Par partijām, beisbolu un horoskopu -- pārdomas sestdienas rītā 17

Labrīt, lasītāji!

Vakar noskatījos kolēģes Ivetas Elksnes vadīto "Preses klubu." Pagājušās nedēļas raidījumu neredzēju, vien pēc tam no daudziem cilvēkiem dzirdēju, ka tas ir bijis viens kārtīgs balagāns, jo studijā sapulcējušies žurnālisti acīmredzot vairāk tīksminājās paši par savu balsi, nekā par domu, ka būtu jāuzklausa uzaicinātie politiķi. Vakar bija citādi. Žurnālisti lielākoties bija pieklājīgi (tie bija Aivars Ozoliņš no Dienas, Juris Paiders no Atkarīgās un Māris Zanders no pana Klekša karaļvalsts), bet nebija īpaši ko klausīties no "Tautas" partijas spīdekļiem Vinetas Muižnieces un Venta Kraukļa. Apmēram septiņpadsmit reizes žurnālisti centās no viņiem izdabūt skaidrojumu, kā tad viņi plāno nodrošināt valsts finanses, ja reiz ir pateikuši stingru "nē" nodokļu paaugstināšanai, bet velti. Notika liela vāvuļošana ap tēmu, bet par tēmu ne īpaši.

Iesaki citiem:

Tas uzrādīja dzīvu patiesību. "Tautas" partijai nekas nav jāskaidro, jo patlaban tai ir tikai viens mērķis -- būt pašai par sevi, vai lūst vai plīst. Tas skaidri ir redzams epopejā ap Antu Rugāti un partijas vēlmi viņu iedabūt Saeimas prezidijā. Šodien presē lasāms, ka pati A. Rugāte acīmredzot ir sapratusi, ka divos balsojumos iegūtās 25 un pēc tam 20 balsis nozīmē, ka vieta prezidijā viņai nespīd, un tāpēc viņa ir vēlējusies savu kandidatūru atsaukt. Bet, nē -- frakcija to neesot pieļāvusi, lūk, jo, V. Kraukļa vārdiem runājot, "viņa ir izcila kandidāte, un tagad mēs gaidīsim, kad Dombrovskis nodrošinās balsis." Citiem vārdiem sakot -- mēs gaidīsim, kad kāds Saeimas deputātus piespiedīs balsot pret savu pārliecību. Protams, "Tautas" partijai tas nav nekas jauns -- tur ne reizi vien ir bijis tā, ka partijas īpašnieku un bosu nolemtais visiem kļūst par kaut ko obligātu, piemēram, toreiz, kad visiem TP deputātiem obligāti bija jābalso par homofobijas ieviešanu Satversmē. Tagad, lūk, partijai svarīgāka ir Anta Rugāte, nekā viss pārējais, par ko Saeimai ir jāspriež.

Tikām Šlesera biznesa projektam Saeimā svarīga ir kalendāra revidēšana. Turpmāk septembra otrā svētdienā Latvija atzīmēs tēvu, bet 1. oktobrī -- veco ļaužu dienu. Laikam jau kāpēc ne, lai gan it īpaši veciem ļaudīm Latvijā patlaban nav liela iemesla svinēt nedz 1. oktobrī, nedz jebkurā citā datumā, bet kāpēc apstāties tur? Ņemot vērā Latvijas reālijas, varētu būt šķirteņu diena, trešās sievas diena, vientuļo māšu diena, nogalināto zīdaiņu diena, sievas krāpšanas diena u.tml. Tas būtum no partijas sen kūrētās "ģimeņu" jomas.

Taču šodien ir arī šis tas gaišāks. Šodien sāksies Latvijas beisbola čempionāta finālsērija. Es par to uzzināju ne tāpēc, ka par to būtu kaut kas ziņots medijos, bet tāpēc, ka mani pasākumu komentēt uzaicināja viens no procesa organizētājiem. Izrādās, Latvijā ir vesela beisbola līga, kura ir spēlējusi visu vasaru. Varētu padomāt, ka kādam sporta žurnālistam būtu ienākusi prātā doma, ka par to varētu kaut ko uzrakstīt. Varbūt, piemēram, Sporta Avīzē par to ir bijusi vesela rakstu sērija. Bet Dienas sporta lappusē, cik atceros -- ne vārda. Tas ir skumji.

Piedevām man šodien horoskops ir lielisks. Tur ir teikts, ka man šonedēļ būtu jāatrod iespēja nodarboties ar mūziku vai to klausīties. Ar nodarbošanos tā būs, kā būs -- mūziķis neesmu, bet klausīties mūziku nav problēma. Paldies horoskopa sastādītājiem, ka šoreiz man ir pateikts priekšā darīt kaut ko tādu, ko varu izdarīt pat ļoti viegli.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (17) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris 14.09.2009 20:20
Skumji gan,ka tik maz tiek publicētas arī labas lietas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 14.09.2009 09:55
Latvija ir dimbā. Latvijā ir vietējo saimnieku partija (TP), austrumnieku ideoloģijas partijas (SC,LPP) un rietumnieku ideoloģijas partijas (JL/PS/SCP). Kur ir latviešu inteliģences partija? Kur ir latviešu strādnieku partija? Strādnieki ir Īrijā , inteliģence ar taisās izbraukt. Paliek tikai vietējie saimnieki , krievi un rietumu latvieši. Opā! Atbraukuši esam , manuprāt.

Ozoliņš? Sapratis ka pirmais atbildīgais par ķibeles dižumu ir valdība un valdošā koalīcija , Ozoliņš ar ir atbraucis. Ozoliņš ir atradis vainīgo un viņaprāt arī pašu ļaunuma sakni , pirmajā atbildīgajā. Ka varētu būt arī savādāk , ka ļaunuma sakne varētu slēpties arī citur un daudz dziļāk , Ozoliņu , un viņam līdzīgos kategoriski neinteresē. Jo tādas iespējas acīmredot ir ārpus Ozoliņu žurnālistiskās saprašanas spējām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 13.09.2009 22:01
Ozoliņš nebūt nebija pieklājīgs, bet gan prasts. Viņu neinteresēja atbildes uz jautājumiem. Viņam pašam jau viss bija skaidrs, pirms atbildes. Naivais Ēlertes partijas rupors.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ingmars 13.09.2009 18:03
>>> Priekš Ingmāra.Bet ko tu teiksi,ja pēdējie smiesies krievi?
=====
Gan jau ir tādi arī. Man, teiksim, ļoti patiktu JL/PS/SCP koalīcija. Un ir ļoti labi un saprotami, ka šai apvienībai būs tāda "prorietumnieciska" orientācija - par pilsonisku sabiedrību, demokrātiju, pret politbiznesa nelikumībām, par atbildīgu monetāro politiku un jautājumu diskutēšanu ar SVF (nevis kā iesaka SC ekonomists Dainis Zelmenis - ka esot jāatrod "elegants iemesls" kā parādu neatdot).

Bet šo prorietumniecisko lietu nevajag novest līdz galējībai. Tiklīdz kā JL/SC/SCP sāks nodarboties ar eitanāzijas atļaušanu, viendzimuma laulībām, marihuānas legalizāciju utml. - cilvēki vienkārši to nesapratīs. Jo tās vismaz šobrīd NAV Latvijā īpaši aktuālas problēmas.

Kāda jēga, teiksim, runāt par eitanāziju, ja gados veciem cilvēkiem vispār nav nekādas normālas medicīniskas aprūpes un sociālā nodrošinājuma - ko tad, viņus humāni nonāvēsim, lai vientuļiem vecīšiem nebūtu jānosalst vai jānomirst badā? Kāda jēga runāt par advancētām viendzimuma laulībām "zviedru stilā", ja jau līdzšinējie laulātie pāri nevar dabūt vietu bērnudārzā. Zviedrijā vismaz šie bērnudārzi ir pieejami. Un arī marihuānu varēs legalizēt tikai tad, ja policija spēj daudzmaz kontrolēt kārtību uz ceļiem, piemēram, panākt, lai mūsu mirstības un avāriju rādītāji uz katriem nobrauktajiem 10000km nebūtu augstākie Eiropā. Kāda jēga vidusskolās ieviest "priekšmetu izvēles sistēmu", ja daudzas skolas nevar nodrošināt pašas parastākās fizikas, vai informātikas mācību stundas, jo trūkst skolotāju.

Vajag uzlabojumus veikt secīgi, nevis grābstīties kaut kur pa vidu, pārkopējot attīstīto rietumvalstu piered

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 13.09.2009 16:17
Mazliet izbrīnijos, ka Streips neko nav uzrakstījis par Muižnieces domu "pērli", ka acinašot Šķēli nākt atpakaļ politikā.
Jau iepriekš žutlaini cilvēki (tai skaitā - es) rakstīja pa komentāru kaktiem, ka Muižniece nav cieši gudra. Tagad viņa to pati apstiprināja.
It kā viņa nezinātu, ka Šķēle nekad un nekur nav aizgājis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 13.09.2009 11:16
Priekš Ingmāra.Bet ko tu teiksi,ja pēdējie smiesies krievi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS 13.09.2009 00:46
nu sakait ļaudis-ja mūs vada šādi ļautiņi,vai tad mūsu valsts var pastāvēt? gaidīju ko prātīgu uzzināt,bet paliku galīgi tukšā no tās TPistu murmulēšanas. viņiem jau kauns no sevis nav,jo kas kauna neprot bada nemirst-bet valsts?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ingmars 12.09.2009 23:15
Tie, kuri pārāk cītīgi runās par "homofobiju", traucē apvienībai JL/PS/SCP un gribot vai negribot palīdz partijām TP un LPP/LC. Latvijas politikā reizēm labi nostrādā visādi "bumerangi" - balsošana par spīti kaut kam. Balsošana pretēji tam, ko iesaka "Diena", pretēji "sorosītu mafijai", SVF interesēm un pretēji satrunējušo rietumu dekadencei.

Visi, kuri uzmanīgi sekojuši notikumiem redz, ka TP piedāvājums apmēram tieši tāds arī būs - devalvācija, drosmīgas sejas parādīšana SVF, A.Grūtupa izteikumi pret žīdiem un citas līdzīgas lietas. Latvijā ir gana daudz cilvēku, kuri simpatizē "nacionālajai buržuāzijai" (A.Lemberga definētajā nozīmē). Kādēļ gan šos ļaudis provocēt?

Ja nākamgad Saeimas vēlēšanās sanāks tā, ka "zelta akcija" koalīcijas veidošanai būs TP vai LPP/LC rokās (jo "Jaunais Laiks & Co" un "Saskaņas centrs & Co" būs dabūjuši apmēram vienādi daudz), tad es par K.Streipu ilgi un aizrautīgi smiešos. A-ha-ha-hā! Nesen jau smējos, kad A.Šlesers tika pie teikšanas - trīs nedēļas pēc praidistu gājiena Rīgā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaspars Gasūns 12.09.2009 22:48
Par to devalvāciju teicu tādēļ, ka tas ir vienīgais, ko TP piedāvā. Praktiski visi viņu priekšlikumi tieši vai netieši vedina uz devalvāciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaspars Gasūns 12.09.2009 22:45
Tautas Partijai pašlaik visneizdevīgākais scenārijs ir sēdēt šajā valdībā, kur JL ir pārņēmis iniciatīvu, - tā viņiem būtu lēna nāve. Tas ne tikai nav psiholoģiski patīkami, tas ir arī bīstami partijai, kuras pietuvinātajiem ir tika daudz, ko zaudēt.

Tādēļ esmu pilnīgi pārliecināts, ka no viņiem sagaidīsim daudz cirka. Domāju, ka šis ir tas brīdis, kad JL jāpārkāpj nacionālā barjera un jāuzrunā SC kā TP aizvietotājs. Pašlaik nekas nevar būt kaitīgāks Latvijai par TP - jo tā ir stūrī iedzīta žurka. (Uzreiz teikšu, ka devalvācijas brīnumam neticu - vismaz ne šobrīd. Vai nu agrāk vajadzēja vai vēlāk, kad reāli atlabs eksporta tirgi.)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 12.09.2009 15:20
Jēdziens''homofobija''ir visai izplūdis,miglains jēdziens,ko lieto pr,jeb publiskos politiskos disputos.Tas ir tikpat miglains,kā ''rusofobija'',''judofobija'',''alu antikomunisms''u.c.Kolektīvā apziņa izspēlē visādus politiskus jokus dažādu ideoloģiju ietekmē,bet diez vai psihiatrijā var atrast tādu slimību,kā ''homofobija''.Varbūt kāds šizo baidās no homo,bet vispār tā ir grūti definējama lieta un mūsu laiks mīl precīzas definīcijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 12.09.2009 14:14
Vēl viena interesanta nianse: 2008.g. novembra referendums Kalifornijā (Proposition 8) notika vienā dienā ar prezidenta vēlēšanām. Kalifornijā vairākumu dabūja demokrātu kandidāts Baraks Obama. Izdarām loģisku secinājumu - ir bijis ievērojams skaits tieši demokrātu partijas piekritēju, kuri balsojuši par pretēja dzimuma pāru laulības saglabāšanu.

"Homofobija", kā zināms, ir bailes, psihiska novirze. To var bez bažām piedēvēt bariņam TP deputātu. Bet 7 miljoni kaliforniešu, kuri tā nobalsoja, ieskaitot daudzus jo daudzus B.Obamas atbalstītājus? Visi viņi būtu klīniski slimi? Varbūt tomēr slimi ir kādi citi...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 12.09.2009 14:04
Sakarā ar to,ka ir pieteikušies divi iespējamie''nācijas tēvi'',vēlētos vērst uzmanību uz pasaulē modē nākušo patērētāju diktatūras,jeb konsumerisma draudiem.Es un NATO struktūrās it kā tam nevajadzētu notikt,bet pilnīgi izslēgt arī nevar.To labi var ilustrēt ar Baltkrievijas piemēru.Tur ir sametusies kopā vara,bizness un nosacīta vidusšķira.Tā kā tautu vairāk interesē personīgā patērēšanas brīvība,nevis sabiedriski politiskā brīvība,tad tauta ar mieru pievērt acis uz kādu 15 disidentu izgaišanu,kamēr diktatūra nodrošina zināmu stabilitāti.Arī latvieši pašlaik ir līdzīgi noskaņoti.Iespējamais nācijas tēvs varētu latviešus iekārdināt ar etnisko jautājumu atrisināšanu.Variantu ir daudz.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 12.09.2009 14:03
>>> ...piemēram, toreiz, kad visiem TP deputātiem obligāti bija jābalso par homofobijas ieviešanu Satversmē.
======
Atkal "homofobija" tiek saskatīta tur, kur tās nav un nekad nav bijis. Starp citu Kalifornijā (kurš ir ļoti attīstīts ASV štats - industrijas, ekoloģijas standartu, kultūras, izglītības un tehnoloģiju jomā) 2008.g. tika rīkots referendums, ka laulība ir starp vīrieti un sievieti. (Sk. http://www.latimes.com/news/local/la-me-prop8-supreme-court6... ). Un rezultāts bija par labu laulības institūcijas saglabāšanai - līdzīgs tam, kādu Latvijā pieņēma 2005.gadā.

Ja kāds nav laimīgs ar Satversmi (piemēram, ja uzskata, ka mums ir šinī seksa jautājumā jāapsteidz Sanfrancisko), var rīkot referendumu par 110.Satversmes pantu, kuru var grozīt ar 50% vēlētāju atbalstu. Jāsavāc tikai 10 tūkstoši parakstu, un pēc tam - referendumā ap 700 tūkstoši balsu. Tādas ir jūsu demokrātiskās tiesības, kungi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zoss 12.09.2009 12:50
nu ja muzika tad shito: http://www.draugiem.lv/video/?5133607

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Koments 12.09.2009 12:47
Velti tur kāds no žurnālistiem, centās izspiest atbildi, jo senais princips, kuru lieto politiķi, kad tēma tiek apieta un sāk runāt pavisam par ko citu, pat netika ievērota. Tas vienīgi norāda uz nekaunības deficītu, un tādiem nav politikā vieta. Tāds primitīvs skolnieku saiets, kuri grib, kā partija zīmēties un tēlo pārākos supermenus. Šķidrā bārdele un zilais, piedurknēs uzlocītais pletkrekls, neļauj izspļaut pat viedokli nesaskaņojot.
-
«Dāmas zilajā» un Venta tandēms, bija izvēlēts apzināti, kad negrib par visu runāt un noklusēt arī. Tiesa, pateica galveno un tas bija vērts. Robežšķirtne ir budžets un tad jau redzēs. Ja tiks īstenoti visi deklarētie principi un pozīcijas, nekādu budžetu nepieņems. Protams, ja neuzsāks tirgu un kādus bonusus neizsitīs..
-
Pēc šīsdienas reitingiem un Domes vēlēšanu rezultātiem, ir tikai viena izeja un tā saucās, jo sliktāk, jo labāk, Nekādus brīnumus nevaram gaidīt, drīzāk ejam uz ārkārtas vēlēšanām, kad nolaižot budžetu klozetā un sevi par varoņiem deklarējot vai nācijas glābējiem, TP cer jaunā ādiņā iemaukties un «Baltais tēvs» celsies no ierindas biedrīšiem laukā, lai pārņemtu varu un titulus.
-
Pašā laikā, būtu «stihiski nemieri», ar kamerām ielās un ārzemju publicitāti. Ja vēl kādus kritušos sarūpētu un ievainoto desmitus, tā pēc revolūcijas izskatītos un tur ir ko padomāt. Stādies priekšā Kārli, neapmierinātā tauta sāk staigāt ar degošiem falšfeijeriem un pie katra treknāka pakša, piegrūž pa sprikstelei. Ved kaut zilās ķiveres iekšā, jeb pārmet krustus un robežas slēdz, lai tā gangrēna nelien tālāk!
-
Katrā ziņā, situācija ir traģiska, jo mēs esam līdzīgā situācijā, kādā bijām pirms Ulmaņa varas krišanas. Tiesa, tajā laikā, notika vienkārša naudas emisija, ne aizņemšanās no donorvalstīm, vai fondiem. Pēc datiem, valsts banka bija emitējusi 45.000.000Ls un izlaidusi apgrozībā, kaut oficiālie avoti ziņoja par 20.000.000Ls. Praktiski, tas bija tāds pats «ēnu bankrots», ar kādu saskaramies mūsdienās.
-
Negribas, par citu niansi runāt, jo tā būtu galīga beztēma. Kad atdeva īpašniekiem denacionalizētos īpašumus, izņemot dažas privātmājiņas, visām bija hipotekārais parāds bankās un mērojams daudzām nullēm. Iznāk, mēs atdāvinājām mantu, kura tiem nepiederēja. Tas gan par traucēkli nekļuva, kad sāka īres griestus celt, jo labticīgie un jaunizceptie mantinieki, skrullēja cenas augšā bez žēlastības.
-
Sanāk pagalam muļķīgi. Saeimu un Satversmi atjaunojām, bet parādu saistības ne. Daudzi būtu padomājuši, vai to mantu ņemt atpakaļ. Nerunāju, par veiklajiem zeļļiem, kuri sākuma gados, pa blatiem un pa latu, pat iemanījās nopirkt piecstāvu mājas. To naudiņu, no arhīviem izčekot vajadzēja, lai īpašnieks zin uz ko parakstās. Būtu juridiskā pēctecība un valstij atspaids nākotnē.
-
Domāju diezgan, jo sestdienā tādu garu penteri rakstīt ir pagalam grēcīgi. Tev lasīt apniks un tavu veiksmīgo horoskopu sabojāšu ar visādām negācijām. Tiesa, pats uzprasījies, jo tādu tēmu aizskāri ? Izskatās, nav ko vakaros darīt, ja spaidi tālrāža podziņas...: ))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

James Bond 12.09.2009 10:57
Man Streipa k-gs ir viens jautājums. Jūs rakstāt, ka Paiders ir no Atkarīgās, Pans Kleksis - no paša vārdā nosauktās karaļvalsts, bet biedrs Ozoliņš vienkārši no Dienas. Hmm.... Kāpēc tāda nekonsekvence un arī Diena nav nosaukta vai nu par bij. Šķēlertes Dienu, vai Patiesības ministrijas ruporu, vai vismaz par nezināmiem ofšoriem piederošu mediju?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips