideāliem (personīga māja) pamazām kļūst grūtāk sasniedzams - tās pašas kredītu krīzes dēļ. Dž.Buša administrācijas laikā to amerikāņu skaits, kuri dzīvo privātmājās ir faktiski samazinājies. Neticu, ka tur kaut ko var grozīt prezidents - lai kurš viņš arī nebūtu. Mums jau arī Latvijā neiet spoži ar vidusšķiru un finansu sistēmas stabilitāti...

Ir vēl viens interesants materiāls - B.Obama, kurš tagad par vidusšķiru runā daudz, savulaik atradās baznīcā, kurai bija lozungs "Atteikšanās no sekošanas 'vidusšķiriskumam'" - "Disavowal of the pursuit of 'middleclassness'" Sk. http://www.msnbc.msn.com/id/17701499/page/2/ .

Protams, cilvēku nav pareizi vērtēt pēc baznīcas, kurai viņš pieder. Bet šī ir pārāk odioza iestāde - tai ir vēl daudzi citi lozungi arī: "pledge allegiance to all black leadership who espouse and embrace the Black Value System" (solu uzticību melnajai vadībai, kas pauž un piekopj Melno Vērtību Sistēmu). Interesanti, vai kādā demokrātiskā valstī augsta ranga politiķis varētu atļauties atrasties baznīcā, kura prasa uzticību "Balto Vērtību Sistēmai". Viņu uzreiz nolamātu par rasistu...

Ja nopietni, tad B.Obama, neraugoties ne uz kādiem svinīgiem solījumiem droši vien nav ņēmis par pilnu nekādu "Melno Vērtību sistēmu", un pats nav neko nepareizu par šo tēmu pateicis. Viņš toties prata šos sektanta Džeremijas Raita ļaudis izmantot savā ceļā uz varu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jabon 30.09.2008 18:15
Kā ir ar Makkeina skatu uz middle-class un Buša politikas turpināšanu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

agd 30.09.2008 16:22
Paldies Dievam, ka ASV prezidentu neizvēlas vis Ķīnā (ar 1990 "elektoriem"), bet gan ASV.

Visādi citādi - manas domas diezgan precīzi izteicis Aleksis.

(vienīgi ne par Phil Gramm, kas īstenībā ir īsts "spēka zars", tikai ar nespēju pieturēt "politnekorektus" apgalvojumus pie sevis)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> Aleksis 30.09.2008 13:12
Tā jau ir, ka ASV ārpolitika dod papildus drošības sajūtu Latvijai un citām valstīm ap Krieviju un tāpēc cilvēki tiecās balsot un atbalstīt McCainu.
Arī Izraēla stingri atbalsta un virza McCainu, jo viņu visvieglāk izmantot cīņā pret saviem vēsturiskajiem ienaidniekiem, no kuriem viena ir Irāna, kas piegādā naftu arī Eiropai.

Manuprāt kara briesmas no Krievijas nav vienīgā problēma pret kuru pasaule izjūt. Otra problēma ir ASV monetārā politika, kas neizbēgami veda uz šo finansu krīzi. Te intervija ar Ron Paul šī gada sākumā, kurā tika pieminēta šī dolāra krīzes iespējamība, kreditēšanas riski mājokļu problēmas http://video.google.com/videoplay?docid=-2962369311366680572

Pasaule vairāk iegūtu, ja tā vietā lai karotu un draudētu Krievijai (tam domāts ir NATO), ASV prezidents reorganizētu Federālo Rezervju Sistēmu, kas arī ir īstenais šīs pasaules finansu krīzes cēlonis.

Lielākā daļa kongresmeņu nobalsoja pret palīdzības plānu. Un Ron Paul to pamato un skaidro šādi: http://uk.youtube.com/watch?v=lQsC-F9YRxk&feature=related

Runājot par Obamu McCain tas viss izskatījās, ka viņi abi neapzināti darīja visu, lai padziļinātu finansu krīzi vēl tikai mazliet ilgāk pastutējot no iekšpuses satrūdējušo finansu čaulu.

Lai McCains un Obama palielinātu arī inteliģentās sabiedrības daļas atbalstu savām kampaņām, viņiem beidzot vajadzētu sākt pamācīties no sava neatzītā konkurenta tādas jomas kā ekonomiku un monetāro politiku. Pretējā gadījumā viņu neizpratne novedīs pie šīs krīzes ievilkšanos un padziļināšanos uz sabiedrības un pasaules rēķina.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ČeGevara 30.09.2008 12:56
Aleksi - žetons. Piekrītu! Obama šajā laikā būtu lielāks ļaunums par Makkeinu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 30.09.2008 11:30
Tam, ko par prezidenta kandidātiem domā cilvēki ārpus ASV, ir ļoti maza nozīme. Man, teiksim, ļoti patika H.Klintone - drosmīga, kompetenta un neizbēgami ienestu izmaiņas sabiedrībā saistībā ar sieviešu lomas pieaugumu. Bet tagad izskatās, ka jāizvēlas ir mazākais ļaunums - kāds no diviem vīriešiem, kuriem abiem ir nenoliedzams šarms, (mainīgi) viedokļi par visu ko un sava zīmola pārdošanas dotības, bet līdz šim trūcis darbības rezultāta vai pat konkrēta rīcības plāna. Manuprāt mazākais ļaunums tomēr ir Dž.Makkeins. Priekš Latvijas - kaut vai tādēļ, ka viņš paudis visai konkrētu nostāju pret Krievijas agresiju. Viņam savas biogrāfijas dēļ ir morāliski vieglāk būt bruņoto spēku virspavēlniekam. Ja reiz sācies aukstais karš, tad prezidenta amatā vajadzīgs cilvēks ar atbilstošu pieredzi un, ja tā varētu teikt, pareiziem instinktiem.

Diezgan baisi bija tas, kas notika ASV Kongresā vakar... Gudri kongresmeņi un senatori vairs neuzticas ne prezidentam, ne pat savu frakciju vadītājiem. 700 miljardu vērtais finanšu sistēmas glābšanas plāns, iespējams, nebija slikts - bet var saprast arī tos, kuri šo soli nevēlas, jo neveiksmes gadījumā būtu izrakta vēl dziļāka bedre. Ja Volstrītas investori jau pazaudēja vairākus triljonus dolāru, tad var pazaudēt arī šo naudu.

Domāju, ka senatoram Dž.Makkeinam ir jāparāda nopietnākas rūpes par ekonomiku. Nepietiek atkārtot mantru, ka "pamati ir stipri" (fundamentals are strong). Būtu laiks atbrīvoties arī no aizdomīgiem padomdevējiem - Fila Gramma (http://en.wikipedia.org/wiki/Phil_Gramm ) un Karlas Fiorinas (http://news.digitaltrends.com/news-article/6521/hp-s-carla-f... ). Hewlett Packard cilvēkiem viņa nav palikusi īpaši gaišā piemiņā; vienu vasaru tur strādājot bija iespēja par to pārliecināties. Viens inženieris, man par to pat neprasot, ņēmās interpretēt HP vēsturiski radušos korporatīvo kultūru (lietišķumu, demokrātiskumu, pat zināmu datoru aparatūras ražotājiem raksturīgu vienkāršību) un to, kā K.Fiorina ar savām ārišķībām tajā neiederējās.

Republikāņiem un citiem sociāli konservatīviem spēkiem ir vajadzīga idejiska skaidrība, enerģija un drosme riskēt - šajā situācijā nevar paļauties uz ierastām shēmām. Ceru, ka viņiem izdosies. Varbūt arī vēlētāju aptaujas pēdējā brīdī ar Baraku Huseinu Obamu izspēlēs kādu joku.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips