Atslēgvārdi:

Par KNAB, ASV politiku un varenu degsmi -- pārdomas trešdienā 8

Labrīt, lasītāji!

Vai dieniņ, cik daudz dažādu lietu, par kurām šodien padomāt. Nu, piemēram, KNAB direktora meklēšana. Tieslietu ministrija centusies nodrošināt, ka process ir pēc iespējas mazāk atklāts. Premjerministrs jau ir pateicis, ka nākamais direktors nebūs neviens, kas patlaban strādā knābī. Vārdu sakot, viss notiek atbilstoši politiskās "elites" priekšstatiem par dzīvi. Pareizi šodien Dienā raksta Aivars Ozoliņš - Godmanim radusies "neiespējamā misija" -- atrast kādu, kas netraucēs savējos, taču sabiedrībai radīs kārtīgas rīcības iespaidu. Nu, apmēram tāpat, kā patlaban Godmaņa kolēģi Ministru kabinetā dikti aktīvi cenšas "samazināt štatus," vien štatus nevar samazināt, ja tas kļūst politiski neērti. Lūk, Kastēna kantori nevarēja aizklapēt ciet (lai arī pat Kastēna partijas īpašnieks ir atzinis tā bezjēdzīgumu), jo, kā skaidrojis Godmanis, varbūt pēc tam netiks nodrošinātas tās funkcijas, kuras tam tiem "piedēvētas." Ņemot vērā to, ka galvenais Kastēna panākums ir bijis stulbu aizspriedumu pacelšana valsts politikas līmenī, nekāda traģēdija gan tā nebūtu.

Iesaki citiem:

Bet par KNAB direktoru. Nu, kāpēc neviens no tur patlaban strādājošajiem? Par KNAB darbu kā tādu pretenzijas nav neviens cēlis ... nu, izņemot tos, kurus KNAB ir pieķēris nedarbos. Pasakot jau iepriekš, ka Jutai Strīķei un Alvim Vilkam nav izredzes, valdības vadītājs būtība pauž neuzticību visai iestādei. Ja tā, tad droši vien labākais risinājums būtu viņam pašam kļūt par KNAB direktoru. Nebūtu vairs klapatas ar Ministru kabinetu, kur viņš var runāt līdz aizsmakumam, bet neviens cits viņu pat galvā neņem (skat. iepriekš minēto fiktīvo "štatu samazināšanu"). Minimālos kritērijus KNAB vadītāja darbam droši vien apmierina. Pats vienmēr visu labāk zina. Nu, Godmani -- uz priekšu!

***

Par Sāru Peilinu Amerikā. Tiem, kuri prot angļu valodu, ļoti varu ieteikt blogu "Dispatches From the Culture Wars" (http://scienceblogs.com/dispatches). Tajā ir jautrs un ironisks skatījums uz amerikāņu konservatīvo spārnu un tur valdošo pārliecību par sabiedrību un reliģiju. Šodien blogā ir ļoti uzjautrinoši (bet arī atbaidoši) fakti par Republikāņu partijas izvirzīto kandidāti ASV viceprezidenta amatam. Pati ir sapriecājusies par tā dēvēto "pavalstniecības apliecinājumu," kuru daudzviet Amerikā bērni katru rītu skaita skolā ("Es apliecinu uzticību Amerikas Savienoto Valstu karogam un republikai, kuru tas pārstāv, viena nācija zem Dieva, nesadalāma, ar brīvību un taisnību visiem"). Šad tad jautājumi oficiāli sekulārajā Amerikā ir radušies par vārdiem "zem Dieva." S. Peilina braši paziņojusi, ja vārdi "zem Dieva" bija pieņemami ASV veidotājiem, tad tie ir pieņemami arī viņai. Vienīgi vārdi "zem Dieva" apliecinājumā tika iekļauti ... 1954. gadā. Kad ASV veidotāji visi jau bija sen nomiruši...

Vēl blogā atrodami pāris video klipi, kuros Republikāņu partijas balstītāji skaidro, ka patiesībā S. Peilinai ir varen daudz pieredzes ārpolitikā, jo (lasītāji, jūs neticēsit) ... viņas Aļaskas štats atrodas blakus Krievijai! Ar šo apgalvojumu ir nākusi pat kandidāta Džona Makkeina sieva!!! Vienreizēji! Tas, ja kas, ir tas pats, kas Latvijas politikāņiem skaidrot, ka viens nodokļu nemaksātājs ir pats godīgākais cilvēks Latvijā, jo viņš ir atzinies nodokļu nemaksāšanā. un tāpēc ir pats piemērotākais cilvēks prezidenta amatam.

Vēl kļuvis zināms, ka S. Peilinas 17 gadus vecā (un nelaulātā) meita patlaban ir piektajā grūtniecības mēnesī. Tas nu nekādi neatbilst Republikāņu partijas konservatīvāko ļautiņu uzskatiem, lai gan tas lieliski uzrāda, cik idiotiska ir viņu pārliecība, ka tīņiem vajag tikai pateikt, ka ar seksu nevajag nodarboties, jo Bībelē tas nav atļauts, un viss būs kārtībā. Te nu ir fantastiskas liekulības paraugstunda. Es, protams, priecāšos, ja Republikāņi sev turpinās šaut kājā, nu, bet goda vārds, grūti saprast, kas notiek manā dzimtenē, ja vēl 21. gadsimtā ļaudis politikas vārdā var būt tik absolūti stulbi.

***

Un tikams "Tautas" partija meklē jaunu līderi, jo vecais vismaz morālā ziņā ir nolietojies. Ziņots, ka labas izredzes ir iekšlietu ministram Marekam Segliņam, jo viņam uz amatu esot "degsme." Tas ir labs kritērijs. Apmēram tāpat, kā kādreiz "Tautas" partijas izvirzītajam ministru prezidenta kandidātam galvenais bija tas, ka viņam bija mirdzošas actiņas.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Toms 02.12.2008 16:15
Sāru Peilinu jau izvirzīja tikai lielo (.)(.) dēļ... sekss.net Un pluss viņa vēl cer uz 2012 gada Republikāņu partijas nomināciju!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fishbone 04.09.2008 10:28
Vēl kļuvis zināms, ka S. Peilinas 17 gadus vecā (un nelaulātā) meita patlaban ir piektajā grūtniecības mēnesī.

Pareizi Streipa kungs. Liekuļi tie republikāņi. VIsa psaule par viņiem smejas. Arī LAtvijā . Arī Jūs. Es arī.
KAS tur ko brīnīties, "ka stāvokli", "ka nelaulāta" "cik idiotiska ir viņu pārliecība, ka tīņiem vajag tikai pateikt, ka ar seksu nevajag nodarboties" un viņi nenodarbosies. ? Lika pagaidīt. Gēni liks nodarboties.

Pēc darvina teorijas - Peilinas meita palika stāvoklī, jo gēnos tā ierakstīts. Tur ierakstīts, " 17 gadu vecumā viņa Peilinas meita paliks stāvoklī. Punkts."
Tur vairs neko nevar mainīt. Tāpāt kā nevar mainīt ādas krāsu vai acu krāsu. Gēni.Punkts. !7 gados paliks stāvoklī un punks GĒNI. Punkts. Unpatiešām nesaprotu, kāds gan Streipa kungs te sakars ar Bībeli. Bībele ir bulls*its. Gēni pāri visam. Un liktenis arī pāri visam. Nē. Tomēr GĒNI pāri visam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 03.09.2008 18:08
to Avo - Striikje buutu skaisti. pusLatviju ieseedinaatu, ieskaitot Zatleru un Avo :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija no Vaacijas 03.09.2008 15:17
Par Peilinas pienesumu McCain kampanai vel gruti spriest. Viens Republican Convention delegats ta ari pateica: 'Mes ticam tiesibaam nesaat ierocus, Biibelei, un mees esam pret abortiem. Vinja arii.' Ka jauki komentee The Guardian (sodien), tiem, kam svarigaaka politikas teema ir 'Jesus, guns and babies', Peilina ar vinjas mazintelektualo profilu (nav celojusi arpus Ziemelamerikas lidz pagajusajam gadam, kad apmekleeja Kuveitu) un stipriem principiem (nekaadu abortu un geju lauliibu) ir tiesi tas, ko gribas. McCain lieliski uzlaboja savas izredzes dabut konservatiivo amerikanju atbalstu. Manupraat, dazu ne-konservatiivo mediju apsestiiba ar Peilinas meitas gruutnieciibu ir faux pas - ne jau politiska korektuma deelj, bet taapeec, ka vini dara sevi viegli ievainojamus, jo viniem var paarmest, ka vinji uzbruk kandidaates gimenei un beerniem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Avo to x 03.09.2008 14:27
Ja pirmajā KNAB vadītāja izraudzīšanas reizē būtu bijis atklāts konkurss, amatu dabūtu Strīķe. Ceru, ka Loskutovs panāks taisnību caur tiesu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bizmarite 03.09.2008 14:00
Jaa, nu, Peilinai tur neklapee ar to faktu, kas saucas meitas grutnieciba.
Ja Makkeina sievai grutibas ar geografiju un aarpolitikas izpratni, tas vel nenozime, ka Peilina ir nekam nederiga.
Cits jautajums, ka vareja atrast alternativu kandidatu ar mazak skeletiem skapjos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sondra 03.09.2008 13:46
Man prieks, ka es Jūs atradu!, biškucīt nokavējos.. man pietrūka jūsu asais prāts, un arī asā mēle.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 03.09.2008 12:36
atklaats process knab vadiitaaja izveelee buutu cirks. taa juus nemaz savu porno gigantu, kvaukshkju elku un naakamo SC premjera kandidaatu loskutovu nekad nebuutu dabuujushi. bet nu veesture jau dazhiem labiem liekuljiem nav taa miiljaakaa teema ...

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips