Atslēgvārdi:

Par nākamo valdību 5

Labvakar, lasītāji!

Ziņots, ka "Tautas" partija un Jaunais laiks vienojušies, ka nedēļas laikā jāveido jauna valdība, kurā abas partijas piedalīsies. TP līderis Segliņš teicis, ka sarunas būs arī ar zaļajiem zemniekiem, kā arī ar visiem pārējiem, izņemot PCTVL.

Iesaki citiem:

Gribas cerēt, ka nē. Kā jau esmu blogā rakstījis, Saskaņas centrs tomēr nav pelnījis kļūt par valdošās koalīcijas partneri, kaut vai tāpēc, ka partija joprojām izvairās no atziņas, ka Latvija 1940. gadā tika okupēta, nemaz nerunājot par domu, ka būtu vajadzīgas cita veida attiecības ar autoritāro diktatūru, kura mums atrodas kaimiņos. SC pārstāvis Urbanovičs apgalvojis, ka Latvija Krieviju nesaprotot. Ko daudz saprast par valsti, kura nekautrējas likt lietā visus iespējamos līdzekļus, lai savām interesēm pakļautu visas tā dēvētās "tuvās ārzemes," kurā galvenie energoresursu piegādātāji ir vistiešākās Kremļa un tā interešu filiāles?

Vēl Segliņš ir teicis, ka viņš nesaskata iemeslu, kāpēc noraidīt Aināru Šleseru. Galva griežas. Šofera dēls un vidusskolas izglītību ieguvušais preses sekretārs fantastiski atalgotā amatā? Pārliecība, ka valstij vajag atteikties no vides aizsardzības, jo putni traucē attīstību? Latvijas pasta nonākšana līdz bankrota robežām? Atlaides lidostā, kuras Eiropas komisijas konkurences komisāre ir nosaukusi par absolūti nepieņemamām? Pārliecība, ka Valsts kontroles audits nozīmē, ka Valsts kontrolierei attiecīgajā procesā ir personiski bīdāmas intereses? Segliņam tas neinteresē, bet arī nesakarīgi aizspriedumi, kurus Šlesera partija tur kā dārgumu. Deputāts Jaundžeikars, kurš sava dēla nepatikšanu kontekstā centās nopulgot visu Latvijas likuma aizsardzības sistēmu, kurš KNAB direktoru pasludināja par atbrīvojamu no amata tad, kad valsts izmeklēšana par to nebija pat sākusies. Nav ko noraidīt? Ai, Segliņa kungs! Ai, ai, ai!

Neesmu arī nekāds "zaļo zemnieku" fans, ja jau ļaudis tajā ir pietiekami apmāti, lai uzskatītu, ka Lembergam ir jākļūst par valsts premjerministru. Tas nu būtu absolūtākais meistarstiķis - premjerministrs, kuru izmeklē ne vien Latvija, bet arī Lihtenšteina un citas Eiropas valstis (un, starp citu, nupat ziņots, ka tā dēvētās banku slepenības paradīzes tomēr būs spiestas atklāt vairāk par to, kam tajās ir slēpti konti). Taču drīzāk ZZS nekā LPP/LC.

Un tāpēc. Tandēmam JL+TP+ZZS+TB/LNNK+Pilsoniskā savienība Saeimā ir 64 balsis. Tas ir ievērojams vairākums. Nākamā nepārprotami būs plākstera valdība, jo politiķiem priekšā stāv ne vien valsts tautsaimniecības glābšana, bet arī viss tas, ko Saeimai un valdībai paģērējis Valsts prezidents. Tajā skaitā arī KNAB vadītāja kandidāts, kurš Saeimā var iegūt divas trešdaļas balsu. Tajā skaitā Satversmes grozīšana. Un būtībā arī atteikšanās no valdošās bandas pārliecības, ka godīgums, ētika, tiesiskums un morāle ir bīdāmi un grozāmi jēdzieni. Joprojām ir vismaz 50:50 iespēja, ka Valsts prezidentam nāksies šo Saeimu padzīt. Bet tāpēc nav jāturpina visbriesmīgāko problēmu attīstīšana valsts pārvaldes sistēmā. Un arī Jaunajam laikam uz to būtu jāuzstāj.

Jauku visiem vakaru!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

archivārs 23.02.2009 18:30
Vai par maz,ka Šķēle un Lembergs,ļaunprātīgi izmantojot savus amatus,prihvatizēja simtus miljonu vērtus tautas īpašumus?
Vai par maz,ka kopš 2001.gada savstarpējās vienošanās viņi saimnieko Latvijā,kā savā privātīpašumā un viņu stipendiāti Saeimā raksta viņu šeftēm izdevīgus likumus?
Praktiski Streipa piedāvātā glābējkombinācija TP+ZZS nozīmē,ka Latvijā turpinās par uzņēmējiem "lepni dēvēt cilvēkus,kuru uzņēmēju darbības shēma ir - zagt un pārdot"(A.Hermanis)
Un nemaksāt nodokļus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ieva 22.02.2009 22:06
Nauda, nauda, visur nauda, visu vada nauda. Tas taču skaidrs, kāpēc vajag Šleseru, jo viņam ir miljoni. Un kāpēc ieliek visādus šoferus ar dēliem- lai no malas neuzzina patiesību. Vai ko var panākt ko pret finanšu oligarhiem? Es nezinu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kamielis 22.02.2009 19:15
Pēc definīcijas jaunai vadībai nav lielu izredžu. Ja būs jauns premjers, kurš piemēram veiksmīgi uzsāks valsts izvešanu no krīzes, tad tai partijai būs liels handikaps nākošajās vēlēšanās, bet arī saprotams, ka pārējie valdības partneri to nepieļaus. TP un ZZS taču nevarēja pieļaut Godmaņa tālāku darbību, lai gan īpaši sekmīga tā nu nebija. Secinājums - nav iespējama veiksmīga jauna vadība līdz vēlēšanām pēc definīcija

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zvaigznīte 22.02.2009 19:04
Tas nu būtu absolūtākais meistarstiķis - premjerministrs, kuru izmeklē ne vien Latvija, bet arī Lihtenšteina
--- Latvija un Lihtenšteina ir slavenas ārstes, kas izmeklē Lembergu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Anete Saleniece 22.02.2009 18:48
>>> Tandēmam JL+TP+ZZS+TB/LNNK+Pilsoniskā savienība Saeimā ir 64 balsis.
=====
Nu re, cik cerīgi viss izklausās. Atliek tikai aprimt dažām personiskām ambīcijām, lai TP,JL&Co varētu izveidot koalīciju ar ievērojamu balsu vairākumu. No Saeimas atlaišanas kaut ko iegūtu vienīgi dažādu paveidu populisti - piemēram, SCP, SC, un varbūt vēl kādi krievu vai latviešu ultranacionālisti.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips