Atslēgvārdi:

Par savdabīgiem advokātiem, LTV finansēšanu un izvēdinātām galvām -- pārdomas otrdienā 4

Labrīt, lasītāji!

Cieņa pret Valsts prezidentu šodien ir par pāris pakāpieniem pieaugusi, viņš ne uz mirkli nav piekritis domai, ka noziedzniekus vajadzētu pasludināt par nevainīgiem jēriņiem tikai tāpēc, ka tuvojas valsts dzimšanas diena. Jāsaka, ka Puzes ķeizara Lemberga aizstāvjiem izdomas netrūkst. Ja nav iespējams gluži katru dienu kabatas avīzē Atkarīgā publicēt ķengājošus rakstus par Ģenerālprokuratūru vai pretīgi lišķīgas rozendreiblatiskas "intervijas" ar pašu stāsta varoni, tad ķeizara pakalpiņus Saeimā var sūtīt ar likumprojektiem par naudas atmazgāšanas legalizēšanu, bet vienu no viņa juristiem var sūtīt pie prezidenta ar domu, ka ķeizaru vajadzētu attaisnot jau iepriekš. Vēl tikai pietrūka doma, ka kādu patlaban ar valsts svētku un svināmajām dienām neaizņemtu kalendāra datumu varētu nosaukt par Lemberga dienu. Piemēram, 29. janvārī ir vārda diena visiem Aivariem. Tā būtu pat ļoti piemērota diena, jo iepriekšējais, 28. janvāris ir Draudzīgā aicinājuma diena. Tā nu 29. janvāris varētu būt Pusdraudzīgais aicinājums mīlēt Puzes ķeizaru tāpēc, ka Ventspilī ir smuki izbruģētas ielas, un kāpēc uztraukties par kaut kādu tur naudas atmazgāšanu, kukuļdošanu, necaurskatāmu ofšorķēžu veidošanu u.tml.?

Iesaki citiem:

Ļoti ceru, ka Zvērināto advokātu padomes Saulvedis Vārpiņš nerunāja tukšu, teikdams, ka padomei nāksies spriest par tās vadītāja Jāņa Grīnberga rīcību šajā lietā. Protams, jurists savu klientu (un jādomā, ka šajā gadījumā ir runa par labi maksājošu klientu) aizstāv, kā prasdams, taču šajā gadījumā Grīnbergs ir uzspļāvis milzīgi smirdīgu traipu uz visas profesijas mundiera. To vislabāk redzam apstāklī, ka ZAP tā arī nespēj pateikt, kas īsti piedalījās jaunā "likumprojekta" izstrādāšanā. "Iestaistīti esam vairāki," tā klārējusi Grīnberga vietniece Guna Kaminska. Nu, paldies par to pašu. Tik īsu brīdi pēc Tihonova epopejas, varētu padomāt, ka juristu organizācijas vadība par profesijas reputāciju padomātu mazliet nopietnāk, bet acīmredzot ne.

***

Un vēl. Kinorežisorei Lailai Pakalniņai šodien Dienā ir komentārs, kurā viņa ir satraukusies par Latvijas televīzijas ģenerāldirektora Edgaru Kotu un viņa pausto domu, ka arī filma "Betmens" ir kultūra. Autore ir nākusi ar šādu domu: "Ir faktiski neiespējami atbildēt uz jautājumu, kāpēc tagad, kad ir nostiprinājušās LNT un TV3, kad daudziem cilvēkiem ir pieejama kabeļtelevīzija un satelīttelevīzija, kad visu ko var skatīties gan tiešraidēs, gan ierakstos internetā utt., kāpēc vienu auditorijai iztopošu kanālu vajadzētu uzturēt par valsts naudu." Jo, tā L. Pakalniņa, "ja 1. kanāls pēc LTV vadības gribas tiks padarīts, kā sludināts, par kanālu, kas vērsts uz plašu auditorijas daļu (tātad ar saturu, kas orientēts pelnīt jeb par komerckanālu), būtu tikai loģiski, ka tiktu likvidēts tā sabiedriskais statuss un budžeta finansējums."

Diemžēl kolēģe nav aplūkojusi šīs medaļas otru pusi. Ja Latvijas televīzijas budžeta finansējums būtu pilnīgi adekvāts, lai nosegtu visu to, ko LTV dara (un jādomā taču, ka L. Pakalniņa būs pamanījusi, ka šajā sarakstā ir ne tikai betmeni, bet arī "Neprāta cena", "Likteņa līdumnieki", "Dzīvīte", "Kas notiek Latvijā?" u.tml.), tad viss būtu kārtībā. Tāpt jādomā, ka L. Pakalniņa kādreiz ir bijusi celtnē, kura atrodas Zaķu salā 3 un zina, kādi tur ir apstākļi. Mani nekad nebeidz pārsteigt kvalitāte, kādu LTV profesionālie ļaudis prot nodrošināt par spīti, nevis pateicoties finansēm. Pati LTV nopelna tikai apmēram 50 procentus savu ieņēmumu. Cita starpā tā katru gadu maksā miljoniem latu torņa uzturēšanai, nodokļos un (diemžēl jāsaka) pagalam nejēdzīgās celtnes uzturēšanai. Ja Latvijas politiskā un sabiedriskā vidē nav iespējama nopietna saruna par ilgtspējīgu sabiedriskās televīzijas finansēšanas modeli, tad finansējums LTV ir jāmeklē pašam, un tas tomēr nozīmē veidot raidījumus, kurus skatās "plaša auditorija." Ja kas, tad katra raidījuma veidotāji cer, ka tos skatīsies "plaša auditorija." Jo gadījumā, ja L. Pakalniņa vēlas televīzijas kanālu, kurā saturs NAV tendēts uz plašu auditoriju, tad viņai ir arī jāpasaka, kā par to samaksāt.

***

Un pēdīgi. Esmu vienkārši sajūsmā par to, ka Finanšu ministrs pēc divu nedēļu atvaļinājuma tieši tajā laikā, kad tiek apspriests 2009. gada valsts budžets, ir atgriezies Latvijā ar "izvēdinātu galvu." Nu gan mēs visi naktī varēsim gulēt mierīgi.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Noverotajs 31.10.2008 01:13
Nebutu slikti atcereties, ka medalai ir ari tresa puse - tas, ka plani tiek perinati kaut kur tumsa. Ja ta ir sabiedriska televizija, tad butiskas parmainas ir jaizdiskute plasi un atklati. Un pilnigi iespejams, ka pec plasam diskusijam par to, kur nemt naudu (abonentmaksa??) varetu pratigi nosverties uz to vai citu variantu. tas ka LTV ir finansu problemas neattaisno darit da jebko, lai tikai savaktu skatitajus. Paslaik vispar nav skaidrs, kas un kapec ir iecerets. Ta ka Pakalninas minejumi ir pilnigi legitimi informacijas vakuuma un baumu konteksta. To nu gan mierigi var parmest it ipasi NRTP

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators 29.10.2008 09:25
Man arī šķita, ka Pakalniņas kundze neadekvāti uzbrūk televīzijai (Kotam). Ja nedrīkst nodrboties ar pelnīšanu, tad jādod finansējumu - ja to nedod, tad jālamā MK un Saeima. Nav pamata lamāt to, kas nelemj savu likteni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

arnolds 28.10.2008 15:36
Saistiibaa ar biistamo blogeri, shkjiet, ka Streipa kungam it iipashi vareetu buut ljoti interesanti:

eposs http://klab.lv/users/veidenbaums/11375.html http://klab.lv/users/veidenbaums/13008.html http://klab.lv/users/veidenbaums/19253.html

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ČeGevara 28.10.2008 11:48
Vai tev Kārli, bija kaut brīdi ienākusi galvā doma, ka Zatlers to priekšlikumu atbalstīs? Jau no paša sākuma bija skaidrs, ka idejas autors un iesniedzējs vai nu nedraudzējas ar galvu vai to dara kā speciālu provokāciju.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips