Atslēgvārdi:

Par jauno tiesībsargu 39

Labvakar, lasītāji!

Rakstu šodien otru reizi. Šovakar raidījumā "Aktuālais temats" mans viesis bija jaunais Latvijas tiesībsargs Juris Jansons. Patiesībā vēl viņš nav tiesībsargs, vispirms viņš nodos Slimokases likvidācijas lietas un pēc tam Saeimā būs viņa zvērests, tā viņš pats man stāstīja (acīgākie lasītāji pamanīs, ka rakstu pirms raidījums ir izskanējis, bet tas bija ierakstā, tāpēc tas ir tā).

Iesaki citiem:

Vēlu Jansonam labu, jo darbs viņam viegls nebūs. Intervijā viņš stāstīja par saviem plāniem i neiecietības mazināšanā, i biroja iekšēju konfliktu remdināšanā. Raidījumā bija arī viena ļoti gara pauze pēc tam, kad es viņam jautāju, kā viņš vienā vai divos teikumos definētu vārdus "cilvēka tiesības." Ļoti, ļoti gara pauze, un tas apliecina to, cik sarežģīts būs viņa darbs. Jo Latvijā cilvēki mēdz jēdzienu "cilvēka tiesības" definēt kategorijā "cilvēka tiesības ir viss, ko es gribu, un visi pārējie var iet ieskrieties." Tā tas it īpaši ir tajās jomās, kurās mūsu valstī pastāv krietna sabiedriska diskriminācija, runa ir par antisemītismu, par rasismu u.tml. Protams, ir pietiekami daudz cilvēku, kuri noliedz, ka vispār tā tas ir, bet tie mēdz nebūt ebreji, citas rases pārstāvji, u.tml. Viņiem viegli runāt, jo attiecīgo diskrimināciju viņi nekad nav jutuši.

Runājām arī par Tiesībsarga amata politizāciju, J. Jansons teica, ka, viņaprāt, labāks variants tomēr būtu kandidātus izvirzīt Valsts prezidentam. Piekrītu, jo tādā gadījumā visticamāk kandidātam būtu lielāks svars nekā patlaban, kad kandidātu var izvirzīt jebkuri pieci deputāti. Jautājumā par to, vai viņš pats ir politizēts, cilvēks teica, ka viņš valsts pārvaldē ir strādājis dažādu ministru pakļautībā un viņi ir bijuši no dažādām partijām, tāpēc par politizētu cilvēku viņš sevi neuzskata. Lai tā būtu, jo te nu nav tas amats, kurā derētu cilvēks, kurš kalpo tikai atsevišķu politisko spēku interesēm, lai arī cik atsevišķi politiskie spēki nebūtu sacerējušies, ka tieši tā viņš arī darīs.

Taču nepārprotami skaidrs ir tas, ka process kā tāds ir smagi politizēts. Kārtējo reizi "zaļie zemnieki" ir uzvedušies nevis kā koalīcijas partneri, bet gan kā grāvēji. Viņu boss Saeimā Brigmanis ir teicis, ka premjerministram vajadzētu atvainoties par to, ka viņš nav mierā ar to, ka ZZS, atkal kārtējo reizi, ir bloķējušies ar opozīciju. Lika drusku pagaidīt. Patlaban Latvijā būtībā ir mazākumvaldība, kurā piedalās Vienotība un VL!/TB/LNNK. ZZS par koalīcijas partneriem var labākajā gadījumā uzskatīt tikai uz papīra. Koalīcijas līgumā ir teikts, ja par kādu jautājumu ir domstarpības, jāveido darba grupa. Cik man zināms, nekāda darba grupa jautājumā par tiesībsargu netika organizēta, iespējams, ārpus tās reizes, kurā Brigmanis a priori paziņoja, ka nekādā gadījumā "zaļie zemnieki" neatbalstīs acīmredzami kvalificētu kandidātu -- kādreizējo Augstākās tiesas priekšsēdētāju Guļānu. Nezinu, kāds te ir risinājums, jo Dievs pasargi Latviju no koalīcijas, kuru veido ZZS kopā ar Kremļa pārstāvjiem Latvijā un to mazo veidojumu Saeimā, kas kopā ar "zaļajiem zemniekiem" pārstāv Latvijas oligarhu intereses. Taču ņemsim tomēr visi vērā to, ka aiz kalniem vairs nav Valsts prezidenta vēlēšanas. Ja arī tur ZZS bloķēsies ar opozīciju, lai amatā iebīdītu kādu, kurš viņuprāt nekaitēs politkorumpētās vides interesēm, tad gan varēsim izslēgt Latvijas gaismas un aizslēgt durvis.

Taču saku vēlreiz -- vēlu jaunajam tiesībsargam veiksmes. Man vakar kāds no Vienotības teica, ka Jansons tiekot bīdīts, lai darītu visu to, ko grib Lembergs. Intervijā viņš teica, ka nav iepazinies ar Lemberga lietu un to komentēt nevar ārpus tā, ka arī Lembergam ir cilvēka tiesības. Par to šaubu nav, bet depešas, kuras viņš sūta uz visām debess pusēm par to, cik ļoti tās tiek pārkāptas viņa tiesas procesa kontekstā, ir visnotaļ baltiem diegiem šūtas. Ļoti ceru, ka tiem, kuri cer, ka Jansons viņam būs kaut kāds glābiņš, nāksies vilties.

Jauku visiem vakaru!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (39) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ilga 08.03.2011 15:09
fejai tu esi stulba kur te runa ir par asv tiesibsargu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


stalins 07.03.2011 13:57
Patīkami,ka visādas muļķības lasāmas šeit,nevis dzirdamās no Saeimas :)))DDD
LAI MUMS VISIEM LABS NOSKAŅOJUMS!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksandrs Kiršteins> Kārlim Streipam 07.03.2011 10:48
Te ir labs video, kā komunisti lika izkropļot latviešu valodu, jau 1940.gadā aizliedzot vārdu žīds. Tev jāatzīst, ka arī Tu daudz piestrādā latviešu valodas apzinātā kropļošānā. http://www.youtube.com/watch?v=PmeB4Fgyq5E&feature=youtu.be&...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kankans 07.03.2011 09:40
Streipa kungam.
Manuprāt latvieši paši ir daudz cietuši un visur skandināt, ka tikai ebreji ir tie cietušie, gan nevajag. Manu māti pat izsūtīja uz lēģeri ar žīda parakstu. PSKP bija ļooti daudz žīdu. Ko man tagad, tāpēc ienīst jebkuru ebreju? Latvieši arī ir cietuši no daudziem, dažādiem režīmiem, tajā skaitā arī no ebreju pārstāvju rokām. Tātad mēs tagad no Izraēlas varam arī prasīt kompensācijas? Manuprāt jebkuram apgalvojumam, bažām par to pašu antisemītismu jābūt loģiskām un pamatotām, nevis no pirksta izzīstām. Tas tieši vēl vairāk rada neiecietību. Piemēram tas pats ebreju tautas zieda pārstāvis no Vīzentāla biroja, kurš nosauca Arāja māti par kuci - manuprāt nepelna ne mazāko cieņu un ir raidāms vien`mer prom no mūsu valstys robežas. Nevienam, nevienam, pat ebrejam, nebūs tiesību kāda cilvēka, lai arī viņš ir noziedznieks, māti nosaukt par kuci. NAV un nebūs. Un tur es būšu neiecietīgs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksandrs Kiršteins>Mahris 06.03.2011 13:07
Protams, latviešu valoda tik strauju mainās, ka daži nespēj tai izlēkāt līdz vai negrib ieviest "jaunvalodu", aiz savas aprobežotības un iedzimta antisemītisma.
Tā kā domāšana iet caur valodu, bet "modernā latvieša" - pasaules pilsoņa, izveidei traucē veco reakcionāru darbi ar likumu jāaizliedz lasīt Dainas, Endzelīna rakstus vai 1996.gadā Zinātnes izdoto Latviešu literārās vārdnicas 8.sējumu, kur pieminēti latviešu rakstnieki Klidzējs, Zigmonte, Lāms, Rozītis, kas aiz savas muļķības lieto vārdu žīds. Par Raiņa un Jaunsudrabiņa novecojošo valodu pat nav vērts runāt.
Tā kā mēs esam ASV sabiedrotie, tad turpmāk, tāpat kā saimnieciskos jautājumus skaņojam ar SVF, "jaunvalodas" ieviešanas laikā atļautos un aizliegtos vārdus, piemēram - tēvs, māte, nēģeris, žīds un citus, vajadzētu saskaņot ar Obamas administrāciju. Viscaur apsveicama ir ASV pilsoņa Nila Muižnieka Krustpunktā ieteiktā ideja ļaut runāt tikai tiem, kas to dara pareizi:" Tie kas varētu runāt to nedara, bet tie, kurus nedrīkst uzklausīt (piemēram Grūtups), tiek intervēti".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro > Mahris 06.03.2011 12:28
Tā ir jau n-tā reize, kad dzirdu argumentu "Tas-ir-normāls-termins-jo-ierakstīts-Krimināllikumā". Ja Jūs uzskatāt, ka fakts, ka mūsu 100 "gudrās galvas", kuras regulāri saraksta likumos "mutatis mutandis", atļauju izdarīt mazas zādzības utt. un pēc tam nespēj ne atcerēties, ne paskaidrot, kā un kāpēc ir par to visu balsojuši, nav mainījušas droši vien no PSRS laikiem saglabājušos minēto terminu, ir cienījamāks un uzticamāks "avots" par gadu tūkstošiem senu vārda izcelsmi,tad diez vai ir jēga mēģināt Jums kaut ko pierādīt. Acīmredzot uzskatāt, ka pietiek mūsu priekšstāvjiem nosaukt kafijas kannu par dekadenci, lai sabiedrība pašsaprotami sāktu runāt tāpat. Loģiski.

Turklāt es NEKAD, ne vienu reizi neesmu dzirdējis pieminam "pederastiju" pozitīvā vai neitrālā nozīmē, visos gadījumos ar vēlmi paust savu negatīvo attieksmi pret homoseksualitāti. Negribat saukt homoseksuālus vīriešus par gejiem, labi, ir varianti - homoseksuāļi, homoseskuālisti, homoseksuāli vīrieši. Ja tomēr gribat palikt pie "pederastiem", tad atzīstiet, ka vienkārši lamājaties. Tas pats, kas ar "žīdiem", starp citu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


marinēts mārrutks 06.03.2011 10:29
Streipa kungs jūsu blogu nelabvēļi sagānīs jebkurā gadījumā.Labāk izmantojiet pseidonīmu.Nav nekādas vajadzības tēlot varoni.Ja ir runa par uzskatu paušanu,tas vienkārši nav vajadzīgs.Tikko jūs saķersieties ar nepietiekami izglītotu personu,tā jums
"piešūs''vīruguļu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mahris > Alejandro 06.03.2011 03:15
Kiršteina atsaukšanās uz vairāk kā 20 gadus vecu vārdnīcu, protams, nav nopietna.
Bet tik pat nenopietns Jūsu mēģinājums pierakstīt latviešu valodas vārdam attiecīgā angļu vārda jēgu. Nu nav Pederasty ne Педерастия, ne Pederastija. Internacionālismu jēga dažādās valodās atšķiras. Pederastija nav vienīgais, padomājiet kaut vai, ko nozīmē "inteliģence".
Lai saprastu, ko šodienas oficiālajā latviešu valodā nozīmē pederastija, jāvēršas pie aktuāliem dokumentiem. Spēkā esošajā krimināllikumā vārds gan nav definēts, bet nepārprotami lietots jebkuŗu V-V dzimumattiecību apzīmēšanai:
160.pants. Vardarbīga dzimumtieksmes apmierināšana
(1) Par pederastiju vai lesbiānismu vai dzimumtieksmju citādu apmierināšanu pretdabiskā veidā, ja tādas darbības izdarītas, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar arestu.
161.pants. Dzimumsakari, pederastija un lesbiānisms ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu

Šādā nozīmē vārdu "pederastija" lieto tiesvedībā, lasiet kaut vai http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/285787-tiesa_saks_iz...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Vientiesība 05.03.2011 20:35
Arī Streips ir ievazājis un pārstāv Latvijā šo Amerikas kreiso liberastu izstrādāto nāciju sagraušanas ideoloģiju. http://www.youtube.com/watch?v=isUSnmOGg08

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Liene Apine 05.03.2011 17:54
Lasot Streipa emocionālos izvirdumus, latviešu apsaukāšanu par antisemītiem, jāsecina, ka tieši Streips un viņam līdzīgie ir antisemīti un nacionālā naida kurinātāji.
Pieņemu, ka Streips ar "ārkārtīgi antisemītisko" avīzi bija domājis laikrakstu "DDD", kurš iznāk nu jau desmit gadus divreiz nedēļā. Streipam gan vajadzētu padomāt pirms tik neapdomīgi svaidās ar apvainojumiem, jo neviena tiesa taču nav atzinusi laikrakstu "DDD" par antisemītisku. Gluži pretēji - tiesa atzina, ka saukt žīdus par žīdiem nav nekāds noziegums.
Ja Streips uzskata, ka vēršanās pret pederastiem ir antisemītisms, tad kaut kas viņa galviņā ir sagājis greizi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mirdziņa>Alejandro 05.03.2011 17:44
Nevajag jaukt pederastus ar pedofiliem. Pederasti ir tas, ko modernie liberasti tagad sauc par "gejiem", bet pedofili ir mazgadīgu bērnu izmantotāji, neatkarīgi no dzimuma. Arī heteroseksuālisti (jeb, kā Streips tos sauc - naturālisti) arī var būt pedofili.
Runājot par vārdu pederasti, tos var aizstāt arī ar smalkākiem un daudz ilustratīvākiem vārdiem, piemēram: mēslu kulstītāji vai taisnās zarnas operatori.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


marinēts mārrutks 05.03.2011 16:05
Vārds antisemītisms neatspoguļo lietas būtību,jo arī arābi ir semīti.Precīzāk būtu antiebrejisms,vai antijūdaisms,vai antižīdisms,vai varbūt jūdofobija,lai gan pēdējais asociējas ar impēriju,kuras jūdiem nebija.Piedevām tas Kiršteins ,kurš raksta šeit liekas drusku superreliģiozs vai varbūt liekulīgs homoseksuāļu jautājumā.Varētu ņemt piemēru no dižās austrumu valodas un vārdus muželožstvo vai ženoložstvo tulkot kā vīruguļa,sievuguļa(tātad īsumam)vīruguļi,sievuguļi,lai gan šaubos vai tas ieviesīsies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro > Kiršteinam 05.03.2011 14:08
...Jūs, protams, Kūnera rakstu WT izlasijāt, bet...

Un tu, protams, savā dzīvoklī audzē dzeloņcūkas, bet kautrējies to publiski atzīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro 05.03.2011 14:05
Ja par filoloģiju, tad vārds "pederastija" ir internacionālisms un apzīmē vecāka vīrieša un pusaugu zēna attiecības, sk., piemēram, http://en.wikipedia.org/wiki/Pederasty Vārda izcelsmi vajadzētu saprast, kaut vai paskatoties uz citiem piemēriem - pedagoģija, pediatrija, kuru vārda pirmā daļa nozīmē "zēns" vai "bērns". Ja jums nav pierādījumu, ka gejs, ko saucat par pederastu, ir iesaistījies tieši šāda veida attiecībās, tad tā ir vienkārši lamāšanās (iesaku paskatīties, piemēram, filmu 8 Mile, kurā parādīts, kā līdzīgu leksiku savstarpējā saziņā izmanto Detroitas geto) un tadā gadījumā man ir visas tiesības nosaukt Kiršteinu par pederastu. Gorko - bet protams, ka rupjus vārdus raksta arī vārdnīcās, Jūs no Mēness nokritis?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


gorka to Alejandro 05.03.2011 10:12
es arī nezinu, ko var iespringt par vārdu ''pederasts''. Tas taču nav nekas rupjš, jo ir iedrukāts svešvārdu vārdnīcā. Vai tad rupjus vārdus liek vārnīcās?
Un vēl : ar ko atšķiras gejs no pederasta , nu tīri tehniski?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 05.03.2011 09:37
Lasu un brīnos-izkopta valoda,komati salikti pareizi,liels faktu materiāls bet....kungi rupji kā zirga deķi vienalga no kura Atlantijas krasta nākuši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksandrs Kiršteins>Alejandro 05.03.2011 00:47
Latviešu literārās valodas vārdnicā nav vārda gejisms, bet ir pederastija.
Washington Times rakstu ieliku, lai tādi kā jūs, saprastu, ka Amerikas vairākums (no kurienes K.S. ir ieradies) ir veselīgi domājoši cilvēki. Tiesībsarga amata kandidātiem uzkrītoši tika jautāts par iedomāto briesmīgo diskrimināciju pret homoseksuālistiem, bet Streips murgo par antisemītismu. Jūs, protams, Kūnera rakstu WT izlasijāt, bet, acīmredzami, trūkst argumentu to atspēkot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro > Kiršteinam 04.03.2011 23:13
Kirštein, saukt geju par pederastu ir tikpat adekvāti kā saukt Kiršteinu par Diršteinu, lai gan otrajā gadījumā droši vien ir vairāk korektuma. Vispār - Kārlis vakardienas bloga ierakstā ne vārda nav minējis par homoseksualitāti, gejiem, viņu tiesībām u.tml. Ja tevi tik šausmīgi interesē šī tēma, varu ieteikt portālu gay.lv, kas atsākšot darbību jau 15.martā. Vai arī kādu no tēmai veltītajiem neskaitāmajiem portāliem krievu un angļu valodās, kuras acīmredzot pārzini. Tu pie Kārļa bloga ieraksta sāki runāt par homoseksualitāti un latviešu ciešanām, lai gan ne rakstam, ne Kārļa komentāriem ar šīm parādībām nav nekāda sakara. Un vēl nesaproti, kāpēc Kārlim nav patikas runāt par "ģimeņu graušanu". Par to runājot, tevis ieteiktos rakstus man nenāk ne prātā lasīt, jo ikdienas humora devu es uzņemu no BB Brokastīm, bet, ja Obamas demokrāti nodarbojas paši ar savu tradicionālo ģimeņu graušanu, tad acīmredzot ir visai dīvaini putni. ASV valdībā, cik man zināms, nav neviena geja un arī starp demokrātu senatoriem un gubernatoriem tādu ir labi ja pāris (precīzi nezinu). Vārdu sakot, tavi komentāri man atgādināja sekojošu peršu:

Skatos - logā kaktuss,
Bet redzu aktus.
Lasu avīzē faktus,
Bet atkal redzu aktus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Uzmanību! 04.03.2011 19:44 http://www.youtube.com/watch?v=isUSnmOGg08

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksandrs Kiršteins 04.03.2011 17:51
Redzi, tā vietā, lai diskutētu par ģimeņu graušanu, Tu pats sāc apsaukāties.
Otrkārt, jautājums ir, ko pārcietuši latvieši. Šustina nošauto latviešu vai pārdesmit miljonu Sverdlova, Kaganoviča un Trocka nogalināto cilvēku radinieki taču nesauc Izraēlas pilsoņus par briesmoņiem.
Latvijā pat tāds vārds "antisemītisms" nebija zināms, kamēr no Amerikas neieradās trimdinieku otrās un trešās paudzes pārstāvji, kuriem skolās un skautu nometnēs kreisie, tā vietā, lai mācītu boļševisma vēsturi, čakarēja smadzenes ar citām lietām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > rupjajam Aleksandram 04.03.2011 17:41
Pirmkārt, nelieto rupjības, tas nav tevis cienīgi. Otrkārt, jautājums nav par to, ko dara valsts, jautājums ir par to, ko ir pārcietuši ebreji gan vēsturiski gan arī tagad. Tava labā draudzene, kuras dēļ Tevi par antisemītismu izslēdza no Tautas partijas, rediģē konkrēti un ārprātīgi antisemītisku avīzi. Kas vēl ir vajadzīgs?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


marinēts mārrutks 04.03.2011 17:01
Paužu savus uzskatus.Pirmkārt.Par homoseksuāli piedzimst tikai atklāj to iestājoties pubertātei.Reliģijai tur nekas nav sakāms,izņemot dažādas muļķības.Kaut ko jēdzīgu var pateikt tikai zinātnieki.
Otrkārt.Antisemītisma īstais cēlonis ir reliģija,mūsu apstākļos kristīgā.Ja kādu jau no mazotnes indoktrinē kristietībā,tad ap Kristus personu veidojas svētuma oreols,kuru jūdi it kā ir apgānījuši un ilgus gadsimtus baznīca to izmantoja politiskos nolūkos,par ko pāvests vēl tagad nebeidz atvainoties.Pareizticīgo lieldienas joprojām nedrīkst sakrist ar ebreju lieldienām.Toties korānā ir pilnīgi atklāts aicinājums izdeldēt jūdus no zemes virsas,ja tos nevar pievērst īstenajai ticībai.Jūdi liekas bija pirmie pasaulē,kas sāka pielūgt tā saucamo neredzamo dievu,kuru nevar attēlot.Ar to viņi atšķiras piemēram no čigāniem.Tajos pasaules rajonos,kur reliģijai nav pilnīgi nekādas nabassaites ar jūdaismu,pret ebrejiem izturas pietiekami vienaldzīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksandrs Kiršteins 04.03.2011 14:22
>pederastam Streipam. Kārli, vai vari nosaukt kaut vienu manu rakstu, kurā būtu kaut kas antisemītisks? Vai Latvijas valsts ir izdemolējusi kādu sinagogu, un vai kaut viens latvietis ir bijis nacionālsociālistu partijā? Pašlaik ir apgānīta nacionālo partizānu piemiņas plāksne Matīsa ielā, kapēc Tu neprotestē un neskrien uz ASV vēstniecību sūdzēties? Un kapēc Tu gļēvi izvairies izteikt savas domas par Obamas demokrātu tradicionālo ģimeņu graušanas politiku, kas nav pieņemama Amerikas kristiesu vairākumam?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kivi>aklajam un kurlajam Kārlim Streipam 04.03.2011 13:15
Latvijā ir organizētas grupas, kas regulāri izlaupa kristiešu baznīcas. Pareizticīgo un vecticībnieku baznīcās nozog svētbildes un dārgmetāla ceremoniju piederumus, regulāri tiek izdemolēti kapi, kuros tiek nolauzti krusti!!!! - Tās nav ciešanas????

Vai ciešanas nav tas, ka trīs bērnu ģimenei ir jāpamet iedzīve, tuvinieki, draugi, mājas... lai pārceltos uz dzīvi Britu karaļzemē, jo šeit diviem strādājošajiem, kuri saņem vidējās valstī noteiktās algas, nav iespējams izdzīvot? Vai nav ciešanas, tas, ka neatkarīgi no nacionālitātes un dzimtās valodas, pensionārs ir spiests mocīties ar ielaistu kaiti līdz brīdim, kamēr viņu aizved ātrie, jo viņam nav iespējams saņemt regulāro medicīnisko palīdzību?

Protams, daudz svarīgāk ir tas, kā Jansons izturas pret homoseksuāļiem, vai tas, kā ebreji atgūs īpašumus.

Bīsties Dieva dusmu!!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ne-Semīts 04.03.2011 13:11
Mani gaužām aizskar Kārļa Streipa nemitīgā līdzcilvēku zākāšana, turklāt neargumentētā. Ja divi cilvēki izdomāja spridzināt sinagogu, tas nenozīmē, ka Latvijas sabiedrībā valda antisemītisms un rasisms. Melnās avis ir jebkurā sabiedrībā, un no tā nav iespējams izvairīties. Diemžēl, tās melnās avis, piemēram, Kārlis Streips, nemitīgi klaigā, degradējot sabiedrības nacionālo pašapziņu un graujot tās ētiskās un morālās vērtības.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > antisemītam Kiršteinam 04.03.2011 13:01
Aleksandr, Latvijā ir cilvēki, kas izdzīvoja Holokaustu, Latvijā ir cilvēki, kuru sinagogas tika izdemolētas, tajā skaitā tām ir uzbrukts arī laikā kopš neatkarības atjaunošanas, Latvijā ir radikāli antisemītiskas organizācijas, kuras ebrejus nopeļ dažādos veidos. Tā neskaitās ciešana? Prātiņ, nāc mājās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aleksandrs Kiršteins 04.03.2011 13:00
Pirmais ko, nākot pie varas, izdarīja boļševiki, bija brīvās mīlestības pasludināšana, lai sagrautu tradicionālās ģimenes, kristietībā bāzēto Rietumu civilizācijas pamatvērtību.
Latvijā no Amerikas nonāk tikai kreiso liberāļu murgi par visatļautību, radot iespaidu, ka tur visi to vien dara, kā jūsmo par izvirtību. Streips labi zin, ka savā vairākumā amerikāņi ir dievbijīgi un konservatīvi, tomēr Latvijā propagandē to pašu, ko tagad dara Amerikas kreisie. Tiem, kas nelasa angliski, iesaku izlasīt lielisko Kūnera rakstu krieviski, lai saprastu kā domā normāli Amerikas pilsoņi. http://www.inopressa.ru/article/25Feb2011/washtimes/obama.ht...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kivi 04.03.2011 12:57
Kārli Streip.... kādēļ Jums šķiet, ka zākāt kādu par pretīgu gļēvuli ir ļoti ok? Tas, ka Jūs noliedzāt acīmredzmo par Baibas rasistisko izlēcienu ir vienīgi Jūsu pašu problēma, nevis to cilvēku, kas uzreiz pateica, ka šāda rīcība ir nepieņemama. Bet ko gan var gaidīt no cilvēkiem, kas ir lielākie brēcēji pret pasaules netaisnībām - Čigāne mēģina savam veikalam ievest kontrabandas preces, Sarmīte Ēlerte devusi ārstiem kukuļus, iekšlietu ministre izgaiņā demokrātisku protestu ar specvienību un operatīvajā transportā vadā savas atvases uz bērnudārzu.... Tie, kas visskaļāk bļauj - ķeriet zagli, ir tie, kas savā rīcībā nekad nesaskata neko nosodošu.

Starp citu, to, ka vislielākie rasisti ir melnādainie, lielākie homofobi - homoseksuāļi, bet antisemīti - ebreji, atzina demokrātijas citadeles sociālantropologi.

Turpiniet vien tādā pašā garā - zākāt citādi domājošos par pretīgiem gļēvuļiem, zagļu bandām un visu pārējo... Vai Ēlerte nav tāda pati zagle, kā tie pret ko viņa iestājās lietussargu revolūcijā? Vai aizstāvot Loskutovu, viņa aizstāvēja mīļākās iekārtošanas darbā un lielāka ģimenes pabalsta izkrāpšanas principa piekopēju, jo zināja, ka pati nav par matu labāka?....

Turpiniek kultivēt neiecietību pret citādi domājošajiem, turpiniek kultivēt - es esmu dievs, pārējie ir zemes putekļi pārliecību... tikai nebrīnieties, ka pienāks brīdis un kinoteātrī Citadele nošaus nevis vienu, bet dažus desmitus skatītāju, tāpat kā jūsu demokrātijas citadelē ASV!!!

Vai nav zīmīga sakritība? Būsim pārņēmuši ne tikai holivudiskās vērtības, nosaukumus, bet arī tradīcijas - konfliktus risināt ar ieročiem. Kārli, pēdējais laiks, iegādāties plīkšķeni.... Jūs esat rasists, homofobs un citādi domājošo nīdējs!!!! pheeeee!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksandrs Kiršteins 04.03.2011 12:45
Vai Latvijā ir zināms kaut viens ebrejs, kas cietis no antisemītisma? Kārlis Streips būtu godīgs,ja tā vietā, lai par to murgotu, atzītos, ka viņu interesē tikai Jansona attieksme pret homoseksuālismu. Viņam veselīgi izlasīt Kūnera rakstu The Washington Times, kā Obamas demokrāti cenšas sagraut Rietumu civilizāciju http://www.washingtontimes.com/news/2011/feb/24/obamas-homos...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 04.03.2011 12:36
kaarteejie meli, kaarteejaa izlociishanaas.
aciimredzot jautaajumu uzdod Dienas Zirnis, taatad pashaa aviizee par sho viss ir skaidrs.
un tieshaam tu, gljeevais, rasistiskais radiijum, domaa, ka eelertes atbilde "mums ar šo žurnālisti bija nopietna saruna" noziimee, ka "nopietnaas sarunas" laikaa baibucis pateica, ka "nobrauca ar delnu pa seju" un visi prieciigi teica "super" (taa kaa to izdariiji tu)?
ja tu buutu godaviirs, tu baibuci iekljautu tajaa pashaa sarakstaa, kur atrodas tava bijusii draudzene heleena. vai publiski atziitu, ka esi taads puskoka leeceejs - gejiem un melnaadainajiem ir tiesiibas, bet aziaatiem nav...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > degvīns 04.03.2011 12:01
Rakstiet droši, bet, kā jau pareizi esat sapratis, Politika.lv nemīl rakstus no cilvēkiem, kas ir pārāk bailīgi, lai atklātu savu identitāti. Bet nav nekāda jautājuma, ka šī ir situācija, kurā par ZZS nevar nerunāt. Tas nav koalīcijas "partnera" cienīgi, šo "partnerību" atzīt tikai tad, kad tas ir izdevīgi partijai un tās sponsoriem. Tad jau tikpat labi Dombrovskis varētu pavisam oficiāli deklarēt mazākumvaldību un tad skatīsimies, kas notiks tālāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > x 04.03.2011 11:59
To pašu, ko esmu teicis katru reizi, kad Jūs, pretīgais gļēvuli, par to esat jautājis. Esmu ar Baibu par to runājis un esmu atkārtojis to, ko viņa man teica. Pieļauju, to viņa teica arī sarunā ar Sarmīti. Un, ja Jūs vēlaties redzēt melotāju (kā arī slikti un acīmredzot kūtī audzinātu eksemplāru), paskatieties spogulī. Rasists es neesmu un nekad neesmu bijis. Savukārt bļauris, kas atgādina suni ar lupatu zobos, esat tagad un esat bijis vienmēr. Jauku Jums dienu, ja vien žults ļauj to baudīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīns 04.03.2011 11:37
Protams, ka atkal vainojami ZZS un Lembergs. Streipa kungs, tā ir Jūsu klibā kāja. Dažos teikumos varu pateikt iespaidu par visu TS izvēlēšanas procesu. Pirmkārt, labi, ka vispār kāds atradās. Otrkārt, Vienotība iedarbināja savu mašinēriju (galvenokārt sabiedrības ausiskai ietekmēšanai, lai panāktu vajadzīgo efektu arī Saeimā). Lietusargu "revolūcija"vairs nesanāktu. Treškārt, man arī Kovaļevska likās pārliecinošāka, bet pārāk labi redzams, kas no šim it kā zinošajiem iznāk, jo vairāk, ja tie nāk no Vienotības puses. Slinkums vairāk rakstīt, lai gan ir iespēja turpināt. Speciāli Streipa kungam: es neesmu aizmirsis mūsu dialogu par Transparency international. BET, kā mīlēja teikt viens novecojis politiķis es par šo tēmu pacentīšos uzrakstīt rakstiņu, lai gan šaubos, ka šis portāls to pieņems.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 04.03.2011 11:25
nu ko kkkaarli. 4 gadus tu izlociijies un meloji, ko tagad teiksi par baibinju?

PLAYBOY: Pirmo preses konferenci pēc viņa ievēlēšanas arī ne, kur trīs žurnālistes kliedza uz prezidentu, un Baiba Rulle ar žestiem izmēdīja cita satura jautājumu uzdevuša Ķīnas žurnālista acu formu?
ĒLERTE: Viņas nekliedza, viņas atkārtoti uzdeva asus jautājumus, uz kuriem viņš neatbildēja. Tas ir žurnālista darbs. Kas attiecas uz to žestu, mums ar šo žurnālisti bija nopietna saruna.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


feja 04.03.2011 10:30
Kad tad kārlis vienreiz uzrakstīs par asv šausmu darbiem?

Gvantanamo ieslodzītais pastāsta par veiktajiem medicīniskiem eksperimentiem

Tiesībsargi apsūdz ASV par medicīniskiem eksperimentiem, kas veikti ar Gvantanamo ieslodzītajiem. Bijušais arestētais turku izcelsmes vācietis Murats Kuranca pirmo reizi atklājis par to, kas notiek ieslodzījuma vietā, vēstī vācu laikraksts «Berliner Zeitung».

Kuranca atminās, cik slikti viņam palika pēc pirmās injekcijas, kas pat izraisīja vemšanu. Tāpat viņš apgalvo, ka viņam pavēlēja dzert tabletes, norādot, ka tās ir zāles malārijas ārstēšanai.

Arī šo tablešu panesamība vīrietim bijusi slikta - pēc tabletes ieēšanas viņš juties ļoti slikti un svīda.

Vācu medijs uzsver, ka turka stāstītais sakrīt ar pirms kāda laika publicētiem pētījuma rezultātiem, kad divus neatkarīgus un savstarpēji nesaistītus pētījumus veica amerikāņu advokāti un tiesībsargājošā organizācija «Truthout».

Pētījuma rezultāti liecina, ka ar Gvantanamo ieslodzītajiem jau gadiem tiek veikti medicīniski eksperimenti, kas notiek «bez vajadzības un pret ieslodzīto gribu». Tāpat, balstoties uz pētījuma rezultātiem, esot pamats apgalvot, ka «ieslodzītie izmantoti jaunu medikamentu izmēģinājumos».

Bijušais ieslodzītais atklāja arī, ka ieslodzījuma vietā nebija pieejama atbilstoša medicīniskā aprūpe, proti, divus gadus viņš mocījās ar zobu sāpēm, taču nesaņēma pat pretsāpju līdzekļus, nemaz nerunājot par ārstēšanu.

Tāpat viņš bieži jutis arī galvas sāpes: «Kad lūdzu, lai iedod kādu tableti, man teica, ka tad, ja sniegšu liecības, saņemšu gan zāles, gan ārsta konsultāciju.» Kuranca skaidro, ka daži ieslodzītie arī piekrita šādiem nosacījumiem un patiešām saņēma atbilstošu medicīnisko aprūpi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis K 03.03.2011 22:30
Nupat kā noklausijos interviju ar Jansonu. Visumā, iespaids ir gluži pozitīvs... uztājas kā atjautīgs, apzinīgs cilvēks... un šajā zemē ir noteikti daudz kas uzlabojams tiesību ievērošanu jomā ... bet vai ar to vien pietiek. Ar to tiesību aizstāvēšanu var arī visādi. Kādas cilvēktiesības Saskaņas Centram viņu uzskatā liktos netaisnīgi ierobežotas šajā zemē? Nu tad jāieliek savu cilvēku kuram var uzticēties, ka lietas arī šajā laukā uzlabosies... liels pienākums ---- un tad redzēsim, kādos uzdevumu augstumos atradīsies mūsu jaunais tiesību sargs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aka saka 03.03.2011 21:01
Atkal Lembergs nedod mieru.Kā sauc šādu slimību?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 03.03.2011 19:40
Droši varu teikt -tautas pārstāvji(deputāti)savu vārdu ir teikuši un Jansons ir demokrātiski(aizkllāti)ievēlēts amatā.No raksta jūtams ka Kārlis respektē deputātu vairākuma izvēli un nepievienojas tādu bļauru baram kā Rotbergs,Čepāne....(cik nu varēju noklausīties no debatēm) gan jau bija vēl.
Mamikina raidījumā Šķēles kungs teica ,gan mazliet citā sakarā-runājot par to ka deputātām lai spriestu par valsts (cilvēku)lietām pašam ir jābūt ne tikai labi izglītotam bet arī ar dzīves pieredzi.Te nu Jansons ir jūtami pārāks par Kovaļevskas kundzi kaut arī viņa labi ir iemācījusies no grāmatas definīcijas.
Patīkami pārsteidza Cilēviča nosvērtā uzstāšanās.
Kārli! Latvija ir mūžīga!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis K 03.03.2011 19:13
"Ja arī tur ZZS bloķēsies ar opozīciju, lai amatā iebīdītu kādu, kurš viņuprāt nekaitēs politkorumpētās vides interesēm" Bet taču, uz kaut ko tādu mums ir jābūt sagatavotiem, lai kaut kas tāds arī mūs nepiemeklētu, un nav vairs daudz tā laika palicis lidz tādam brīdim. Cik ilgi vērts turēties valdībā, ja pakāpeniski, it kā neatvairami, oppozīcija pieņemas spēkā? Vai tad jau nebūtu godīgāk tautai paskaidrot, kā lietas ir tagad attīstijušās un doties ārkārtējās vēlēšanās... varbūt uz to laiku, kad paredzētas valsts prezidenta vēlēšanas, ja līdz tam laikam Vienotība ar saviem palikušajiem sabiedrotiem būs spējusi uzlabot savu vērtējumu tautas acīs?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips