Par jaunākajiem notikumiem Rīgā -- un citur 19

Labrīt, lasītāji!

Nu, interesanta gan ir mūsu jaunievēlēto Rīgas domnieku attieksme pret dzīvi. Raugi, raugi! Nils Ušakovs esot ieguvis vairāk plusiņu, nekā jebkurš cits kandidāts visā Latvijas galvaspilsētā, viņa pārstāvētais politiskais spēks ir ieguvis vairāk, nekā trešo daļu visu balsu, pārējos politiskos spēkus tas ir atstājis tālu aiz sevis ... un cilvēciņš acīmredzot tomēr ir nolēmis, ka pilsētas mērs viņš nevēlas būt.

Iesaki citiem:

Saprast jau to laikam var. Ušakovs no žurnālistikas vides iznira tikai pirms pāris gadiem, un nebūtu pārāk jāšaubās par domu, ka patiesībā viņš ir nevis politiķis, bet izkārtne -- butaforiska izkārtne, kura nomierina latviešu tantītes ar domu, ka paskaties tik, mīļā, tik jauns un vaigā glīts un pat latviešu valodu ir apguvis. Varu par viņu balsot kā sodu pret valsts sagrābējiem "labajā" politikas spārnā un nejusties pārāk nodevīga pret savu tautu. Krievu tantītēm, protams, tādas problēmas nebija. Un nu daiļais censonis grasās viņas pievilt un mēra posteni, ļoti iespējams, atdot Šleseram. Tam, kurš vēlēšanās palika ... trešais.

Ušakovs mums ir skaidrojis, ka tandēmu ar Šlesera pārstāvēto LPP/LC viņš var veidot tāpēc, ka Šlesers protot naudu pelnīt, savukārt Ušakova pārstāvētais "Saskaņas" centrs -- tērēt. (Vārdu "saskaņas" es turpmāk likšu ironiskās pēdiņās tāpat, kā vārdu "tauta" savienojumā "Tautas" partija, jo tāpat, kā "Tautas" partija pārstāv nevis tautu, bet gan vienu ļoti maziņu tās daļu kaut kur starp mākoņiem un jūru, "saskaņas" centrs ar Latvijas vienīgo valsts nodevēju Eiropā pārstāv nevis saskaņu, bet gan pretīgu cinismu pret valsti, kurā tas sakās veidojam kaut ko citu.) Vēl kādreizējais žurnāl... oi, atvainojos, viņš taču strādāja Pirmajā Baltijas kanālā. Tātad -- vēl kādreizējais Krievijas interešu propagandists ir atradis par vajadzīgu paziņot, ka viņējam politiskajam spēkam un šleseriskajam arī saskanot politiskā nozīmē. Nu, par Šlesera "principiem" viss būtu skaidrs. Būtībā, neatkarīgi no tā, vai viņš kļūs par mēru vai mēra vietnieku, likuma aizsardzības instancēm ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju priekšgalā būs ļoti, ļoti daudz darba. Visu Rīgas domes izpildstruktūru -- to pašu, kurā pastāv "sistēmiska" korupcija, taču neviens viņsestdien nevēlēja. Es personīgi balsoju par partiju, kura solīja šo midzeni iztīrīt. Ušakovs, kura uzdevums ir aptekalēt Maskavas intereses Rīgā, un Šlesers, kura pārliecība ir, ka likums un tiesiskums ir nenozīmīgi jēdzieni, kuri viņam, vidusskolā specialitāti "štaņču un presformu ražošana - tehnologs" apguvušajam censonim, ir labākajā gadījumā neinteresanti un ierastajā -- apspļaudāmi un kājām minami ... nu, piedodiet, bet šis nu nebūs tas tandēms, kuri par korupciju īpaši domās, nemaz nerunājot par to, ka kaut ko lietas labā darīs.

Un tāpēc ir pat milzīgi skumji raudzīties, kā ap šo krējuma bļodu laizās Jaunais laiks un/vai Pilsoniskā savienība. Protams, saprotu -- abos gadījumos kāds finansēja kampaņu un tagad kaut ko vēlēsies. JL gadījumā Pulka kungs (vēl viens izbijis žurnālists) droši vien savā milzīgi dāsni apmaksātajā ostas "darbā" sajūtas pat ļoti ērti, un viņam varbūt doma, ka nākamos četrus gadus Latvijas Republikas galvaspilsētu vadīs cilvēki, kuriem valsts nodevība nav kritērijs, un cilvēki, kuriem kritērijs nav nedz likums, nedz godīgums, nedz tiesiskums, nedz morāle, salīdzinājumā ar maka biezumu ir pie vienas, piedodiet, pakaļas. Varam padomāt, ka vietām Rīgas pašvaldībā noteikti par šo domu sprāgst šampanieša korķi. Arī krīzes laikā bodīte var būt bodīte un, ja pilsētas priekšgalā ir pats lielākais bodnieks no visiem ... par ko tad skumt? Skumt var visi rīdzinieki, kuri no šī tandēma, piemēram, nekad neuzzinās, kāpēc Dienvidu tilta otrās kārtas izmaksas ir paguvušas jau pieaugt par teju 250 (!!!) procentiem. Kuru cerības, ka Rīgas dome varbūt pēc garajiem birkiskās stagnācijas gadiem attīrīsies. Varbūt "Saskaņas" centrs sašķelsies, ja viena daļa uzmetīs lupu pret otru. Bet ne jau JL vai PS tas pievienosies. Ievēlētais vairākums ir ievēlētais vairākums, tāds nu ir fakts. Vienīgais, ko var cerēt, ir lūk, kas: Kad raidījums "Nekā personīga," raidījums "De Facto", raidījums "Kas notiek Latvijā?", atsevišķi žurnālisti laikrakstā Diena un citi norādīs uz nelikumībām un netiesiskumu Rīgas domē -- un nešaubīsimies pat ne pusmirkli, ka tādas būs un tiks uzrādītas -- katru reizi mazāks procents galvaspilsētas iedzīvotāju uzskatīs, ka negodīgums ir apmaksājams ar vēl vienu amatu. Kaut kad tam tomēr ir jābeidzas, Latvija nevar mūžīgi būt banānu republika, kurā nauda nosaka visu pēc kārtas.

***

Protams, vārgu mierinājumu varam gūt atziņā, ka citur nav labāk. Raugi, Ventspils pusē ievēlētais domes vairākums lielā vienprātībā mēra amatam atkal ir izvirzījis Puzes ķeizaru. Acīmredzot saprotot, ka Puzes ķeizars paredzamajā un tālākajā nākotnē būs aizņemts ar lietām, kuras viņam liegs pilntiesīgi piedalīties Ventspils lietu kārtošanā (vismaz domājot par tām lietām, kuras nenotiek aiz rūpīgi slēgtām durvīm), domnieki ir nolēmuši iecelt nevis vienu, nevis divus, bet veselus trīs domes priekšsēdētāja vietniekus. Acīmredzot tā, lai pilsētas vadīšana būtu vienkāršāka arī tad, kad "mērs" atrodas nopratināšanā, tiesā vai cietumā. Bravi, ventspilnieki!

Savukārt Krievijā kārtējais pierādījums, ka krievu tautai uz kakla ir uzsēdusies melīga, pretīga un autoritāra banda. Raugi, pat Krievijas ārlietu ministrs ir atradis par vajadzīgu rūpēties par krievu tautas "veselību," paziņojot, ka piena produktus no Baltkrievijas Kremlis vairs nepirks, jo tie neatbilstot "veselības standartiem," kurus vienlaikus neapmierina arī pietiekami daudzas citas valstis, kuras uz Krieviju eksportē piena produktus, jo Baltkrievija, lūk, pēdējā laikā ir uzdrīkstējusies iepīkstēties par domu, ka attiecības var veidot ne tikai ar "lielo brāli" vien. Lielā brāļa reakcija, protams, ir bijusi tipiski histēriska. Krieviju par nopietnu valsti uzskatīt nevar, un ir nudien žēl, ka tā ir etalons pietiekami daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem. Savukārt Baltkrievija tagad nonāks interesantā situācijā. Par spīti tam, ka to pārvalda diktatorisks maniaks, Eiropa būs spiesta uz to paskatīties ar svaigām acīm. Jo maniaks kādreiz nomirs. Un Baltkrieviju izvilkt no Krievijas ķetnām -- tas būtu vienkārši neticams sasniegums.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (19) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mahris 11.06.2009 21:23
Man radās iespaids, ka kaķis skrien pa taisni. Tādā gadījumā vienādam ātrumam neredzu jēgu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 11.06.2009 21:18
Mahrim - eksakts oftopics 2.
(Jo nevaru neizbaudīt to, ka šajā vietnē sastopu kādu ar man saprotamu loģikas pakāpi, nevis izcilajiem intelektiem vien piemītošo un man nasasniedzamo )

Kurš vārds manis publicētajā versijā lika Jums domāt, ka suns skrēja ātrāk par kaķīti?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mahris 11.06.2009 20:05
Andrim_2 - eksakts oftopics.

Skriešanās uzdevumam ir daudz variantu. Bet tas, ko varu izlobīt no publicētās versijas, beidzas ar noķeršanu arī tad, ja suns visu laiku tēmē uz kaķi. Konverģē tā līkne.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 11.06.2009 19:37
Lai Šleseram tiek tas gods pacelt Rīgu modernas pilsētas statusā PAR SAVU NAUDU. Galu galā Romas pilsoņi plēsās konsulos, lai parādītu, ko var sastrādāt, nevis- lai apzagtu romiešus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Karlim 11.06.2009 17:42
Pietiks Kengat Sleseru Skeli, jo Pati Latvijas Tauta vinjus ielika,

es balsoju par JL gan Seimas gan Pasvaldibas velesanas un saprotu, Tauta grib Sleseru un Vina reklamu, un ja nebus socialie nemieri un Saeimas velesanas notiks 2010 g oktobri es neiesu balsot man pieriebaas ka idiotu ir tik daudz Latvijaa!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Karlim 11.06.2009 17:36
Piekritu visai Juusu domai, bet cik var kengat taas partijas, Slesers iejaukts bija Jurmalgeitaa, vai tas bija noslepums vai neviens par to nezinaja?
Slesers visadi nesmuki neemaas kad bija ministrs, pa TV, netu un visur rakstija, bet Miljiem cilvekiem pietiek tikai ar reklamu, nevajag vinjiem slesera solitos 500-800ls, nevajag vinjiem jaunas darba vietas, reklamu tikai un vienigi reklama, un ne reizi dienaa, ne nedeljaa pat ne menesii pietiks ar reizi cetros gados un tauta apmierinati par visu aizmirsiis un ieliks LPP lapinju velesanu urnaa, galvenais lai Slesers neaizmirst Pabarot tos kas partiek tikai no reklamas

Vai Jums pasam nepaliek Skumji? Kengajaat TP, Tevzemi un pamatoti, man un daudziem nepatiik vinji, kengajat Tagad JL, PS, bet no vienas puses JL var saprast jo ko Gudraa Tauta Saeimaa ieveleja?????
Skeles, Lemberga, Slesera partijas, un pat nav zinaams ko tauta grib lai kaut jel normali JL iegutu normalus reitingus lai kaa taa rautos, un kad Tu esi ieveleets starp sliktiem cilvekiem, ko Gudraa tauta ielika tad varbut to arii Tauta grib????
Nezinu..

Un runajot par to ka SC uzvareja delj taa ka arii daudzi Gudrie Latviesi viloties par Miljo Tautisko Tautas partiju ieveleja veleja arii vinjus, taa var runaat tikai tie kas neiet uz ielas, nebrauc ar sabiedrisko transportu,
Krievu Latvijaa ir ljoti daudz, pat domaju vairak kaa Latviesu tapec arii tads rezultats!
Latvijas partiju daudz krievu tikai divas tapec arii taa notika kaa notika!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 11.06.2009 17:07
Nu dīvaini būtu, ja es varētu minēt piemērus tam, par ko pats neprecīzi izteicos un atvainojoties precizēju savu domu. Jūs no manis prasāt kaut ko ārpus manas saprašanas par loģiku. Tādai ekvilibristikai mana intelekta pietrūkst gan.
Toties prieks, kā jūsējā tam gana!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Andris 2 11.06.2009 16:30
Vienu vārdu sakot, nē, Jūs nevarat minēt piemērus. Par Jūsu intelektu tas neko daudz neliecina, vienalga, cik esat vecs vai nevecs. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sandra L. 11.06.2009 16:20
Diemzhel, jaa diemzhel Karlim taisniba! Un to pieradija veleshanu rezultati, kuri mani neparsteidza, jo latvieshi pedejos gados ir tik depresivi un apatiski pret visu notiekosho Latvijaa, ka nee, neesmu parsteigta!
Par shampaniesha korkiem, ari taisniba, jo Latvija vel joprojam ir blatniku valsts! Var teikt ka Karlis - bananu republika!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > Gatis 11.06.2009 15:31
Es esmu eksakti skolots, konservatīvs un, diemžēl dēļ vecuma, jau dudz pieredzējis skeptiķis.
Esmu pieradis visu ilgi vērot un tikai tad varbūt (varbūt!) kustēties. Vērot (lasīt) Streipu man ir bijusi iespēja vairāk, nekā katru no tiem kuriem viņš uzbrūk. Nu tas takš loģiski - "to" ir daudz, tie nav tik skaļi un pa brīdim nomainās.
Tāpēc, lietojot Jūsu piemērus, esmu paguvis izpētīt, ka tur kur Streips daudzreiz ir teicis, ka ir "logs pa kuru nedrīks lekt", patiesībā pšiks vien ir. Bet tas arī vēl, protams, ir par maz, lai "lektu" tikai tāpēc vien, ka "pret lēkšanas" brīdinātājs kartējot reizi neadekvāti brīdina. Šai neadekvātai brīdināšanai ir jābūt īpaši uzbāzīgai, ilgstošai un pārmērīgai, lai rosinātu vēlēšanos lēkt par spīti.
Lai mani izkustinātu ir jābūt ļoti īpašam :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 11.06.2009 14:45
Rakstā es 80% piekrītu tam, kas tur rakstīts.

Andri 2, no Jūsu rakstītā var saprast vienīgi to, ka esat viegli ietekmējams.
Ja Jums kāds teiktu neej pie loga, tad noteikti Jūs pieietu pie loga, lai redzētu kas nu būs. Ja Jums tas pats cilvēks pateiktu neskaties lejā - Jūs noteikti paskatītos caur logu lejā.
Jūs ieraugat lejā cilvēkus, kas saka - nelec!
Bet Jūs izlecat...
Līdzīgi ir ar bērniem, kuriem kārdinājums paspēlēties ar uguni pieaug visvairāk tad, kad viņam pasaka: "Nespēlējies ar to!".

Vari darīt gan tā kā cilvēki iesaka gan arī pretēji tam, ko cilvēki iesaka - abos gadījumos agrāk vai vēlāk iekritīsi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 11.06.2009 13:54
Labi, labi - vainīgs, jo vēloties ieekonomēt sekundes un nerakstīt liekus vārdus un teikumus, esmu aplami formulējis savu domu.
Nu protams, ka nevar teikt pēc formulas "Kārlis teica, ka būs balts, bet ir melns", "Kārlis teica, saule lec no labās puses, bet saule uzlēca no kreisās" - protams ne tā es domāju.
Toties viennozīmīgi ir izrādījies, ka nu pilnīgi viss tas, uz ko Jūs aicināt un sirsnīgi strādājat - nu pilnīgi nekādi nerealizējas. Nu viss otrādi...
Krieviem ir tāds teiciens ar izsmiekliņu - "vai nu gluži ir tā, ka visa rota soļo ar nepareizo kāju, bet tikai seržants ar pareizo?"
Man ir gan darbs gan hobiji. Man šķiet, ka labi paveikta darba rezultāts ir sasniegs mērķis, uz kuru tika strādāts. Ja ilglaicīgi neizdodas sasniegt vēlamo, tad, man šķiet, ir vērts padomāt par darbošanās pareizību.
Skolā vienā no pirmajiem ne ta fizikas ne ta ģeometrijas uzdevumiem maziem bērniem māca izrēķināt, ka sunītis skrienot pakaļ kaķim no sāniem to kaķi nevar noķert, ja skrien tam katru brīdi tieši virsū, bet sasniedz mērķi, ja izrēķina skriešanās krustpunktu un skrien uz turieni. Neviens šāvējs nekad nav trāpījis mērķi, ja stobru virza tieši precīzi uz to!
Ir tāds paņirdziens ar rasistisku piesmaku - "Olimpiādē kā parasti melnajiem bija izcili panākumi skriešana, bet baltajiem - šaušanā."
Personīgi mani par Jūsu darbošanās neveiksmību liek domāt tieši tā reakcija, kāda tā atstāja uz mani pašu(un neba es viens tāds ūūūnikums Latvijā) - esmu stipri aizņemts cilvēks, man nav bijusi ne tā laime ne nelaime pārmēru iespaidoties no reklāmām, jo, dēļ dzīvošanas ārpus Rīgas, nākas daudz laika, kas atliek pēc strādāšanas un gulēšanas, veltīt satiksmes un šosejas vērošanai, nevis vides reklāmai un medijiem.
Kā jau teicu agrāk - tikai Jūs (tikai lūdzu bez "pieāķēšanās" pie konkrētā vārda - nevis Jūs personīgi, bet jūs visi), ar savu pārcentību, mani pārliecinājāt izdarīt savu izvēli - 180 grādus pretēju Jums vēlamajai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

arnolds 11.06.2009 13:24
Eu, Kārli, varbūt nākamreiz nokomentē šito - http://www.tribine.lv/sex-un-pops/Miljonare-Solima-veidos-La...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ieva 11.06.2009 13:06
Ja nedzīvotu Latvijā un neko tādu neredzētu, šķistu, ka lasu anekdoti, bet ņemot vērā dzīvesvietu, tāds melnais humors vien sanāk iz dzīves.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Andris 2 11.06.2009 12:20
Interesanti, kur esmu rakstijis kaut ko tādu, kas "piepildās ar precizitāti 180 grādi pretējā virzienā"? Vai arī piemēru meklēšana Jums liekas pārāk sarežģīts un piņķerīgs process? Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nu? 11.06.2009 12:15
Varēja jau iemest arī rindkopu par EU&USA baņķieriem - pasaules paverdzinātājiem un krīzes izraisītājiem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 11.06.2009 12:08
Oi kas par retoriku Streipa kungs-banda,maniaks ,Puzes ķeizars.Jūs esat par labvēlīgiem epitetiem diskusiju vidē?Esat taču atklāts-par vai pret?Un ja ir 1 izvēle no 2 ,tad taču tas izpaužas?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > zeta 11.06.2009 11:56
Uzrakstīt jau Kārlim varbūt kaut kā arī izdodas, tikai nu pilnīgi viss viņa rakstītais piepildās ar precizitāti 180 grādi pretējā virzienā. Tāpēc vien ir vērts lasīt, jo viegli apjaust. kas tad galu galā nekad nenotiks.
Viens ausis glāstoš citātiņš no kādas reklāmas:
"Ir cilvēki, kuriem nekad neizdodas. Un labi vien ir, ka neizdodas..."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zeta 11.06.2009 11:44
kā parasti Kārlim izdodas labi uzrakstīt.
nu ko tu padarīsi, daudz mums stulbu un naivu ļautiņu latviešu vidū. Jo balsot par šiem diviem veidojumiem - krasavčika Nila un svētuļa Ainara var atļauties tikai tādi

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips