Atslēgvārdi:

PAR KNAB direktora "meklēšanu" -- jautājumu vairāk nekā atbilžu 8

Labrīt, lasītāji!

Pa starpu bezgalīgajai jezgai ap Saeimas atlaišanu vai neatlaišanu, Godmaņa aiziešanu vai neaiziešanu, prezidenta ultimātu vai neultimātu, Satversmes grozīšanu vai negrozīšanu, šis tas tomēr notiek. Tā, piemēram, valdošā "elite" beidzot ir nonākusi pie pēdējiem diviem kandidātiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja amatam. Viņi saucas Artūrs Zvejsalnieks un Normunds Vilnītis, pirmais ir 29 gadus vecs advokāts, savukārt otrs studē jurisprudenci Maskavā un, tā Dienā atzīst kolēģe Baiba Rulle, ir publiski pateicis, ka "austrumu tiesību tradīcijas" Latvijai esot tuvākas par "rietumu skolu."

Iesaki citiem:

Ministru prezidents ir paziņojis, ka nu ir pienācis laiks šo divu kungu publiskajai izvētīšanai ("Lai pierāda sevi, tagad viņiem jāiztur krustugunis.") Jau zināms, ka A. Zvejsalnieks kādreiz bijis daudzmaz periferāli iesaistīts tā dēvētajā "Rēzeknes burtnīciņu" skandālā. Redzēsim, kas cits tagad uzpeldēs, jo, lai man piedod Zvejsalnieka un Vilnīša kungi, viņus ir izvirzījusi politiska sistēma, kura joprojām daudzviet nav atteikusies no mākoņu klasiķa veidotā jēdziena par lielāko kretinu. Iespējams, abi kungi ir lieliski kandidāti amatam, bet mūsējā nav valsts un KNAB direktora "meklēšanas " process nav bijis tāds, kas viestu pārliecību par meklētāju godaprātu.

Tieši pretēji. Jo pretendentu sarakstā nav Jutas Strīķes. Nedrīkstam ne mirkli aizmirst, ka vienīgais iemesls, kāpēc J. Strīķe automātiski nekļuva par amata favorīti ir tas, ka Godmanis vienpersoniski -- uzsveru, vienpersoniski nolēma, ka KNAB darbinieki uz direktora amatu nedrīkst pretendēt. Šī mūsu ministru prezidenta indeve, uzskatīt, ka viņš vienīgais zina, kas un kā, ir pietiekami pretīga daudzos gadījumos, tajā skaitā arī šoreiz. Skaidrojot savu attieksmi, premjers ir pateicis, ka J. Strīķe ir piemērota pašreizējam amatam, ar kuru viņa tiekot galā pat ļoti labi. Protams, buldozera izglābtais politikāņu vecbiedrs lieliski zina, ka šis amats un J. Strīķes spēja ar to tikt galā ļoti labi vai ļoti slikti būs vistiešākā veidā saistīta ar nākamo KNAB direktoru. Ja KNAB galvgalī būs cilvēks, kurš uzskata, ka pie zivs galvas nevajag ķerties, tad zivs galva varēs turpināt dzīvot savu smirdīgi korumpēto dzīvi. Cita starpā, Godmaņa pārstāvētā politikāņu kliķe varēs cerēt uz maigāku attieksmi pret pārtērēšanos pirms 2006. gada Saeimas vēlēšanām. Protams, un Dievs pasargi, es nesaku, ka A. Zvejsalnieks un N. Vilnītis ir gatavi kļūt par politikāņu ielikteņiem, nedz arī, ka viņi paši to vēlas. Taču valdošās bandas attieksme pret KNAB tomēr ir bijusi pietiekami ... kā atrast pareizo vārdu un neiebraukt rupjībās? -- nu, tāda, kas par labiem nodomiem tomēr nespēj liecināt ne brīdi.

Nu abus kungus vērtēs Nacionālā Drošības padome, arī tas ir process, kurš dzima starp divām godmaniskām austiņām un īpaši sajēdzīgs nav, it īpaši tāpēc, ka NDP runātais ir valsts noslēpums (lūk, Godmaņa apzvērētā "atklātība"), kā arī tāpēc, ka tā sastāvā ir pietiekami daudz politikāņu, kuri ir kā reklāma visam tam, kas patlaban valsts politiskajā kārtībā ir pretīgi. Pēc tam valdība kādu izvirzīs apspriešanai Saeimā. Nebūs valdošās "elites" deputāti aizspērušies komandējumā, vairākumu droši vien varēs nodrošināt. Bet pirms tam man tomēr gribas dzirdēt divas lietas. No A. Zvejsalnieka un N. Vilnīša ļoti konkrētu paziņojumu par savu attieksmi pret KNAB un tā darbu. Un no valdošās "elites" pārstāvjiem atzinumu, ka cīņa pret korupciju mūsu valstī tomēr ir būtiski svarīga lieta arī tad, ja tā notiek, citējot kādreizējo ASV vēstnieci, "mākoņos un pie jūras." Uz pirmo var cerēt, uz pēdējo, Dievam žēl, ne. Taču tās ir lietas, par kurām jādomā brīdī, kad KNAB direktora meklēšanas maratons tuvojas beigām.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bank 13.10.2009 17:20
Vai tiešām Strīķe ir tik neaizvietojama Knab darbam, ka bez viņas tur viss sabruktu? bromonfinancial.com

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

GG 02.02.2009 08:47
Strīķes kundze varētu vērsties Eiropas cilvēktiesību tiesā un saņemt kompensāciju par to, ka viņai liegtas tiesības piedalīteis konkursā un pēc tam aiziet no dartba, kas tad notiks ar KNAB?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 01.02.2009 20:00
Nepiekrītu, ka principam jābūt vai nu Strīķe vai nu neviens. Tas ir nepareizi. Nav nekādu rezervēto kandidāti šim amatam. Lai tie divi cilvēki pierāda, vai spēj vadīt šo iestādi. Par to Vilnīša teicienu par studēšanu Maskavā. Piedodiet, arī Strīķe pabeidza visusskolu Maskavā. Savukārt "galvenais antikorumpants" Loskutovs ieguvis juridisko izglītību Latvijas Valsts universitātē. Krievijas Iekšlietu ministrijas Augstākajā juridiskajā neklātienes skolā ieguvis juridisko zinātņu kandidāta grādu, kuru vēlāk Latvijas Universitāte atzinusi un pielīdzinājusi tiesību doktora zinātniskajam grādam, kā arī maģistra grādu Helsinku universitātē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vogelfrei 30.01.2009 14:38
zvejsalnieka mājas lapā piedāvāto pakalpojumu sarakstā ir arī palīdzība privātpersonām "attiecībās ar valsts iestādēm". man kā vidēji aritmētiskajam Latvietim tas jau šķiet aizdomīgi - vai tik šī "palīdzība" nav tik pat piesegta reklāma kā "masāžas salonu pakalpojumi"????

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

:o) 30.01.2009 13:43
Nu vienreiz taču vajag likties mierā ar to J. Strīķi: viņai tieši padoti divi darbinieki gadiem ilgi zaga naudu. Desmitus tūkstošus latu. Vajag veikt dienesta izmeklēšanu, kā viņa pildīja savus pienākumus, ja kas tāds bija iespējams, nevis vaimanāt, ka viņu izbrāķēja konkursā! Kā viņa kontrolēs visas iestādes darbu, ja nebija spējīga izkontrolēt šos divus!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 29.01.2009 10:26
Nedrīkstam ne mirkli aizmirst, ka vienīgais iemesls, kāpēc J. Strīķe automātiski nekļuva par amata favorīti ir tas, ka Godmanis vienpersoniski -- uzsveru, vienpersoniski nolēma, ka KNAB darbinieki uz direktora amatu nedrīkst pretendēt.
-----------
Ne jau vienpersoniski. Tā kā vajadzētu pieminēt zuflierus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vogelfrei 29.01.2009 10:06
KNAB "priekšnieka" izvēle ir tāds cirks, ka pat paliek šķērmi uz to visu skatīties.
piekrītu - ka droši vien valdība tik ilgi novilcināja šo procesu tikai tāpēc, lai klusi un šķietami nemanāmi iebīdītu šajā amatā "savējo". jo uzreiz pēc Loskutova atlaišanas pingvīnu reakcija būtu asāka.

P.S. "paklau" - tavs koments ir nevietā un ne par tēmu. paturi savu homofobo viedokli pie sevis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Love 28.01.2009 17:50
Man nesaprotamaa veidaa, KNAB lideri ir atrast daudz grutak kaa LV prezidentu! To izrava ne no kurienes! Ak nee, prezidentu atrada Zoo!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips