Atslēgvārdi:

Par patriotismu (un korupciju) 29

Labrīt, lasītāji!

Šorīt Ventspils trubas interešu tribunālā (Ne)atkarīgajā Rīta Avīzē ir intervija ar Latvijas Neatkarīgās televīzijas šefu Andreju Ēķi, kuru vada viens no Latvijas žurnālistikas lielākajiem hameleoniem Elita Veidemane. Nudien, šī ir dāma, kura ir spējusi pielāgoties darba devējam. Vajadzēja vadīt Latvijas Tautas frontes apkārtrakstu un demonstrēt tautiskumu un nacionālismu? Darīts. Vajadzēja vadīt tenku laikrakstu? OK. Vajadzēja visiem izstāstīt par visiem, ar kuriem kundze ir pārgulējusi? Darīts. Vajadzēja pēc tam kļūt par milzīgu morālisti un bārties par citiem, kuri ar kādu pārguļ? Kāpēc ne? Vajadzēja aptekalēt minētās trubas intereses? Uz priekšu.

Iesaki citiem:

Bet ne par to šis stāsts. Intervijā Veidemane un Ēķis diskutē tādu jēdzienu, kā patriotisms, pretstatot to ar jēdzienu "liberāls." Tātad -- vai nu cilvēks var būt patriotisks vai arī liberāls. Jautājums no Veidemanes: "Bet kas liedz LNT pārliecinoši rādīt, cik viena otra liberālā ideja ir nāvējoša latvietībai un Latvijas valstij?" Kūdīšana no Veidemanes: "Jūs tomēr skaisti aizgājāt no mana jautājuma par LNT iespējām vairāk vērsties pret liberālisma ideju ekspansiju Latvijā." Ēķa atbilde: "Tāpēc tāds Soross darīs visu, lai nīdētu patriotismu un nacionālismu, kas ir konservatīvisma sastāvdaļas." Un vēl: "Vai esat kādreiz dzirdējusi mūsu kultūras darbiniekus runājam par patriotismu? Tas taču nav seksīgi, kā tagad mēdz teikt. Acīmredzot mēs esam nonākuši šajā liberālajā pasaulē." Un piedevām: "Un tas arī ir bijis liberālo organizāciju mērķis - panākt, lai valsts nedomā par patriotismu."

Šis dalījums mani nudien mulsina, jo bez mazākās pauzes varu teikt, ka esmu gan patriots, gan liberāli noskaņots cilvēks. Kāda velna pēc konservatīviem cilvēkiem būtu jādod tiesības monopolizēt jēdzienu, kurš vienkārši nozīmē savas valsts un savas tautas uzticīgu un dedzīgu atbalstīšanu? (Lai arī šajā gadījumā būtu jādomā arī par tādiem, kuri vienkārši izliekas, ka ir konservatīvi -- Ēķa vadītā televīzija demonstrē vairākus seriālus, kurus par konservatīvo vērtību paudējiem būtu pagrūti uzskatīt; skat., piem., seriālu "Nabaga miljonāre," kurā šorīt varējām raudzīties, kā " Luiss Arturo lūdz Lulu palīdzību, lai atrastu Isabelu. Sieviete piekrīt ar nosacījumu, ka Luiss Arturo viņu vēl pēdējo reizi noskūpsta. Puisis gan šaubās, tomēr visbeidzot piekrīt. Abus kopā šajā mirklī ierauga Djego Salvadors" -- izraksts no anotācijas.) Šī nav monopolizējama joma, jo patriotisms neliedz saprast, ka svarīgas ir arī individuālās cilvēka brīvības. Latvijas Enciklopēdiskajā vārdnīcā vārds liberālisms definēts šādi: "Sabiedriski polit. un ideol. virziens, kura piekritēji aizstāv neierobežotu privātu iniciatīvu, personīgu brīvību, parlamentāru, dem. valsts iekārtu." Vai tad konservatīvi cilvēki neatbalsta parlamentāru un demokrātisku valsts iekārtu? Vai viņiem liekas, ka cilvēkam tomēr nav tiesību rīkoties brīvi? Šajā definīcijā nepiekrītu vārdam "neierobežotu" -- ir arī tādas lietas, kuras valsts dara labāk nekā to darītu "privāta iniciatīva," piemēram, valsts aizsardzība. Bet nekas minētajā definīcijā nenoliedz patriotismu. Tas ir nepatiess dalījums, kura pamatā tomēr ir doma "es esmu pareizais latvietis un tas otrs nav pareizs." Savukārt pretējā ir doma "mēs visi tomēr esam cilvēki, un kamēr mēs neesam kaitējuši otram, mums katram ir tiesības rīkoties atbilstoši savai izpratnei un sirdsapziņai." Vārdi "Dievs, svētī Latviju!" tomēr nepieder tikai (paš)izredzētajiem. Un katrā gadījumā Latvijas kultūras cilvēki, piemēram, Māra Zālīte vai jaunā Nacionālā teātra grāvēja "Latgola.lv" autore Anita Ločmele, un noteikti ne viņas vien, pilnīgi noteikti var justies apvainojušās par Ēķa apgalvojumu, ka "kultūras darbinieki nerunā par patriotismu."

Par Ēķa teikto arī vēl viena piebilde. Lūk, viņa apgalvojums: "Es varētu būt kaut vai erceņģelis Gabriels un runāt to, ko runā Meierovica biedrībā, bet mani sitīs tāpēc, ka atrodos pretējā nometnē." Nē, Ēķa kungs. Ja Jūs runātu to, ko runā Meierovica biedrībā, Jūs nebūtu pretējā nometnē.

***

Un vēl. Latvijas Avīzē šodien ir divi mazītiņi tekstiņi, proti: "Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudīt par 10. Saeimas deputātes Silvas Bendrātes ("Jaunais Laiks") slēgto trasta līgumu ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Birojs vērtēs, vai nav pieļauts interešu konflikts."

Un: "Pēc Zviedrijas mediju saceltās kņadas Nacionālais pretkorupcijas birojs pētīs, vai uzsākt izmeklēšanu pret sociāldemokrātu līderi Monu Sālinu, kura pieņēmusi brīvbiļetes uz tenisa turnīru."

Kāds grib derēt, kurai dāmai ir lielāks risks, tapt oficiāli nosodītai?

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (29) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris 01.12.2010 02:22
to televīziju ēķis uzbūvēja kopā ar vēl citiem cilvēkiem, kurus vēlāk viņš nodeva, uzmeta, kā jau viņš vienmēr to dara.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nožēlojami 06.11.2010 22:59
Veidemane ir pievīlusi visus, kas kādreiz atradās Tautas frontē.Tagad gatava kalpot jebkam, pat Hūtei no Lemburģijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 05.11.2010 18:03
Tā kā Jums acīmredzot prātiņš ir daudz, daudz, daudz par īsu,
---------
Kārli, vai nav grūti, kad esi vienīgais normālais? Bet visi citi īsprātaiņi, tušņi, kazas, bigoti, anonīmie gļēvuļi, un visādi citādi nenormālie.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > jurim1 05.11.2010 17:01
Tā kā Jums acīmredzot prātiņš ir daudz, daudz, daudz par īsu, lai "ieslīgtu" kaut kādās "prātulās," Jums acīmredzot dzīve ir skumja un nelaimīga. Lai veicas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 05.11.2010 16:32
Suns spalvu met -amatu ne.Tas Kārli neieslīgstot garās prātulās par taviem domu graudiem-īsumā.
Tu sprukstiņ nederi pat par melnumiņu aiz Veidemanes kājas naga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

??? 05.11.2010 10:06
Ja Ventspils mērs Aivars Lembergs kļūtu par Latvijas prezidentu, viņu mīlētu vēl vairāk nekā Vairu Vīķi-Freibergu, žurnālam "Otkritij Gorod" prognozē polittehnologs Jurģis Liepnieks.

"Lembergs spīdoši pārzina visu, kas tam nepieciešams, un pēc četriem gadiem tauta viņu nēsātu uz rokām, bet pēc astoņiem gadiem uzceltu viņam pieminekli," intervijā žurnālam uzsver Liepnieks.

Viņš uzskata, ka Rietumu un Austrumu reakcijai uz Lemberga kandidatūru šajā gadījumā nebūtu izšķirošas nozīmes. "Ko teiks, to arī teiks," uzskata polittehnologs. "Bet tikmēr viņš atbrauks ar sirēnām. Starp citu, Lembergs jau teicis, ka tas viņu neinteresē. Tomēr būtu labi, ja Rīgas pilī sēdētu reāls, nevis pilnīgi nejaušs, nesagatavots cilvēks."

Pēc Liepnieka domām, šķērslis nebūtu arī tiesas prāva pret Lembergu. "Liela daļa cilvēku vienkārši jūt liekulību prāvās pret Lembergu. Mēs visi dzīvojām tajos laikos un atceramies, kādi tie bija. Mēs visi, rupji izsakoties, devām ārstiem naudu un tā tālāk... Cilvēki jūt, ka šī situācija ir pievilkta aiz ausīm. Ja Lembergs neietu politikā, viņš droši vien būtu ticis cauri sveikā."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sorosa šakālis>Ahmeds 05.11.2010 09:58
un kā ar ētiku jaunā deputāta Klāva Olšteina ģimenes pieaugumā ? Nevarēja nodot zvērestu 2.novembrī , jo sieva dzemdēja...un ,incanti - tieši pēdējā dienā 2.novembrī pirms stājās spēkā noteikumi par māmiņas algas ierobežosanu !:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

heh 05.11.2010 01:58
Varbut jums visiem vajag vienreiz sanakt kopa un izrunaties. Izraudasities viens otram uz pleca par netaisno pasauli un busiet gan jau labi draugi velak ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 05.11.2010 00:30
Atvainojos. Uz brīdi politika.lv atsacījās pieņemt komentārus. Tad nu saglabāju tos notepad. Pēc tam iekopēju, bet sajaucu atbilstošos bloga rakstus.

Šeit komentāram bija jābūt:

Kārlis Streips 04.11.2010 15:22Nu, kā jau vienmēr, lielākoties te ir sapulcējies rējēju bars, kurš to vien prot, kā lamāties par mani.========
Čigānes gadījumā runa nav par 100 latiem vai lakatiem. Runa ir par ētikas piesaucēja ētiku. Runa ir par to, ka lai norādītu baļķi cita acī, paša acij jābūt bez skabargas. Manuprāt, pārmetumi Kārlim žurnālistiskajā prost_tūcijā diez vai ir pamatoti. Man iespaids ir cits. Gluži vienkārši, Kārļa simpātijas pret noteiktiem politiskajiem spēkiem ir mānījušās. Tā pat TP ienāca politikā skaistas lietas runājot un solot, un tie solījumi un runas Kārlim patika un viņš viņus atbalstīja līdz TP parādīja savu īsto seju. Tāpēc pārmetumi nevietā, Kārlis mums ir stabils savu principu ievērotājs. Cita lieta kā izskatās, piemēram, laikraksts Diena. 2 gadus esmu prom no LR, bija baisi lasīt tajā ZSS un Lembergu slavinoši apdziedošus rakstus. Saprotu, ka droši vien, ka par politiku rakstošie žurnālisti ir nomainījušies, tomēr paradokss paliek.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 05.11.2010 00:23
Man patīk "nu re" atbildes Kārlim.
Atzīšos, ka esmu cilvēknīdējs. Nekad nebiju sevi tā redzējis, bet 1,5 gadus dzīvojot Sudānā sapratu, ka man nepatīk visi cilvēki izņemot labi muslimi. Tātad nepatīk 98% pasaules (mīnus vairums bērni līdz 4 gadu vecumam).
Nu tā, esmu "iznācis no skapja"! Cik patīkami! Urā!
:-D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 05.11.2010 00:17
nu re 04.11.2010 15:41Homoseksuālisti sašaurina vārda "homofobs" jēgu un cenšās to "privatizēt".Precīzas definīcijas šim vārdam protams nav, bet ir pilnīgi skaidrs (izņemot kādu ļoti neprofesionālu žurnālistu), ka šis vārds pretendē uz tulkojumu - cilvēknīdējs.======"homo" - "līdzīgais". Tātad, tas kuram bailes no līdzīgajiem. Varbūt "līdzcilvēku bailulis"?:-)Kārlis domāja "antigejs". Bet kas gan ir "neracionāli aizspriedumi pret homoseksuālistiem"? Un kas ir racionāli aizspriedumi pret homoseksuālistiem? Vai varbūt "racionāli vērtējumi par homoseksuālistiem"?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


FZSS 04.11.2010 22:05
ir slaka ,kuri domā ,ka tautiskums un nacionālisms ir gļēva padevība, kad tevi un valsti apzog pašpasludīnāti izredzētie:p

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dereks 04.11.2010 18:39
Streipa kungs, Pica TV sākās no Ēķa idejas, dažiem jaudīgiem datoriem, milzu degsmes, enerģijas, kura arī izaudzināja daudzas redzamas TV sejas, kuras tagad bieži ir ekrānos, arī TV3. NTV5 tur "ieintegrējās" vēlāk, kad jau "piķis" sāka nākt. Tad bija grūti, bet iespēju laiki, ko īsti neesiet te piedzīvojis, tādēļ jau Jums tādi uzskati un izpratne par notiekošo šeit. Neesmu "rējējs" lielāks kā Jūs, tikai mums katram cita darbības sfēra. Vēlu veiksmi un vairāk objektivitātes nevis subjektivitātes! :). Ir jau arī lietas, nepolitiskas žurnālistikā kas man patīk arī Jūsu izpildījumā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 04.11.2010 17:59
Kārlis Streips 04.11.2010 15:22 ...esmu nepieciešamības brīžos kritizējis arī Vienotību...
------------------------
Un dēļ šīs nepieciešamības arī tā kritizēšana vienmēr tāda bāla un samocīta vien ir izskatījusies.
Cita lieta "buldozeru" slānīt sirds aicinājuma vadītam - pavisam cits smeķis un priekšnesuma bauda.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 04.11.2010 17:47
Kārlis Streips 04.11.2010 15:22 ...kā lamāties par mani. Intelekta kalngals atradies.
--------------------------
Nu nav jau - patiesi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


nu re 04.11.2010 17:01
Es taču teicu, ka homofobs cilveknīdējs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > nu re 04.11.2010 16:56
... kuru eksemplārs Jūs pilnīgi noteikti esat. Paldies, ka esat to atzinis. Un tagad pazūdiet no šejienes!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


nu re 04.11.2010 15:54
No "kazām, resnajiem tušņiem, idiotiem, kretīniem un rējēju bariem" ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 04.11.2010 15:22
Nu, kā jau vienmēr, lielākoties te ir sapulcējies rējēju bars, kurš to vien prot, kā lamāties par mani. Intelekta kalngals atradies. Derek, tikai divas lietas gribu Jums pateikt. Pirmkārt, minētos politiķus es kritizēju tad, kad ir par ko kritizēt, turklāt esmu nepieciešamības brīžos kritizējis arī Vienotību. Ja to neesat pamanījis, tad tā ir Jūsu problēma vien. Otrkārt, LNT pamatā bija NTV-5 un Pica TV, gluži no tukšas vietas Ēķis to neradīja vis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Dereks 04.11.2010 13:44
He, he, Ēķi točno vada hameleons saskaņā ar profa, Streipa teikto (pirmajā teikumā). Jā, Vai nu Elitiņa tik tālu tikusi, vai rakstītājs kļūdījies :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Pamanīju 04.11.2010 13:13
"ir intervija ar Latvijas Neatkarīgās televīzijas šefu Andreju Ēķi, kuru vada viens no Latvijas žurnālistikas lielākajiem hameleoniem Elita Veidemane" --- sanāk, ka E.V. vada A. Ē. :)
(Risinājums- pārtraukt teikumu pēc A. Ē. un uzsākt nākamo ar "Interviju vada".)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 04.11.2010 12:30
kursh gan eeda kuucinjas maakonjos un kursh buchojaas ar uusaino biblioteekas ceelaaju? kursh tagad buutu gatavs atdoties sarkanmatainajai fuurijai, ja tai buutu olas? ko, hameleona kungs? :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


sorosa šakālis>Alejandro 04.11.2010 12:29
tikai nevajag te stāstīt , ka Streips ir neatkarīgais no naudas žurnālists , jo citādi viņš būtu sen miris bada nāvē...ēst ta gribas Kārli ? ...tāpēc esi gatavs nozākāt savus amata brāļus ?...labu apetīti ! ..kaut tev kaklā neiesprūst !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dereks 04.11.2010 12:08
Streips jau te tikai ar to ir slavens, ka māk labi angliski, jo citu, pieklājīga un kotrekta žurnālista īpašību viņam nepiemīt. Vislabāk prot vietā un nevietā lamāt Šleseru, Šķēli un Lembergu, vai kādu citu, ne no delnas vai Meirovicu kompānijas, turpat vienmēr propagandējot savu piederību pie..
Un tomēr, Ēķis, atšķirībā no daudziem, kas māk tikai muldēt, ir reāli uzbūvējis TV no "0", atšķirībā piemēram, no privatizētājiem Šķēles un Elertes. Tas, ka LNT bieži rāda visādus sū.us jau ir tikai biznesa jautājums, citādi jau galīgi noslīgtu beznaudībā, nav onkuļa ne ārzemēs, kā TV3, ne budžeta, kā LVT1. Bet, latvietim jau rāda morāle- priecāties, ja kādam citam latvietim iet slikti, nonicināt savējos un iet iepirkties Maximā u.tml.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro 04.11.2010 11:13
Ēķis liekuļo un neslavē konservatīvismu, jo tad viņa TV reitings nokristos no 17% (vai cik nu tur ir) uz 0.17%. Tukša vāvuļošana. Pirms pāris nedēļām LNT rādīja filmu "Māja pasaules malā", kuras slogans ir "Family can be whatever you want it to be". Tādi paši "konservatīvie" un "nacionālisti", kā Latvijas Avīze, kas regulāri iesprauž savos rakstos citātus krievu valodā un kā pirmā nopublicēja Gūtupa jaunāko - sadomazohistiski pornogrāfisko garadarbu. Tad, kad galvā pilnīgs sviests, tad tik sākas īstais riests.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


sabo 04.11.2010 11:05
Elita un Ēķis pieder pie tās šlakas, kas atbilst teicienam : neskaties manos darbos , klausies manos vārdos. Un ar to viss ir izteikts.
Žēl gan, ka tik profesionāla žurnaliste kā Elita tomēr ir hameleone!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro>sorosa šakālim 04.11.2010 10:55
Manuprāt, par žurnālistu-prostitūtu var dēvēt tādu, kurš par samaksu gatavs rakstīt dajebko par jebko, pie kam agri vai vēlu sapinoties pretrunās. Atslēgas vārdi stāstā par Veidemani ir "Nudien, šī ir dāma, kura ir spējusi pielāgoties darba devējam." Ja žurnālists vienkārši konstanti pauž savus viedokļus, lai cik tie Jums šķiet radikāli un nepieņemami, tā ir pavisam cita lieta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ēķim 04.11.2010 10:46
Ēķa kungs laikam pats savu kanālu neskatās,un neko nezina par ik vakaru lēto krievu seriālu gūzmu, nemaz nerunājot par paša kanāla reklamēto 'Ceturtdienas krievu filmu vakaru'. Liekuļo uz velna paraušanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


sorosa šakālis 04.11.2010 10:40
Kārli , kārli...kurš nu būtu metis akmeni....pats neesi žurnālistikas prostitūta? ...tu tā vienīgā un tīrā? ...lai kā necienu LNT un viņu lumpeņu smadzeņu skalošanu , tu tomēr būtu paskatījies spogulī un paklusējis šajā reizē...

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips