Par Krievijas "tautiešu" apmātību, referendumu, un labām ziņām no Šlesera 11

Labrīt, lasītāji!

Paldies Latvijas Avīzei un tās korespondentei Inārai Mūrniecei, kura gan sestdien, gan arī šodien ziņo par pasākumu, kura atreferējumu citos laikrakstos it kā neredzēju. Mūsu valstī brīvdienās ir noticis Krievijas "tautiešu" kongress, un tajā itin labi ir redzams, cik apmāta ir ne vien Krievijas Federācija kā tāda, bet arī pietiekami daudz tās pilsoņu un fanu.

Iesaki citiem:

Cita starpā konferences darbā piedalījies kāds Krievijas Valsts domes pārstāvis, kurš ir stāstījis, ka patlaban viņa valstī notiekot pārrunas par jaunu Krievijas "tautiešu" likuma redakciju. Ko šis cilvēciņš vēlētos ieraudzīt šādā likumā? Lūk, ko par Vladimira Ņikitina uzskatiem rakstījusi I. Mūrniece: "Likumam jābūt rakstītam 'krieviskā garā' - tajā atšķirībā no pašreizējā likuma jāiekļauj tāds jēdziens, kā 'krievu pasaule', jāprecizē krievu valodas un kultūras loma. Likumam, lika noprast Ņikitins, esot jāpalīdz apjaust 'krievu misiju' - 'izglābt pasauli', tāpat Krievijai esot jākļūst 'par garīgo līderi pasaulē', lai cilvēce saprastu, ka 'pareizi ir' atbalstīt tieši Krieviju, nevis Rietumus.

Vai dieniņ! Pasauli tagad šie ļaudis glābt vēlas? Paldies, bet varbūt tomēr nē? V. Ņikitna teiktais ir no tās pašas operas, kurā cara Vladimira diktatūras pārstāvji aizgūtnēm bazūnē domu, ka viņu valstī vairāk nekā jebkurā citā tiek ievērotas cilvēka tiesības. Par to, cik šis apgalvojums ir "patiess", varam spriest no citas vēsts, kura šodien izskanējusi. Proti, Krievijas redzamais politieslodzītais Mihails Hodorkovskis -- lasītāji atcerēsies, ka viņš kādreiz veiksmīgi vadīja uzņēmumu Jukos, līdz pienāca brīdis, kad viņš aizkaitināja caru Vladimiru un tāpēc tika vajāts un ieslodzīts cietumā -- lūk, šis politieslodzītais ir pieprasījis atbrīvošanu no cietuma pirms termiņa. Taču viņam atteikts. Kāpēc? Jo viņš, lūk, cietumā neesot "apguvis arodu," un tāpēc "rehabilitācijas" process acīmredzot nav bijis veiksmīgs. Kārtējo reizi gribas ņirgt, bet ņirdziens nenāk.

Par Krievijas attieksmi pret "glābjamo" pasauli varam spriest arī pēc citas ziņas. Šorīt ziņots, ka pašpasludinātās Dienvidosetijas republikas līderis grasās doties uz Maskavu un lūgt savas pundurrepublikas oficiālo atzīšanu. No Kremļa saņemti mājieni, ka uz šādu atzīšanu viņš varētu arī cerēt. Paraleles ar Kosovu, jā. Paraleles ar Čečeniju pilnīgi noteikti. Un atgādinājums par kādu citu delegāciju, kura devās uz Maskavu 1940 gada 5. augustā ar "lūgumu" -- Latviju uzņemt Padumjo Sociālistisko Republiku Savienībā. Šausmas, kur jūs rodaties?

Ināras Mūrnieces aprakstītajā konferencē bijis arī cits spilgts moments. Kāda baltkrieviete tur esot paziņojusi, ka arī viņa sevī saskata "Krievijas tautieti," bet delegāti bijuši nīgri un ņurdoši -- viņa varot doties pie "sava Lukašenko." Tas acīmredzot "tautiešu" kustībai būs liels klupšanas akmens, jo jautājums ir tāds, kurš arī latviešiem nav svešs -- kurš tad ir tas "īstais tautietis", kurš varētu mēģināt kļūt par viltus "tautieti"? Katrā gadījumā latviešiem nav ilūziju par to, kādas ir "krievvalodīgo" politiskās organizācijas mūsu valstī. Labi, ka mums ir sava Drošības policija un Satversmes aizsardzības birojs. Grib kāds būt par Krievijas "tautieti" un "glābt pasauli" -- davai. Vien Latvijai no šīs komandas nekāda glābšana, paldies, nav un nebūs vajadzīga. Un tieši to pašu var teikt par tiem "Rietumiem", kurus šie dabas bērni uzskata par "nepareizo" alternatīvu Krievijai.

***

Biju viens no tiem padsmit tūkstošiem cilvēku, kuri sestdien referendumā balsoja "pret." Acīmredzot citi "pret" balsotāji palika mājās. Jāsaka, kārtējo reizi politikāņu reakcija ir bijusi ierastā. Jaundžeikars kārtējo reizi jau pirms balsu saskaitīšanas ir paguvis paziņot, ka aktivitāte bijusi "zema" (kāpēc vispār kāds šim cilvēkam vairs kaut ko jautā?). Savukārt premjerministrs Godmanis kārtējo reizi sarauca pieri un ļoti nopietni paziņoja, ka referenduma atbalstītāju mērķis esot bijis "taisnīgs." Nu gan valdībai pat pie spiedīgiem budžeta apstākļiem pensijas būs jāpalielina, tā Godmanis. Tieši tāda pati reakcija bija pēc referenduma par Saeimas padzīšanu. Arī tad politikāņi dievojās, ka visu sapratuši, labosies, rīkosies. Nu, redzēsim. Un redzēsim arī šajā gadījumā, jo ziema tuvojas, gāzes cenas ir palekušas uz augšu, un pensionāru, kurš Rīgā saņem 60 latus mēnesī, nudien apskaust nevar. Referendumā piedāvātie likuma grozījumi nebija pārdomāti. Laiks valdošajai "elitei" rīkoties.

Un šajā ziņā, starp citu, milzīgu prieku šodien rada Ainārs Šlesers, kurš radio pārraidē ir paziņojis, ka "Latvijā jau no nākamā gada būtu jālikvidē īpašo uzdevumu ministru sekretariāti." Tas rada prieku ne vien tāpēc, ka tādējādi tiktu ietaupīti ļoti lieli līdzekļi, kurus varētu, piemēram, veltīt pensijām, bet arī tāpēc, ka tādā gadījumā diviem Šlesera partijas ministriem būtu jāatgriežas Saeimā, un tas savukārt nozīmētu, ka divas "gudrās galvas" ar "mīkstajiem mandātiem" no turienes tiktu padzīti. Un vai gadījumā nevarētu būt tā, ka tie būtu gaišreģis Jaundžeikars un "cilvēka tiesību aizstāvis" Šmits? Te nu gan jāsaka PRIEKS, kur tu rodies!

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (11) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargam 26.08.2008 16:27
Vai tu gadījumā nesolīji no šejienes pazust? Nu tinies taču!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 26.08.2008 09:59
Nupat intereses pēc paskaitīju, ka vienā blogu lapas atvērumā ir 7 Streipa k-ga postiņi un 5 četru citu autoru sarakstītais. Ja dižrakstītāju nesauc par grafomānu, tad kādu citu apzīmējumu viņam iedot?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 26.08.2008 09:54
Tāpēc, ka K.S. ir bišķi, kā lai to maigāk pasaka, grafomāns, vai? Kādreiz te laiku pa laikam varēja palasīties gana interesantus blogus (ne vienmēr piekritu autoram, bet viedokļi bija pārsvarā ar ideoloģisko segumu), bija arī gana interesantas komentētāju piebildes/iebildes.

Tagad viens pats tipiņš, kurš nezinkāpēc Latvijā tiek uzskatīts par žurnālistu, atradis jaunu vietu savām pašizpausmes tieksmēm. Turklāt tā faktoloģiskā un zināšanu bāze, kā arī izteiksmes līdzekļi ir tādi pašvaki. tad jau daudz interesantāk palasīties kaut vai Aivaru Tarvidu apollo.lv vai pat Paideru no NRA. Viņiem vismaz valoda ir gana laba.

Protams, nevienam te ne silts ne auksts, lasu te kaut ko, vai nē. Tās ir vienīgi manas pārdoma, kāpēc te palicis garlaicīgi apgrozīties. Starp citu, cik manu, tad arī gana interesantie komentētāji, te arī vairs neko neieposto. palikuši vien paša portāla galvenā blogotāja īstenie fani.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 25.08.2008 22:34
laikam dienas portaalaa negrib maxaat :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 25.08.2008 22:07
Atkal Ritai: Pajautājiet Dienas portālā, tur varbūt Jums to izstāst`

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Atkal Rita. 25.08.2008 18:43
Kapec Karlis Streips vairs neraksta Dienas portala savus blogerus? Tur vinam bija labaka vieta!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

RK 25.08.2008 14:42
Īpašo uzdevumu sekretariāti nudien ir izcili "ķeksīša institūcijas" paraugi. Bez tiem var iztikt. Kaut gan, ja to likvidāciju ierosina Šlesers, tad shēmas ir neizbēgamas. Kādēļ gan tas viņam šķiet svarīgi un izdevīgi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> Sayuri 25.08.2008 13:33
Atkal pārliecinos, ka nevar ticēt visiem informācijas avotiem. :)

Paldies par precīzu informāciju! Katrā ziņā šis referendums aizgāja tā paša iepriekšējā referenduma pēdās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sayuri>Gatim 25.08.2008 12:23
Kvorumam pietrūka vairāk kā 100,000 balsis:
http://www.diena.lv/lat/politics/politika/gaidami-pirmie-rez...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 25.08.2008 12:13
Kautkur lasīju, ka sestdienas referendumā vēl pietrūka ~20'000 "PRET" balsotāji, lai izmaiņas pensiju sistēmā notiktu!

Tiem, kuri balsoja "PAR" faktiski vajadzēja lūgtin lūgties, lai atnāk un izsaka savu viedokli arī "PRET" balsotāji.
Es to gan nerunāju savā vārdā, jo man pašam līdz pensijai vēl ir pietiekami tālu.

Bet, vai tad tas nav smieklīgi, cik ļoti absurdi var interpretēt referenduma iznākumu?
Atkal, ņirgt gribās, bet nesanāk...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sayuri 25.08.2008 11:08
Hmm, man jau nu liekas, ka pūcei aste ziedēs, pirms LPP upurēs piensaimnieka Jaundžeikara un mācītāja-homofoba Šmita mandātus ... gan jau izshēmos kaut ko rūpīgi, kontekstā ar pašvaldību un Eiroparlamenta vēlēšanām, kuru rezultātā Šlesers taču varētu tapt par Rīgas mēru, Kastēnu savukārt par grēkiem padzīt uz Briseli ... gan jau vēl ir varianti :)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips