Atslēgvārdi:

Par sakāpšanu galvā -- divi piemēri 5

Labrīt, lasītāji!

Pirms kāda brīža Valsts prezidents Valdis Zatlers pauda īstu patiesību. Latvijas politiskajai "elitei," tā paziņoja prezidents, ir "sakāpis galvā." To, protams, varēja pamanīt jau ļoti, ļoti sen, tajā skaitā brīdī, kad "elitei" galvā sakāpa doma, ka Vairas Vīķes-Freibergas vietā vajag dakteri ar apšaubāmu nodokļu vēsturi, bet labāk vēlu, nekā nekad, un šodien mums atkal ir divi piemēri, kuri apliecina valsts augstākās amatpersonas teiktā viedumu.

Iesaki citiem:

Pirmais ir visnotaļ hrestomātisks piemērs. To ļautiņu starpā, kuri mūsu valsts valdošajās aprindās mēdz atvērt muti, pirms pienācīgi iesilušas smadzenes, pati lielākā zvaigzne ir iekšlietu ministrs un "Tautas" partijas vadonis Mareks Segliņš. Viņa jaunākais prātuļojums liek domāt par zivīm mucā, kuras nošaut ir pat ļoti, ļoti viegli. Jautājumā par ministru algām, kuru samazināšana ir paredzēta valsts galvenā tehnokrāta izstrādātajā ekonomiskas "stabilizācijas" plānā, M. Segliņš ir neapmierināts ar to, ka Valsts kanceleja ministriem liek rakstīt iesniegumu par savas algas samazināšanu, jo Valsts kanceleja, loģiskā kārtā, par to nevar lemt pati. Šādus iesniegumus jau uzrakstījis minētais tehnokrāts, kā arī viņa galvenais sponsors satiksmes ministrs, kā arī vēl daži ministri. Bet Mareks, lūk, negrib rakstīt iesniegumu. "Valsts kanceleja uztaisa ministrus par idiotiem" -- tā brašais partijas līderis. Un te ir tā zivs un tā muca. Nu, nav, Segliņa kungs, kanceleja tāpēc vajadzīga, šajā ziņā atsevišķi ministri ir absolūti spējīgi paši to nodrošināt. Tajā skaitā arī nenoskaitot līdz 10, pirms nākt ar skaļiem paziņojumiem.

Otrs piemērs ir mazāk konkrēts, jo attiecīgā persona vismaz pēc idejas ar politiku nenodarbojas jau sen. Runa ir par Andri Šķēli, kurš, reportieres jautāts par to, vai viņš joprojām izmanto advokāta Jāņa Lozes pakalpojumus, ir atsūtījis lūk, kādu īsziņu. "Jūsu uzdotais jautājums Dienas dzeltenumu apliecina visā košumā. Par ārstiem un advokātiem neviens komentārus nesniedz." Acīmredzot, A. Šķēle pēdējos gadus, kamēr dzīves biedre piedalās "Tautas" partijas vadīšanā, ir pētījis žurnālistikas principus un nonācis pie skaidrojuma par to, kas ir dzeltena žurnālistika. Man personīgi nekad nav licies, ka jautājums "Kas jūs šajā lietā pārstāvēs?" ir īpaši "dzeltens." Varbūt A. Šķēle ir sajaucis divas lietas -- advokāta noslēpums liedz advokātam stāstīt par attiecībām ar klientu, bet, ja pastāv arī tāds jēdziens, kā "klienta noslēpums," man tā ir pirmā dzirdēšana. Un katrā gadījumā reportieres uzdotais jautājums par dzeltenu nav uzskatāms. Ja nu vienīgi cilvēkam nav sakāpusi galvā doma, ka nevienam nav tiesību interesēties par viņa finanšu un nekustamā īpašuma darījumiem.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nja 11.02.2009 09:03
nja

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 10.02.2009 20:55
Kārlēna uzmanību piesaista pārsvarā Segliņš un Šķēle. Neko, darīt, laikam simpātiski vīrieši. Joprojām nav atbildes uz manu jautājumu par Loskutova darbošanos SCP. Nemaz neceru to sagaidīt, jo Latvijas dzeltenajiem žurnālistiem nemaz nenāk prāta atbildēt uz jautājumiem pēc būtības, tikai ķimerēties samazgās un kaut ko gvelzt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

:o) 10.02.2009 16:39
Nekādas simpātijas pret Segliņu neizjūtu, taču taisnības labad jāatzīmē, ka viņam šoreiz gan ir taisnība: ja jau ministri valdības sēdē ir lēmuši samazināt sev algas, tad kancelejai šo lēmumu vajadzēja īstenot, birokrātiski nepieprasot no viņiem iesniegumus. Tagad sanāk tā, ka zemākstāvošie (valsts kanceleja) diktē augstākstāvošajiem (valdībai) ko un kā darīt. Kanceleja pastāv, lai nodrošinātu valdības un tās vadītāja darbu, nevis lai diktētu noteikumus ministriem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Reinis 10.02.2009 12:42
Mjā. Ja TP smadzeņu centram sprūk ārā tādi tukši un pavirši teksti, tad ir pilnīgi skaidrs, ka tai nav potenciāla.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pt 10.02.2009 12:27
Par Šķēli nepiekrītu. Man šķiet, šis konflikts pilnībā atbilst civilizētai pasaules praksei - Jums ir tiesības interesēties, man ir tiesības uz šādiem jautājumiem neatbildēt. Šķēle šajā gadījumā tomēr ir privātpersona. Un ja viņš nevēlas norādīt, vai izmanto kāda advokāta (ārsta, friziera, šuvēja) pakalpojumus, tad viņam/ai ir tiesības to nenorādīt (es pieņemu, ka viņš to atalgošanai neizmanto valsts vai pašvaldības naudu).

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips