Par negaidītiem paziņojumiem politikā, Ziemassvētkiem jūnijā un tirgojamu preci: Pārdomas otrdienā 16

Labrīt, lasītāji!

Kalvīšlaiku valdošā banda bija tik ļoti, ļoti kolorīta ar visādām negaidītām personāžām un to negaidītajiem domu izvirdumiem ("nasing spešal," zirgs ir līdzīgs cilvēkam, es esmu visu lietu stabilitātes garants, zaptes burku tomēr drīkst zagt u.tml.), ka varēja piemirsties, ka pirms minētā laikmeta bija arī tāds Repše. Tāds politiķis Repše, kurš latiņu par negaidītiem paziņojumiem no politiskām figūrām pacēla visnotaļ augstu ar replikām par latviešu kino, par Adventes vainagu lāpas lomā, par to, ka viņš ir premjers tikai no 9.00 līdz 17.00 un pēc tam nevienam nav darīšanas ar ko viņš nodabojas u.tml. Priecājies, tauta! Šis Repše nu ir atgriezies.

Iesaki citiem:

Vakar no domās ekstravantā ekspremjera nāca divi savdabīgi, lai neteiktu krietni vairāk, paziņojumi. Pirmais: Lai arī viņš ir bijis finanšu ministrs jau trīs mēnešus, vakar mēs uzzinājām, ka budžeta samazinājumu izstrādāšanā neesot izdarīts "pilnīgi nekas." Tas nu ir visnotaļ interesants paziņojums no finanšu ministra, kurš tajā pašā elpas vilcienā nosauca precīzu samazināšanas ciparu (500 miljoni latu, un tas ir tikai šogad), kā arī no cilvēka, kurš tomēr valdībā nav vienīgais Jaunā laika censonis. Jauno laiku pārstāv arī ekonomikas ministrs un premjers. Hm.

Otrs paziņojums bija par ienākumu deklarācijām, kādas mūsu valstī ir jāpilda visām valsts amatpersonām izņemot Bertoltu Fliku. Kā zināms, šī ir joma, kurā politikāņi mēdz izturēties visnotaļ radoši. Redzēts politikānis ar skaidras naudas uzkrājumiem visvisvisvisādās valūtās (un nav pat vajadzīgas tās -- pērn Saeimas deputāts Aleksandrs Mirskis pieteica 282 tūkstošus latu skaidrā naudā, un tā nu ir viena milzonīgi liela zeķe). Kā esam redzējuši pašreizējā Valsts prezidenta gadījumā, deklarācijā nav arī nepieciešams uzskaitīt visus ienākumus, un pat, ja cilvēks šādā melošanā tiek pieķerts, sods ir labākajā gadījumā minimāls. Problēmas rada arī tas apstāklis, ka deklarāciju apstrādāšanā ir iesaistītas divas dažādas iestādes -- Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs un Valsts ieņēmumu dienests. Pēdējais ir tā iestāde, kura pirms diviem gadiem visvisvisādi locījās un mēli mežģīja skaidrojumos par to, ka mūsu valstī tomēr nav jāmaksā nodokļi par visiem ienākumiem. Kāds ir Repšes piedāvātais risinājums? Beidzot likumā noteikt, kura iestāde ir atbildīga tā, lai negodīgās amatpersonas beidzot var patiešām saukt pie dziesmas? Nē. Repšes ieteikums ir būtībā no piņķerīgās deklarēšanas atteikties pavisam. Deklarācijas būs. Bet deklarāciju pārbaudīs tikai tādā gadījumā, ja knābim rodas aizdomas par nebūšanām. Miers un bērziņš.

Jaunais laiks jau izsen ir pierādījis, ka būtībā tā ir siles partija tāda pati, kā pārējās. Taču ir skumji piepeši atcerēties, ka tā ir arī tā partija, no kuras nācis pats oriģinālākais piemērs par cilvēku, kuram mute sāk runāt brīdī, kad smadzenes vēl nav pienācīgi iesilušas. Nu tas ir redzams atkal. Finanšu ministram atzīties bezspēcībā un nekompetencē, un finanšu ministram piedāvāt nevis pastiprināt, bet gan mīkstināt noteikumus, kuru mērķis vismaz pēc idejas ir vērsties pret negodīgumu un korupciju? No vienas puses, prieks, kur tu rodies? Vismaz ir par ko rakstīt. Bet patiesībā tas ir visnotaļ šausmīgi. Jo, lai vai kā, bet šis ir tas pats Repše, kuram valdība budžeta lietās ir piešķīrusi visai drakoniskas rīcības tiesības. Diez kas nav.

***

Un vēl. Amerikā tie komiksu zīmētāji, kuru darbos ir redzams stāsts ar turpinājumiem, mēdz katram komiksam uzlikt datumu, lai avīze zina, kādā kārtībā un kad tie ir publicējami. Acīmredzot laikrakstā Diena to neviens vēl nav pamanījis, jo komiksā par kaķi Gārfīldu kaķis un viņa saimnieks patlaban intensīvi gatavojas ... Ziemassvētkiem. Šodien stāsts ir par eglīti, kuru saimnieks ir pienaglojis pie grīdas tā, lai tā nelīgojas. Vai nevienam nav ienācis prātā, ka Ziemassvētki ir decembrī, un nevis jūnijā?

***

Un vēl vēl. Ja valstij ir vajadzīga liela nauda, un vienīgais veids, kā to atrast, ir samazināt pensijas par 15 procentiem, pacelt pievienotās vērtības nodokli līdz 23 procentiem, atteikties no neapliekamā minimuma un (kas ir pats briesmīgākais) -- alu padarīt vēl dārgāku (!!!) ... vai nebūtu pienācis laiks pārdot Lattelecom un/vai airBaltic? Saprotu, nupat tirgus ir tāds ļumīgs, bet tomēr. Ne vienā, ne otrā gadījumā runa nav par uzņēmumu ar zaptes burkas vērtību.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (16) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
josephu share

I'm no longer certain the place you're obtaining your info, however sensible topic. i need to pay a jiffy checking out additional or understanding additional. thanks for wonderful info I wont to be looking for this information for my mission. Kunjungi Website

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

EVa 10.06.2009 18:06
pilnīgi loģiski un katrs dara to, ko grib, pamatojot to ar ieņemamo amatu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Love 10.06.2009 16:58
ASV ir tris partijas!
Latvijaa !? Konkretu ciparu nezinu, kaut kur lasiju ka tuvu 4? 47?
Vai te vispar vajadzigi komentari!
Es visas LR partijas aizliegtu ar likumu! Atstat uz mazo LR varbut 3 partijas! Un tautas veletu prezidentu ar visam pilnvaram, kursh tautai atskaitas par padarito un nakotnee daramo darbu! Kaa to dara ASV prezidents B.Obama!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eva 10.06.2009 13:27
Latvijā, ja nemaldos, ir 800 miljonāru, pieļauju, ka varbūt kāds ir miljardieris (iespējams). Tad, ja paputinātu šos, nevajadzētu pat aizdevumu. Drīzāk- kā dabūt nost vecās partijas, lai veidotos jaunas. Pa vecam vairs nevar, pa jaunam vēl neprot. Sliktu strādnieku no darba atlaiž, jāaizdomājas kā izdzīt patreizējo varas sili uz ielas, tad arī kaut kas mainīsies, citādāk- runāsim turpu šurpu par to, cik defoltā slikti, bet runas līmenī tā arī paliksim. No runāšanas vien, bez darbiem paēdis nebūs neviens.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > jumors 10.06.2009 10:20
Visam tomēr ir sava derdzīguma robeža !!!
Nospiedoši lielākai daļai veco cilvēku pensija ir visa tā naudiņa, ko atnes pastniece, vai kurai aiziet pakaļ uz pastu vai citu iestādi.
Pirms vēlēšanām, it kā pašas, pašas, pašas, pašas melīgākās partijas Segliņš ieteicās, ka pensiju samazinajumu vajadzētu izdiskutēt. Uz to saņēma pašas pašas pašas pašas visaugstāk morāles latiņu turošās partijas Dombrovska apsaucienu un publisku paziņojumu, ka pensiju samazinājumu nav ko diskutēt, jo tāda nebūs un viss.
Pēc vēlēšanā mēs uzzinām, ka pensijas tiešām neviens nesamazināšot, bet tikai daļu tās naudas, ko saņem pensionāri, bet ne to, kura birokrātu reģistros oficiāli nosaukta par pensiju.
Un tas vēl, kā parasti, vizuāli tiek pavadīts ar Dombrovska ierasto aizvainotā pīļknābīša plakanā dekuntiņa saraušanu dusmīga grimasē - "es nevienam neko neesmu samelojis!"
Nu kur vēl tālāk?! Nu nosauciet kaut vienu ta saucamās "valdošas bandas" melu faktu, kurš būtu kaut minimāli tik šķebens un tik konkrēti vērsts uz tik lielu skaitu pašu neaizsargatāko cilvēku?!
Iespējamās melošanas nelietības latiņa ar vienu vienīgu spērienu ir aizsista tik tālu, cik līdz šim pat iedomāties bija pagrūti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 10.06.2009 02:05
Brauc atpakaļ uz Čikāgu. Nemoki sevi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 09.06.2009 20:05
Nolieciet sevi JL vietā- tad nāks ārā citi teksti...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

RK 09.06.2009 17:30
Cik žēl, ka viss notiek tik prognozējami. Mēs taču zinājām, ka tā būs. Pirms vēlēšanām neteiks neko, bet trīs dienas pēc - pēkšņi jāatrod pusmiljards.
Un, jā, JL patiešām uzvedas kā klasiska siles partija. Ne tikai sola, jo nevar nesolīt, bet arī melo, jo nevar nemelot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ASS 09.06.2009 14:13
protams, fiksi janopardod kompanijas usa vai eiropas banku karteļiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita N 09.06.2009 13:27
Vakar no domās ekstravantā ekspremjera nāca divi savdabīgi, lai neteiktu krietni vairāk, paziņojumi. Pirmais: Lai arī viņš ir bijis finanšu ministrs jau trīs mēnešus, vakar mēs uzzinājām, ka budžeta samazinājumu izstrādāšanā neesot izdarīts "pilnīgi nekas." Tas nu ir visnotaļ interesants paziņojums no finanšu ministra, kurš tajā pašā elpas vilcienā nosauca precīzu samazināšanas ciparu (500 miljoni latu, un tas ir tikai šogad), kā arī no cilvēka, kurš tomēr valdībā nav vienīgais Jaunā laika censonis. Jauno laiku pārstāv arī ekonomikas ministrs un premjers.
-------------
Kārlis raksta par tēmu. Izskatās,ka Dienas elektroniskajiem komentatoriem ir taisnība -
vēlēšanas ir beigušās, tagad sāks mocīt tautu. Pašu algas ir augstas, ienākumu deklarācijas nav būtiskas, samazinājumi uz nabagu rēķina. Un lielais izbrīns par to ka puse no balsstiesīgajiem vispār nevēlēja. Vai, ka latvieši balsoja par vienīgo redzamo kreiso (vai it kā kreiso piedāvājumu).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

B.Bumbieris 09.06.2009 13:13
esmu arii vilies JL, par to nesen balsoju, tie visi pazinojumi par cilveku atlaisanaam, pensiju samazinasanaam jau bija pirms velesanaam, un tas bija viens no iemesliem kapec es negribeju balsot par so partiju, bet redzeeju arii citu lietu, ka Krievu partija SC ar Rubiku prieksgalaa bija ljoti(ir diemzel) populara un stulbaas aptaujas neraadija ka PS butu labakas izredzes par JL, tapec arii aizgaju atdot balsi par tiem kas atvainojos mociis parastos nevis biezos kas daveda valsti...

Bet ja godigi bail arii ka PS ies JL pedaas, jo domaju pasaa sakumaa JL bija laba partija saka bakstit sliktos, bija pie varas un pie lemumu pienemsanas galvenaa, bet atlika nonakt uz ilgu laiku opozicijaa un tas dariija Savu...

Arii PS ceram nesadarbosies ar Rubika partiju un cerams izturees cetrus gadus opozicijaa neejot JL pedas bet nezinu...

Man ljoti skumji ka JL tikai domaa samazinat parastajiem, palielinat nodoklus parastajiem, bet korupcijas apkarosanu nolikt malinaa jo "tam nav laika jadomaa par ekonomikas glabasanu" bet vai cilvekam kurs ir atlaists, kuram ir berni un krediti kuram nav mammites vai tetina vai kada cita radinieka kas palidzes nav jau sagrauta vina ekonomika?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sestdienis 09.06.2009 11:57
Jautrs blogs. Trūkst vēl tikai AG komentāra par to, kā Gārfīlds nedod *****iem savu... :)))
Varbūt to visu var kaut kā salikt kopā - lai Jauno laiku dabūtu prom no siles un ievilktu tur PS, par ko Kārlis vēlēšanās balsoja, vajag pārdot Lattelecom un Air Baltic krieviem, bet Gārfīlds jālatvisko un par viņa saimnieku jākļūst Repšem, kas izrotās māju ar ozollapu vainagiem un pabaros kaķi ar Jāņu sieru :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kaspars omuls 09.06.2009 11:17
Ja valstij ir vajadzīga liela nauda, un vienīgais veids, kā to atrast, ir samazināt pensijas par 15 procentiem, pacelt pievienotās vērtības nodokli līdz 23 procentiem, atteikties no neapliekamā minimuma un (kas ir pats briesmīgākais) -- alu padarīt vēl dārgāku (!!!) ... vai nebūtu pienācis laiks pārdot Lattelecom un/vai airBaltic?
=====
Man gan kaut kā nav šaubu, ka viss ko var pārdot, tiks pārdots. Par to tā kā nevajadzētu uztraukties.
Cits jautājums - par kādu cenu, un kas no tā gūs labumu. Vai Latvijas tauta - situācijā, kad valsts aparāts ir korumpēts? Šaubos.
Ir skaidrs, ka vajadzīga nevis lielo objektu pārdošana, bet strukturālā reforma. Viss pārējais ir tik uz sliktu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Normunds 09.06.2009 11:13
Interesanti kādu cenu Jaunais Laiks (precīzāk Repše un viņa cilvēki - piemēram, Dombrovskis) samaksāja par iespēju 2002.gadā izveidot ciešo (nevis vienkāršo) koalīciju ar mafiozo LPP. Vismaz Dombrovska valdība darbojas tādā pašā, ja ne trakākā, stilā kā Godmaņa. Tikai cilvēkiem Dombrovskis liekas tāds godīgs...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

amēbietis 09.06.2009 11:07
Esmu visās vēlēšanās balsojis jo esmu patriots un priecājos par mūsu valsti, bet šie paziņojumi paliek nesagremojami pat patriotiem un rūdītiem optimistiem. Esmu patiesi aizvainots par valdības un saeimas bezrakstura, bezmugurkaula, bezjēdzīgo laika tērēšanu, tā vietā, lai reāli strādātu. Kur ir ministriju un valsts funkciju audita rezultāti? Kur ir strukturālo reformu plāns? Kāpēc tautai (man) visu laiku tikai stāstīja par kaut kādu sīku samazināšanu, bet slēpa faktus līdz vēlēšanām. Nevienam šajā valdībā, nevienam šajā saeimā (pozīcijai + opozīcijai) nerūp valsts liktenis, bet tikai vēlēšanas. Tāpēc imitēja darbu līdz šim, un imitēs arī uz priekšu. Izmisums.
Divas domas prātā: vai nu iet ielās ar masveidīgiem protestiem utt, vai arī ņemt un emigrēt, jo tā sāpe sāk palikt nepanesama...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

a 09.06.2009 10:14
Lielo valsts uzņēmumu pārdošana ir apsverams solis, tomēr atklāts paliek jautājums, kā mēs īstenosim nepieciešamos samazinājumus nākošajos gados. Nākošgad vajadzēs mazināt vēl vismaz par 500 miljoniem un man ir aizdomas, ka nākošgad šie uzņēmumi varētu maksāt dārgāk (cerība par ekonomikas atkopšanos pasaulē).

Mūsu tautsaimniecība joprojām krīt brīvajā kritienā un tas, ko pēc būtības prasa SVF un ES, ir strukturālas reformas. Piemēram, nevis nogriezt pensijas, bet samazināt administratīvo slogu. Nevis atņemt māmiņu pabalstus, bet pārtraukt korupciju valsts iepirkumu rīkošanā.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips