Atslēgvārdi:

Par "Tautas" partijas krāpšanos un slepenību -- pārdomas piektdienā 6

Labrīt, lasītāji!

Zvanīju šorīt uz Administratīvo rajona tiesu un, kad pieteicos, otrā savienojuma galā bija pauze, jo noteikti sarunas biedre padomāja, ka zvanu par Draudzības dienu lietu. Jā, arī tā man, protams, ir interesanta, esmu vispār pārliecināts, ka tiesa, atšķirībā no politikāņiem Rīgas domē, saprot likumu, Latvijas starptautiskās saistības un visu pārējo. Bet nē, man jautājums bija par ko citu.

Iesaki citiem:

Proti, tiesa patlaban ir sākusi skatīt lietu, kuru atklātā valodā runājot var aprakstīt tikai kā "Tautas" partijas masīvi cinisko krāpšanos laikā pirms 2006. gada Saeimas vēlēšanām. Atcerēsimies, ka kampaņas laikā televīzijā parādījās klipi, kuros dažādas vairāk vai mazāk pazīstamas personas slavēja TP ministrus. Šo kampaņu organizēja "neatkarīga trešā persona," kuras "neatkarīgais" vadītājs bija Kalvīša biroja vadītājs Jurģis Liepnieks un, kā ziņoja prese, "neatkarīgais" finansējums nāca no partijas krusttēva Mākoņos. Jā, ļoti "neatkarīga" kampaņa. Lieki teikt, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs to par "neatkarīgu" gan neuzskatīja un partijai lika atmaksāt lielu summu. TP ar to nebija mierā, tāpēc tiesas prāva.

Interesanta man tā ir tāpēc, ka šodien avīzē pamanīju īsu paziņojumu, ka jautājums tiks skatīts slēgtā tiesas sēdē. Tiesā man paskaidroja, ka tas esot tāpēc, ka jautājums saistās arī ar komercnoslēpumu. Zvanīju uz KNAB painteresēties, vai tam pret šīs lietas slepenošanu nebija iebildumu. Tur man paskaidroja, ka lietas dokumentos ir partijas noslēgtie līgumi ar visiem vārdiem, personas kodiem un visu pārējo, tāpēc KNAB, lai arī principiāli atbalsta korupcijas lietu skatīšanu atklātā sēdē, šoreiz jautājumu uzticēja pašai tiesai. Vēl tika piebilsts, ka TP jautājumu neierastā kārtā skata nevis viens, bet trīs tiesneši, un tāds nu bija viņu lēmums.

Man tas liekas visai apšaubāmi. Politiska partija tomēr nav klasisks uzņēmums, lai arī ko par partiju nedomātu krusttēvs Mākoņos un partija savukārt nedomātu par Latvijas valsti. Par lietas juridiskajām niansēm, protams, lai spriež tiesa, bet no malas lūkojoties "neatkarīgo" kampaņu citādi, kā par krāpšanos ir grūti nosaukt. Tā nu ir lieta, kuru vajag kārt pie vislielākā zvana, jo negodīgums valsts pārvaldē ir kā ļaundabīgs audzējs. TP konstatējot, ka par krāpšanos nekādas tūlītējas sankcijas nebija, nākamais solis bija valsts pārvaldes "prihvatizācija" ar centieniem sagraut Latvijas attiecības ar NATO, nodokļu nemaksātā iebīdīšanu valsts prezidenta amatā, diskusijām par "kvaukšķiem" un visu pārējo. Ja lietā ir komerciāli dokumenti, tad var izdzēst uzvārdu un personas kodu, bet arī ziedojums politiskajai partijai nav ikdienas komercdarījums. Arī reklāmas aģentūrai no partijas saņemot līdzekļus, notiek sava veida ziedojums. Partijai, protams, ļoti labi patīk, ka tagad sabiedrība neuzzinās, ko par tās nedarbiem tiesā stāsta KNAB pārstāvji. Taču sabiedrībai par to, kas patīk TP, vajadzētu būt pilnībā vienaldzīgai, te jautājums ir par tiesiskumu un godīgumu valsts pārvaldē. Un, jo vairāk saruna par to notiek aiz slēgtām durīm, jo attālāks kļūst brīdis, kad sabiedrība varēs būt pārliecināta, ka tās vēlētie un ievēlētie priekšstāvji nav krāpnieki.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolitis 16.05.2009 09:15
PALDIES Karli par informeeshanu jo savaadaak tieshaam shis proces buutu no atminjas pagaisis!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Love 15.05.2009 15:26
Latvijas politika un godigums....tas ir nesavienojamas lietas, kas nemiksejas, kaa udens un ella...diemzhel! Tapec viss notiek aiz slegtam durvim. Bet vajadzetu celt visus "varonus" gaismaa, lai tauta zin kam paklanities par savu nabadzibu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Normunds to FZSS 15.05.2009 14:16
Lai saprastu, ko pārstāv Šķēle, pietiek ar to, ka mēs zinām, kam tika pārdots Latvijas Balzāms - cilvēkiem no Krievijas (piemēram, Šeflers), par kuriem bija (protams, lietas "noraka") aizdomas (Cadovičs pat tika aizturēts), ka viņi ir iesaistīti vietējo alkohola ražotāju (Peimanis-Šķesters-Millers izdzīvoja) slepkavībās. Tad kļūst skaidrs, kāpēc īr lielais Šķēle un mazais Mareks (bija labs raksts Dienā).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS 15.05.2009 13:54
Ja jau TPisti apgalvo ka viss ir godīgi,tad taču nevadzētu neko slepenot! Gluži otrādi-vajadzētu teikt:Nāciet, skatieties cik mēs godīgi! Vai škēlim&Co nav sagatavota kāda slepena muiža krievijā? Citādi nevaru saprast TP prettautismu.....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Normunds to Kārlis 15.05.2009 11:57
Zinot, ka Vilnītis ir Segliņa bīdītais kandidāts uz KNAB vadītāja vietu, ir naivi brīnīties par KNAB piekāpību šajā jautājumā. Patiesībā nojaušot Segliņa patieso aizmuguri (ne TP personā), pirms kādā jautājumā vērsties KNAB, ir labi jāpadomā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Arnis 15.05.2009 11:37
Prieks liels ,ka Busulis netika finālā,citādi atkal tikai kauns būtu igauņu un leišu priekšā.Ir jau labi nokļūt krievijas tirgā un katrā sādžā ar 100 000 iedzīvotāju sapelnīt kaut pa 3000$.Būtu prieks ,ja sapelnītu kaut miljardu,bet latviešus gan nevajag apkaunot.Busulis viens liels lētums,laikam nekas cits neatliks kā slavēt puzes ķeizaru,gan jau kas atleks.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips