Atslēgvārdi:

Par policistiem un ierakumiem 7

Labrīt, lasītāji!

Šorīt Latvijas televīzijas rīta raidījumā Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins nāca ar šādu atzinumu: "Ir atbrīvots daudz cilvēku, kāds no viņiem varbūt pārgājis ierakumu otrā pusē." Runa bija par no darba atbrīvotajiem policistiem un jautājumu, vai viņi varbūt varētu pievienoties kriminālajai pasaulei.

Iesaki citiem:

Nu, būtu jācer gan, ka nē. V. Voins paudis cerību, ka policistu skaits, kurš pievienosies tumšajām aprindām, nebūs lielāks par citu profesiju pārstāvju skaitu. Taču policisti tomēr nav sekretāres vai grāvju racēji. Viņi zina pat ļoti daudz par to, kā darbojas noziedznieki, un izmeklēšanas laikā viņi uzzina vēl vairāk. Atceros gadījumu pirms kāda laiciņa, kad pie durvīm piezvanīja policisti. Neatceros, ko viņi toreiz meklēja, bet uz manu jautājumu, kā viņi tika garām drošības kodam uz priekšdurvīm policiste vien mazliet ironiski pasmīnēja. Ja noziedzniekiem pievienosies cilvēki, kuri attiecīgajā jomā var piedāvāt zināma līmeņa "ekspertīzi," tad labi nebūs.

Taču te ir arī sarežģīts apstāklis plašākā jautājumā. Bieži runājam par valsts pārvaldes optimizāciju, pilnveidošanu, u.tml., taču patiesībā mēs runājam par tās apjomu samazināšanu. Un tad nu runa ir par īstiem cilvēkiem, kuri zaudē īstu darbu. Pilnīgi neatkarīgi no tā, vai no darba atbrīvotais cilvēks ir policists, ierēdnis, medmāsa vai skolotāja, ģimene nekur nepazūd, bērniem joprojām gribas ēst un ne tikai, kredīta maksājumi spiež, apkures sezona tuvinās... Visā politiskajā diskusijā par izdevumu samazināšanu šis, lūk, ir jautājums, par kuru politikāņi runā maz: Kā valsts palīdzēs tiem ļoti, ļoti daudzajiem cilvēkiem, kuriem dzīvē jau ir radušies un turpmāk arī radīsies milzīgi sarežģījumi tāpēc, ka patlaban tiek ievērots "taupības" režīms? (Pēdiņās lieku vārdu "taupības" tāpēc, ka joprojām valsts pārvaldes iekārtā ir pietiekami daudz piemēru par to, ka taupība laikam ir domāta citiem, bet tikai ne tiem, kuri patlaban ir iekārtojušies pavisam ērti.) Ne jau visi varēs aizbraukt uz Īriju vai Spāniju. Daudzi paliks tepat, un izmisums var tuvoties pavisam reāli un draudoši. Gribas ticēt, ka lielais vairums visu cilvēku, ne tikai policistu, nekad mūžā neiedomātos par iespēju, kļūt par noziedznieku tāpēc, ka naudas vairs nav. Taču tas ir slidens kalniņš. Jau ziņots, ka mazumtirdzniecībā pieaugusi zādzība. Kam celsies roka pret vecmāmuliņu, kura azotē ir ieslidinājusi maizes klaipu? Un, ja ne pret viņu, tad vai pret kādu, kuram kabatā ir ieslīdējis kaut kas ne gluži tikpat pirmās nepieciešamības kārtā esošs?

Nedomāju, ka sabiedrība būtu jāspiež atbildēt uz jautājumu, "Kur ir novelkama svītra, ja domājam par noziedzību smagi trūcīgos apstākļos?" Gribu pateikt lielumlielu paldies visiem policistiem, kuri apzinīgi dara savu darbu arī pašreizējos apstākļos, un cerēt, ka tiem, kuriem liktenis ir piespriedis atbrīvošanu no darba, valsts tomēr varēs palīdzēt. Lai tajā brīdī, kad tautsaimniecība ir atveseļojusies un darba vietu skaits atkal var pieaugt, būtu, kur meklēt kadrus. Un lai tiem, kuri policijas darbā strādā joprojām, nekad, nekad nebūtu jānonāk aci pret aci ar kādreizējo kolēģi.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tomas 23.12.2009 13:45
"kāds no viņiem varbūt pārgājis ierakumu otrā pusē" nu nav jau tur tās robežas tik strikti nospraustas -- no manis Rekets naudu nekad NAV prasijis, bet Policisti ir, tad nu uz kuru pusi viņi tur varētu aiziet. sagebrushfinancial.com

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaspars Gasūns 27.08.2009 14:39
Drīzak paliek filozofisks jautājums, lai šīs reformas (griešanas) pēc iespējas mazāk skartu iestāžu produktivitāti. Starp atlaistajiem, cik dzirdēts, ir disproporcionāls reālo darītāju un speciālistu skaits. Savukārt dažādi priekšniekam pietuvinātie tiekot atstāti. Nejēdzīga valsts pārvalde sevi arī nejēdzīgi reformē. Es ļoti labprāt uzklausītu jebkādus kompetentus un konkrētus ierosinājumus iestāžu/to vadītāju darba efektivitātes un "nesavtības" celšanai.

Jā, un valstij jābūt efektīviem bezdarbnieku atgriešanas darba tirgū pasākumiem kopumā - bez izņēmumiem un privilēģijam bijušajiem valsts darbiniekiem. Ja ir iespējams dabūt naudu konkrētas grupas, ko atlaiž masveidā, pārkvalificēšanai, piemēram, skolotājiem, tad jā, bet taisnīguma un likuma ietvaros atsevišķu bezdarbnieku kastu nesaskatu kā opciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaspars Gasūns 27.08.2009 14:30
Savukart valsts aparata nodarbinato skaitu bija jamazina atkal jau neizbegami. Pirmaja bridi nekads seviškais ietaupijums nesanak, bet videja termina un ilgtermina citu variantu vienkarši nav. Uzturet kroplu sistemu tikai tadel, ka tas kustinašana ir sapiga... Agrāk būtu bijis mazāk sāpīgi, bet vēlāk būs vēl sāpīgāk! Vai valstij jatur darba "lieku" ieredni tadel, ka vinam ir bērni, kredits un nav ietaupijumu?
Ka jebkura no pašlaik veicamajam reformam ši bija javeic jau sen - bija tacu laiks, kad darba tirgu bija milzu deficits. Bet tagad ta, kaut ari ar daudziem negativiem blakusefektiem, ir javeic neizbegami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaspars Gasūns 27.08.2009 14:29
Manuprat, ta ir gaušanas par neizbegamibu. Latvija noteikti butu seviški neaizsargata pret šadu pasaules krizi, bet absoluti nejedziga valsts politika pedejos gados ir padarijusi mus par vissmagak skarto valsti pasaule (pec Forbes atzinuma). Valsts nevar ta pekšni atkopties no krizes, nevar ari pekšni nonakt tik kritiska stavokli. "Priekšdarbi" tika veikti jau labu laiku - Karlis pats pret tiem dedzigi iestajas -, un tagad musu kritiena dzilums un smagums ir loti maz korigejams. Attiecigi ari bezdarbs bus tads, kads bus... Diemžel!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 24.08.2009 16:58
Kad mācījos man tik mīļās Zviedrijas tautskolā, tad vecākais no turieniešiem bija kāds ugunsdzēsējs ap 50, kas, konstatējis, ka kļūst arvien grūtāk, devās uz skolu iegūt vidējo izglītību. Un tad ļoti iespējams tiks arī pie augstākās, jo mācīties tur ir lētāk, nekā sēdēt mājās. Bet pie mums? Visi atlaistie mācīsies par metinātājiem, lai dažus varbūt vajaga uzņēmumiem, vēl kāds var piešauties un taisīt biezajiem greznus vārtus, bet pārējie?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 24.08.2009 12:02
Par policistiem jāliek roboti.Tie kukuļus neņems,ja nebūs speciāli ieprogrammēti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš K. 24.08.2009 10:39
Zagšana ir audzināšanas problēma. Bet krīze ir tikai stimuls neizlēmigajiem.
Un ja policists var kļūt par noziedznieku, tad jautājums: kāds viņš bija policists.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips