Atslēgvārdi:

Par optimizāciju veselības jomā un mazajām slimnīcām 5

Labdien, lasītāji!

Šodien Latvijas Avīzē ir intervija ar Saeimas priekšsēdētāju Gundaru Daudzi, kurā viņš piedāvā domu, kura no valsts otras augstākās amatpersonas ir visai negaidīti vaļsirdīga, proti: "Lai man piedod mazo slimnīcu darbinieki, bet slimnīcās, kas atrodas zem rajonu centrālo slimnīcu līmeņa, es nevēlētos ārstēties un to neieteiktu arī saviem radiniekiem."

Iesaki citiem:

Strīds par mazajām slimnīcām turpinās jau ļoti sen, un patlaban ir plāni 13 no tām slēgt pavisam. Saeimas spīkeris pēc profesijas ir anesteziologs un, kā zinām, šajā darbā strādā no Saeimas darba brīvajā laikā. Noteikti viņš ir vienīgais tāda līmeņa politiķis Eiropā, ja ne pasaulē, kuram vienlaikus ir arī cits darbs, bet ne par to šis stāsts. Droši vien viņam ir taisnība, ka mazajās slimnīcās gluži vienkārši nevar nodrošināt to aprūpes līmeni, kāds ir lielākās iestādēs. Taču te ir jārunā ne vien par slimnīcām, bet arī par tādu lietu, kā transports. Kamēr buldozers Šlesers nepārtraukti lielījās par lidostas attīstību, kuras pamatā cita starpā bija negodīgas atlaides dažām, bet ne visām aviokompānijām, mazāk seksīgie transporta elementi tika atstāti pagalam novārtā, un mūsdienās ir pietiekami daudz vietu, no kurām iedzīvotāji nevar ar sabiedrisko transportu tikt jebkur, jo sabiedriskā transporta vienkārši nav. Veselības krīzes brīdī ne katrs var aizkļut līdz rajona centram vai Rīgai, tā nu ir konkrēta patiesība. Jauno novadu veidošana ir pārcēlusi visādas lietas no vienas vietas uz citu, bet veselības aprūpe tomēr ļoti tālu projām nevar būt. Turklāt, pacients ir viena lieta -- tuvinieki un draugi no attiecīgā miesta vai pagasta taču gribēs slimnieku apciemot, un arī viņiem transporta trūkums būs problemātisks. Par to, ka veselības sistēma ir jāoptimizē, par to nevar būt strīdu. Taču vai te nav gadījumā kārtējā reize, kad par Latvijas laukiem un to iedzīvotājiem vienkārši tiek piemirsts? Bazūnēt domu, ka latvieši ir braša zemnieku tauta un zeme ir tautas dzīvais zelts -- to politikāņi pieprot. Realitāte, diemžēl, mēdz reizēm būt citāda.

Un, starp citu, arī lielajām slimnīcām ne vienmēr ir par ko lielīties. Pirms pāris gadiem man tuvinieks mēnesi nogulēja vienā no tām ar muguras kaiti. Ejot viņu apraudzīt bija jātur deguns ciet, jo visa palāta smirdēja pēc izkārnījumiem. Kāpēc? Jo nodaļai nebija naudas, lai nopirktu tualetes papīru. Un tas bija tā dēvētajos treknajos gados. Komentāri lieki.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

WC 06.04.2009 15:29
"Ejot viņu apraudzīt bija jātur deguns ciet, jo visa palāta smirdēja pēc izkārnījumiem."
Patiesi dīvaini! Likās, ka dažiem netradicionālās saskarsmes piekopējiem ar ekskrementiem ir vistiešākais sakars? Vai tad ar laiku nepierod?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

! 03.04.2009 14:36
Ja jau AG k-rus dzēš, tad atsauces uz tiem arī jādzēš, lais aprastu, kas un kā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Baiba to Bēdīgais 03.04.2009 12:38
Lieliski! Trāpīgāk laikam pateikt būtu grūti!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bēgīgais - AG 03.04.2009 08:27
AG,kungs!
Pa kurieni Jūsu smadzenes no galvas izkritusas?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Baiba 02.04.2009 16:12
Cienījamais Kārli! Vispirms - nav vairs tādu plānu - 13 mazās slimnīcas slēgt. No šodienas viņas jau ir slēgtas. Tuvākajā laikā viņas itkā esot jāpārveido par dienas stacionāriem un aprūpes centriem.Jo - visas šprices 3 reizes dienā un citas manipulācijas esot iespējams saņemt dienas laikā, paņemot līdzi savu pārtiku un naktis nepavadot slimnīcā.Tad nu es tagad mēģinu iedomāties, kā kāda mana attāla radiniece, kura, kā pa nelaimi, ar apskaužamu periodiskumu reizi gadā, tika ievietota ar neciešamām muguras sāpēm vienā no šodien slēgtajām slimnīcām,nākošajā reizē apmēram 7 - 10 dienas katru rītu KĀJĀM,jo transporta nav, dosies 9 kilometrus uz savu DIENAS APRŪPES CENTRU,vakarā ies atpakaļ,lai nākošajā dienā to turpinātu.Kā zinām,lielajās slimnīcās jau šobrīd ir izteikts vietu trūkums. Jautra perspektīva!Vai tas nesaucas GENOCĪDS pret mazturīgajiem slimajiem,vecajiem lauku un mazpilsētu iedzīvotājiem?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips