Par katoļiem, Stendzenieka instinktu, "zaļo zemnieku" kārtējo neizdarību un Dienu -- pārdomas otrdienā 8

Labrīt, lasītāji! Šorīt par dažādām lietām.

Pirmkārt, priecē, ka Romas katoļu baznīcu mūsu valstī, cik var spriest, ir pārņēmis uzskatos krietni liberālāks cilvēks.

Iesaki citiem:

Ja godīgi, tad tas ir bijis mazliet pārsteigums, jo minētā baznīca ar brīvāku domāšanu pasaulē nekad nav izcēlusies, un tas ir ļoti maigi teikts, bet šajās dienās jaunais arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs ir pateicis ij to, ka Bībeles mācību visiem bērniem pēc kārtas nevajag uzspiest, kā to ir paģērējis viņa priekštecis Pujats ar atbalstu no liekuļiem Šlesera un Šķēles biznesa projektā, ij arī to, ka Pujatam nevajadzēja Aglonas svētkos nodarboties ar lētu aģitāciju par labu vienam politiskajam spēkam. Labi, ka baznīcā ir arī tādas augsti stāvošas personas, kuras saprot, kas ir teikts Satversmes 99. pantā.

***

Sākusies lielā politiskās reklāmas sezona. Laukumā pie Rīgas centrālās stacijas ir parādījies liels plakāts, uz kura ir redzams šāds teksts: "Ja vajag smuku runu - zvaniet dzejniekam. Ja jātiek ārā no purva - sauciet buldozeru." Šķiet, šoreiz Stendzenieka reklāmiskais instinkts viņu ir pievīlis. Jo purvā buldozeri mēdz ... nogrimt. Jācer, ka tas ir priekšvēstnesis tam, kas notiks 2. oktobrī.

***

Šodien Dienas Biznesā ir plašs materiāls par to, cik mūsu valsts pārvalde tomēr var būt un ir neizdarīga. Runa ir par FSC sertifikātu, kas apliecina pārdotas koksnes kvalitāti starptautiskajā tirgū. Latvijas Valsts mežiem sertifikāts tika atņemts, jo starptautiskie auditori situācijā atrada zināmas problēmas. Latvija pati FSC standartu nav izstrādājusi. Kas mūsu valstī ir atbildīgs par mežu nozari? Tā būtum Zemkopības ministrija, kurā visus šos gadus nepārtraukti ir saimniekojuši "zaļie zemnieki." Kāpēc Latvijai par šo lietu būtu jāuztraucas? Tāpēc, ka Latvijā ir pietiekami daudz uzņēmumu, kuri jau ir nopublicējuši savas produkcijas katalogus nākamajam posmam, un viņiem būs jāpārdod tas, kas tur ir solīts. Ja to nevarēs sagatavot no Latvijā cirstiem kokiem, tad koki būs jāieved no citurienes. Lieki teikt, valsts eksporta un importa bilancei tas nekādu labumu nedos. Un pareizi par šo lietu ir rakstījuši kolēģi Dienas Biznesā: "Mēs labprāt savās neveiksmēs vainojam globālo ekonomisko situāciju, pārāk mazo Latvijas tirgu, lielo spēlētāju priekšrocības un visu ko citu, kaut gan pārsvarā gadījumu runa ir par pašu neizdarību. Proti, kaut ko neesam sapratuši, neesam izdarījuši vai painteresējušies." Un cita starpā te varētu pieminēt arī to, ko pērn, amatā stādamies, atzina "zaļo zemnieku" izvirzītais zemkopības ministrs Dūklavs: "Angļu valodā neesmu tik stiprs, lai risinātu izvērstas sarunas Eiropas Savienības līmenī." Vai arī, acīmredzot, starptautiskās koksnes kvalitātes auditoru līmenī. Protams, ne jau Dūklavs viens šo lietu var risināt. Bet augstākā līmeņa politiskā pārstāvniecībā diez vai šajā lietā ir pavisam maznozīmīga.

***

Un, pēdīgi, uzmanīgs optimisms manī atkal veidojas par to, kas notiek laikrakstā Diena. Nekādas lielas āža kājas tur nav manītas, laikraksts aktīvi reklamējas un cenšas sevi pozicionēt tirgū. Ļoti jācer, ka pēc tam, kad būs beigusies politikāņu paniskā vajadzība, apklusināt visus masu informācijas līdzekļus pēc kārtas, Viesturs Koziols (kuram, starp citu, šodien daudz laimes dzimšanas dienā) laikrakstam ļaus atgūt to, kas tam bija pirms lielajām rokādēm -- nopietna, pētoša, atklātību un tiesiskumu politikā atbalstoša laikraksta statusu. Tajā skaitā ar komentāru lappusi bez kuras avīzi pavisam nopietni uztvert ir pagrūti.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


mjā-Ieva 24.08.2010 21:05
no katoļu viedokļa no seksa ir jāatsakās arī, piemēram, sievietēm pēc menopauzes
--------------------------------------------------
šito gan dzirdu pirmoreiz.....lai gan katoļticībā nodzīvots ...interesanti,kur Jūs to ķērāt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


bez komentāriem 24.08.2010 17:12
par katoļiem, gan vēl velnu redzes no jaunā bīskāpa Stankeviča un pirmā intervija, nav mēraukla, tam kas būs rīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Klimovičs 24.08.2010 15:33
Šķiet, ka "Latvijas tēla veidotājs", (kā es smējos, tādu parakstu ieraugot "Latvija, mēs tevi dzirdam raidījumā" zem Stendzenieka vārda) sāk zaudēt savu ķērienu. Starp citu, viņu inspirētais raidījums arī sāk zaudēt savu asumu, vai arī citās TV ļoti garas reklāmas pauzes, jo pat tik ilgi to nav iespējams izturēt...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to nite 24.08.2010 14:22
Nē, protams, no katoļu viedokļa no seksa ir jāatsakās arī, piemēram, sievietēm pēc menopauzes, turklāt neviens jau neliek par varītēm lauzties tādā Baznīcā, kurā tevi labāk redz ejam, nevis nākam, tikai problēma tā, ka bez reāla pamatojuma šāda te attieksme var ļoti nepareizi iedarboties uz nenobriedušiem prātiem....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 24.08.2010 14:17
Par Stankeviču piekrītu tiem, kas komentāros rakstīja, ka uz Bībeles mācības (tomēr intereanti, ko īsti tur mācīs)stundām būtu jāļauj pieteikties, nevis no tām atteikties, jo par to, ka rezultāti atšķirsies, liecina kaut vai pēcpadomju mode kristīties un iesvētīties. Ja ne citādi, tad lai salaulātos baznīcā. Un pieaugušie ir viena lieta (lai gan arī viņu vidū ir...), savukārt daudz vieglāk ietekmējamie bērni- pavisam cita. Bet par reklāmu- tā tiešām ir Stendzenieka? Jo, protams, žēl, ka viņš nenoreaģēja laikā (buldozers ir domāts tikai nošķūrēšanai, bet celšanai vajadzīgas citas mašīnas), tomēr tik stulba reklāma...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


nite to Alejandro 24.08.2010 13:17
Cik man zināms no pasaules katoļu prakses, nekur homo nespiež kļūt par hetero. Baznīca nosoda homoseksuālus kontaktus, bet ne tieksmes. Ja cilvēks ir ar mieru pieņemt to, ka viņam no seksa ir jāatsakās, nav nekādu problēmu. Bet pat ja viņš nepieņem, taču ir gatavs uzklausīt baznīcas nostāju, neviens viņu ārā negrūž. Nu vismaz attīstītās valstīs tā ir. Jā, viņš nedabū grēksūdzi un svēto vakarēdienu, bet kakas sejā arīdzan nē. :-))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro 24.08.2010 12:39
Stankevičs par gejiem un lesbietēm izteicies visai mīklaini. Citēju: "Es jūtu līdzi arī tiem vecākiem, kuriem ir grūtības pieņemt savu bērnu citādo seksuālo orientāciju, jo apzinos, ka bieži vien arī ģimenes un tuvinieki šos cilvēkus izslēdz no sava loka. Cilvēkam ir jātiek pieņemtam un akceptētam neatkarīgi no viņa seksuālās orientācijas, taču tas nenozīmē, ka tiek akceptēta viņa iekšējā nesakārtotība. Baznīca nav homoseksuālistu ienaidnieks, gluži pretēji, tā piedāvā viņiem iespēju saņemt piedošanu un sakārtot savu dvēseli."

Labi, pēc Pujāta murgiem šis jau skan gluži vai kā "homoseksuālisma propaganda". Bet ko nozīmē iekšējā nesakārtotība" un "sakārtot savu dvēseli"? Ja ar to tiek saprasts "kļūt par hetero", tad tā ir tā pati vecā dziesma, tikai jaunās skaņās. Protams, par atteikšanos kļūt par PLL trubadūru paldies, lai gan baznīca pašsaprotami nedrīkstētu aģitēt par atsevišķām partijām, citādi tā degradē pati sevi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

agd 24.08.2010 11:28
1. Stankevičs nav liberāls, viņš vienkārši nav gatavs cūkot baznīcas vārdu politiskās rotaļās.

2. Par FSC sertifikātu jāprasa nevis Dūklavam, bet Stīpniekam.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips