Par piepeši "nabadzīgiem" valsts darbiniekiem 3

Labdien, lasītāji!

Ziņots, ka Latvijas pasta vadītājs Ivars Krauklis plāno pamest amatu, jo paredzēta viņa visnotaļ ievērojamās algas apcirpšana. I. Krauklis apgalvo, ka kompensācija par darbu samazināšoties par veseliem 60 procentiem, bet uz šiem cipariem jāraugās rūpīgi, jo runa nav tikai un vienīgi par algu kā tādu. Ziņu aģentūra BNS informē, ka alga uz papīra esot 5700 latu mēnesī. Atbilstoši valdības plāniem, tā tiktu apcirpta par 15 procentiem, tā atstājot "tikai" Ls 4845. Tie 60 procenti saistās ar prēmijām, bonusiem, piemaksām, "trīspadsmitām algām" un citiem labumiem, kādi daudzviet Latvijas pārvaldes sistēmā ļaudīm nodrošina krietni, krietni vairāk ienākumu, nekā varētu padomāt no algas vien.

Iesaki citiem:

Protams, man nav ne jausmas, kāda ir Ivara Kraukļa dzīve. Varbūt viņam ir daudz aizņēmumu, parādu, kredītu un visa pārējā, kuri ņemti "treknajos" gados. Katrā gadījumā nevēlu viņam sliktu un neko negribu apskaust. Taču gribu ticēt, ka lielum lielais vairums šī bloga lasītāju būtu vienkārši svētlaimē, ja viņi mēnesī pelnītu 4845 latus, ja arī tā ir bruto summa, no kuras tiek atņemti nodokļi. Un tas, savukārt, norāda uz to, cik uzbarojušies ir tie cilvēki, kuri vai nu pēdējos gados ir bijuši daļa no politiskās "elites," vai arī ir bijuši šīs elites draugi, paziņas, šoferi, apkopēji, dārznieki, suņa kopēji, šoferu dēli u.tml. Pats hrestomātiskais piemērs ir Puzes ķeizariņš, kurš reizēm ir stāstījis, ka pie savas visnotaļ pasakainās bagātības viņš ticis pateicoties acīmredzot ļoti, ļoti devīgiem draugiem, kuri viņam dāvinājuši visu pēc kārtas. Jaunākajās amatpersonu deklarācijās uzzinām arī to, piemēram, ka pērn bijušais Ministru prezidents Godmanis saņēmis 3541 latu kategorijā "dāvinājums." Un, protams, nemaz nerunāsim par visiem valžu un padomju ļautiņiem, kuri haltūrē tik daudzās vietās, ka ienākumi bijuši pavisam pasakaini. Tiesa, ar viņiem valdība, lai arī ļoti negribīgi, ir tikusi galā. Tajā pašā Latvijas pastā nu padomē vairs nebūs septiņi, bet būs tikai trīs politikāņiem pietuvināti cilvēki. Tas jau ir kaut kas.

***

Un vēl. "Tautas" partijas vadonis Mareks Segliņš šajās dienās ir nācis ar savu skatījumu par diviem no redzamākajiem ļaudīm kādreizējā valdošajā bandā, proti, par Kalvīti un par Veldri. Pirmais, tā Segliņš teicis kādā intervijā, ir dikti zinošs par visādām ekonomiskām lietām un tāpēc noteikti varētu strādāt valsts labā, piemēram, telekomunikāciju uzņēmuma Lattelecom padomē. "Aigaram ir laba ekonomiskā domāšana, viņš saprot valsti, viņš saprot uzņēmējdarbību, tas gan. Un es domāju, ka būtu ļoti lietderīgi izmantot viņa zināšanas. Cita lieta, ka vairs kā politiķis varbūt viņš.. Nu visi mēs zinām - kādreiz aizmiga, kādreiz ne tur kur vajag.., bet tas, ka viņš varētu darboties tautsaimniecībā, man liekas būtu tikai ieguvums" -- tā M. Segliņš. Savukārt par Veldri viņš teicis, ka lielais zirgu mīļotājs varētu kļūt par jaunās Nodrošinājumu valsts aģentūras vadītāju, jo viņam esot "ciparu galva."

Manuprāt, Kalvītis ir pelnījis izslēgšanu no absolūti visas Latvijas politekonomiskās vides, jo viņš ir ne vien simbols, bet arī vainīgais tajā, kas ar Latviju ir noticis. Viņš ir tas, kurš savos garajos valdīšanas gados izvēlējās ignorēt šmuces Satiksmes ministrijā un citur, tas, kurš 81. panta kārtībā centās sagraut valsts drošības sistēmu, tas, kurš politizēja daudz ko, kas nedrīkstu būt politizēts, tas, kurš nepārtraukti lielījās par to, cik pats ir dižs un varens un lielisks un perfekts, kamēr visi pārējie ir "kvaukšķi" vai kas vēl sliktāks. Savukārt Veldre izgāzās ne tikai vienā, bet divos ministra amatos, un diez vai "ciparu galva" ir galvenais, lai pārņemtu tomēr ļoti būtisku instanci. Tiesa, Nodrošinājumu valsts aģentūrai droši vien pat Veldres sapņos vai murgos nav vajadzīga zirgu gvarde, bet tomēr. Gan viņam, gan Kalvītim vispirms ir jāatvainojas Latvijas tautas priekšā. Tad var skatīties tālāk.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Šofera dēls 14.04.2009 19:00
nacionalizēsim mijonāru miljonus un nauda pietiks visiem

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 14.04.2009 17:03
>>> Taču gribu ticēt, ka lielum lielais vairums šī bloga lasītāju būtu vienkārši svētlaimē, ja viņi mēnesī pelnītu 4845 latus, ja arī tā ir bruto summa, no kuras tiek atņemti nodokļi.
======
Nevaru piekrist. Te nav runa nevis par kādu padomē sēdētāju vai ierindas darbinieku, kuram ir skaidri iezīmēti pienākumi un atbildība no pulksten 9 līdz 17. Tādā gadījumā 3000 latu tiešām būtu ļoti liela alga.

Ņemsim tomēr vērā, ka Latvijas Pasts ir ļoti liela un piņķerīga organizācija, un jebkurš vadītājs, kurš ir mazāk nekā izcils, īsā laikā uzsēdinās to uz grunti. Privātuzņēmumos (dažnedažādos Exigen, TietoEnator vai PriceWaterhouseCoopers) 3000 latus "uz rokas" saņem parasts vidēji liela projekta vadītājs, kura pakļautībā strādā kādi 10-20 cilvēki; toties budžets uz jebkuru darbu ir tāds par ko LP var tikai sapņot. Protams, protams - "Latvijas Pasts" ir valsts iestāde - un tur algas varētu maksāt kādas trīs reizes zemākas nekā par līdzīgu darbu privātajā sektorā; tas ir pilnīgi normāli un tā notiek visā pasaulē.

Tomēr tad, ja algas nokrīt līdz tiem pašiem 3000 latiem "uz rokas", tad tas ir signāls Krauklim un citiem - ka ir laiks doties uz privāto sektoru, kur varēs strādāt mierīgāk, sakārtotākā vidē un starp inteliģentiem, nesastresotiem cilvēkiem. Domāju, ka Kraukli ar šo lēmumu varam apsveikt - un ceru, ka bez darba viņš nepaliks.

Bažas rada kaut kas pavisam cits: Ja kāds vadītājs tomēr ir ar mieru vadīt "Latvijas Pastu" par tiem 3000 latiem, tad man drīzāk rodas šaubas, vai viņš tiešām tur strādā par algu, nevis nodarbojas ar kādiem apjomīgiem ēnu darījumiem par miljoniem latu. Vai nu tiešām viņš ir no ielas paņemts "šofera dēls" vai "šī bloga lasītājs", kurš ir tikai izkārtne, lai no savas sinekūras 3000 latu algas katru mēnesi 1000 latu ziedotu dzimtajai partijai. Abos gadījumos ir spēkā vecais sakāmvārds - "Kas lēti pērk, tas dārgi samaksā".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 14.04.2009 16:13
Es tā saprotu, ka nupat būs iespēja konkursa kārtībā kandidēt uz labi apmaksātu amatu Latvijas Pastā.... ;)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips