Par netīrību politikā 20

Labrīt, lasītāji!

Par to, cik pretīgi netīrs ir ļoti daudz no tā, kas mūsu sabiedriski politiskajā diskursā saucas "Ventspils lieta", šajās dienās nākuši atkal un atkal jauni pierādījumi. Sākot jau ar to, ka lēnām sāk atšķetināties jautājums par to, kuri tad ir bijuši Puzes mazā ķeizariņa tā dēvētie "stipendiāti". Dokumenti, kurus viņdien publicēja raidījums "Nekā personīga", izgaismo politkorumpēto vidi, kādā Latvija, vai pareizāk sakot tās valdība, atradās pirms vairākiem gadiem. Un, ja kas, atrodas joprojām. Protams, mēs tagad varam sagaidīt gaiņāšanos no visām iespējamām pusēm. Uzjautrinošā kārtā kādreizējais premjerministrs Vilis Krištopāns jau ir paguvis noskaldīt, ka "man tādas kapeikas nav vajadzīgas", jo biznesā, lūk, cilvēks varot nopelnīt daudz vairāk. Interesanta laika izteiksmes ignorēšana -- šajā gadījumā "nav" un "nebija" nav viens un tas pats, un, ja arī pats "V. Kriš.", kā naudas saņēmējs ir apzīmēts minētajos dokumentus, toreiz nebija trūcīgs, nauda partijai ta' bija vajadzīga. Nesaku, ka obligāti ņēma, Dievs pas', neesmu nedz tiesa, nedz Dievs tas kungs, nu bet bija toreiz liela šmucēšanās. Ne gluži vairs tajā līmenī, kurā pēc 6. Saeimas vēlēšanām partijas varēja lielīties par to, kurai bijusi lielākā melnā kase, bet tomēr.

Iesaki citiem:

Vēl vairāk kā smirdīga āža kāja no maisa bāžas laukā minētajos dokumentos šķietami teiktais par to, kas par "stipendiātu" naudiņu tika pirkts. Piemēram, likums par brīvostām, un tas nu reiz varētu būt gana interesants jautājums tieši Ventspils bosam, kuram, lai arī, ja varam ticēt viņa garumplaši stāstītajam, nekas nepieder, nekas nekad nav piederējis, neviens nekad viņam neko nav devis, nekad viņš neko no neviena nav ņēmis u.tml., savas intereses pilsētas ostā droši vien tomēr ir bijušas. Atceramies kaut vai epopeju ap Latvijas kuģniecības privatizāciju, kura nenotika gluži atbilstoši augstākajiem priekšrakstiem par atklātību.

Vēl "Nekā personīga" ir atradusi telefona sarunu starp Puzes ķeizariņu un telekompānijas LNT vadītāju, kurā pirmais paudis cerību, ka tiks sperti soļi, lai paredzētas intervijas laikā "tur netīšām neapbižo mani," savukārt pēdējais pirmo mierinājis: "Man mazliet ir tā stratēģija - vienkārši jāsāk tev dot vairāk vārds, un tu tur pats apskaties pirms tam jautājumus, kurus negribi." Pēcāk telekompānijas vadītājs skaidrojis, ka viņa mērķis esot bijis "iedrošināt viņu nākt runāt dzīvajā ēterā." It kā Aivars Lembergs būtu tas cilvēks, kurš šajā nozīmē būtu jāiedrošina. Kā saka mūsu valsts otra lingvistiskā kopiena -- seičas. Protams, LNT ir privātuzņēmums, tas var rīkoties, kā vien tam patīk, vien būtu jauki, ja augstāku principu vārdā tiktu atdalīti jēdzieni "žurnālistika" un "politikāņu apkalpošana." Zem jēdziena "žurnālistika" LNT savulaik centās pabāzt raidījumu Nedēļa, lai arī viens no tā veidotājiem bija Saeimas deputāts (!), un katrā gadījumā tā dēvētā "pedofilijas skandāla" laikā tas darbojās atbilstoši sazini kādiem, bet žurnālistikas principiem nu pilnīgi noteikti nē.

Lūk, kāpēc cita starpā sestdien 600 tūkstoši cilvēku devās uz referendumu, ir taču cerība, ka agrāk vai vēlāk Latvija spēs kļūt par kaut ko vairāk nekā banānu republiku, kuru pārvalda atsevišķi "oligarhi" un viņu politiskie pakalpiņi. Par valsti, kurā tie politikāņi, kuru karjeru Rīgā ir nopirkusi un apmaksājusi netīra nauda, tiktu padzīti ar tikpat netīru mietu, ja vien paši neatrastu sevī kaut kādas minimālas atlikušas sirdsapziņas druskas un nevāktos projām paši. Kā to, ja kas, izdarīja kādreizējais Saeimas priekšsēdētājs ar savu "traktora pirkšanai" paredzēto diplomātu.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (20) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Antons 22.11.2008 12:02
Valstī kurā visas politiskās partijas ir pierādījušas ka ir vienā vai otrā veidā pērkamas, par ko tādu nebūtu jābrīnās un pat runāt vairs nav vērts. Un nē - man nav risinājums. buy-dsi.com Mazākais ļaunums ir mazs mierinājums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 05.08.2008 15:42
Piekrītu Lietussargam. Ja Lembergs ir smagos noziegumos apsūdzēts un tas medijos visu laiku tiek pieminēts, tad ir vajadzīga konsekvence žurnālistikā un jāsauc arī Šķēle, Kalvītis un Ainars "tautas uzticību zaudējušie". Tāpat arī citus apsūdzētos vajag "vieglos/vidēji smagos/smagos noziegumos apsūdzētie". Ja grib mazliet konkrētības garšu piešķirt, tad personai var pielikt arī titulu "kukuļņemšanā/kukuļdošanā apsūdzētais". Nez kādēļ tikai Lembergam visu laiku nāk līdzi tituls?
Mums taču Latvijā ir pietiekami daudz personas kā aizdomās turamajie un smagos noziegumos apsūdzētie! :)
Vēl var amatpersonai pievienot titulu, kas saistās ar viņa atbildības sfēru. Piemēram, "par Latvijas pasta izputināšanu un nolaistajiem ceļiem atbildīgais A. Šlesers" vai arī "Par Latvijas lauksaimniecības izputināšanu atbildīgais Roze".

Gadījumā, ja tiesa lemj par kādu personu, ka persona ir nevainīga visās apsūdzībās, tad gan titulam būtu arī pareizi nomainīties uz "smagos noziegumos attaisnotam".

Kas attiecās uz partijām, vajadzētu arī Tautas Partijai pievienot titulu priekšā "par ziedojumu pārkāpumiem sodītā Tautas Partija", vai vēl labāk "Sodu nesamaksājošā TP".

Dārgie žurnālisti, konsekvence un vienoti principiem žurnālistikā ir labais tonis! ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Laure 05.08.2008 14:33
Nu es jau nezinu kā Jums paskaidrot.
Vai Jūs neesat pamanījusi ka mēdiji spekulē ar lietām , kas varbūt tikai iespējams ir notikušas. Tai pat laikā ir ļoti daudz kokrētu lietu , kas ir konkrēti notikušas , bet par ko mēdiji klusē. Manuprāt tā ir problēma.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 05.08.2008 14:16
Kalvis 05.08.2008 10:36
Ir savukārt citi mēdiji, kuri citādi par A.Lembergu nedrīkst runāt, kā vien pievienojot viņa vārdam epitetu "smagos noziegumos apsūdzētais ...".
=============================================

Ir taču arī smagos noziegumos pārējie aizdomās turētie turētie, teiksim Andris un Ainars. jebšu tagad par viņu godīgumu/negodīgumu nekādu jautājumu vairs nav?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure -> IM 05.08.2008 13:59
Pag, es atvainojos, par ko Jūs runājat? Vai Jūs pats saprotat, ko īsti gribat pateikt. Es diemžēl neko no Jūsu rakstītā nesaprotu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Laure 05.08.2008 13:52
Nu es jau pat it kā sāku ar kaut ko tādu idejveidīgu.
Nu vajadzētu kaut kādu mazu kampaņu varbūt pret to ka tie mēdiji tik ar tām iespējamībām operē. Lai beidz ar tām iepējamībām un pāriet pie konkrētībām , jo manuprāt tā aizraušanās ar iespējamībām nodara daudz slikta un nedod nekā laba. Konkrētība varētu darīt daudz laba.

Nu kaut vai par tiem pašiem oligarhiem , nu pagaidām tak viņi ir , iespējams , tie sliktie. Un ko tad darīt ar tādiem iepējamiem. Nu protams ar iespējamiem ir viens ārprāts un nekas vairāk. Nu bet paši tak radām to ārprātu. Interesanti kas tad traucē pāiet pie konkrētības? Un nebūtu vairs iespējams sliktie. Būtu tikai konkrēti sliktie un labie. Nu un ar konkrēti sliktiem tak ar īsa runa , un nekāds ārprāts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure -> IM 05.08.2008 13:32
Jā, jā, kādas šausmas - tik gāzt un sagraut, gāzt un sagraut! No Latvijas oligarhiem nekas nepaliks pāri, ja tā nesaprātīgā pilsoniskā sabiedrība bez idejas tikai graus un graus. Cīnīties, IM, pret šito ārprātu vajag, cīnīties! Boikotēt šito neprātīgo pilsonisko sabiedrību.

Cienītais IM, Jums taču ir tik daudz spožu un saprātīgu ideju, lūdzu piedāvājiet kādu no tām, lai nav tikai tā bezjēdzīgā graušana!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Laure 05.08.2008 13:22
Kur tāds aplams uzstādījums ka tā pilsoniskā apziņa guļ. Manuprāt kā reiz ir problēma ka tai pilsoniskai apziņai nav nekā pozitīva ko darīt. Ideju ta nevienam nav , plānu nav , ar ko tad tā pilsoniskā apziņa lai nodarbojas. Ar Saeimas gāšanu , ar valdības atlaišanu? Tās tak visas ir tādas graušanas darbības , kuras piemērot vajadzētu nu pēc iespējas minimāli , tikai tad kad nu bez tā absolūti nevar iztikt. Bez vajadzības atlaist Saeimu vai valdību , nu tā tak ir valsts graušana. Nu un jocīgi ka tā pilsoniskā apziņa tik uz to graušanu , tik uz to graušanu tiek it kā modināta , bet nu es teiktu gan ka manipulēta. Te ir runa ne par kādu modināšanu , bet gan par manipulēšanu ar pilsonisko apziņu , un pie tam lielos apmēros.
Nu labi nav lielu ideju priekš pilsoniskās apziņas. Nu bet ir tak daudzas nesakārtotas lietas , kas liedz to pilsonisko apziņu uz to lietu sakārtošanu , bet ni , ni ,gāzt un graut. Nu stulbums tak kaut kāds iznāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure -> IM 05.08.2008 12:38
Ar referendumu (vai tautas sapulci vai jebkādu citu pilsoniskuma izpausmi) var cietējus sapurināt. Ja nebūs pilsoniskās apziņas, tad arī nekādi superkrutie plāni nelīdzēs. Un Latvijā šī pilsoniskā apziņa joprojām ir jāmodina.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 05.08.2008 12:23
Nu labi , es varbūt neskaidri izteicos par to plānu. Nu bet pavīdēja jau kaut kur sakarā ar to referendumu par to idejas nepieciešamību.
Lai palīdzētu cietējiem ir nepieciešama ideja kā to izdarīt. Nu un ja tā ideja nebūs tikai tāda plika ideja , bet izvērsta ideja , tad tas idejas izvērsums jau būs tas pats plāns.

Man nav idejas kā palīdzēt cietējiem. Tikai gribu teikt ka nu arī tā ideja par to ka tautai būtu dodamas tiesības atlaist Saeimu , manuprāt arī tiem cietējiem nekādi nepalīdzēs. Tā manuprāt ir tāda tukša ideja. Ar Saeimas atlaišanu cietējiem nevar palīdzēt , cietējiem no tā būs tikai vēl sliktāk. Un vispār , vai tad ir kāds kas taisās cietējiem palīdzēt? Manuprāt nav. Idejas ta nav. Vieni tik notrauš asariņu , sakās kaut ko darām ,un aicina vēl mazliet paciesties. Otrie notrauš asariņu un aicina pastaigāties referendumā , un droši vien ka par to pastaigu rīkošanu sagaida pretī savu iecelšanu pie siles.
Bet ja par tām tautas tiesībām atlaist Saeimu , tad manuprāt nav nekādu problēmu , tikai vajag 1 000 000 nevis 600 000. Vai nu prezidents atlaidīs vai paši aizies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure -> Gatis 05.08.2008 12:14
Jo vairāk partiju, jo sadrumstalotāks un vājāks parlaments. Latvijas problēma - lielākās (šajā gadījumā - valdošās) partijas ir radītas tikai kā biznesa projekti, lai varētu pēc iespējas vairāk no šīs valsts nozagt. Bet nav tiešām politisku partiju, kam būtu sava ideoloģija un kas attiecīgi pēc tās principiem arī strādātu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> Laurei un IM 05.08.2008 11:50
Viens no demokrātiskajiem soļiem, kā var padarīt demokrātiskāku valdošo koalīciju ir 5% barjeras samazināšana/atcelšanu. Tā rezultātā Saeimā iekļūs lielāks skaits partijas. Un ja mums Saeimā būs vairāk partijas, tad samazināsies iespēja, ka koalīcija var pieņemt lēmumus, nerēķinoties ar tautu. Jo mazāk partijas, jo vieglāk partiju oficiālajiem/neoficiālajiem vadoņiem vienoties par apšaubāmiem plāniem.

Varbūt ir vēl kādi varianti?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure -> IM 05.08.2008 11:49
Jūs laikam joprojām pēc piecgades plāna dzīvojat.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Laure 05.08.2008 11:41
Kādu apvērsumu?
Runa ir par to ka nav jēgas iet uz refendumiem izrādīt savas ciešanas. Neapžēlosies tak , tikai varbūt publiski kādu asaru kabatslakatiņā nobirdinās.
Ja iet tad iet ar konkrētām , izsvērtām , saprotamām un izpildamām prasībām. Un iet ar pārliecinošu vairākuma atbalstu un protams ka ne anarhistiski , bet plānveidīgi. Protams ka tam ir vajadzīga kāda partija ar šādu stratēģisku plānu.
Nu bet tagad , ir jau opozīcijas partijas , un droši vien ka tām partijām ir arī plāns ko tās grib panākt. Bet to plānu tak nerāda , un nemaz nevar rādīt , jo tas plāns jau ir kā pašiem tikt pie siles , nevis kā cietējiem kaut ko sagādāt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure -> IM 05.08.2008 11:16
Taisīt plānu. Jūs domājat - valsts apvērsumu? :)

Es gan atbalstu demokrātisku ceļu, un viena no šāda ceļa iespējām ir referendums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Laure 05.08.2008 11:13
Nu es jau tik saku ka tā protestēšana tāda mākslīgi uzpūsta iznāk. Vieni it kā ražo augsni , otri it kā protestē un parāda ka negrib vairs ciest. Un kas no tās parādīšanas? Vai tad tiešām tiek gaidīts ka tagad tie naudas maisi mētīs tautai mīkstumu un paši pārtiks no garoziņām? Nu absurds tak. Tas salaupītais mīkstums protams ka ir jātņem , bet ne jau ar varu un ekspropriācijām , un kā jau teicu ne jau ar referendumiem. Nu neatdos uz referendumiem. Vajag taisīt plānu , plānu kā lēnām un pamazām to mīkstumu dalīt taisnīgāk un taisnīgāk. Un tad rīkoties saskāņā ar plānu.
Nevis tikai referendumos parādīt savas ciešanas un gaidīt ka kāds apžēlosies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure -> IM 05.08.2008 10:52
Protams, protams, lai tik neprotestē ne pret ko, lai tik tauta guļ un gaida četrus gadus, kamēr valdošie izšeptē valsti. Mums nav vajadzīga pilsoniskās sabiedrības apziņa, mums labi tā, kā ir. Jo mēs taču esam latvieši - viena gaudulīga bāriņu tautiņa pie Dzintara jūras, kas to tik vien māk kā dziedāt bāra bērnu dziesmas par to, ka saulīte un māmuliņa tālu, tālu.

Ciest mēs mākam. Bet 40% vēlētāju (kas ir milzīgs skaitlis un spēks) tomēr ir parādījuši, ka viņi vairs negrib ciest. Un tāpēc beidzot man ir, ar ko lepoties šajā valstī, un tāpēc es saku - šis referendums nebija nekāds krāšņumaugs, bet gan ļoti vajadzīga lieta, lai tauta saprastu, ka gandrīz puse no vēlētājiem vairs nav bāra bērni un vairs negrib pārtikt no naudas maisu pamestajām garoziņām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 05.08.2008 10:46
Iespējams ka tā "Ventspils lieta" ir pretīgi netīra un visur rēgojās āža kājas. Iespējams. Konkrēts ir tikai prokuratūras zaudējums pret Lembergu Grīnberga lietā. Nu patīk mums apzelēt iespējamo un netīk runāt par konkrēto.

Un tad , vai protesta referendumi ved un vai virpār var novest no iespējamā pie konkrētā? Domāju ka nē , jo manuprāt fakts ir ka šādi referendumi vienkārši aug un vairojas uz iespējamības augsnes , nekas vairāk. Tas vienkārši tāds moderns process radies , tā teikt tāds politisks šovs , kur vispirms ar mēdiju palīdzību saražo ar iespējamībām bagātu augsni , tad audzē uz tās augsnes referendumus. Kur ir tie referendumu augļi? Neredzu , un domāju ka nav , ka tie referendumi vienkāši ir kā tādi krāšņumaugi un nekas vairāk. Ja nu tas labums ir vienīgi tas ka kārtējais mēdiju saražoto iespējamību apjoms aiziet un izlietojas kārtējā referenduma mēslojumam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Silvija -> Kalvis 05.08.2008 10:41
Bet vai tad tā nav taisnība? Ir tak' Lembergs smagos noziegumos apsūdzēts! Kā tad lai citādāk saka? Un tāpat Ēķis ir krimināli apsūdzētais digitālgeitā. Abi labi - pār vienu kārti metami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 05.08.2008 10:36
Ir savukārt citi mēdiji, kuri citādi par A.Lembergu nedrīkst runāt, kā vien pievienojot viņa vārdam epitetu "smagos noziegumos apsūdzētais ...".

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips