Atslēgvārdi:

Par Latvijas ļeņinistiskajām "elites" partijām un sviestu -- pārdomas sestdienā 7

Labrīt, lasītāji!

Nu, ko. Valsts budžets pieņemts. Jau šodien sāksies runas par to, kā to labot, kā vēl kaut kur samazināt līdzekļus. Lai veicas. Ekonomiska krīze nekāda joka lieta nav.

Iesaki citiem:

Taču Saeimas deputāti ir pamanījušies pa to starpu darīt arī citus darbiņus un nedarbiņus. Tā, piemēram, ceturtdien steidzamības kārtā (!) tika grozīts likums par interešu konfliktu, lai Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis varētu kļūt par Pareksa bankas valdes priekšsēdētāju. Atkārtosim. Steidzamības kārtā viena un viena vienīga cilvēka dēļ tika grozīts vesels likums. M. Bičevskis nepazīstu. Iespējams, viņš ir milzīgi liels banku lietu speciālists, augsti izglītots ar bankām saistātās augstskolās, institūtos un iestādēs, un neviens cits visā Latvijas Republikā un aiz tās robežām nebūtu labāks Pareksa bankas valdes priekšsēdētājs, kā tikai un vienīgi M. Bičevskis. Vai arī, iespējams, "Tautas" partijai sev vien zināmu iemeslu dēļ savajadzējās kādu, kas varēs banku, tās finanses un tās tālāko darbu "pieskatīt". Un tāpēc, atkārtosim vēlreiz -- steidzamības kārtā Saeimas "gudrās galvas" grozīja likumu. Tik bieži deputāti un deputāteļi uz steidzamības kārtu nesarosās. Bet šoreiz vajadzēja.

Savējais, mīļie. Varam aplūkot arī apstākli, ka aizturēti pāris Finanšu policijas pārstāvji par kukuļņemšanu. Vismaz man dzirdot nekur nav skanējusi doma, ka šajā kontekstā vajadzētu aplūkot Finanšu policiju pārraugošās iestādes vadības atbildību. Šī iestāde būtum Valsts ieņēmumu dienests, kurš arī ir iestāde, kurā noteikumi tiek grozīti viena konkrēta cilvēka vajadzībām, proti -- kad Vladimiram Vaškevicam atņēma pielaidi valsts noslēpumam, VID pēkšņi nolēma, ka viņa amatam pielaide vairs nav vajadzīga. Atliek vien atcerēties, kāpēc no amata tika padzīts KNAB šefs Loskutovs. Lūk, ne savējais.

Un šajā kontekstā es ar vislielāko pārliecību vēlos visiem, visiem ieteikt pacelt rokās šodienas Dienu un rūpīgi izlasīt politologa Ivara Ījaba rakstu "Ļeņins diemžēl tiešām ir izrādījies mūžam dzīvs." Tajā autors konstatē, ka valdošo (...) -- nē, piedodiet, sorry, atvainojiet un tut mir bloody Leid -- valdošo BANDU veido partijas, kuras ir vistiešākā veidā līdzīgas Ļeņina veidotajai Kompartijai: "Ļeņiniskās partijas lielākoties cenšas noliegt jebkuru ideoloģisku dažādību. Pareizā mācība ir pieņemama bez iebildumiem, ar riebumu un sašutumu noraidot jebkuru principiālu kritiku. Sistēmiskām problēmām ir jāpiedāvā vienīgi tīri tehnoloģiski risinājumi, un, ja tie noved purvā, jāvaino ārējie apstākļi un ienaidnieka diversijas."

Nevaru iedomāties labāku aprakstu nedz Kalvīša fatālajai pašpārliecinātībai, ne Kalniņa pretīgajam kašķīgumam protestu laikā, ne valdošo nemitīgai ņaudēšanai par to, ka vienīgā problēma ir viņu nespēja komunicēt ar tautu, nedz arī visas valdošās bandas gatavībai spiest balsošanas podziņu ne tāpēc, ka valstij vai Pareksa bankai un tās ļoti daudzajiem klientiem būtu labāk, bet tāpēc, ka savējam savajadzējās. Milzīgi liels paldies Ivaram Ījabam, un saku vēlreiz -- atrodiet šodien Dienu un izlasiet to, kas viņam ir sakāms.

***

Un varēsit atrast arī dzīvu patiesību citā jomā, proti: "Sviesta cietības pakāpe ir tieši proporcionāla maizes mīkstumam." Nudien dzīva patiesība.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

juta 19.11.2008 18:18
tā mums ierasta lieta ,ka vislielākā cūkas bēni brauc,pa mūsu naudiņu olimpiskās spēles skatīt.nupat drīz būs neizturami to panest.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis 19.11.2008 15:53
Jaunietim: Jums laikam šķiet, ka esat atmaskojis Streipa milzīgās faktoloģiskās kļūdas. Laikam Jums arī šķiet, ka no tā vai kāds ir nosaukts precīzi pareizā amatā utt kaut kas mainās. Un Jums laikam šķiet, ka pastāv maldīgs uzskats, ka Bičevski vai Feiferu tajos amatos TP spicei vajadzēja, jo viņi gribēja, lai minētajiem kungiem palielinātos algas. Taču iemācieties domāt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaunietis 16.11.2008 16:19
Pirmkārt, nevis valdes, bet padomes priekšsēdētājs. Otrkārt, ne tikai dēļ Bičevska, bet arī dēļ Feifera grozīja likumu. Treškārt, valsts pārstāvji šajos meitas uzņēmumos nesaņems atalgojumu. Ceturtkārt, ar saviem naidpilnajiem blogiem K.Streips nekādi neveicina "iecietību". Principā Dienas BANDAI "iecietība" ir pilnīgs feiks. Praidā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kamielis 15.11.2008 21:15
Budžeta sakarā visvairāk uzjautrināja Leiškalna šodienas intervijā nobirdinātā asara par sērdieņiem, kuriem gribējuši uzlikt 25% ienākuma nodokli par nekustamā īpašuma darījumiem un, protams, viņš-Leiškalns ir aizstāvējis šos sērdieņus un opozīcijas priekšlikums nav pieņemts, jo atņemšot pēdējo iespēju trūcīgajiem godīgi nopelnīt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vahaks 15.11.2008 19:17
Ar finanšu policijas pārraudzību, Streipa kungs, viss ir vislabākajā kārtībā. Tak jau finanšu policijas augsta ranga priekšniece tiek minēta kā viena no reālākajām KNAB priekšnieka kandidatūrām. Tad nu varēs vēl "labāk" savus darbiniekus uzraudzīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

G.G. 15.11.2008 17:23
Diemžēl, bet tas tikai kārtējo reizi pierāda dalījumu starp 'mēs' un 'viņi'. Jau sen Latvijā ir pamats apšaubīt dažādu cilvēku profesionālo līmeni, bet daudz ko var spriest pēc politiskās piederības.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips