Atslēgvārdi:

Par politiku un īsto dzīvi -- Ivars Eiropā 39

Labrīt, lasītāji!

Pirms pāris dienām portālā Politika.lv diplomāts Eldars Mamedovs savā blogā pastāstīja par balsojumu Eiropas parlamentā, kurā deputāti ar pārliecinošu balsu vairākumu nosodīja mūsu kaimiņvalsti Lietuvu par tāda likuma pieņemšanu, kurā aizliegta "homoseksuālo, biseksuālo un poligāmo attiecību propaganda." Manu uzmanību par šo lietu piesaistīja pāris lietas, un ne jau Lietuvas muļķīgais likums (it īpaši par "poligāmām" attiecībām mūspusē derētu klusēt politikāņiem, kuriem nereti dzīvē ar vienu gultu un vienu sievieti nepietiek). Ieinteresēja lūk, kas cits.

Iesaki citiem:

Pirmkārt, Politikā.lv komentēšanas kultūra, atšķirībā no Delfiem un delfveidīgajiem portāliem Apollo, Diena.lv u.tml., saglabājas salīdzinoši augstā līmenī. Ik pa brīdim kā gremošanas traucējumu uzplūds portālā uzburkšķ antisemītiskais ultranacionālists no Latgales puses, kurš "slēpjas" zem nika "AG." Šad tad sevi kontrolēt nespēj arī kāds cits slikti audzināts vai garīgi nelīdzsvarots eksemplārs. Taču visā visumā process ir visnotaļ civilizēts. Lasot E. Mamedova rakstu, varēju tikai iedomāties, kāda reakcija tam būtu bijusi, ja tas būtu bijis publicēts kādā no absolūti nekontrolētajiem portāliem. Politika.lv gadījumā uzpeldēja dziesminieks, visu reliģiju pēc kārtas izprovētājs, kādreizējais laulības pārkāpējs un visa morālā un cilvēces cienīgā "aizstāvis" Dimiters ar nudien murgainu tekstu par "anglosakšu imperiālismu", seno Romu, Lielbritānijas karalieni, ebreju savērestībām, "nācijas apmutēšanu" un pats savu sievu. Acīmredzot tagad, kad pabeigts darbs pie Latvijas vienīgā diktatora slavināšanas ar sagrozītas vēstures, atklātu melu un Latvijas himnas apņirgšanas palīdzību, cilvēkam ir laiks sacerēt arī citus tekstus. Bet Dievs ar Dimiteru (ja vien arī Dievam viņš nav apnicis).

Daudz interesantāks ir to Eiropas deputātu saraksts, kuri minētās rezolūcijas gadījumā balsoja par vai pret. Konkrēti divos gadījumos. Krišjānis Kariņš balsoja pret. Kauns, Krišjāni! Rietumos augušam cilvēkam tomēr vajadzētu pārzināt tās iestādes, kurā viņš strādā, paģērētos pretdiskriminācijas principus. Bet vēl pārsteidzošāk ir tas, ka Ivars Godmanis balsoja ... par! Varbūt es kaut ko esmu palaidis garām, bet, manuprāt, Ivars Godmanis joprojām skaitās viens no Latvijas Pirmās partijas/Latvijas ceļa redzamākajām un vadošākajām personām. Vai no tā izriet, ka LPP/LC vairs neiebilst pret "homoseksuālo, biseksuālo un poligāmo attiecību propagandu"? Protams, tas būtu ļoti labi. Taču īstenība te ir cita, proti -- latviešu (vai šajā gadījumā lietuviešu) provincālisms plašākajā Eiropā neiet cauri. Kā jau teicu, Eiropas noteikumos diskriminācijas aizliegums ir atrunāts pietiekami konkrēti, vienalga, ko par to domā vai nedomā atsevišķi mūspuses politikāņi.

Un ir arī otra fundamentāla lieta. Kas īsti leišmales politikāņiem bijis padomā, ja runa ir par "homoseksuālu, biseksuālu un poligāmu lietu propagandēšanu" (starp citu, Lietuvas pietiekami eiropeiskā prezidente likumam uzlika savu veto, bet viena eiropiete, kā to esam redzējuši arī mūsu valstī, nav cīnītāja pret veselu mankurtu baru)? Par "poligāmām" attiecībām jau rakstīju -- Latvijas lielie "moralitātes" aizstāvji gan prot bļaustīties par gejiem, bet kaut kā nekad nešķiet atceramies, ka viņu visur piesauktajā Bībelē daudz vairāk runas ir par laulību un it īpaši tās šķiršanu. Lietuvā laikam nāksies aizliegt visus politiķus, kuri ir nonākuši jau pie otras vai trešās sievas vai vīra. Vai Lietuvā vairs neviens nedrīkstēs klausīties Džimija Samervila (gejs), Madonnas (vismaz imidža veidošanas kontekstā biseksuāla, piedevām ar vairākiem kādreizējiem vīriem), Melisas Eteridžas (lesbiete), Kanje Vesta (par seksualitāti nezinu, cilvēks vienkārši prasti uzvedas) u.c. mūziku? Vairs nedrīkstēs skatīties tās ļoti, ļoti, ļoti, ļoti, ļoti daudzās filmas un televīzijas raidījumus, kuros atzīts, ka jā, pasaulē ir arī homoseksuāli un biseksuāli cilvēki, nemaz nerunājot par tiem, kuri lēkā no gultas uz gultu? Te ir gluži un konkrēti tas pats provinciālisms, kurš viņdien lika kādreizējam vides aktīvistam Ulmem ierunāties par parakstu vākšanu par izstāšanos no Eiropas savienības. Paši labāk zinām, nekas cits mums nav jāzina, un nekas cits mums nav vajadzīgs. Īkšķa sūkāšana.

Bet paldies Ivaram Godmanim, nudien. Ivars Eiropā vairs nav Ivars Šlesera kabatā. Un tas nudien, nudien priecē.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (39) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 01.10.2009 17:32
jaatziistas,ka Aivaram G. paris meneshu atpakalj aizraadiju,ka rupjiiba nav dziives norma-izraadaas neveiksmiigi.Buus ar biedru japaruna velreiz.Aivar NEDARI TA!!! Streips nav tevis cieniigs,lai tu vinjam teereetu savu daargo laiku,istam patriotam ir citas lietas daraamas.

bet visaadi citaadi -piekriitu Kalvim .Proti ,ljausim beerniem nodarboties ar savaam lietaam.Kas vinjiem partijas iiso kursu maacit gribeesit?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm - Jauku Jums dieniņu 01.10.2009 14:46
"UN līdz ar to - neieredzu homofobus. Vai tas nozīmē, ka esmu slēptais parastais tradicionālis, tipa slēptais heteroseksualis vulgaris?"
------------------------
Nezinu - varbuut Jums ar humoru mazliet pieklibo. Varbuut Juus neieredzat patiesiibaa nelaimiigus cilveekus, kuri nespeej tikt galaa ar savaam ieksheejaam shaubaam.
Nezinu vai ir veerts vinjus apsaukaat par "vulgaris". Varbuut noderees liidzjuutiiba. Ir tachu gruuti, kaa Dimiteram visu laiku klaigaat par gejiem bailees, ka kaads tagad vinjam iekniebs dibenaa un vinjsh nespees atteikt. Ne nu kniebs, ne nu ko.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

klamburs 01.10.2009 11:49
nu teikšu , ka padomijas laikā bija daudz labu lietu viena no tam , to geju piespiešana pie zemes. un nav jau tik vienkarši, tas notika viņu pašu labā.Tādā veidā viņi pamazāk pierada, ka tas ir nenormali - kopoties ar otru veci. un domajot daudzus gajienus uz priekšu, viņi līdz ar to piespiešanu pārlauza karmas sodu par kaut ko iepriekšējā dzīvē.
bet tie kas tadi piedzimuši un nemēģina sevi savaldīt, nakošās dzīvēs atkal cietīs ar šo nesmuko slimību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MR -> Kārlis Streips 01.10.2009 11:10
Nesaprotu Kārli kādēļ tērējat savu laiku, lai censtos izskaidrot esošajai auditorijai savu nostāju. Šo komentāru autori uzskata par savu heteroseksuāļa svētu pienākumu aizsargāt (tādejādi aprejot) citādi domājošos.
Pilnībā piekrītu Jūsu rakstam žurnālā ''Klubs'' (pāris mēnešus atpakaļ) par iespēju pārliecināt kādu kļūt par geju/lesbieti. Šo komentāru autori acīmredzami pierāda sava prāta nenobriedumu, jo paši nav pārliecināti par sevi, ja tik ļoti baidās par to, ka stringos skraidelējošs cilvēks varētu tos pierunāt mainīt orientāciju.

P.S. Nejūtos pārāks par pārējiem, tāpat izmantoju iespēju brīvi paust savu viedokli.

P.S.S. Potenciālajiem komentētājiem, kas noteikti vēlēsies mani nosaukt par geju, var aiztaupīt komentu. Esmu un būšu heteroseksuālis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jauku Jums dieniņu>gm 01.10.2009 09:12
gm01.10.2009 01:59
Ja kaads te grib slepeno, bet iisteno un patieso 01.10.2009 01:59
homofoba definiiciju - tas ir taads tips, kuru moka shaubas par sevi.......
==j Jūs cīenitais(ā) par mani - tad esmu gejs. Par visiem simts procentiem. Pārliecināts. Ar attiecīgu tikai gejiem raksturīgu dzīvesveidu! UN līdz ar to - neieredzu homofobus. Vai tas nozīmē, ka esmu slēptais parastais tradicionālis, tipa slēptais heteroseksualis vulgaris?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

peregars 01.10.2009 08:52
Man ir aizddomas ka AG varētu būt -Aivars Gedroics; īsts tīrradnis!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 01.10.2009 01:59
Ja kaads te grib slepeno, bet iisteno un patieso homofoba definiiciju - tas ir taads tips, kuru moka shaubas par sevi un taadeelj vinjsh piekliedz pilnu pasauli par to kaa neieredz gejus. Lai tik pasham vai kaadam citam nerastos pamatotas aizdomas par preteejo.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 01.10.2009 01:54
Pavisam noteikti Lietuvaa tiks aizliegts Chaikovskis, it iipashi studeet vinja biograafiju.
Streipam gan dereetu atcereeties, ka Godmanis ir vairaak LC nekaa LPP. LC vienmeer bijusi liberaali domaajosha partija, un, citeejot - nekad nav grasiijusies noteikt, kas ar ko un kaa gulees.
Taapat jaatceras, ka LC savieniiba ar LPP ir apreekjina politiskaas "lauliibas", kuraas ar miilestiibu un orientaaciju ir maza sakara.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AG 30.09.2009 23:16
LIETUVA UN LATVIJA STĀSIES LAUKĀ NO ES, UN TAD ŠĀDĀM REZOLŪCIJĀM VARĒS UZD...!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

k 30.09.2009 23:15
m

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis > Jauku Jums dieniņu 30.09.2009 21:49
>>> Ja uzskatāt , ka homoseks ir seksuāla novirze, tad esat homofobs. Punkts
======
Ja Jums ir vajadzība ieviest šādu birku - nekādu iebildumu. Varat pilnam komplektam nodēvēt mani arī par "fašistu", ko arī noteiktas aprindas izmanto lai apsaukātos.

Ja vēl neesat pamanījis, tad seksuālas perversijas reizēm ir iespējams atpazīt itin viegli. Kaut vai pēc tā, par ko katrs ir noraizējies - perversie ļaudis vēlas par seksuālo orientāciju strīdēties pie katras izdevības :))

Saprotiet, dārgie homofobu mednieki, vienu vienkāršu lietu: cilvēki mēdz respektēt citus cilvēkus par būtiskiem veikumiem sabiedrības labā. Par to, ka viņi ir labi sava darba darītāji - strādnieki, mākslinieki, zinātnieki, izaudzinājuši krietnus bērnus, utml. Nav dabiski prasīt respektu pret sevi par oriģinālu veidu apmierinot dzimumtieksmi. Tas ir diezgan banāls veids, kā pievērst sev uzmanību: "mēs redz TO darām savādāk".

Pirms kādiem 100 gadiem cilvēki neaizdomājās par "viendzimuma laulībām" vai "dažādiem ģimenes modeļiem". Pat pornožurnālu un filmu viņiem tik daudz nebija. Viņi dzimumattiecības praktizēja, nevis daudz un plaši par tām runāja. Pateicoties tam šobrīd pasaulē esam mēs. Vai vēl pēc 100 gadiem Latvijā būs tikpat daudz cilvēku? Neesmu pārliecināts. Tīksmināšanās par erotiku, tukši strīdi un respekta pieprasīšana ir aizgājušas druscīt par tālu.

Un skolā bērniem tomēr ir jāmācās ;)) Lietuvā to cilvēki jau ir sapratuši. Laiks būtu arī mums saprast.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS 30.09.2009 21:44
diemžēl īstā dzīve man ir rādījusi ka Latvijas vīriešmīlētāji ir lieli izlaideņi,jo PSRS laikos tak nekās tāds nevarēja būt apriori. un viņu pašu spēkos ir pierādīt pretējo.nav ko brīnīties -netolerance n-tajās jomās.......

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nimbo 30.09.2009 21:05
Re, cik labi- arī Stendzenieka reklāmas vējos Eiropā iepūsts deputāts var ko labu izdarīt, īpaši ja pašam nav jāpavada ziema pie reņģēdāju godmaņkrāsniņām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jauku Jums dieniņu>Kalvis 30.09.2009 20:48
Kāpēc tik gari ??? Kā gan saprast " seksuālās novirzes nekur neaizbēgs? "
Ja uzskatāt , ka homoseks ir seksuāla novirze, tad esat homofobs. Punkts

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis > Jauku Jums dieniņu 30.09.2009 19:05
>>> PAsaki skaidri -esi vai neesi homofobs?
=====
Es ne visai saprotu, ko nozīmē "homofobs". Ja ar to saprot kādu patoloģisku reakciju vai bailes no homoseksuālistiem - tad tas viss ir bleķis. Cilvēki, protams, var baidīties no visa kā - man ir vienalga cik kāds ir homoseksuāls. Svarīgi ir, kā cilvēks pavada savu mūžu, nevis uz kādiem netikumiem viņu reizēm "velk".

Cita lieta - ir suverēnas valstis. Man varbūt nepatīk, ja narkomānus Saudi Arābijā soda ar nāvi, ja dzērājus publiski noper, ja Francijā aizliedz galvassegas, vai Lietuvas skolās - runas par poligāmiju un izvirtībām. Bet ja esmu uz šīm zemēm aizbraucis ciemos, tad vietējās paražas respektēšu.

Jo civilizācija nozīmē gatavību pieņemt, ka visi cilvēki pasaulē nav vienādi. Un ka lietuvieši nav ļaudis ar ierobežotu rīcībspēju - viņu ievēlētais Seims var izlemt, kādu saturu mācīt Lietuvas skolās. Tad, kad mēs būsim galvastiesu pārāki par Lietuvu visādās jomās - kultūrā un izglītībā, tad arī varēsim viņus pamācīt. Pagaidām - sāksim paši ar sevi.

Atkal garš spriedelējums... ;) Ja pavisam īsi: Streips problēmu skatās no nepareizās puses. Vajag panākt, lai ikvienam vidusskolēnam tepat Latvijā būtu pieejamas fizikas, informātikas, bioloģijas un angļu valodas stundas. Kad tas viss būs, kad skolotāji nebūs izsalkuši un nomocīti - tad varēsim domāt arī par to, vai nestāstīt skolēniem arī par viendzimuma seksu un LGBT dzīvesveidu. Izglītībā ir jāsāk ar pamatzināšanām. Seksuālas novirzes nekur neaizbēgs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jauku Jums dieniņu>Kalvis 30.09.2009 18:03
Kāpēc tik gari spriedelējumi? PAsaki skaidri -esi vai neesi homofobs? Skaidri ar mūsu Kārli vai pret Streipa kungu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Olita M. 30.09.2009 17:27
Kārli,ko tad neko neuzraksti par izgāšanos ar Benfeldes aicināšanu uz TV raidījumu? Baidies no Kota dusmām? Vai īsti tā kā nav argumentu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ansis 30.09.2009 17:07
Visi homoseksuālisti ir svētie.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 30.09.2009 16:08
Ja pareizi atceros, tad likums bija par apspriesto parādību pieļaujamību vai nepieļaujamību bērniem domātajās kultūras un izglītības sfērās. Tas mazliet maina lietas būtību, cienījamo Kārli Streip!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vasulis 30.09.2009 15:25
Par to homoseksuālismu nu tā - var to peņemt, var to nepieņemt. Un nav mana daļa kas ar ko mīlējas. Tā pat bezjēdzīgi par šo jautājumu strīdēties, Kārli, ar Jums.Mana jautājuma būtība ir tā - labi, starp homoseksuālistiem ir labi mūziķi, labi aktieti, finansisti utt BET vai starp homoseksuālistiem ir arī vispār zināmi nelietīgi cilvēki. Gribētos dzirdēt kādu konkrētu piemēru. Paldies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 30.09.2009 14:42
Ja kāds iebilstu, ka Norvēģija nav ES valsts (un ar savu ticības mācību ir jocīgs izņēmums), tad varam atrast obligātu ticības mācību arī ES dalībvalsts Polijas skolās - sk. http://www.concordatwatch.eu/showtopic.php?org_id=931&kb_hea... .

Ja mēs uzskatām, ka Lietuvas skolās nedrīkst propagandēt "heteronormativitāti" (uzskatu, ka heteroseksuāla orientācija un uzvedība ir norma), tad pielietojot līdzīgus spriedumus, varētu secināt, ka arī "kristīga normativitāte" Polijas skolās nav pieņemama (jo tā vismaz teorētiski varētu būt diskriminējoša attiecībā pret nekristīgiem bērniem, ja tur tādi ir).

Savukārt Polijā un Lietuvā nav (un visticamāk arī tuvākajā laikā nebūs) jāpieņem likumi par musulmaņu galvassegām - jo atšķirībā no Francijas tā tur galīgi nav problēma.

Vārda brīvība, skolu pienākums nodrošināt bērniem drošu un audzinošu vidi - tie, protams, visi ir interesanti jautājumi. Bet katrai dalībvalstij tas ir jādiskutē un jārisina pašai. Katrai dalībvalstij ir citas problēmas, un nav lielas izredzes, ka franču EP deputāti varēs izlemt, kas ir labi Lietuvai, nedz arī lietuviešu EP deputāti izlemt - kas ir labi Francijai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 30.09.2009 14:41
mustafā ...diskusija par to, kur daba ir paredzējusi un kur nav paredzējusi...
----------------------------------------
šķiet, ka vienam te ir nepārvarama vēlme dalīties atmiņas par tā sajušanu vienīgajā smadzeņu krokā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 30.09.2009 14:31
Jēdziens homofobija ir tik izplūdis,ka par to vispār nav vērts diskutēt.Daudz jautrāka būtu diskusija par to,kur daba ir paredzējusi un kur nav paredzējusi ievadīt vīrieša locekli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 30.09.2009 14:27
Domāju, ka balsošana Eiropas Savienības līmenī par šādu jautājumu bija absurda. Eiropā iztrūkst vienotu kritēriju par to, kādas cilvēku rīcības, seksualitātes, morālo priekšstatu izpausmes uzskatīt par pietiekami labām, respektējamām un vispārcilvēcīgām - tādām, kurām ir vieta izglītības sistēmā.

ES morālais relatīvisms tiek piesegts ar šādiem tādiem sīkiem principiņiem (nedrīkst "paust diskriminējošu attieksmi" pret šo vai to; nedrīkst noliegt holokaustu) - bet nav nekāda vispārēja ietvara, kā morāles jautājumus risināt. Kristīgā morāle tipiskam ES politiķim vairs nav nekāds arguments, bet jauna morāles sistēma, kura būtu līdzīgi universāla - vēl nav izdomāta.

Tieši tādēļ šādi strīdi turpināsies. Vienā vietā cilvēki iebildīs pret poligāmijas vai seksuālu noviržu popularizēšanu skolās; citur - pret musulmaņu galvassegām; vēl citur - vai krucifiksi un pasakas par "Trim sivēniņiem" neaizskar musulmaņu ticīgo jūtas.

Jāapzinās ir viena lieta - morāla relatīvisma apstākļos pie jebkāda lēmuma par izglītības saturu atradīsies cilvēki, kuri jutīsies "cietuši" un "aizvainoti". Vai nu tie būs kreacionisma piekritēji, vai hidžab lakatu valkātājas, vai holokausta apšaubītāji, vai homoseksuālisti, vai vēl kādi citi.

T.i. sanāks pilnīgi veltīga diskusija - ja nav kopīgu vērtību un normāla respekta/cieņas vienam pret otru, tad veltīgi pieņemt Eiropas rezolūcijas. Vienkāršāk ir ļaut, lai lietuvieši, franči un visi pārējie paši izlemj, kādu ideju propagandu viņi vēlas/nevēlas redzēt savās skolās.

Kāda jēga apspriest poligāmijas vai homoseksuālisma sludināšanu skolēniem, ja Eiropā nevar vienoties par daudz vienkāršāku lietu - vai skolām ir jābūt nošķirtām no baznīcas vai nē? Dažās valstīs izglītības saturs ir stingri laicīgs (Francija), bet citur - ticības mācība ir bezmaz vai obligāts priekšmets (Norvēģija, sk. http://www.thaindian.com/newsportal/entertainment/hindus-jew... ). Arī Latvijā nav īsti vienota priekšstata pat par "tradicionālo konfesiju" klātbūtni skolās. Kur nu vēl par "netradicionālām" orientācijām un dzīvesveidiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 30.09.2009 14:02
Nav nekā par "Tautas partiju", žēl :(

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 30.09.2009 13:37
Ir geju vidū arī nelieši, jā. Pats pazīstu vairākus tādus. Tas vienkārši kārtējo reizi apliecina, ka LGBT cilvēki ir tieši tādi paši, kā visi pārējie -- priecājas, skumst, dara labu, dara sliktu, dusmojas, mīlējas, dzied, dejo, vingro, slinko u.tt., u.tml. Savukārt gļēvluim "tāpat jau" -- ja Jūs esat tik apdauzīts, ka nespējat atšķirt vīrieti no sievietes, tad acīmredzot Jums ar vislielāko steigu ir jādodas ārstēties. Kas attiecas uz fanošanu, es Jūs kā fanu nemaz nevēlos, jo neaptēsti cilvēki man nebūt nav interesanti. Taču runa nav par "fanošanu", runa ir par atziņu, ka LGBT cilvēki ir tagad, ir vienmēr bijuši un vienmēr būs, un viņiem braukt virsū kā kaut kādai vienotai kategorijai, kurā visi ir pilnīgi vienādi, ir vienkārši dumji. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tāpat jau 30.09.2009 13:18
par homofobiju var tikt uzskatīti Streipa kunga /kundzes "uzbraucieni" tiem ,kas nav homoseksuāļu fani.Tātad tā ir tā pati slimība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

KA tavu māti 30.09.2009 13:10
Vasulis30.09.2009 12:59
Sakiet, Kārli, vai starp homoseksuālistiem kāds nelietis arī ir sastopams?

===========
Nu kāpēc Jūs cienītais uzdodat tik dumjus jautājumus? Dieva izredzēti (gejs- Dieva dāvana) nevar NEVAR būt nelieši. Punkts . Un vispar cienītais Jūs esat homofobs, kas ir slimība, atšķirībā no homoseksuālisma , tas kopš 1973. gada vairs nav1 Kāpēc Jūs ienīstat gejus?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Muhameds Ibrgimovs 30.09.2009 13:03
Salam aleikumu Streipa kungs Allaha (Dieva) dāvana tas homoseks. Kāpēc mums tradicionāļiem , apdalītiem no Allaha, tā neveicas? JA jau gejs, tātad laba mūzika, tāpēc ka gejs!
Allah akbar

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vasulis 30.09.2009 12:59
Sakiet, Kārli, vai starp homoseksuālistiem kāds nelietis arī ir sastopams?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - lapuķim 30.09.2009 12:56
Parasti es neatbildu cilvēkiem, kuri ir pārāk gļēvi, lai runātu atklāti, bet vārdu nozīme un uztvere, cienītais, mainās laikam ritot uz priekšu, absolūti neatkarīgi no tā, kas bija rakstīts vārdnīcā 1973., 1856., 1725. vai jebkurā citā gadā. Kas attiecas uz nemainīgu "pārliecību" -- pirmkārt tikai visnotaļ iekurtējis cilvēks nemainās līdzi notikumiem, un otrkārt, arī Hitlers un Staļins nekad savu "pārliecību" nemainīja -- vai Jūs cienāt arī viņus? AG ir Aivars Gedroics, kura "daiļrade" ir konkrēti antisemītiska, rasistiska un homofobiska. Kas Jūsuprāt tur ir cienījams. Un, ja par "psihiskām slimībām" -- vienalga, vai Jums tas patīk vai nepatīk, cienītais, Pasaules veselības organizācija jau ļoti sen pateica, ka homoseksualitāte NAV, NAV un vēlreiz NAV slimība. Savukārt homofobija, tāpat kā visas fobijas, ir garīga novirze. Blakus Jūsu gļēvumam, tā jau kļūst par ievērojamu problēmu. Jauku Jums dienu.

Un Latgale -- es jau neteicu, ka Latgale ir vainīga. Gedroics būtu nepieņemams antisemīts un rasists arī tādā gadījumā, ja viņš dzīvotu Zemgalē, Vidzemē, Kurzemē vai Aizspogulijā. Vienkārši tā gadās, ka viņš dzīvo Latgalē. Jauku arī Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sauciens tumsā 30.09.2009 12:28
paaŗdījos pa DElfiem un TVnetu ar krutiem komentiem , tagad gribu piesārņot cienījamās politikas gaišo auru!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Latgale 30.09.2009 12:05
Kārli, es varu piekrist rakstītajam, tikai, šķiet. Latgale diez vai ir vainojama cilvēka uzvedībā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sniega pika 30.09.2009 12:02
Kārli, kur tad komentārs par kādu TP nelietīgu darbību?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

lapuķis 30.09.2009 11:53
nu gan tagad Ivariņš var brūvēt vēl lielākas ziepes par parex rebēm, vienalga viņš Kārlim būs tuvs uzskatu paudējs. Jo , Kārļaprāt, vislielakais pasaules grēks ir izteikt DEMOKRATISKA veidā savas domas par pederstiem (tikai nevajag cenzēt šo vardu, jo tas ir arī svešvārdu vardnīcā) .
Kārļa leksikonā runajot, nedod Dievs kaut ar mazo pirkstiņu kustinat šo psihiski slimo cilvēku izdarības, tad viss iet pa gaisu.
AG tapāt kā Rubiks paliek pie savas parliecības, un ne vienmēr tas pareizākās, bet savas. Par to arī viņam cieņa un vēl Aivars nekaunas saviem diezgan primitivajiem komentiem likt savu īsto niku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gatons 30.09.2009 11:50
... iespējams, ka pēc kāda laika būt pedofilam arī būs norma... it īpaši, ja pedofils būs kaut ko labu izdarījis - labu filmu uzņēmis un tml. man pret homoseksuālistiem negatīva nostāja ir viena iemesla dēļ: ok, guliet ar ko gribat, bet kāpēc bļaustieties par to publiski? ok - jūs apspiež? rīkojiet protestus, bet nestaigājiet stringos pa galvenajām ielām un netiriniet mēles...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Miks 30.09.2009 11:19
Ivaram Godmanim jābūt cietumā ,nevis Eiropas parlamentā ......

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 30.09.2009 11:15
Ak jā aizmirsu.Daba nedod nekādas izvēles iespējas dzimušiem homoseksuāļiem.Cerība ir vienīgi uz nākotnes zinātni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 30.09.2009 11:12
Ivars Godmanis Eiropā kļuvis liberāls tāpēc,ka viņam vairs nekas nespīd.Miljards jau nospīdēja,tagad var sākt sacerēt memuārus.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips