Par "stablitātes garanta" talantiem un bībeliskiem liekuļiem 9


Labrīt, lasītāji!

Šorīt presē redzēts un lasīts šis tas, kas rosina uz pārdomām. Pirmkārt, vairākos laikrakstos ir informācija par sestdien notikušo "Jaunā laika" (JL) domes sēdi Siguldā, kur daudz ļaužu pauduši neapmierinātību par varbūt galveno rādītāju, ka arī JL mūsu valstī ir spiests klanīties politkorumpētās konjunktūras virzienā.

Iesaki citiem:

Proti, cilvēki bijuši neapmierināti ar to, ka kādreizējais "stabilitātes garants" ir iecelts uzņēmuma Lattelecom padomē. Smaidu raisa JL priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas teiktais: "Es, protams, saprotu, ka ikviens no mums gribētu, lai tiktu izdots likums par Kalvīša, Straumes un visu pārējo atšaušanu." Jo viņai ir taisnība. Varbūt atšaušanu gluži nē, galu galā, pie mums kā eiropeiskai valstij pieklājas, nāves sods nav atļauts. Bet risinājumu, droši vien pat negribot, ir atradis pats Everesta simtdaļkāpējs: laikraksts citē viņu sakām, ja JL var piedāvāt labāku kandidatūru šim amatam, viņš esot gatavs dot vietu padomē tam cilvēkam. Nu, tad skaidrs. Uzņēmumā strādā burtiski simtiem un simtiem cilvēku, kuriem, atšķirībā no Kalvīša, ir precīzas zināšanas par telekomunikāciju uzņēmumu un tā darbu. Protams, ja ar "labāku kandidatūru" bijušais premjers saprot kādu, kas labāk par viņu prot šeptēties aizkulisēs un rīkoties "savējo" vārdā, tad Lattelecom, iespējams, tādu neizdotos atrast. Taču, ja doma ir par telekomunikāciju uzņēmuma prasmīgu vadīšanu ar pieredzējušu telekomunikāciju speciālistu palīdzību? Un, ja piedevām vēl ņemam vērā to, kas rakstīts likumā par valsts uzņēmumiem: "Partiju un citu sabiedriski politisko organizāciju iejaukšanās valsts uzņēmuma darbībā nav atļauta"? Iesaku "Jaunajam laikam" kandidātu pieteikšanos sākt jau tūdaliņ pat. Ja jau pats "stabilitātes garants" ir gatavs piekāpties.

***

Savukārt Dienas reportāžā par sestdien notikušo Draudzības dienu pasākumu ir lūk, šāda fotogrāfija (tās autors ir Uldis Briedis, ceru, ka viņš un laikraksts piedos bildes izmantošanu šeit):
Nezinu, uz kādu lappusi šī daiļava ir atvērusi savu Bībeli, daļēji tāpēc, ka tā ir krievu valodā (vispār, cik var spriest, protesti pret Draudzības dienām ir bijuši stipri krievisks protests; interesanti, kā, piemēram, Viktors Birze, kurš citreiz ir tik ārkārtīgi tautisks un latvisks ultranacionālists, šajā gadījumā laimīgi čupojas ar "kolonistiem"). Taču zinu bez jebkādām šaubām, ka viņa nav atvērusi to uz šādiem bībeliskiem atzinumiem:

Pāvila 1. vēstule korintiešiem, 14. nod.: "Sievas lai draudzes sapulcēs cieš klusu, jo tām nav atļauts runāt, bet jābūt paklausīgām."

Vai

Pāvila 1. vēstule Timotejam, 2. nod.: "Sieva lai klusībā mācās visā padevībā; taču mācīt es sievai nepieļauju, nedz valdīt pār vīru, bet viņai jāturas klusībā."

Protams, var vaicāt, vai ampelēšanās uz ielas sava "mācītāja" vadībā skaitās "draudzes sapulce." Turklāt pieļauju, ka šis ir viens no tiem neērtajiem Bībeles atzinumiem, kuru sektanti "Jaunajā paaudzē" ir izvēlējušies vienkārši ignorēt. Lieki teikt, mūsdienās daudzas konfesijas ir atradušas veidu, kā pateikt, ka patiesībā jau Bībelē rakstītais nav vērā ņemams. Tā, piemēram, Romas katoļi joprojām neļauj sievietei kāpt kancelē. Taču luterāņi (izņemot, protams, mūsu pagalam savdabīgo luterāņu kopienu), anglikāņi un daudzas citas konfesijas pat ļauj sievietēm kļūt par mācītājām. Pirms pāris mēnešiem Anglijā sieviete (turklāt latviete) kļuva par pirmo luterāņu bīskapu sievieti. Viņa nu gan "neturas klusībā."

Taču tādā gadījumā ir atkal jānonāk pie lūk, kāda secinājuma: Apgalvot, ka Bībelē absolūti katrs vārds ir burtiski uztverama patiesība, mūsdienās bez izņēmuma nozīmē liekulību. Bildē redzamā sievete kategoriski neuzskata, ka viņai būtu jābūt "paklausīgai," un pieļauju, ka viņa tāpat ignorē pietiekami daudz cita, kas Bībelē teikts. Piemēram, ka jebkurš krēsls, kurā viņa apsēžas tad, kad viņai ir mēnešreize, kļūst nešķīsts, un vīrietis tur nedrīkst sēdēt. Mājās tas droši vien radītu visai lielas klapatas. Vai vīram ir pašam savs ķeblītis? Nezinu, vai viņai ir bērni (vispār jācer, ka nē -- ar tik naidīgu mammu mājās droši vien ir grūti), bet stipri šaubos, vai viņa sevi par nešķīstu uzskatīja divas reizes ilgāk tad, kad piedzima meita, nekā tad, kad piedzima dēls. Un pilnīgi noteikti zinu, ka viņa un arī citi "kristieši," kuri sestdien bļaustījās pie Vērmaņdārza sētas, nav ņēmuši vērā lūk, ko:

Jāņa ev., 3. nod.: "Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka viņš devis savu vienpiedzimušo Dēlu, lai NEVIENS, kas viņam tic nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību" (uzsvars mans). Attēlā redzamajai kundzei gribētos pajautāt: Kuru daļu no vārda "neviens" jūs nesaprotat?

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (9) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dace 20.05.2009 21:31
Ok, varbūt, kā tika teikts, jāatšauj tur dažu labu...
Bet jautājums - ar ko ir labāka Āboltiņas kundze?Varbūt arī viņu ir tajā pašā rindā jānostāda?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Guntars 19.05.2009 07:03
Bet vai tu Kārli esi atzinis Kristu Jēzu par savu personīgo glābēju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

cinis 18.05.2009 17:38
nu redziet pēc pedēja komenta , cik Streips mums "kulturāls"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 18.05.2009 14:15
runaajot par uznjeemumiem un politizeetajaam padomeem, vieniigaa iespeeja ir privatizaacija. zheel, ka tika notorpedeeta Lattelecom privatizaacija, kas notiktu ideaalaa laikaa un ljautu uznjeemumam piesaistiit amerikaanjus...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

no laukiem 18.05.2009 13:53
Var piekrist tam ko raksta god. Streipa k-gs, var arī nepiekrist, taču vienmēr kad klausos vai (ar lielu interesi) lasu viņa rakstus - esmu pilnīgi pārliecināts, ka viņš godīgi (atšķirībā no vesala bara dažāda ranga vāvuļiem Latvijā) pasaka to ko domā un par ko ir pārliecināts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mk 18.05.2009 12:53
Nav jābrīnās, ka pēc nesavtīgiem stabilitātes garantiem urkšķēt sākušas autora aprakstītās un tām līdzīgas personas. Abu kopīga iezīme - apmātība ar savu nemaldīgo misiju un pilnīgs paškritikas trūkums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

verka 18.05.2009 12:14
kārli, bībeli var uzskatīt par novecojošu grāmatu, vai arī tik ļoti rakstītu līdzībās, ka nesaprast mums.
Bet arī tāda cienījama reliģija (drīzāk filozofija) ka budisms starp citu arī homīšu izdarības atzīst par cilveka necienigām.
Vajag visas lietas analizēt. Kāpēc cilveks piedzimis ar tadām novirzēm, ko viņš iepriekšējā dzīvē sastrādājis, ko Dievs ar šo novirzi konkrētam cilvekam grib pateikt. Tas viss ir likumsakarīgi , nekas nav nejauši. Droši vien šai dzīvē cilvekam ir dots noteikums nenodarboties ar seksu bet visu seksualo enerģiju pārverst radošajā , ne par velti šo cilveku ir tik daudz makslinieku.
Tas taču ir jasaprot un nav japiekopj tads dzīvniecisks dzīves veids. Tādā agresīva dzīvošanās veidā nekad netikt vaļā no karmas uzdotā uzdevuma

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 18.05.2009 11:58
Pareizi, Reini, ļoti atvainojos

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Reinis 18.05.2009 11:47
Ja nekļūdos, tad latviete Jāna Jēruma-Grīnberga tomēr ir kļuvusi par Anglijas pirmo luterāņu baznīcas, nevis anglikāņu baznīcas bīskapi.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips