Par 'neizpratni' kristīgā mērcē 20

Labrīt, lasītāji!

Viņdien Rīgā sapulcējas Rīgas kristīgo draudžu grupas kolēģijas darba grupa, lai diskutētu kaut ko tādu, kas acīmredzot Latvijas galvaspilsētas kristiešiem liekas milzīgi svarīgi esam. Proti, ļaudis ir satraukti par maijā paredzētajiem Baltijas Draudzības dienu pasākumiem, jo tos (elsošana, šausmas) rīkos (kliedzieni, ārprāts) tā dēvēto seksuālo minoritāšu pārstāvji (gluži vai ģībiens) ne vien Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā. Kolēģija uzskata, ka tā kaut kas būtu aizliedzams un karstām pēdām, ne mazumis tāpēc, ka dienā, kad Vērmaņdārzā ir paredzēts Draudzības dienu pasākums (par kuru pieteikumu organizētāji iesniedza jau pagājušā gada oktobrī), kāds cits tur vēlas rīkot "ģimenes svētkus."

Iesaki citiem:

Kristīgo draudžu pārstāvji nolēmuši rakstīt divas vēstules. Vienā viņi aicinās Rīgas mēru Birku un izpilddirektoru Grīnbergu, pasākumu vienkārši neatbalstīt. Otrā viņi par to paudīs "sašutumu un neizpratni." Sašutums jau var būt, ja kāds labi vēlas, bet par "neizpratni" laikam jāsaka, kā Karlsons kādreiz teica Bokas jaunkundzei: "Neskumstiet. Visi jau nevar būt apdāvināti." Ko īsti šie lielie kristietības aizstāvji "neizprot"? Draudzības dienu pasākums šogad nenotiks pirmo reizi. Pieļauju, ka draudžu kolēģijas aktīvisti, piemēram, atceras, kā pirms diviem gadiem "kristieši" savu "kristietību" demonstrēja, apmētājot ļaudis ar fekālijām un apgānot dievnamu. Tas bija pat ļoti "kristīgi". Varbūt tie "kristieši" lasīja kādu citu Bībeles versiju, kuru laikam mūsdienās netrūkst, ja ņemam vērā, piemēram, ka blakus homofobijai viena no ķērcošākajām kristiešu un "kristiešu" organizācijām mūsu valstī sludina , ka Dievs vēlas, lai visi būtu pēc iespējas turīgāki. Saku atkal -- tas nebūt nesaskan ar to, kas ir rakstīts Bībelē, kuru lasu es. Varbūt tāpēc šī "neizpratne." Nabaga kristieši. Būt tik ļoti neizprotošam droši vien nav viegli.

Bet, protams, šie ir ļaudis, kuri patiesībā visu saprot pat ļoti labi. Viņus atbaida un šausmina tādi jēdzieni, kā cilvēka tiesības. Pareizāk sakot, viņi ir gatavi šīs tiesības skaļi un trokšņaini piesaukt tikai paši savā labā. Atcerēsimies, kā lielais "cilvēka tiesību aizstāvis" Šmits Saeimā mēdza histēriski bļaustīties, ka tie, kuri nepiekrita viņa izmisīgi aunpierīgajiem uzskatiem, patiesībā "diskriminēja" kristiešus. Bet cilvēka tiesības katrā ziņā nepienākas citiem -- atkal, vai tā patiešām ir kristiešiem cienīga attieksme? Kad Jēzus runāja par jēdzienu "ikviens," vai viņš tiešām runāja tikai par Kristīgā radio prezidentu Tālivaldi Tālbergu un Pareizticīgo baznīcas pārstāvi Jāni Sičevski, kuri abi divi minētajā sapulcē ir gan pauduši, gan arī ļoti uzskatāmi demonstrējuši šo "neizpratni"? Nu, nē.

Londonā, Stokholmā, Parīzē, Briselē, Ņujorkā, Sidnejā, Minhenē, Atēnās, Dublinā, Amsterdamā, Lisabonā ... tā dēvētie praida pasākumi ir lieliski jautri, atvērti, muzikāli un fantastiski pasākumi. Bet tikai pie mums, lūk, tā nevar, jo latvieši kaut kā ir tik fantastiski unikāli, ka cilvēka tiesības mūsu valstī ir stiepjams jēdziens. Bet tas nav stiepjams jēdziens. Tas ir pavisam konkrēts jēdziens. Tāpēc Latvijas "seksuālo minoritāšu" organizācijai Mozaīka gandrīz kā vienīgai pasaulē ir konkrēts un izvērts sadarbības līgums ar hrestomātisko cilvēka tiesību aizstāvēšanas organizāciju Amnesty International. Vai kristiešu un "kristiešu" kolēģija vēlas teikt, ka AI, kura cita starpā Padumjās savienības laikā palīdzēja glābt arī latviešu disidentus, kaut ko ne tā saprot? Kaut kā kļūdās? Tāpēc šogad Rīgā pulcēsies ļaudis no visas Eiropas. Daži brauks cerībā ieraudzīt protestētājus, varbūt izdosies atrast kādu riktīgu aborigēnu, kurš joprojām dzīvo atbilstoši 17. gadsimta izpratnei par dzīvi. Bet lielākoties ļaudis pulcēsies, lai laimīgā gaisotnē priecātos par to, ka Draudzības dienas notiek arī aiz kādreizējā Dzelzs priekškara. Tas, ka šiem pasākumiem mūsu pasaules pusē ir jānotiek apstākļos, kuros policistu ir vairāk, nekā pasākuma apmeklētāju, ir vienkārši nožēlojami. Organizācija "NoPride," kura savas "ģimeniskās" vērtības demonstrē ar pornogrāfisku attēlu uz T-krekliņiem, it kā šogad netaisoties protestēt, jo protestēšana Draudzības dienu organizētājiem veidojot sava veida reklāmu. Tā tas ir, bet ne gluži tajā nozīmē, kādā to izprot "NoPride." Būtībā jau Mozaīkai un tās draugiem nav ne karsts, ne vēss, ja homofobi sapulcējas "stihiski" (kā to pagājušajā gadā policija pateica par aptuveni 700 cilvēkiem, kuri bija tērpti līdzīgos kostīmos -- ļoti "stihiski", jā). Toties pārējā Eiropa redz, ka LGBT cilvēki Latvijā no savas valsts un galvaspilsētas neiegūst absolūti nekādu atbalstu. Un tā nu Latvijas tēls bieži vien veģetē tajā leģendārajā līmenī, kurš saucas "maza kašķīga tautiņa Baltijas jūras krastos." Tas pilnā mērā attiecas arī uz kristiešu asamblejas "neizpratni." Acīmredzot jēdziens "ja nepatīk hokejs, tad neej uz hokeja spēli, ja nepatīk Draudzības dienas, tad sēdi mājās vai arī brauc uz pludmali (tikai uz Lielupi gan ne -- tur mēdz gadīties arī pa kādam seksuālo minoritāšu pārstāvim) šiem ļautiņiem ir svešs. Žēl, ka tā. Bet universāla šī "neizpratne" paldies Dievam nav. Arī Latvijā ne.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (20) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ZoRRo 10.03.2009 20:22
Ingmaram

"Kādēļ lai policijai būtu pret 100% sagudrotiem pāridarījumiem jāaizstāv Gastoni vai Lindas, kuri dzīvo savu priviliģēto dzīvi un saņem daudz lielāku atalgojumu nekā paši policisti?!"

nepieskaroties šoreiz Jūsu izmantotajam definējumam "100% sagudrotiem pāri darījumiem", gribētu norādīt attiecībā uz otrajā teikuma daļā lietoto retoriku - proti, policijai ir jaaizstav jebkurs sabiedribas loceklis un attiecigas valsts iedzivotajs, neatkarigi no ta, vai vinu sauc Janis, Juris vai Annina. Un neatkarigi no ta, cik sis Janis, Juris vai Annina nopelna, pat ja tas butu vairak neka konkretais policists. Jo diez vai Jana, Jura vai Anninas algas limenim ir tiesa saistiba ar policista algas limeni. Policista funkcija ir aizstavet sabiedribas individu un garantet ta drosibu, ja vien pats sis individs neparkapj likumu. Un tam nav nekada sakara ar to, ka sauc konkreto individu, kur vins strada, kur vins dzivo, kada ir vina izcelsme un cik vins sanem algaa. Un punkts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> Ingmārs 10.03.2009 17:54
Laikam jāsecina, ka tavi iebildumi pirmām kārtām saistās ar latvietim tik ļoti raksturīgo īpašību -- ar skaudību. Ar to arī apsveicu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ingmars 10.03.2009 16:46
>>> Arī "tiesiskajā ziņā" gluži viss tomēr nav sakārtots -- mūsu likumos ir vesela strīpa atšķirību starp hetero un homo cilvēkiem un viņu savstarpējām attiecībām. Teiksim tev vienu: Lūdzu nerunā par to, ko nezini.
======
Redzi - pirms kādi cilvēki pļāpā, ka viņus diskriminē, lai apskatās, kā klājas tiem, kuriem šajos laikos tiešām klājas grūti. Un ja viņi joprojām ir pārliecināti, ka viņus diskriminē - lai apskatās, cik ir bijis homoseksuāļu sūdzību, kuras ir aizgājušas līdz tiesai, un cik - uzvarējušas?

Ja varbūt neesi pamanījis, starp pretēja dzimuma cilvēku attiecībām un homo-attiecībām tik tiešām IR "vesela strīpa atšķirību". Kamēr vien cilvēki netiek klonēti vai audzēti mēģenēs, katram bērnam ir divi PRETĒJA DZIMUMA vecāki. Var, protams, uzskatīt, ka tā visa ir nejaušība; ka vecākus un bērnus nesaista nekāda savstarpēja atbildība... Tas būtu interesants vēstījums krīzes laikā!

Teikšu vienu lietu - ja 16.martu sadomāja aizliegt, tad no Rīgas Domes viedokļa būs ļoti, ļoti muļķīgi atļaut Rīgā praidistu un nopraidistu pasākumus. Policijas uz to brīdi būs vēl mazāk, policistu algas būs vēl mazākas, uzticēšanās valsts varas kontrolei pār situāciju būs mazāka, jo būs pārdzīvots 13.janvāris un saimnieciskas jukas.

Ņemsim vērā Proposition 8 neseno uzvaru Kalifornijā (referendumā apstiprināts labojums štata konstitūcijā, kas atļauj tikai laulību starp vīrieti un sievieti). Izredzes, ka praidisms šajos apstākļos varēs pacelt galvu Latvijā ir - ne pārāk spožas. Kādēļ lai policijai būtu pret 100% sagudrotiem pāridarījumiem jāaizstāv Gastoni vai Lindas, kuri dzīvo savu priviliģēto dzīvi un saņem daudz lielāku atalgojumu nekā paši policisti?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> > ml 10.03.2009 16:23
Nevajag tīšām pārprast. "ml" uzdeva jautājumu, nevis teica, ka vajag kaut ko aizliegt. Jautājums tātad ir par praida LIETDERĪBU, nevis par LIKUMĪBU. Likumīgi galu galā ir arī staigāt četrrāpus vai kost savā pirkstā.

Gribētos taču cerēt, ka "Mozaīkistu" vidū ir saprātīgi cilvēki, kuri rīkojas mērķtiecīgi. Ikvienam var būt kaut kādi grēki un vājības - šinī ziņā mēs visi esam vienādi. Bet kādu pozitīvu galaiznākumu var iegūt, cenšoties sevi IDENTIFICĒT ar savu netikumu? Te nu es netieku gudrs.

Mēs zinām, ka Latvijā ir ne mazums arī tādu cilvēku, kuri pamet novārtā bērnus, ir darbaholiķi, atkarīgie no azartspēlēm, nodarbojas ar grupu seksu, utml. Bet neviena šāda legāla netikuma piekopējiem vēl nav ienācis prātā pasludināt sevi par īpaši apdraudētu grupu, kurai ir vajadzīga speciāla atzīšana no valsts puses ("viendzimuma partnerattiecības" vai tml.), un citāda veida īpaša attieksme.

"Mozaīkā" darbojas vesels bars labi nodrošinātu ārzemju izcelsmes Latvijas iedzīvotāju, kuriem nav jārūpējas ne par vienu, izņemot pašiem par sevi. Ja jau viņus diskriminē, tad ko lai saka skolotāji, policisti vai tie bērnu vecāki, kuru atvasēm neatradās vieta pašvaldības bērnudārzā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 10.03.2009 16:21
> Ingmārs
kasteens iztureeja un nepaarguleeja ar to aviizhu m*****, ko izskolojis kkkaarlis, lai kaa vinja centaas :)))))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> Ingmārs 10.03.2009 16:05
Neteiksim vis. Kamēr Latvijā būs ļaudis, kuri jēdzienu "izvirtība" attiecinās tikai uz gejiem un ne, piemēram, uz Kastēnu, Dimiteru vai kādu no ļoti, ļoti, ļoti daudzajiem heteroseksuāļiem, kuri gultas partneri maina reizi mēnesī vai pusgadā, jautājums paliks atklāts. Arī "tiesiskajā ziņā" gluži viss tomēr nav sakārtots -- mūsu likumos ir vesela strīpa atšķirību starp hetero un homo cilvēkiem un viņu savstarpējām attiecībām. Teiksim tev vienu: Lūdzu nerunā par to, ko nezini.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> Ingmars 10.03.2009 16:04
Tu tiesaam tici, ka 16. marta pasakumus aizliedza deelj drosiibas risku deelj? Man tevis zeelj, problema ar 16.martu, tapat kaa ar 9.maiju ir delj situaacijas 2.pasaules kara laikaa, kad dalja latvieshu cinijas PSRS pusee, dalja - Vaacijas un lidz pat sai dienai laikam neviens nevar skaidri pateikt, ka tajaa laikaa vienkaarsi citas iespeejas nebija un nav ko tagad aplikt vienus vai otrus, apsaukajot par fasistiem vai komunistiem. Nevajag dzivot pagaatnee un liekat vienreiz cilveekus, kuru viedokli vai parlieciba atskjiras no juseejas, mieraa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> ml 10.03.2009 15:55
A davai aizliegsim visus masu pasakumus (Lacplesa dienai veltiitos gajienus, 18. novembra, ...) - galu galaa, visi tachu zin, ka taadi ir, tad nafig vel atziimeet???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ingmars 10.03.2009 15:33
>>> Esmu klātienē vērojusi Praidus Rīgā pēdējos trīs gadus un lopisku uzvedību šo pasākumu laikā sabiedriskās vietās varēja vērot tieši no agresīvo no-praidistu (heteroseksuāļu?) puses - rupjas lamas, draudus, mēslu mešanu, u.tml. Vai par to Tev nekas nav sakāms?
======
Ko lai tur saka - tie agresīvie antipraidisti ir praidistu lobija apmuļķoti cilvēki. Manuprāt, sūdu mešana ir "Mozaīkai" vēlamā un gaidītā reakcija. Diemžēl ne visi mūsu līdzpilsoņi spēj saprast šīs rafinētās provokācijas mērķus. Man par viņiem nav nekas sakāms - un nezinu nevienu, kurš viņus atbalsta.

Un nezinu, kādēļ mums visiem pārējiem, kuri cenšas reizēm domāt, vajadzētu te Latvijā atkārtot visas tās pašas diskusijas (un kāpt uz tiem pašiem grābekļiem), kas ir noticis rietumvalstīs. Nu labi - nemācāmies no svešām kļūdām. Bet strīdēties par to pašu, par ko ir strīdējušies pirms 20 gadiem kaut kur citur - tas šķiet bezjēdzīgi.

Latvijā (daļēji pateicoties ECT precedentiem) jau tagad tiesiskajā ziņā viss ir sakārtots - jebkāda veida diskriminācija ir aizliegta; laulība pastāv starp vīrieti un sievieti; adopcijas lēmumu pieņemšana notiek individuāli atkarībā no bērna interesēm (nevis speciāli dodot priekšroku noteikta seksa veida vai noteiktas izvirtības piekopējiem). Par ko te būtu vēl jādiskutē?

Ja kādam gribas nonākt atpakaļ 60-tajos gados, "puķu bērnu", Stonewall riots, un seksuālās revolūcijas laikos, tad neko nevaram līdzēt - laika mašīnas mums nav. Tagad ir cits laikmets un citas problēmas. Teiksim visiem - gan praidistiem, gan antipraidistiem: Lūdzu nomierinieties un ejiet mājās!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

tipisks latvietis................... 10.03.2009 15:17
Tipisks latvietis noskaudīs visu un vienmēr – pat to, ka draugs uz ielas atradis 50 santīmus.

Ja tipiskam latvietim ir slikta oma, to dabūs just ne tikai viņa darba kolēģi, bet arī visi citi, kuri šajā dienā viņam netīšām pagadīsies ceļā. Interneta portālus, kuros atstāt ļaunu un rupju komentāru, ieskaitot.

Latvietis nekad nestrīdas par gaumi ar citu Latvieti. Izņemot
gadījumos, kad otrs Latvietis ir stulbs.
.

Latvietis saņem algu aploksnē un kritizē valdību par ceļu stāvokli.

Latvietis neieredz kukuļdevējus visvairāk tad, kad kukulis tiek dots kādam citam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mis 10.03.2009 15:08
Latvietis Latvietim Latvietis...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ml 10.03.2009 14:39
Man ar taa iisti nav skaidrs, kapeec homoseksuaaliem cilveekiem ir vajadziiga shii izraade??!! Nevienam tachu nav noslepums, ka pasaule ir homoseksuaali cilveeki, taadi bijushi jau kopsh sen seniem laikiem. Kapeec tas kaut kaa iipashi buutu jaatziimee speciaalaa pasaakumaa? Vai tad heteroseksuaalji arii riiko gaajienus, lai specfiski izpaustu to, ka vinji ir heteroseksuaali?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pilsons 10.03.2009 14:33
Super raksts! Visu cienju Tev Kaarli...
Shis blogs man lika aizdomaaties... un ne pa jokam...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 10.03.2009 14:19
pievienojos Patriotiem - ejat praidaa ap getlinju izgaaztuvi - jums jautri un mums prieks.
aah, negribaas? tomeer vajag reizi gadaa paprovoceet, pieraadiit, ka te visi ir mezhonji, ka ziliishi ikdienaa pa ielu nevar droshi staigaat, nerunaajot jau par eiroviizijas vadiishanu, frizeeshanu un dziedaashanu uz lielaas skatuves? nu pareizi, pareizi, savaadaak bankrots dazhaam labaam "NVO" iestaasies :)

P.S. vakar nejaushi uzduuros raidiijumam skats no alas. kkkaarli, kaa saprast tavu kauninaashanu, ka Latvija 2PK karoja hitleriskaas Vaacijas pusee? tas ir analfabeetisms, apzinaata meloshana vai manipulaacijas ar veestures faktiem?
vispaar muus jau bija okupeejusi PSRS un mees to kara dalju, kas attiecas uz mums, saakaam PSRS pusee un pret frichiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Paija>Ingmaram 10.03.2009 14:10
Esmu klātienē vērojusi Praidus Rīgā pēdējos trīs gadus un lopisku uzvedību šo pasākumu laikā sabiedriskās vietās varēja vērot tieši no agresīvo no-praidistu (heteroseksuāļu?) puses - rupjas lamas, draudus, mēslu mešanu, u.tml. Vai par to Tev nekas nav sakāms?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ingmars 10.03.2009 14:04
16.marta pasākumi nupat tika aizliegti - nevis tādēļ, ka Rīgas Domei patiktu vieni un nepatiktu otri, bet gan vienkārši drošības risku dēļ. Domāju, ka praidi un "Draudzības dienas" (kāds oksimorons!) agrākajos gados ir radījuši vismaz tāda paša mēroga nekārtības kā 16.marts.

Es nesaku, ka cilvēki nav pelnījuši savas pamatbrīvības. Bet padomāsim, ko Rīgas Dome (un 16.marta oponenti) teiktu par situāciju, ja kaut kādi Latvijas 16.marta svinēšanas radikāļi (piemēram, Pērkonkrusts vai Gustava Celmiņa Centrs) uzaicinātu par godu 16.martam uz Rīgu vairākus desmitus vai simtus ārvalstu "domubiedru" - un veselu nedēļu rīkotu konferences par SS un leģionāru varonību, rādītu fašistu filmas, taisītu starptautiskas SS fanu tikšanās Rīgas alus bāros, maršētu pa ielām, salutētu ar nacistu sveicienu, utml. Domāju, ka 16.marta oponenti vismaz sajustos neomulīgi.

Bet tas ir tieši tas, ko piedāvā mums praidisti un t.s. "Draudzības dienu" rīkotāji. Veselu nedēļu ilgstošu BARDAKU, turklāt ar ārzemnieku viesizrādēm. Jā, valdībai ir pienākums nodrošināt visāda veida pamatbrīvības. Bet tās nodrošinot, nevar atkāpties no civilizācijas pamatnormām. Gluži tāpat kā valdības uzdevums ir garantēt, lai ielās nepārvietotos fanu pūļi ar vaļējām alkohola pudelēm, ir jāgarantē, ka rīdziniekus (it īpaši tādus, kuri šādus skatus katru dienu nevēro) nešokēs drag-queens, transvestīti, ādas sloksnēs tērpti izvirtuļi un viens otru kaislīgi skūpstoši vīrieši. Aiz žoga vai privātā teritorijā - nekādu problēmu.

Gan homoseksuālistam, gan ārvalstu neonacistam uz ielas un sabiedriskās vietās ir pienākums uzvesties kā normālam cilvēkam (ko viņi visi lieliski prot), nevis kā no ķēdes norāvušamies lopiņam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pt 10.03.2009 13:35
Daudziem ir kāre ieņemt patiesības ministra amatu, bet demokrātijas burvība laikam gan slēpjas tajā, ka gan mozaīka, gan klerikāļi drīkst palikt pie saviem uzskatiem un tos brīvi paust. Un katram ir brīv izlemt, vai doties uz praidu, baznīcu, hokeju, sēdēt pie televizora un skatīties mentu karus, neprāta cenu vai darīt vēl ko citu. Diemžēl pēdējo gadu diskusijas nav tik daudz par cilvēktiesībām, un pat ne par to, kam ir taisnība, bet kurš ir c...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Trautam 10.03.2009 13:28
Tā vienkārši gaidot pēc pārsimt gadiem varbūt arī kļūs :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza 10.03.2009 13:27
Lūk, Pats Galvenais Ģimenisko Vērtību Aizstāvis par savām vērtībām:
http://www.nra.lv/blogi/18196-virtualais-sekss-jeb-cirkas-ar...

Šito vajadzētu atcerēties, kad Dimiters (vai viņa nojūgusies sieva) metīsies uzbrukt LGBT kopienai ar lamām par izvirtību ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Trauts 10.03.2009 13:27
Bet šitā arī nav labi. Piemēram uz šī pasākuma fona visa veida radikāļi un maisiņu svaidītāji iegūst atbalsu un atspoguļojumu televīzijā. Vai tiešām nevar pagaidīt līdz Latvija kļūst civilizētāka un mazāk homofobiska?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips