Atslēgvārdi:

Par nekompetenci, atvainošanos un pandām -- pārdomas ceturtdien 9

Labrīt, lasītāji!

Ziņa, ka no amata aiziet ir nolēmis Veselības ministrs Ivars Eglītis, jo viņa argumentus par to, ka veselības sektorā nevajag griezt visu pēc kārtas "uztver kā politikas taisīšanu vai kā budžeta torpedēšanu, vai kā valdības šūpošanu," izsauc divejādu reakciju, vai patiesībā trejādu.

Iesaki citiem:


Pirmkārt, te ir kā uz delnas redzams tas, kas notiek, kad politiskos amatos tiek iecelti profesionāļi no pavisam citas vides. Pirms kļūt par veselības ministru, I. Eglītis bija Kuldīgas slimnīcas galvenais ārsts. Tas nozīmē, ka mediķu vidē viņam visi ir savējie, un ne velti cilvēks tik skaļi brēca par katru reizi, kad valdība viņam pateica griez, griez, griez. Griezts nu ir, tagad jautājums ir par tālākajām reformām, un nu ir tā reize, kad veselības ministra amatā ir vajadzīgs nevis profesionāls dakteris, kurš kaut ko sajēdz no administrēšanas, bet gan profesionāls administrators, kuram ir, vai kurš ātri var iemācīties apstākļus veselības sektorā. Cits jautājums, vai tā kaut ko vispār ir spējīga nodrošināt "Tautas" partija, no kurienes I. Eglītis ir cēlies. Mati sacēlās stāvus, šorīt avīzē par partijas ļaudīm, kuri diskutējuši par nākamo kandidātu, redzēt pieminētu arī Vineta Veldres uzvārdu. Cilvēks, kura nekompetence aizsardzības ministra amatā sita visaugstāko slakterisko vilni, pirms tam bija veselības ministrs, un nebūt ne ar īpaši spīdošiem rezultātiem. Šķiet, valdība joprojām nav sajēgusi, ka reformas valsts pārvaldes sistēmā ir vajadzīgas pamatīgas, visaptverošas un tūlītējas. Jā, satiksmes ministrs ir atradis ieganstu, kāpēc no amata padzīt vienu baru "Aināra zēnu" -- par spīti jauniem noteikumiem par algu griestiem, viņi turpināja saņemt daudz lielākas algas. Bet tas ir tikai viens no ļoti daudziem soļiem, kādi patlaban ir sperami. Tas, ka budžets ir veiksmīgi apgraizīts, lai no SVK izsistu vēl vienu naudas summu, nedrīkst klūt par atelpas brīdi. Man nav niknuma par to, ka Eglītis ir aizgājis no amata. Ja ministrs nejūtas spējīgs, tad labāk redzēt viņu aizejot, nekā turpinot deldēt krēslu ar "nasing spešal" attieksmi pret dzīvi.

Tas rada nākamo jautājumu. Sākot apmēram 0,000000000000000000001 sekundi pēc pašvaldību rezultātu paziņošanas, Rīga uzvarējušās partijas sāka skandināt domu, ka nu drīz vien kritīs centrālā valdība, jo Rīgā, lūk, uzvarēja divas opozīcijas partijas. Domājams, ka "Saskaņas" centram neviens valdību vadīt nedos. Viena lieta ir Rīgas mēram piedalīties Latvijas okupācijas sākuma svinībās pie "Uzvaras" pieminekļa, pavisam cita būtu Latvijas premjeministra piedalīšanās. Viena lieta ir Rīgas attiecības ar Maskavu, cita ir Latvijas attiecības ar Krievijas caristi. Zaļie zemnieki vismaz oficiāli par savu "premjerministra kandidātu" turpina uzskatīt cilvēku, kurš ir tik kompromitēts, ka normālā valstī viņu nevarētu ievēlēt par cietuma apkopēju. Tēvzemiešiem Saeimā nu vairs ir tikai piecas vietas. Tas atstāj divus biznesa projektus -- Šlesera un Šķēles. Nedomāsim ne mirkli, ka "Tautas" partijā nav cilvēku, kuri alkst revanša par "stabilitātes garanta" valdības beigām. Jau kopš Šķēles laikiem šī ir bijusi partija, kura ērti jūtas tikai tad, kad ir pie kloķiem. Neesmu šahists, nezinu, vai I. Eglīša demisija ir kāda tālākejoša plāna vai sazvērestības sastāvdaļa. Bet vienu zinu gan -- TP ministriem demisija nav bijusi raksturīga arī tad, kad nekompetences vai cita veida ūdens ne vien smeļas mutē, bet jau ir tālu, tālu virs galvas. Arī Demakova citēja veselības problēmas, bet ne mirkli neatzina, ka viņas garajā ministrēšanas laikā tomēr notika arī visvisādas nebūšanas.

Un tas, savukārt, noved pie trešā jautājuma. Kā man gribētos, kā man ĻOTI gribētos, kaut viens no pašreizējās ekonomiskās krīzes autoriem un organizētājiem uzstātos televīzijā ar tikai diviem vārdiem: "es" un "atvainojos." Par daudz droši vien būtu gaidīts, lai cilvēks pēc tam, kā Japānā, pats sev uzšķērž vēderu, lai pierādītu, cik ļoti vainīgs viņš jūtas par valsts tautsaimniecības iegrūšanu purvā, bet tomēr. Reāli jau kandidātu šādai grēksūdzei nav daudz. Stabilitātes garants, buldozers ... tie nav ļaudis, kuriem šķiet raksturīgi vispār par saviem darbiem un nedarbiem domāt, kur nu vēl vērtēt, vai tie ir bijuši labi vai slikti. Tie ir bijuši viņu darbi un viss. Bet patlaban nudien rodas iespaids, ka jūk un brūk. Slimnīcas. Skolas. Pensionāri. Māmiņas. Strādājošie. Nestrādājošie. Pat aktieri un operdziedātāji. Jēziņ! Laikam jau nevienam politikānim (ārpus Japānas) nav raksturīga atvainošanās par sastrādāto. Bet Latvijā sastrādāts ir krietni vairāk, nekā citur. Galu galā, mūsu valstij patlaban ir pats, pats, pats sliktākais kredītreitings visā Eiropā. Atvainošanās no kādas no "gudrajām galvām" tautsaimniecību, protams, neuzlabos. Bet dvēseli veldzēs gan. Pārāk ilgi "stabilitātes garants" no saviem uzpūtības un patmīlības kalngaliem skandināja, ka pasaulē jau sen aprobētie ekonomiskie notikumi uz Latviju neattiecas, jo Latvija ir "speciāla." Jā, speciāla gan. Speciāli patlaban purvā.

***

Bet. Bet, bet, bet. Arī tumsā iespīdas kāds gaismas stariņš. Vispār mūsdienās, šķiet, ļoti reti mēs redzam absolūtu tumsu. Kaut kur kaut kas tomēr deg vai spīd. Bet ne par to šis stāsts. Latvijā droši vien nav lielāka vai lieliskāka mūzikas speciālista par Uldi Rudaku, un vienmēr ir interesanti lasīt viņa rakstus un intervijas laikrakstā Diena. Šodien pielikumā TvDiena no viņa bija kaut kas tāds, ka man lika reāli un skaļā balsī iesmieties, un avīzi lasot (it īpaši pēdējā laikā) tas gadās pat ļoti reti. Stāsts ir par mūziķiem, kuri sevi sauc Instrumenti. Tie ir divi cilvēki, kuri kāpj uz skatuves tērpti pandu kostīmos. Intervijā "pandas" stāsta par savu dzīvi, tajā skaitā nikni vēršoties pret U. Rudaku tad, kad viņš jautā, vai tad pandas kostīmā nekļūst karsti. Panda atbild, ka tā ir tās īstā galva, un varbūt U. Rudaks arī savā galvā jūtas karsti. Bet tad nāk lūk, kas:

U. Rudaks: Jūsu gabals 'Life Jacket Under Your Seat' man dikti atgādina dziedoni Miku. Varbūt esat ar viņu pazīstami?

Panda: Jā, satikām viņu Londonā kastrātu festivālā.

Es smējos. Paldies, Uldi.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (9) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris 28.06.2009 18:18
Vai tiešām kāds vēl šaubās par opozīcjas uzvaru nākamajās saemas vēlēšanās? SC zaudēs tikai tad ja Rīga gada laikā nobankrotēs - un tas nenotiks!
Juris @ wiibags.com

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt>AG u.c.t.l. 18.06.2009 18:46
Mani bērnībā mācīja, "kad aizej ciemos, neskaties, kas ir zem gultas un nevelc ar pirkstu pa plauktiem, lai pārliecinātos, vai tur ir putekļi, vai nav". Un tāpēc man pilnīgi ir nesaprotama dažu K.Streipa bloga apmeklētāju savu degunu bāzšana tajā sfērā, ko sauc par privāto dzīvi. Ja ļaudis vēlās izteikties, tad viņi atver savus blogus vai ko citu un - "pucē vaļā, zaļā pļavā".
Lūkojoties no psihiatrijas viedokļa gandrīz vai šķiet, ka šāda "mūžīgās tēmas" apsūkāšana var līdzināties izteiktiem mazvērtības kompleksiem. Pie tiem arī ļautiņi nevar un nevar "nokāpt" no vienas tēmas, kuru viņi škiet labi pārzinam. Patiesībā šāda ieciklēšanās uz vienu tēmatu liecina tikai par vājām zināšanām un diskusijas (ne)spējām citās jomās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Īstā AG atbalstītais viedoklis 18.06.2009 18:01 http://www.tvnet.lv/zinas/arzemes/article.php?id=597573

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > gt 18.06.2009 17:54
Paldies, ka vismaz Jūs rakstījāt par tēmu. Jā, šodien vairāki politiķi atvainojās, bet blogu es rakstīju, kad tas vēl nebija noticis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 18.06.2009 17:01
Hm! Dažus brīsniņus iepreikš TV1 gan TP, gan ZZS līderi izmocīja no sevis kautko līdzīgu "mēs atvainojamoes!" Izmocīja un pie reizes, droši vien, pie sevis atviegloti nopūtās - uh! Un tagad atkal uz priekšu! Uz jaunām "darba uzvarām". Repši tauta (nu, labi - tautas daļa) izsvilpa. Bet ko tad jaunu viņš būtu pateicis? Atkal to pašu, ka esam tur, kur esam? Šo mantru mēs jau zinām pusnaktī pamodušies. Bet - man būtu liela, pat ļoti liela vēlēšanās, redzēt publicētu tabuliņu, kur ir blakus salikti kaut vai Portugāles (jebšu citas ES ne pirmā līmeņa valsts) un Latvijas budžeti izdevumu procentuālos salīdzinājumos. Un tad varētu diskutēt.
Un Krīgera k-ga aicinājumi griezties ar pazemīgu lūgšanu pie Borozo k-ga tik tiešām bija "aizraujoši" bērnišķīgi. Te nu ļ.cien. arodnieku virslīderis parādījas visā godībā savā divkosībā un naivumā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zelta rīkle 18.06.2009 16:22
aivar, nedomā , ka šlesers kāds aizliedzējs , nak tiesa ar savu verdiktu un visas perversijas var iet savu gaitu.
bet galu galā ja ticēt , ko raksta krievu KOMPROMAT par šlesera pagatni, tad tur vārdu trūkst arī praida sakarā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vita 18.06.2009 15:07
AG kur tad jūsu slavenais "palags"? :) šitik īsi... nevar būt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 18.06.2009 13:05
Jauki jau būtu, ja histēriķis no Daugavpils patiešām būtu attapies, ka viņa aizspriedumi ir vienkārši dumji, lai neteiktu krietni rupjāk, bet tā kā es neticu, ka iepriekšējo ir rakstījis viņš, tad cilvēkam, kurš to ir rakstījis teikšu lūk, ko: Lasīt taču Jūs protat. Kur šajā blogā ierakstā Jūs atradāt kaut ko par Rīgas domi, Ušakovu, Šleseru vai praidu? Neko? Tad kāpēc jutāt nepieciešamību rakstīt par kaut ko pavisam citu. Tas -- pārdomām. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars Gedroics (AG) 18.06.2009 12:44
Attiecībā uz RD, mani interesē, ko darīs Ušakovs, kad Šlesers lūgs aizliegt praidu! Es ceru, ka Rīgas Dome spēs pieņemt demokrātisko lēmumu, kas tolerēs daudzveidību sabiedrībā. Ir svarīgi, beidzot, apzināties, ka mūsu starpā ir dažādi cilvēki un šī dažādība (tajā skaitā arī etniskā) ir mūsu vērtība. Katram ir jānonāk līdz šādiem secinājumiem. Jābeidz slēpties aiz gļēvulības maskas!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips