Par Ulmani 6

Labrīt, lasītāji!

Manuprāt, Gunta Ulmaņa iesaistīšana politorganizācijas "Par labu Latviju" darbā (piedevām, viņu izvelkot no aizkulisēm tā, it kā viņš būtu Smaragdu pilsētas burvis aiz sava aizkariņa) ir pamatota tajā pašā procesā, kas tā dēvētajām "krievu" partijām mūsu valstī katru reizi uz vēlēšanām liek piemeklēt ļaudis ar tādiem uzvārdiem, kā Putins un Medvedevs. Sak', varbūt lētticīgākie ļautiņi padzirdēs uzvārdu Ulmanis un tāpēc aizsapņosies tik tālu, ka roka automātiski pastiepsies pēc attiecīgā biļetena.

Iesaki citiem:

Jo, runāsim atklāti -- kas gan Guntis Ulmanis ir par politiķi? Par prezidentu viņš kļuva toreizējās konjunktūras dēļ, jo tas vien, ka viņam vectēva brālis bija pirmskara valsts diktators, protams, nenozīmēja, ka jaunākais radinieks automātiski būtu ar politiskām dotībām apveltīts. Vispār padomju laikus cilvēks nodzīvoja pavisam ar citu uzvārdu, tikai pēc tam, kad valsts atjaunoja neatkarību, vārds "Ulmanis" atkal kļuva par "ejamu" preci. Ar to nebūt negribu teikt, ka G. Ulmanis bija slikts prezidents, lai arī būtu vērts konstatēt to, ka Rīgas pilī viņš darbojās tajos gados, kad valstī darbojās tā dēvētais mežonīgais kapitālisms. Viņš darīja ļoti daudz, lai nostiprinātu Latvijas Republikas prezidenta amatu kā tādu, tajā skaitā viņa laikā atjaunots Trīs zvaigžņu ordenis, izveidotas tradīcijas, kuras prezidentūrā tiek ņemtas vērā vēl šobaltdien. Ārvalstīs G. Ulmanis Latvijai kaunu nedarīja, tajā skaitā viņš uzstājās ANO 50 gadu jubilejas pasākumā, Izraēlā atvainojās par latviešu lomu genocīdā pret ebrejiem. Taču šo to viņš iemācījās arī no tā, kā politika mūsu valstī tik ļoti, ļoti cieši savijas ar ekonomiskām un tāpēc personīgām interesēm. 2007. gadā kolēģis Lato Lapsa Gunti Ulmani pirmo reizi iekļāva savā slavenajā (vai bēdīgi slavenajā, kā nu to ņem) miljonāru sarakstā, rakstot, ka šī bagātība iekasēta ne gluži skaidrā veidā. Kam nav slinkums, paskatieties paši: http://bit.ly/9MZ3Ms.

Zinu, ka attiecīgo partiju sabiedrisko attiecību speciālistiem un viņu pārstāvjiem, kuri ganās pa visiem iespējamiem portāliem, lai anonīmi (gļēvi) bīdītu uz priekšu savu "varoņu" intereses, tas rada rebes, bet pēc Gunta Ulmaņa uzrašanās es šo tandēmu nevērtēju ne pa kripatiņu pozitīvāk. Cik var spriest, viņš sabiedrībai tiks prezentēts kā "premjerministra kandidāts," bet visticamāk tā tomēr ir izkārtne. Jo negribētos domāt, ka cilvēkam ir pilnīgi pieņemams tas, ar ko nodarbojas viņa jaunceptie partneri. Presē ziņots, ka grupējums Ulmanis-Šķēle-Šlesers attiecīgi varētu būt premjerministrs, finanšu ministrs un ekonomikas ministrs. Par Šķēli šajās dienās presē parādās arvien vairāk un vairāk materiālu par to, kas par viņu ir sakāms ne jau mūsu valsts, bet gan Lielbritānijas tiesām un dažāda veida speciālistiem (angliski lasošajiem -- skat. Vjačeslava Dombrovska jaunāko bloga ierakstu Politikā.lv). Savukārt nav vērts atkārtot, kāpēc ... nu, kāpēc Eiropas noteikumu ignorētājs, dabas draugu nicinātājs, "savējo" bīdītājs, tiesiskuma nepazinējs ... kāpēc tāds cilvēks no valsts finanšu kloķiem būtu turams pēc iespējas attālāk.

Mierinājums ir tajā, ka PLL visticamāk nekādu milzīgi lielu izredžu 2. oktobrī nav. Protams, Stendzenieks pacentīsies, partijām un to apvienībām šogad ir tiesības pavisam oficiāli sevis reklamēšanai izdot vairāk nekā pusmiljonu latu, piedevām Saeimas "gudrās galvas" tā arī neatcēla noteikumu, ka pasākumu rīkošana un pašas partijas publikāciju izdošana un izplatīšana nav uzskatāma par kampaņas izdevumiem. Gaidiet, mīļie, sākot ar septembra sākumu Jūs no politikāņu pašapmierinātās un par nākamajiem četriem gadiem stipri melīgās reklāmas ne ar bomi nevarēsit atkauties. Taču nav absolūti nekāda iemesla domāt, ka PLL bosiem ir taisnība apgalvojumā, ka vēlēšanās viņi noteikti uzvarēs. Nē, visticamāk vēlēšanās uzvarēs vai nu Saskaņa vai Vienotība (interesanti, cik ļoti līdzīgi ir šie vārdi), pēc tam varētu nākt zaļie zemnieki, jo viņu absolūtākas principu trūkums ļauj katram viņos saskatīt kaut ko citu un sev tuvāku, un droši vien tikai pēc tam vēl kāds cits, tajā skaitā arī PLL. Deputāta imunitātes iegūšana vienam otram censonim varētu būt vadmotīvs, gluži tāpat kā pie kaimiņiem Krievijā un attālākiem kaimiņiem tajā Eiropas daļā, kura saucas Itālija. Taču tas nu reiz nav iemesls par kādu balsot. Tieši pretējais -- tas ir iemesls attiecīgās personas atstāt privātajā dzīvē, lai ar saviem pagātnes grēkiem tie tiek galā paši un nemet kārtējo kauna traipu uz visu Latvijas politiku un parlamentāro iekārtu. Savukārt, ja Guntis Ulmanis tagad ir kļuvis par cilvēku, kurš ir gatavs akceptēt bezstrīdus "gāzi grīdā" politiku, "savējo" bīdīšanu visos amatos, apstākļus, kuros nopietns ārvalstu investors saka, ka vieglāk ir strādāt Nigērijā nekā Latvijā, un kolēģus, kuriem no darba brīvā laikā ir risināma tiesvedība ... nu, tad labāk lai arī viņš paliek privātajos, nodarbojas ar savu hokeju, un dzīvo labu, bet privātu dzīvi.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 17.06.2010 10:24
Kārli, Kārli - kļūda. To imunitātes kārti jau pirms iepriekšējām vēlēšanām mēģinājāt vēlētājiem iebarot, sak, Lembergam vajag imunitāti, lai šo neiebāž cietumā. Tagad to pašu stāstu mēģiniet iestāstīt par citiem cilvēkiem. Laiks ir pierādījis, ka Lembergam nav vajadzīga nekāda imunitāte, jo prokuratūra jau trijās lietās viņam ir zaudējusi. Atkal kārtējais jūsu FAIL.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Boldrix 15.06.2010 05:52
Diemžēl, publiskajā telpā trūkst īsi, populistiski paziņojumi no politiskajiem oponentiem - Vienotības, tādēļ daudzi tomēr nobalsos par PPL. Pēc tam gan viņi atkal varēs sūkstīties, kā viņus tā aptina ap pirktsu. Teorētiskas iespējas pastāv PPL atstāt opozīcijā uz to arī cerēsim, jo vēl 4 gadus nodzīvot tādā režīmā kā šo pēdējo gadu, es nezinu vai ir pa spēkam normālam cilēkam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mahris 15.06.2010 05:04
Streipa kungs! Jūs rakstījāt:
"Vispār padomju laikus cilvēks nodzīvoja pavisam ar citu uzvārdu".
GU ir pietiekami redzama persona, žurnālistam, ja viņš ir profesionāls, vajadzētu zināt vairāk un katrā ziņā nefantazēt.
Pārlasiet Ulmaņa biogrāfiju. Lasiet kritiski, grāmatā netrūkst faktu sagrozījumu. Bet par uzvārdu tur viss pareizi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


user 14.06.2010 16:13
Skeele jau apzinaas, ka, ja vins vai kads no vinja ieprieksejaam marioneteem butu "Par labu Latviju" priekssedetajs, tad sii saraksta popularitaate kristos no zema uz veel zemaaku.
Ulmanis liidz sim Skelem ar saviem izteikumiem meta sprunguljus celjaa. Bet tagad Skele Ulmani ir nopircis un ielicis par marioneti AS2 partijas apvienibaa - "Par labu Latviju". Taadeejaadi Skeele nosaava 2 zakjus: Skele ne tikai aizvaaca oponentu, bet ieguva vinju par savu kalpu, caur kuru realizeet savas tieksmes.

Taapeec man ir lielas saubas par to vai Ulamanis spees kaut treso dalju savus lemumus pienjemt bez Skeles vai Slesera piekrisanas. Skele vinjam tagad ir kaklakungs, kursh vinju biidiis un vadiis kaa ampelmani lellju teaatrii.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


nepareiza prognoze 14.06.2010 13:48
Es domāju ka šajā spēlē lotoreja tiek likta uz ASAKAŅAS CENTRU.Ja viņi dabū visvairāk balsis un veido jauno valdību - aš x aš nekas vairāk nav vajadzīgs, To lieliski parāda pagājošie pašvaldību vēlēšanu rezultāti Rīgā. Te vēl piesaistām ZZS un augš minētajiem kungiem ekonomikas un finansu ministra amati ir diezgan reāli garantēti.Tur pat nevajaga lielu deputātu skaitu kas nokļūs saeimā.Ulmanis, protams, pēc tam var iet makšķerēt vai atkal nodarboties ar hokeju - moris savu darbu padarījis.Žēl tikai to nabaga uzņēmēju kas cer ka no tā visa gūs kādu labumu vai spēs kaut ko ietekmēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mg 14.06.2010 11:54
Ir jau taisnība par Ulmani, ir, tikai, runājot par ""savējo" bīdīšanu visos amatos", gan nevajadzētu aizmirst M.Jaunupu, O.Pulku, u.c. JL un Vienotības darboņus...

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips